Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 40 από 40

Θέμα: Yamaha fazer 800 η Tracer 700

  1. #31
    Πολλοι το σερβις των 45 ,το κανουν νωριτερα.
    Δεν ειναι απολυτο.
    Επισης υπαρχουν και με 15.οοο χλμ μηχανες .
    Βρισκεις 6-7 που σρ ενδιαφερουν και κανεις παιχνιδι στο τηλ .
    Δεν εισαι ο περναω την ωρα μου και παιρνω τηλ αριστερα-δεξια .
    Εισαι αγοραστης που ψαχνει κατι συγκεκρημενο και το λες στον πωλητη.
    Αυτος θα σου πει τι και πως και στο τελος καταληγεις στο πιο καταλληλο για 'σενα την δεδομενη στιγμη.

  2. #32
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Tα μηχανακια αυτα , κοντα στις 45.000 χλμ ,εχουν το 1ο καλό μεγαλο σερβις που αν σου τυχει μαζι με αλυσογραναζα ,καμια μπαταρια ...τίποτα ελαστικα κτλ κτλ ....φλερταρεις το 1000αρικο.
    Αν δεν τυχουν ολα μαζι ,τοτε εισαι στο βασικο μισθο .
    Κατα τα άλλα το δικο μου δεν ζητησε τιποτα . Μονο τα προβλεπομενα και ηταν και το μοναδικο μηχανακι που δεν με αφησε ποτε .
    Τα εκανα ολα ομως στην ωρα τους και λιγο νωριτερα .
    Αποψη μου ,μιας και εισαι ναυτικος και οπως ειπες η ζωη ειναι μικρη ,να το παρεις και να το ευχαριστηθεις .
    Σου ταιριαζει εσενα ενα τετοιο μηχανακι .
    Δεν θα το εχεις καθημερηνο ,οποτε κανε αυτο που σου αρεσει περισσοτερο.
    Εγω απο την αλλη , το οδηγουσα καθε μερα πηγαινε ελα δουλεια περιπου 40χλμ και με την βεντζινα στο 1.95 και ηθελα και μια οικονομικη δοηθεια στον προυπολογισμο μου γιατι τοτε αγορασα φορτηγακι 4πορτο κουτα και περιμενα και νεο μελος στην οικογενεια .
    Ο λογος που δεν ξαναπηρα μεγαλη μηχανη και κυκλοφορω με σκουτερ ειναι οτι μετα απο το 950 ,δεν μπορω να παρω κατι χειροτερο .
    Τα βλεπω στο δρομο και δεν μπορω να φανταστω ας πουμε να ειμαι κατοχος transalp ,xt κτλ κτλ .
    Αν ξαναπαρω lc8 θα παρω.


    Έτσι ακριβώς και στο μεγάλο σέρβις κάνεις και μπροστινή ανάρτηση...
    Αν το κυνηγάς, το πίσω λάστιχο σε χαιρετάει νωρίς και σε συνδυασμό με φόρτωμα και άσφαλτο Δυτικής Ευρώπης η κατάσταση γίνετε τραγική...(<10κ χλμ).
    Η Ελλάδα είναι το φυσικό του περιβάλλον, βουνά, στροφιλίκια, δασικοί δρόμοι, ατελίωτο επαρχιακό δίκτυο και εθνική δεν θα πει όχι όποτε βιάζεσαι. Μετά από 2 36ώρα (Lioulio, το πρώτο μου στην Κρήτη....) δεν έχω καμία αμφιβολία...
    50-60k δεν λένε τίποτε...μη κολλάς εκεί, σε μια τέτοια αγορά η συντήρηση είναι το σημαντικότερο, θέλει ψάξιμο αλλά υπάρχει πολύ πληροφορία στο διαδίκτυο και οι "παιδικές ασθενειές" του είναι γνωστές και πιθανότα λυμένες.

    υ.γ. Έχω πιάσει και το 1050adv, και αυτό πολύ καλό οδηγικά, αλλά δεν μπορώ να πω και πολλά μιας και το οδήγησα 2-3 φορές μόνο. Με το μπάτζετ σου ίσως να μπαίνει στα υπόψιν...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Μιας κ εγώ θητευσα καμποσα έτη στο lc8 μοτέρ, αλλά στην sm έκδοση, όσον αφορά τα χλμ που ρωτάς παραπάνω. Πόσα να κοιτάς.
    Θα σου πω το εξής κ είναι η αλήθεια. Σίγουρα θα βρεθούν άτομα που θα έχουν γνωστό γνωστού στο χωριό, στην δουλειά, γείτονα, άκουσαν στην καφετέρια κλπ ότι ένας έχει γυρίσει όλη την Ευρώπη, την μισή Ασία κ τώρα βάζει προπέλες για να περάσει απέναντι στο αμερικα κ το μηχανάκι του έχει αλλάξει μόνο λάμπες....

    Η αλήθεια λοιπόν είναι ότι το μοτέρ αυτό εάν περάσει τις 100.000 χλμ αποτελεί είδηση. Καλώς ή κακώς έτσι είναι. Δε θα εκραγεί στις 100.001,σαφώς κ με τα απαραίτητα χρήματα συμμαζεύεται σε μεγάλο βαθμό, αλλά για απειρα χλμ δεν είναι

  4. #34
    Το μοτερ ΔΕΝ θα σπασει αλλα θα σου δωσει να καταλαβεις πως πρεπει να ανοιχτει και να φτιαχτει για να ξαναπαει αλλα τοσα .
    V2 1000αρι που βγαζει γουστα ειναι.
    Νομιζω πως ειναι απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο v2 1000cc αναλογικα με αυτα που προσφερει στην καθε κατηγορια .
    Οποιος δεν μπορει να συμβιβαστει παιρνει tracer

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Δεν έχω καβαλήσει τουονο για να έχω άποψη, αλλά συγκριτικά με τα λοιπά v2 της αγοράς ήταν κ είναι ότι καλύτερο στην κατηγορία του. Τεχνολογιες κατασκευής που εάν τις βγάλει η χοντα θα μιλούσε ο πλανήτης για πρωτοπορια!
    Σε συνδυασμό με κορυφαία περιφερειακα από το 2005, που ακόμη κ σήμερα δεν τα βρίσκεις σε σύγχρονες κατασκευές

  6. #36
    Aσε που τα τουόνο καποιας χρονιας ,σκορπαγανε κιολας .
    Απο την αλλη, δεν ειπαμε πως μεχρι το 2005 που καταργηθηκαν τα v2 απο το rally dakar , αυτο το μηχανακι τα κερδιζε με τον Meoni.
    The feeling to be ready to race σου λεει η εταιρια και παρτο μετα εσυ και χτυπα το στο κεφαλι σου .
    Ποπο ...με αυτο το νημα ,πηγα καποια χρονια πισω και εχω μονο καλα να θυμαμαι .

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Οπότε pasxos1992 άσε τα yamaha για αργότερα στη ζωή σου κ τσίμπα ένα adv να το ευχαριστηθεις όσο ακόμη σε παίρνει στο ηλικία, φράγκα κ χρόνο.
    Yolo που λένε κι ας καίει παραπάνω κι ας θέλει τακτική συντήρηση, δε γαμιεται. Αμα μιλάει στη ψυχή σου το μηχανάκι τέλος, αυτό είναι, πάρτο

  8. #38
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Εδώ έχω ψηθεί κι εγώ να πάρω 990 Adventure μετά από αυτά που διαβάζω, ενώ δεν είμαι φανατικός ούτε της κατηγορίας, ούτε της εταιρείας.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #39
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω καβαλήσει τουονο για να έχω άποψη, αλλά συγκριτικά με τα λοιπά v2 της αγοράς ήταν κ είναι ότι καλύτερο στην κατηγορία του. Τεχνολογιες κατασκευής που εάν τις βγάλει η χοντα θα μιλούσε ο πλανήτης για πρωτοπορια!
    Σε συνδυασμό με κορυφαία περιφερειακα από το 2005, που ακόμη κ σήμερα δεν τα βρίσκεις σε σύγχρονες κατασκευές
    Υπερβάλλεις όσο ναναι.
    Ναι το Tuono ήταν και ειναι όπλο αλλά υπήρχαν και κάποια προβλήματα στο μοτέρ της Rotax που οι κάτοχοι τα γνωρίζουν καλά ενώ δεν θα δείς και πολλά που να έχουν μαζέψει χιλιόμετρα στα κοντερ τους.
    Οσο για την Honda που ανέφερες, έφτιαξε το VTR SP2 που έχει κίνηση εκκεντροφόρων με γρανάζια και μάλλον κουβαλάει γενικώς περισσότερη τεχνολογία απο το Rotax.

    Η βασική πρωτοπορία του Rotax V2 998cc ηταν η μικρή περιεχόμενη γωνία στις 60 μοίρες και ήταν και παραμένει ενα πολύ καλό μοτέρ και πολύ δυνατό για V2.
    Αν η Aprilia μπορούσε να υποστηρίξει με πιο σωστό δίκτυο τα μηχανάκια αυτά, τα πράγματα θα ηταν διαφορετικά. Επίσης αν το design του 1ου Mille δεν ηταν τόσο χάλι, παλι αλλιώς θα ηταν τα πράγματα.
    Το αποτέλεσμα ειναι οτι βρίσκεις σήμερα Tuono σχεδόν τζαμπα, δεν ειναι κακό αυτό!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #40
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Μιας κ εγώ θητευσα καμποσα έτη στο lc8 μοτέρ, αλλά στην sm έκδοση, όσον αφορά τα χλμ που ρωτάς παραπάνω. Πόσα να κοιτάς.
    Θα σου πω το εξής κ είναι η αλήθεια. Σίγουρα θα βρεθούν άτομα που θα έχουν γνωστό γνωστού στο χωριό, στην δουλειά, γείτονα, άκουσαν στην καφετέρια κλπ ότι ένας έχει γυρίσει όλη την Ευρώπη, την μισή Ασία κ τώρα βάζει προπέλες για να περάσει απέναντι στο αμερικα κ το μηχανάκι του έχει αλλάξει μόνο λάμπες....

    Η αλήθεια λοιπόν είναι ότι το μοτέρ αυτό εάν περάσει τις 100.000 χλμ αποτελεί είδηση. Καλώς ή κακώς έτσι είναι. Δε θα εκραγεί στις 100.001,σαφώς κ με τα απαραίτητα χρήματα συμμαζεύεται σε μεγάλο βαθμό, αλλά για απειρα χλμ δεν είναι
    αλλο το μοτερ του 950 και αλλο του 990......το 990 τα περναει ανετα τα 100000χλμ
    το μοτερ του τουονο/μιλλε με εξαιρεση κατι πηνια που θελουν εκει στα 40000χλμ δεν εχουν θεματα...
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. YAMAHA TRACER 700
    από amyroukai στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 154
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2022, 20:18
  2. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-07, Tracer 700 & XSR700
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2020, 10:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF