Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Εξάτμιση Crypton X?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    5

    Εξάτμιση Crypton X?

    Καλημέρα,
    Ψάχνω για μία εξάτμιση με μπάσο ήχο για το crypton X,
    Τι μάρκα να κοιτάξω, τι είδος (high up, κανονική), τι σχήμα; (στρογγυλή, οβάλ ή τριοβαλ)
    Είδα μερικές και μου άρεσε η yoshimura τριοβαλ, αλλά την βρήκα στο car.gr με 300 ευρώ... αξίζει τόσα για μια
    yoshimura η μήπως κάποια άλλη εξάτμιση δίνει παρόμοια αποτελέσματα;
    Επίσης θέλω να παίρνει σιγαστήρα...

    Ευχαριστώ...

  2. #2
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Καλημέρα,

    Θα πρότεινα να μην αλλάξεις την εξάτμιση. Αφενός θα είσαι παράνομος, αφετέρου θα ενοχλείς τους άλλους γύρω σου.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #3
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Όσο περισσότερο χώρο δώσεις σε έναν απο τους άξονες του τελικού θα βοηθήσει να ακουστεί πιο μπάσο.
    ένα οβαλ θα ακουστεί καλύτερα απο ένα στρογγυλό κ.λπ.

    Οι τιμές είναι ψηλές στα έτοιμα και επώνυμα, σε καταστήματα που κατασκευάζουν εξατμίσεις
    θα σου κοστίσει λιγότερο, θα σε βοηθήσουν να είναι σωστή χωρις να επιβαρύνει την λειτουργία
    και έχουν διάφορους db killer που θα δοκιμάσεις έτσι ώστε να έχεις καλό ήχο και να μην ενοχλείς τους γύρω σου.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    5
    Αν και μου αρέσει η ιδέα αυτή φίλε μου, δεν μπορώ να πάω σε ένα τέτοιο κατάστημα γιατί βρίσκομαι
    σε νησί, και δεν υπάρχει εδώ εξατμισάς...
    Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση...

  5. #5
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα,

    Θα πρότεινα να μην αλλάξεις την εξάτμιση. Αφενός θα είσαι παράνομος, αφετέρου θα ενοχλείς τους άλλους γύρω σου.
    Συγνώμη δεν άντεξα
    έχει και racetech όλοσωμες τιτανίου για τα Χ τυχεροί,εμείς μια sebring είχαμε όλο και όλο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ΤΕΝΤΙ.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	93,8 KB 
ID:	419060

    έχει και racetech όλοσωμες τιτανίου για τα Χ τυχεροί,εμείς μια sebring είχαμε όλο και όλο.
    porca miseria.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    5
    Lol... ωραίος φίλε, μου έφτιαξες τη μέρα!...

    Ναι τις έχω δει και τις race tech, έχει και ένας φίλος, αλλά μου λέει πως αυτές δίνουν μόνο ήχο και πως δεν δίνουν καλύτερα τραβήγματα κλπ... Μου λέει αυτός πως οι vpr έχουν καλύτερη απόδοση... Είναι όντως έτσι;

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JohnVita8 Προβολή μηνύματος
    Lol... ωραίος φίλε, μου έφτιαξες τη μέρα!...

    Ναι τις έχω δει και τις race tech, έχει και ένας φίλος, αλλά μου λέει πως αυτές δίνουν μόνο ήχο και πως δεν δίνουν καλύτερα τραβήγματα κλπ... Μου λέει αυτός πως οι vpr έχουν καλύτερη απόδοση... Είναι όντως έτσι;
    Τι απόδοση ρε φίλε; Εδώ δύσκολα βλέπεις διαφορά με ολόσωμη-φίλτρο-power commander σε 50-100 άλογα, περιμένεις να δεις στη πάπια με ένα τελικό;

    Αν θες να αλλάξεις για θέμα εμφάνισης-ήχου βάλε αυτό που σου αρέσει περισσότερο με βάση το budget και τέλος, δεν χρειάζεται να το περιπλέκεις παραπάνω στο μυαλό σου..

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Τι απόδοση ρε φίλε; Εδώ δύσκολα βλέπεις διαφορά με ολόσωμη-φίλτρο-power commander σε 50-100 άλογα, περιμένεις να δεις στη πάπια με ένα τελικό;

    Αν θες να αλλάξεις για θέμα εμφάνισης-ήχου βάλε αυτό που σου αρέσει περισσότερο με βάση το budget και τέλος, δεν χρειάζεται να το περιπλέκεις παραπάνω στο μυαλό σου..
    Έχεις δίκιο φίλε, απόδοση δεν ανεβάζει σχεδόν έως και καθόλου ένα τελικό, απλώς επειδή είμαι λίγο πολύ άσχετος σε τεχνικά/μηχανικά θέματα, ένας φίλος μου το έπαιξε και "ειδικός", τεσπα να σαι καλά φίλε για την χρήσιμη συμβουλή σου, με βοήθησε αρκετά...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Τι απόδοση ρε φίλε; Εδώ δύσκολα βλέπεις διαφορά με ολόσωμη-φίλτρο-power commander σε 50-100 άλογα, περιμένεις να δεις στη πάπια με ένα τελικό;

    Αν θες να αλλάξεις για θέμα εμφάνισης-ήχου βάλε αυτό που σου αρέσει περισσότερο με βάση το budget και τέλος, δεν χρειάζεται να το περιπλέκεις παραπάνω στο μυαλό σου..
    Θα σου φανεί αστείο, αλλά έβαλε ο μικρός εξάτμιση σε daytona euro 4 και κέρδισε γύρω στα 10 χιλιόμετρα τελικής και αρκετή επιτάχυνση. Βέβαια κάνει σαν μπρίκι αλλα όντως κέρδισε σε επιδόσεις.

  10. #10
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JohnVita8 Προβολή μηνύματος
    Έχεις δίκιο φίλε, απόδοση δεν ανεβάζει σχεδόν έως και καθόλου ένα τελικό, απλώς επειδή είμαι λίγο πολύ άσχετος σε τεχνικά/μηχανικά θέματα, ένας φίλος μου το έπαιξε και "ειδικός", τεσπα να σαι καλά φίλε για την χρήσιμη συμβουλή σου, με βοήθησε αρκετά...
    Αυτοί οι "φίλοι" που το παίζουν "ειδικοί" έχουν κάψει τσέπες και τσέπες άδικα να ξέρεις.... Ο Γιάννης 007 μια χαρά στα είπε. Υπόψη ότι αλλάζοντας εξάτμιση θέλει και σωστές ρυθμίσεις μετά σε μίγματα κ.λ.π. αλλιώς σύντομα θα ψάχνεις κάτι βαλβίδες, χωρίς ουσιαστικό κέρδος.
    Ασε το μηχανάκι στην ησυχία του και αν θες παραπάνω επιδόσεις, πάρε κάτι μεγαλύτερο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #11
    Θα ανοιγεις το γκαζι , θα κανεις φασαρια και θα νομιζεις πως το μηχανακι σου παει καλυτερα ή εχει καλυτερα τραβηγματα .
    Βεβαια θα εχεις εξατμιση . Αυτο μετραει .
    Και για σενα , και για μενα και για ολους .
    Ολοι τη θελαμε , τη βαλαμε και αν ειναι να ψαχνεις και καμια βαλβιδα ...αστη να φυγει και ας μην ξαναγυρισει ποτε .
    Καντα τωρα γιατι μετα δεν θα μπορεις .
    Βαλε οποια γουσταρεις και μπορεις .
    Διαφορα δεν θα δεις καμια , αλλα θα εχεις εξατμιση .

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF