Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 83

Θέμα: FC-Moto.de "Άντε γ.....ειά"

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    δεν είναι έτσι αλλα νταξ... μη σου χαλάσουμε χατίρι
    όχι αλλιώς είναι.....
    Ψωνίζεις από ένα μαγαζί που η σελίδα τους στο φβ είναι γεμάτη βρισιές.
    Μέχρι και κλέφτες έχω δει να τους λένε.
    Δεν σε ενοχλεί αυτό. Μόνο τα 10 ευρώ σε χαλάνε που είναι πιο ακριβά.
    (Για το ότι πας στο μαγαζί του άλλου και δοκιμάζεις πράγματα που δεν θα αγοράζεις δεν το κουβεντιάζω)
    Μετά έρχεσαι εδώ και κλαις
    Ποιος φταίει?
    Χωρίς πολλά πολλά λοιπόν η ποιότητα δεν είναι τζάμπα
    άλλο έχω στοκ 50 μπουφάν στο μαγαζί άλλο παίρνω τα λεφτά σου και μ αυτά ψωνίζω (ΑΝ έχουν)
    όπως κάνουν οι κύριοι του φου σου
    Άλλο έχω υπάλληλο γατόνι και του σκάω για να μη φύγει
    άλλο πήρα αυτό το βλάκα που δέχτηκε να έρθει για χαρτζιλίκι.
    Η ποιότητα φίλτατε πληρώνεται. (και η καλή συσκευασία μαζί)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Ναι φίλος καλά τα λες,
    αυτοί είναι οι κίνδυνοι του ηλεκτρονικού εμπορίου, αλλά έχει και άλλους κινδύνους η ζωή όπως...
    ...το να μην μαστορεύεις το μηχανάκι μόνος σου,
    ...το να μην μαγειρεύεις το φαΐ σου μόνος σου,
    ...το να ψωνίζεις το "αού" σου από την "πλατεία",
    ...το να πηγαίνεις το λαπτοπάκι σου για format στον κομπιουτερά της γειτονιάς σου ή στον άλλο με τα πολλά καταστήματα...
    Είναι επικίνδυνη η πουτάν@ η ζωή, Vivere Pericolosamente λέμε...

    μΕ αρέσεις όμως γιατί είσαι "άπλας" ρε φίλε, -15%-20%-30%, δεν μασάς
    -Στο δικό μου μηχανάκι φίλε μου πολύ λίγα πράγματα χρειάζεται ή μπορώ να κάνω μόνος μου
    -Το φαί το φτιάχνω από το Πεντρεζίκη που είναι ο πιο καλός γκέι στην πιάτσα και έχει και βίντεο.
    Προχτές έκανα κολοκυθάκια γεμιστά από ένα άλλο βλάκα γιατί η γκόμενα μου είναι βίγκαν και δεν ήθελε
    κιμά και γίνανε σκατέ ΟΛΕ !
    -Λάπτοπ δεν έχω και στο πισι δεν έχω κάνει ποτέ φορμάτ.
    -Πλατεία δεν ξέρω τι εννοείς αλλά εγώ ψωνίζω από 2 3 μέρη
    τεσταρισμένα που δεν είναι τα πιο φτηνά μεν αλλά δεν τρως φλόμπες δε.
    Τι να το κάνω το φτηνό μίξερ ρε φίλε στη δουλειά άμα μου έρθει σπασμένο?
    Θα χάσω την παραγωγή θα πάρω κι άλλο ένα ακόμα .
    Έκανα οικονομία? Μλκια έκανα
    Και οι ώρες στο πισι και τα ιμέιλ εργατοώρες είναι κι αυτές ξέρεις
    δηλαδή λεφτά.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    ε,ναι. χατίρια δεν χαλάμε
    Μακριά από τον μπιπππππππππππππππππππππππ μου κλπ κλπ
    Τροχονόμος στην τσέπη δεν είμαι κανενός


    Από κει και πέρα στερνή μου γνώση κλπ κλπ
    και καλή καρδιά


    viper1
    +1
    Τελευταία τροποποίηση από Parking; 29/06/2020 στις 15:37.

  2. #47
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Εγώ ξέρω ότι απατεώνες υπάρχουν σε όλες τις χώρες και σε όλα τα μαγαζιά είτε διαδικτυακά είτε στο δίπλα τετράγωνο.
    Πολλοί θα επιλέξουν το μαγαζί παραδίπλα ακόμα και λίγο παραπάνω αλλά σε μια λογική τιμή.

    Τις προάλλες ήθελα να αγοράσω κάποια πράγματα (άσχετα με μηχανές) τα οποία τα έβρισκα σε λίγα σημεία στο άμαζον και σε άπειρα γερμανικά ονλάιν μαγαζιά, ρώτησα σε ένα μαγαζί κοντά σε μένα (Λουξεμβούργο) γιατί λέω οκ μαγαζί κοντά και μόνο το ένα εξάρτημα το χε 290 όταν στο άμαζον το έβρισκα με δωρεάν μεταφορικά 145. Τα υπόλοιπα ήταν πιο κοντά αλλά 20-25% πάνω.
    Και του λέω μεγάλε ναι καταλαβαίνω να είναι πιο ακριβό το μαγαζί αλλά οχι κι έτσι.
    Κι απάντησε ότι δεν μπορεί να μου τα δώσει και κάτω του κόστους και μου πρόσφερε 10%?
    Δούλεμα δηλαδή, κανένα από τα ονλάιν μαγαζιά το ακριβό εξάρτημα δεν το χε πάνω από 170, παίζανε από 130 εώς 170 (αλλά τα 130 με συν μεταφορικά). Τα δε υπόλοιπα επειδή παίζανε και ως σετ από το εργοστάσιο τα έβρισκα με τρία κομμάτια παραπάνω από αυτά που πραγματικά χρειαζόμουν σημαντικά φθηνότερα από να τα πάρω ένα ένα από αυτόν.
    Εννοείται πώς τα πήρα από άμαζον από δύο πωλητές και όλα μαζί βγήκαν λιγότερα από το ένα εξάρτημα μετά την έκπτωση του άλλου.
    Συγγνώμη αλλά ο άλλος είναι κλέφτης. Υπάρχουν μαγαζιά (τύπου πράκτικερ) που κάποια προϊόντα τα βρίσκεις ίδια ή χαμηλότερη τιμή από το άμαζον. Και άλλα σαφώς ακριβότερα φυσικά.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Εχει να κάνει και με τους εισαγωγής κάθε χώρας , τι τιμή έχουν καταφέρει και αν περάσουν αυτή τη τιμή στην αγορά , μου έχει τύχει κάτι που Ελλάδα - Γαλλία - Αγγλία κτλ πωλείται 250 -280 λιανική , στη Ισπανία παντού να κοστίζει 140-150 ...

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Ναι ρε μάγκες πολύ το κουράσαμε όμως με την βαθειά οικονομοτεχνική ανάλυση.

    Είτε φυσικό , είτε ηλεκτρονικό το μαγαζί τα πράγματα είναι (πάνω κάτω) τα ίδια.
    Το βασικό μειονέκτημα του ηλεκτρονικού καταστήματός είναι ότι πρέπει να διαλέξεις προϊόν από μια φωτογραφία ή ένα video, χωρίς να έχεις πραγματική εικόνα, το πλεονέκτημα συνήθως είναι η τιμή.

    Φόλες όλοι έχουμε φάει και από φυσικά και από ηλεκτρονικά μαγαζιά, κάποιοι έχουν το θάρρος να το παραδεχτούν, άλλοι το παίζουν "ατσαλάκωτοι".
    Σκ@τένιο service και στα ακριβά τα μαγαζιά θα βρεις και στα φθηνά, δεν έχει να κάνει.

    Εγώ παρέθεσα την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο κατάστημα, άλλοι τόσοι είπαν ότι δεν είχαν κανένα θέμα.
    "Μπιλιά" ήταν και έκατσε στο "μαύρο".
    Ο καθένας κρίνει από που θα ψωνίσει και τι θα ψωνίσει, που θα πάει το μηχανάκι του για service και ποιου μάγειρα τις συνταγές θα ακολουθήσει...

  5. #50
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    O random noname Κινέζος του ebay πάντως μου έδωσε πίσω τα 50 ε που είχα δώσει για συγκεκριμένες μπαταρίες που δεν ήρθαν ποτέ χωρίς πολλά πολλά και χωρίς αποδείξεις ότι δεν ήρθαν.
    Χωρίς πολλά πολλά.
    porca miseria.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    O random noname Κινέζος του ebay πάντως μου έδωσε πίσω τα 50 ε που είχα δώσει για συγκεκριμένες μπαταρίες που δεν ήρθαν ποτέ χωρίς πολλά πολλά και χωρίς αποδείξεις ότι δεν ήρθαν.
    Χωρίς πολλά πολλά.
    Αυτό με τις μπαταρίες έχει να κάνει και ότι είναι dangerous goods και υπάρχουν πολλά restrictions όσον αφορά το ταχυδρομείο
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    O random noname Κινέζος του ebay πάντως μου έδωσε πίσω τα 50 ε που είχα δώσει για συγκεκριμένες μπαταρίες που δεν ήρθαν ποτέ χωρίς πολλά πολλά και χωρίς αποδείξεις ότι δεν ήρθαν.
    Χωρίς πολλά πολλά.
    Ο νέιμ κινέζος αλί μπαμπά πουλάει φέικ Αράι και Έιτζιβι στην ΕΕ
    και έχει σπάσει πολλά @@ κυρίως για τις προδιαγραφές
    που δεν έχουν ούτε τυπικά ούτε πρακτικά.

  8. #53
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Εχει να κάνει και με τους εισαγωγής κάθε χώρας , τι τιμή έχουν καταφέρει και αν περάσουν αυτή τη τιμή στην αγορά , μου έχει τύχει κάτι που Ελλάδα - Γαλλία - Αγγλία κτλ πωλείται 250 -280 λιανική , στη Ισπανία παντού να κοστίζει 140-150 ...
    Σαφώς, πάντως το δικό μου παράδειγμα είναι για χώρες γειτονικές που μάλιστα στην ακριβή έχει και χαμηλότερο φπα

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Πάντως και εγώ δε βλέπω κάτι πολύ τραγικό.
    Οι αγορές απο το ίντερνετ τα έχουν αυτά ακόμα και απο τεράστια καταστήματα (βλ. amazon (δέμα απο Αγγλία ή Γερμανία ~1 μήνα, χαμένο δέμα κλπ).

    Την χάλια επικοινωνία την έχω συνηθίσει (πχ. bangood) οπότε δεν μου κάνει εντύπωση.

    Εφόσον μιλάμε για αγορά απο το φθηνότερο κατάστημα αυτά είναι αναμενόμενα (ή θα έπρεπε να είναι) για να μήν χαλάει και η ψυχολογία σας.

    Αν κάποιος βιάζεται ή δεν θέλει να τρέχει πληρώνει κάτι έξτρα.

  10. #55
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Ρε παιδιά, τι λέτε για κλέφτες κ.λπ... αφήνετε απέξω τις συνθήκες του καθενός.
    "Μικρές" διαφορές πληρώνουν την εφορία, το φυσικό κατάστημα, μισθοδοσία, ασφάλειες κ.λπ.

    Κοίταγα για φανάρι, 50€ στην ασία, 116€ στο περιστέρι, 116 στην Θεσσαλονίκη, 80 αμαζον, 67 UK.
    Πιο ακριβό είναι, κλέφτες δεν είναι γιατί απο τα 116 θα πληρώσουν κοντά στα 30% εφορία, νοίκι, μισθοδοσία κ.λπ.


    Το ότι έχουμε πρόσβαση σε τιμές υπερχονδρικής είναι μια υπηρεσία που υπήρχε και απλά μας έγινε διαθέσιμη, δεν έχει αλλάξει κάτι.
    Μετρητά, εμπιστοσύνη, αργές παραδώσεις, εκτελωνισμοί, αυτά ίσχυαν και ισχύουν.

    Για να έρθει στην διπλανή πόλη έχει έξοδα και θα πληρώσει και άλλα.

  11. #56
    αγορά απο διαδικτυακά του εξωτερικού με φυσικά καταστήματα κι επίσημοι dealers των μεγαλύτερων brand.
    πάντα εξυπηρετικότατοι , άμεση επικοινωνία και επίλυση τυχόν προβλημάτων.
    αυτά έχω συναντήσει. μάλιστα οι Ισπανοί με +5 € στην αρχική παραγγελία σου δίνουν refund & exchange χωρίς καμία άλλη χρέωση στην επιστροφή.
    πολύ ψηλά ο πήχης από συγκεκριμένα καταστήματα.
    ψαχτείτε.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    αγορά απο διαδικτυακά του εξωτερικού με φυσικά καταστήματα κι επίσημοι dealers των μεγαλύτερων brand.
    πάντα εξυπηρετικότατοι , άμεση επικοινωνία και επίλυση τυχόν προβλημάτων.
    αυτά έχω συναντήσει. μάλιστα οι Ισπανοί με +5 € στην αρχική παραγγελία σου δίνουν refund & exchange χωρίς καμία άλλη χρέωση στην επιστροφή.
    πολύ ψηλά ο πήχης από συγκεκριμένα καταστήματα.
    ψαχτείτε.
    Όχι φίλε, ΔΕ ΓΊΝΕΤΑΙ να έχεις καλή εξυπηρέτηση και καλές τιμές μαζί. Διάβασε πιο πάνω να μάθεις κι άσε τι λέει η προσωπική σου εμπειρία.

  13. #58
    και για να μην είμαι άδικος με τα εγχώρια, την ίδια εξυπηρέτηση έχω συναντήσει και σε μεγάλα καταστήματα της Αθήνας.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #59
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Όχι φίλε, ΔΕ ΓΊΝΕΤΑΙ να έχεις καλή εξυπηρέτηση και καλές τιμές μαζί. Διάβασε πιο πάνω να μάθεις κι άσε τι λέει η προσωπική σου εμπειρία.
    ρε αυτό που σου λέμε ισχύει
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #60
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά, τι λέτε για κλέφτες κ.λπ... αφήνετε απέξω τις συνθήκες του καθενός.
    "Μικρές" διαφορές πληρώνουν την εφορία, το φυσικό κατάστημα, μισθοδοσία, ασφάλειες κ.λπ.

    Κοίταγα για φανάρι, 50€ στην ασία, 116€ στο περιστέρι, 116 στην Θεσσαλονίκη, 80 αμαζον, 67 UK.
    Πιο ακριβό είναι, κλέφτες δεν είναι γιατί απο τα 116 θα πληρώσουν κοντά στα 30% εφορία, νοίκι, μισθοδοσία κ.λπ.


    Το ότι έχουμε πρόσβαση σε τιμές υπερχονδρικής είναι μια υπηρεσία που υπήρχε και απλά μας έγινε διαθέσιμη, δεν έχει αλλάξει κάτι.
    Μετρητά, εμπιστοσύνη, αργές παραδώσεις, εκτελωνισμοί, αυτά ίσχυαν και ισχύουν.

    Για να έρθει στην διπλανή πόλη έχει έξοδα και θα πληρώσει και άλλα.
    Κοίτα στο δικό μου παράδειγμα μιλάμε για Γερμανία και Λουξεμβούργο για γερμανικό προϊόν που στο άμαζον δεν ήταν τόσο εύκολο να το βρεις παρά μόνο από 2-3 πωλητές και δεν τον στελναν κι όλοι. Το ένα ακριβό κομμάτι το βρήκα στο γερμανικό 145 χωρίς μεταφορικά και τα άλλα μισά στο γαλλικό, περίπου άλλα τόσα. Σε τουλάχιστον δέκα άλλα γερμανικά σάιτ οι τιμές ήταν από 130 εώς 170 ανάλογα αν είχε ή όχι μεταφορικά.
    Το λουξεμβουργέζικο μαγαζί είχε το πρώτο 290 και μετά που του πα για το άμαζον έκανε 10% έκπτωση. Τα άλλα έβγαιναν από το μαγαζί περί τα 170 μετά το 10% και του πα να τα πάρω από αυτόν και με έγγραψε κανονικότατα. Οπότε για μένα ναι μεγάλος κλέφτης είναι. Δεν είναι αλυσίδα αλλά είναι μεγάλο σχετικά μαγαζί. Δηλαδή το άλλο που, οκ αλυσίδα, πώς πολλά προϊόντα τα έχει όσο ή και λιγότερο από άμαζον;
    Και ναι άλλοι μισθοί κλπ αλλά δεν είναι ότι το είχε στοκ να πεις ότι πληρώνει αποθήκη κλπ, παραγγελία θα ήταν και μπορεί και να κανε παραπάνω να ρθει συν ότι θα έπρεπε να πάω στο μαγαζί να τα πάρω.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι γίνεται με το FC-moto.de?
    από VANDA στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2021, 17:37
  2. αγορά από fc-moto.de
    από giannis113 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2012, 18:47
  3. Αγορα απο το Fc-moto.de
    από fazerelec στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2010, 15:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF