Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Ktm lc4 DUKE

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27

    Ktm lc4 DUKE

    Καλησπέρα παιδια. Είμαι καινούργιος κάτοχος ενός lc4 DUKE II. Το πήγα στο μάστορα να ελέγξει και μου είπε τα εξής:
    1. Από μοτέρ δουλεύει άψογα και δεν έχει διαρροές λαδιών από κάπου
    2. θελει αλυσιδογραναζα
    3. επισκευη μπροστά αναρτήσεων
    4. Και τέλος μου είπε ότι περνάει μέσα στο ψυγείο λίγο λάδι, το ποιο πιθανόν μου είπε είναι από τρόμπα νερού.
    Η τιμή αγοράς της μηχανής είναι 2100 ευρώ.
    Η ερώτηση μου είναι αν τα άξιζε αυτά τα λεφτά που έδωσα και πόσα χρήματα περίπου θα χρειαστώ για να φτιάξω όλα αυτά . Ο μάστορας εκεί μου είπε περίπου 400 ευρώ και η μηχανή θα είναι αστέρι. Ηλεκτρικά δουλεύουν όλα εκτως μίζας αλλά μου είπε ότι αυτό είναι το λιγότερο και ότι είναι επιρρεπής γενικά στις μίζες αυτά μηχανάκια. Πείτε μου τη γνώμη σας με ενδιαφέρει πολύ να συζητήσω γενικά , αύριο γίνεται η μεταβίβαση και δίνω τα χρήματα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Λίγο τσιμπημένη η τιμή που σου είπε αλλά όχι παράλογη. Κάποιος συζητούσε χτες προχτές ή εδώ ή στο δίπλα φόρουμ για έμπιστους μηχανικούς ktm. Πάρε και καμιά προσφορά ακόμα, μην βιαστείς.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Λίγο τσιμπημένη η τιμή που σου είπε αλλά όχι παράλογη. Κάποιος συζητούσε χτες προχτές ή εδώ ή στο δίπλα φόρουμ για έμπιστους μηχανικούς ktm. Πάρε και καμιά προσφορά ακόμα, μην βιαστείς.
    Δυστυχώς είμαι στην Κέρκυρα και οι επιλογές είναι μετρημένες στα δάκτυλα. 3 μηχανικοί είναι γνωστές. Οι 2 από ότι ξέρω από άτομα που έχουν και αυτοί ktm είναι έμπιστοι. Ο ένας είναι αυτός που πήγα τη μηχανή και την κοίταξε. Θα ρωτήσω και στο άλλον μόλις πάρω τη μηχανή στα χέρια μου. Σαν τιμή αγοράς της μηχανής ποια είναι η γνώμη σου?

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Irosardis Προβολή μηνύματος
    Η ερώτηση μου είναι αν τα άξιζε αυτά τα λεφτά που έδωσα... αύριο γίνεται η μεταβίβαση και δίνω τα χρήματα.
    Τελικά λεφτά έχεις δώσει ή θα δώσεις. Γιατί αν έδωσες δεν έχει νόημα η κουβέντα. Η τιμή νορμάλ μου ακούγεται πάντως.

    Γενικά λαχείο μεγάλο η κατηγορία. Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Τελικά λεφτά έχεις δώσει ή θα δώσεις. Γιατί αν έδωσες δεν έχει νόημα η κουβέντα. Η τιμή νορμάλ μου ακούγεται πάντως.

    Γενικά λαχείο μεγάλο η κατηγορία. Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί.
    Έχω δώσει μια μικρή προκαταβολή και μόλις γίνουν τα χαρτιά θα δώσω το υπόλοιπο ποσό.
    Ξέρω ότι σαν κατηγορία δεν μπορεί κανείς να σου πει κάτι στα σίγουρα.
    Την πήρα για βολταδικη μηχανή, για καθημερινό μηχανάκι έχω άλλο για τις δουλειές μου.
    Η γνώμη σου γενικά στο όλο θέμα ?

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Irosardis Προβολή μηνύματος
    Σαν τιμή αγοράς της μηχανής ποια είναι η γνώμη σου?
    Αν όντως με 2.5κ καθαρίσεις, μια χαρά είναι. Προσωπικά το έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση το 2ο duke, να το προσέχεις για να σε προσέχει.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Αν όντως με 2.5κ καθαρίσεις, μια χαρά είναι. Προσωπικά το έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση το 2ο duke, να το προσέχεις για να σε προσέχει.
    Ο μηχανικός μου είπε ότι είναι σε πολύ καλη κατάσταση. Τα αλυσιδογραναζα και εμπρός ανάρτηση μου είπε ότι είναι αναλώσιμα και δεν δείχνουν κακή χρήση απαραίτητα. Για το ψυγείο μου είπε ότι καλό θα ήταν το συντομότερο να το κοιτάξουμε για να είμαι σίγουρος ότι είναι όλα καλά σε ότι έχει σχέση με μοτέρ. Η αλήθεια είναι ότι για να τα κάνω θα πρέπει να περιμένω να πληρωθώ γιατί τώρα μένω χωρίς χρήματα μετά την αγορά. Πριν μπω στη διαδικασία να πάρω δούκα ρώτησα 2 φίλους που ο ένας έχει το δούκα με το μαύρο καπάκι και ο άλλος το ίδιο μοντέλο ακριβώς και μου είπαν και οι 2 ότι αν το προσέχει με τα σέρβις του και του φέρεσαι με αγάπη δεν θα σου πάθει ποτέ τιποτα. Και οι 2 έχουν 70000 χιλιόμετρα και στις μηχανές τους και δεν έχουν βγάλει προβλήματα παρά μόνο τα σέρβις και τα αναλώσιμα. Αυτό πιστεύεις και εσύ από ότι καταλαβαίνω από την απάντηση σου έτσι?

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Εντ μεταξύ μόλις παρατήρησα πως έχω ανοίξει το θέμα σε άκυρη κατηγορία εντελώς. Μπορώ κάπως να το κάνω μεταφορά σε κάτι σχετικό με κάποιο τρόπο? Ξέρει κανείς?

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Irosardis Προβολή μηνύματος
    Έχω δώσει μια μικρή προκαταβολή και μόλις γίνουν τα χαρτιά θα δώσω το υπόλοιπο ποσό.
    Ξέρω ότι σαν κατηγορία δεν μπορεί κανείς να σου πει κάτι στα σίγουρα.
    Την πήρα για βολταδικη μηχανή, για καθημερινό μηχανάκι έχω άλλο για τις δουλειές μου.
    Η γνώμη σου γενικά στο όλο θέμα ?
    Η τιμή μου ακούγεται νορμάλ και αφού έχεις και το οκ του μηχανικού, why not. Ξέρεις πως υπάρχει ένα ποσοστό ρίσκου αλλά ζούμε μόνο μια φορά. Το είχα κι εγώ στα υποψήφια παλιότερα το συγκεκριμένο αλλά δεν είχα βρει κάτι σε κατάσταση/τιμή που να αξίζει.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Η τιμή μου ακούγεται νορμάλ και αφού έχεις και το οκ του μηχανικού, why not. Ξέρεις πως υπάρχει ένα ποσοστό ρίσκου αλλά ζούμε μόνο μια φορά. Το είχα κι εγώ στα υποψήφια παλιότερα το συγκεκριμένο αλλά δεν είχα βρει κάτι σε κατάσταση/τιμή που να αξίζει.
    Μια ζωή την έχουμε και δεν την γλεντήσουμε......
    Είσαι κάτοχος κάτι παρόμοιου η πηγές σε άλλη κατηγορία τελικά?

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Irosardis Προβολή μηνύματος
    Μια ζωή την έχουμε και δεν την γλεντήσουμε......
    Είσαι κάτοχος κάτι παρόμοιου η πηγές σε άλλη κατηγορία τελικά?
    Δύο φορές κοίταξα για δούκα/sm. Τη μια είχα πάρει ΜΤ07 την άλλη 636 stunt bike. Κάποια στιγμή θα την κάνω κι εγώ τη μαλακία, θέμα χρόνου είναι.

    Σου εύχομαι να το χαρείς και να μην έχεις περιπέτειες όσο γίνεται!

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Δύο φορές κοίταξα για δούκα/sm. Τη μια είχα πάρει ΜΤ07 την άλλη 636 stunt bike. Κάποια στιγμή θα την κάνω κι εγώ τη μαλακία, θέμα χρόνου είναι.

    Σου εύχομαι να το χαρείς και να μην έχεις περιπέτειες όσο γίνεται!
    Να τα χαίρεσαι φίλε .
    Ελπίζω και εγώ να μην έχω προβλήματα και μόλις πληρωθώ θα του κάνω ότι χρειαστεί για να είμαι σίγουρος.
    Να την κάνεις φίλε το πήρα μια βόλτα και έπαθα ερωτα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Irosardis Προβολή μηνύματος
    Να τα χαίρεσαι φίλε .
    Ελπίζω και εγώ να μην έχω προβλήματα και μόλις πληρωθώ θα του κάνω ότι χρειαστεί για να είμαι σίγουρος.
    Να την κάνεις φίλε το πήρα μια βόλτα και έπαθα ερωτα.
    Σ'ευχαριστώ. Και να ξέρεις πως σε φόρουμ είναι λίγο δύσκολο να ακούσεις καλά λόγια. Συνήθως για κάποιο περίεργο λόγο ο κόσμος μπαίνει πιο εύκολα για να γράψει κάτι κακό και να κράξει παρά για να πει μια καλή κουβέντα. Σου το λέω αυτό για να μην απογοητευτείς με πράγματα που μπορεί να ακούσεις (στο άλλο νήμα πχ). Αφού έδωσες την προκαταβολή το μηχανάκι το έχεις κλείσει οπότε μην μπαίνεις σε τέτοια διαδικασία τώρα. Επίσης κανένας, ακόμα και γνώστης να είναι (που οι περισσότεροι δεν είμαστε κιόλας) , δεν μπορεί να σου κάνει τηλεδιαγνωση από το ίντερνετ. Το μηχανάκι το κοίταξε μηχανικός και σου είπε ό,τι σου είπε. Άσε τώρα το τι πιστεύω εγώ κι ο κάθε άλλος εδώ μέσα και κοίτα να το χαρείς.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σ'ευχαριστώ. Και να ξέρεις πως σε φόρουμ είναι λίγο δύσκολο να ακούσεις καλά λόγια. Συνήθως για κάποιο περίεργο λόγο ο κόσμος μπαίνει πιο εύκολα για να γράψει κάτι κακό και να κράξει παρά για να πει μια καλή κουβέντα. Σου το λέω αυτό για να μην απογοητευτείς με πράγματα που μπορεί να ακούσεις (στο άλλο νήμα πχ). Αφού έδωσες την προκαταβολή το μηχανάκι το έχεις κλείσει οπότε μην μπαίνεις σε τέτοια διαδικασία τώρα. Επίσης κανένας, ακόμα και γνώστης να είναι (που οι περισσότεροι δεν είμαστε κιόλας) , δεν μπορεί να σου κάνει τηλεδιαγνωση από το ίντερνετ. Το μηχανάκι το κοίταξε μηχανικός και σου είπε ό,τι σου είπε. Άσε τώρα το τι πιστεύω εγώ κι ο κάθε άλλος εδώ μέσα και κοίτα να το χαρείς.
    Η αλήθεια είναι ότι ανέβασα ξανά το ίδιο ποστ σε άλλη κατηγορία και εδώ στην ίδια σελίδα. Κάπως σαν βλέπουν όλοι μόνο τα αρνητικά βλέπω μια αντιμετώπιση. Μπήκα ξεκάθαρα για να το συζητήσω μήπως μάθω και κάτι παραπάνω που δεν ξέρω . Σε ευχαριστώ φίλε θα το χαρώ όσο μπορώ και περιμένω να πληρωθώ να του κάνω ότι χρειάζεται και πιστεύω θα μου κρατήσει αν το προσεχω. Όπως τα λες είναι κάπως αρνητικοί καποιοι.

  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Irosardis Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι ότι ανέβασα ξανά το ίδιο ποστ σε άλλη κατηγορία και εδώ στην ίδια σελίδα. Κάπως σαν βλέπουν όλοι μόνο τα αρνητικά βλέπω μια αντιμετώπιση. Μπήκα ξεκάθαρα για να το συζητήσω μήπως μάθω και κάτι παραπάνω που δεν ξέρω . Σε ευχαριστώ φίλε θα το χαρώ όσο μπορώ και περιμένω να πληρωθώ να του κάνω ότι χρειάζεται και πιστεύω θα μου κρατήσει αν το προσεχω. Όπως τα λες είναι κάπως αρνητικοί καποιοι.
    Εγώ σου απάντησα και στο άλλο που άνοιξες, αρνητικός δεν είμαι, απλά το μοντέλο θέλει λίγο παραπάνω αγάπη και προδερμ, αν με πιάνεις. Δεν είναι χοντα που λες οκ ας κάνω και 2 Χιλ. Χλμ παραπάνω δεν χάθηκε ο κόσμος. Αυτό δεν τα σηκώσει αυτά. Εξ ου και βγάζει ότι βγάζει, σε συνδυασμό με ινδιανοκακγουρικη οδήγηση που του επιφυλάσσουν όλοι... Το τραβάει, βλέπεις.
    Και εφόσον έχεις άλλο για τις δουλειές σου και το θες μόνο για ξεκαυλωμα και βόλτες, γιατί όχι;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM LC4 - Duke - 660 service manual
    από darkCount στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 19:28
  2. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 16:26
  3. εξατμιση για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 11:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF