Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Ktm lc4 DUKE

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εγώ σου απάντησα και στο άλλο που άνοιξες, αρνητικός δεν είμαι, απλά το μοντέλο θέλει λίγο παραπάνω αγάπη και προδερμ, αν με πιάνεις. Δεν είναι χοντα που λες οκ ας κάνω και 2 Χιλ. Χλμ παραπάνω δεν χάθηκε ο κόσμος. Αυτό δεν τα σηκώσει αυτά. Εξ ου και βγάζει ότι βγάζει, σε συνδυασμό με ινδιανοκακγουρικη οδήγηση που του επιφυλάσσουν όλοι... Το τραβάει, βλέπεις.
    Και εφόσον έχεις άλλο για τις δουλειές σου και το θες μόνο για ξεκαυλωμα και βόλτες, γιατί όχι;
    Θα κάνω ότι μπορώ να είναι τέλειο σε ένα μηνα . Το μόνο που θέλω είναι μέχρι να γίνουν αυτά να μην γίνουν όλα χειροτερα. Σέρβις έχει γίνει πριν 500 χιλιομετρα. Από θέμα οδήγησης επειδή είναι το πρώτο μου τόσο δυνατό μηχανάκι δεν νομίζω πως θα το δουλεύω στα ορια. Εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί αν δεν πληρωθώ δεν μπορώ να τα ακανω. Ναι έχω άλλο για τις δουλειές αυτό ξεκάθαρα το πήρα για γκαράζ και βόλτα μονο. Το τραβάει ναι πραγματικά , άνοιξα 2α 3η και λέω ποπό Παναγία μου τι είναι αυτό το πράγμα.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Τι θετική αντιμετώπιση να'χουμε προς τους δούκες; Όταν δεν είναι σταματημένοι δεξιά με βλάβη μας ρίχνουν κάτι τσαγάκια,ξεγυρισμένα. Και παίρνουμε το αίμα μας πίσω online

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Τι θετική αντιμετώπιση να'χουμε προς τους δούκες; Όταν δεν είναι σταματημένοι δεξιά με βλάβη μας ρίχνουν κάτι τσαγάκια,ξεγυρισμένα. Και παίρνουμε το αίμα μας πίσω online
    Χαχαχα καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις αλλά αντικειμενικά ρωτάω για να μάθω δεν άνοιξα κουβέντα για πατήματα και τα σχετικα. Τώρα αν σας κερνάνε τσάι το ξέρουν όσοι ασχολούνται με το άθλημα εγώ το πήρα για να περναω καλά και να κάνω τις βόλτες μου όχι για να κάνω πατήματα.
    Κατάλαβα καλά η για άλλο πράγμα μου μιλάς?

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Irosardis Προβολή μηνύματος
    Χαχαχα καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις αλλά αντικειμενικά ρωτάω για να μάθω δεν άνοιξα κουβέντα για πατήματα και τα σχετικα. Τώρα αν σας κερνάνε τσάι το ξέρουν όσοι ασχολούνται με το άθλημα εγώ το πήρα για να περναω καλά και να κάνω τις βόλτες μου όχι για να κάνω πατήματα.
    Κατάλαβα καλά η για άλλο πράγμα μου μιλάς?
    Βρε για ό,τι και να μιλάς. Είναι ένα πάρα πολύ ικανό thumper. Στημένο άψογα,με ροπάκλα και -για μένα- πανέμορφο. Όταν το κάνεις όπως το θέλεις ανέβασε καμιά φωτογραφία να το χαζέψουμε.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Βρε για ό,τι και να μιλάς. Είναι ένα πάρα πολύ ικανό thumper. Στημένο άψογα,με ροπάκλα και -για μένα- πανέμορφο. Όταν το κάνεις όπως το θέλεις ανέβασε καμιά φωτογραφία να το χαζέψουμε.
    Θα ανεβάσω ναι να μου πείτε τις γνώμες σας.

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Να ξερεις οτι γενικα ειναι λιγο κοστοβορο μηχανακι ΑΛΛΑ τα αξιζει και με το παραπανω.

    Αν δεν το εχεις αγορασει ακομα δωσε προσοχη στο υποπλαισιο γιατι το εκοβε επειδη οι περισσοτεροι το λιωνανε στις σουζες.Στα μπροστινα για τυχον διαρροη λαδιων.Η κεφαλη ειναι ενα αλλο θεμα.Να προσπαθεις να μην το ζοριζεις με κινηση και οσο μπορεις να το πας σβελτα για να παιρνει αερα.Υπαρχει και η λυση του διακοπτη στο βεντιλατερ,οπως μου ειχε πει ενας μηχανικος,για να το ανοιγεις οποτε θες.

    Η πιο κοινες ζημιες στην μιζα ειναι ειτε καρβουνακια ειτε το κομπλερ.Το ενα ειναι σχετικα φθηνο στην επισκευη,το κομπλερ ειναι περιπου 250ε το ανταλλακτικο αλλα αμα βρεις τον τροπο δεν ειναι τοσο κουραστικο να το βαζεις μπροστα με μανιβελα.

    Αν αλλαξεις λαστιχα να βαλεις τα Pirelli MT 60,ειναι ισως ασχημα εμφανισιακα αλλα ειναι το κατι αλλο.

    Ειμαι απο αυτους που θα σου πουν τα αρνητικα

    Ειναι ομως τοσο ωραιος ο Δουκας που οταν μου τον εκλεψαν πηγα και πηρα αλλον.

    Οποτε απο εμενα ειναι ναι ανεξαρτητα με τα αρνητικα του.

    Καλοβολτος και παντα ορθιος.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Να ξερεις οτι γενικα ειναι λιγο κοστοβορο μηχανακι ΑΛΛΑ τα αξιζει και με το παραπανω.

    Αν δεν το εχεις αγορασει ακομα δωσε προσοχη στο υποπλαισιο γιατι το εκοβε επειδη οι περισσοτεροι το λιωνανε στις σουζες.Στα μπροστινα για τυχον διαρροη λαδιων.Η κεφαλη ειναι ενα αλλο θεμα.Να προσπαθεις να μην το ζοριζεις με κινηση και οσο μπορεις να το πας σβελτα για να παιρνει αερα.Υπαρχει και η λυση του διακοπτη στο βεντιλατερ,οπως μου ειχε πει ενας μηχανικος,για να το ανοιγεις οποτε θες.

    Η πιο κοινες ζημιες στην μιζα ειναι ειτε καρβουνακια ειτε το κομπλερ.Το ενα ειναι σχετικα φθηνο στην επισκευη,το κομπλερ ειναι περιπου 250ε το ανταλλακτικο αλλα αμα βρεις τον τροπο δεν ειναι τοσο κουραστικο να το βαζεις μπροστα με μανιβελα.

    Αν αλλαξεις λαστιχα να βαλεις τα Pirelli MT 60,ειναι ισως ασχημα εμφανισιακα αλλα ειναι το κατι αλλο.

    Ειμαι απο αυτους που θα σου πουν τα αρνητικα

    Ειναι ομως τοσο ωραιος ο Δουκας που οταν μου τον εκλεψαν πηγα και πηρα αλλον.

    Οποτε απο εμενα ειναι ναι ανεξαρτητα με τα αρνητικα του.

    Καλοβολτος και παντα ορθιος.
    Μόλις πληρωθώ θα γίνουν κάποια πράγματα . Αυτά τα λάστιχα φοράει πάνω τωρα. Το παιδί που το είχε επειδή ήταν πάνω από 30 μου είπε ότι σουζες δεν έκανε παρά μόνο μπαντιλικια γιατί του άρεσε να παίζει με το γκαζι. Σχετικά με τη μίζα θα την φτιάξω τελευταία θα κοιτάξω πρώτα να το κάνω τέλειο στα περιφερειακά του γιατί από μοτέρ μου είπε ο μάστορας ότι δουλεύει πάρα πολύ σωστά και έχει φουλ δυναμη. Γενικά μου εξήγησε διάφορα το παιδί πριν μου το δώσει. Για τις θερμοκρασίες μου είπε στα φανάρια θα σου σηκώνει μου λέει γι'αυτό να το ανοίγεις λίγο μετά το φανάρι να παίρνει αέρα , μου εξήγησε με το τσοκ όταν είναι παγωμένο , μου είπε να το προσέχω στις στροφές με το γκάζι όχι ότι δεν στρίβει μην μου φύγει ο κωλος μέχρι να το μάθω και γενικά μου είπε ότι χρειστω να ρωτήσω να τον παίρνω τηλέφωνο να μου εξιγει. Θα προσπαθήσω φουλ να το έχω στην πένα , έτσι και αλλιώς το πήρα για βόλτα έχω άλλο μηχανάκι για καθημερινό. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου . Μολις πριν 2 ώρες το έφερα σπιτι.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Να το χαρείς!

    Πόσταρε καμιά φώτο να γουστάρουμε
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Irosardis Προβολή μηνύματος
    Σχετικά με τη μίζα θα την φτιάξω τελευταία θα κοιτάξω πρώτα να το κάνω τέλειο στα περιφερειακά του γιατί από μοτέρ μου είπε ο μάστορας ότι δουλεύει πάρα πολύ σωστά και έχει φουλ δυναμη.
    Τι εννοεις να το κανεις τελειο στα περιφερειακα του?

    Τι περισσοτερο μπορει να θελησεις εκτος απο ενα ζευγαρι akrapovic και ενα fcr?

    Βεβαιως παντα,εαν εχεις τα χρηματα, μπορεις να βαλεις και άλλα πραγματακια πανω αλλα δεν νομιζω οτι τα χρειαζεται.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Τι εννοεις να το κανεις τελειο στα περιφερειακα του?

    Τι περισσοτερο μπορει να θελησεις εκτος απο ενα ζευγαρι akrapovic και ενα fcr?

    Βεβαιως παντα,εαν εχεις τα χρηματα, μπορεις να βαλεις και άλλα πραγματακια πανω αλλα δεν νομιζω οτι τα χρειαζεται.
    Θέλει αλυσιδογραναζα , μάλλον κάποιο τσιμουχακι στην τρόμπα νερού και αλλαγή τσιμουχες εμπρός ανάρτηση μου είπε ο μάστορας ότι δεν χάνει πολύ αλλά όποτε μπορώ να τα κάνω όλα. Έχει akrapovic, fcr θα δείξει η πορεία δεν είναι απαραίτητο να γινει. Θα γίνουν αυτά που χρειάζεται πρώτα έτσι το έχω σκεφτεί

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Γνώμη μου είναι, μάθε πρώτα το μηχανάκι, κάνε τις δουλειές που λες να κάνεις και αν μπορείς αργότερα φόρεσέ του ένα fcr.

    Σε 620, όταν έβαλα fcr είδα αρκετή διαφορά - ιδιαίτερα στην απόκριση του γκαζιού και στην ταχύτητα που ανέβαζε στροφές.
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    Γνώμη μου είναι, μάθε πρώτα το μηχανάκι, κάνε τις δουλειές που λες να κάνεις και αν μπορείς αργότερα φόρεσέ του ένα fcr.

    Σε 620, όταν έβαλα fcr είδα αρκετή διαφορά - ιδιαίτερα στην απόκριση του γκαζιού και στην ταχύτητα που ανέβαζε στροφές.
    Ναι έτσι θα γίνει φίλε όπως το λες

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. KTM LC4 - Duke - 660 service manual
    από darkCount στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 19:28
  2. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 16:26
  3. εξατμιση για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 11:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF