Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Προτάσεις διαδρομών κοντά στην Αθήνα?

  1. #16
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosKalik89 Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδο το μήχανακι σου καταρχήν. Απλα να προσθέσω μια μικρή διαδρομή της ωρας πανω κάτω αλλα αξίζει γιατί είναι δίπλα μέσα στην φύση και θα εκπλαγείς με το τοπίο.
    Βασικά ανεβαίνεις την λεωφόρο Φυλής προς Χασιά ( το μόνο ασχημο κομματι της διαδρομής λόγω γύφτων, γιαυτο προσοχή με 5χλμ γιατι πετάγονται) περνάς μέσα απο Χασία και πάς προς Δερβενοχώρια.
    Απο κεί και πέρα είναι ολο το θέμα της διαδρομής βσκ. Και δεν το ξέρουν πολλοι, εγώ έτυχε να μένω εκεί και το ξέρω. Εχει μια μεγάλη ευθεία 2χλμ περίπου πριν φτάσεις και μπορείς να κάνεις και άνοιγμα με ασφάλεια αμα με το καλό το στρώσεις.
    Δερβενοχώρια δεν έχει τίποτα αξιόλογο για μένα αν θες κάνεις ένα διάλειμμα και πάλι πίσω. Αυτά!
    Και ωραιο οροπεδιο ειναι και ωραιες ταβερνες εχει,και γυρνας απο ασωπεια ,ταναγρα,αθηνα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2019
    Μηνύματα
    12
    Οποτε πήγα εγώ ήταν σαν πόλη φάντασμα δεν είδα ψυχή μια βόλτα που έκανα αλλα δεν θα φέρω αντίρρηση μιας και έχω μπει μέσα μονο 2 φορές και μπορεί να έτυχε. Για να το λές κάτι θα ξέρεις.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosKalik89 Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδο το μήχανακι σου καταρχήν. Απλα να προσθέσω μια μικρή διαδρομή της ωρας πανω κάτω αλλα αξίζει γιατί είναι δίπλα μέσα στην φύση και θα εκπλαγείς με το τοπίο.
    Βασικά ανεβαίνεις την λεωφόρο Φυλής προς Χασιά ( το μόνο ασχημο κομματι της διαδρομής λόγω γύφτων, γιαυτο προσοχή με 5χλμ γιατι πετάγονται) περνάς μέσα απο Χασία και πάς προς Δερβενοχώρια.
    Απο κεί και πέρα είναι ολο το θέμα της διαδρομής βσκ. Και δεν το ξέρουν πολλοι, εγώ έτυχε να μένω εκεί και το ξέρω. Εχει μια μεγάλη ευθεία 2χλμ περίπου πριν φτάσεις και μπορείς να κάνεις και άνοιγμα με ασφάλεια αμα με το καλό το στρώσεις.
    Δερβενοχώρια δεν έχει τίποτα αξιόλογο για μένα αν θες κάνεις ένα διάλειμμα και πάλι πίσω. Αυτά!
    Ε οχι και δεν εχει κατι αξιολογο.....ταβερνακια με σουπερ μεζεδες !

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2019
    Μηνύματα
    12
    Εντάξει με πείσατε θα πάω να τσιμπίσω κανα μεζέ τότε αφου λέτε οτι αξίζει.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosKalik89 Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδο το μήχανακι σου καταρχήν. Απλα να προσθέσω μια μικρή διαδρομή της ωρας πανω κάτω αλλα αξίζει γιατί είναι δίπλα μέσα στην φύση και θα εκπλαγείς με το τοπίο.
    Βασικά ανεβαίνεις την λεωφόρο Φυλής προς Χασιά ( το μόνο ασχημο κομματι της διαδρομής λόγω γύφτων, γιαυτο προσοχή με 5χλμ γιατι πετάγονται) περνάς μέσα απο Χασία και πάς προς Δερβενοχώρια.
    Απο κεί και πέρα είναι ολο το θέμα της διαδρομής βσκ. Και δεν το ξέρουν πολλοι, εγώ έτυχε να μένω εκεί και το ξέρω. Εχει μια μεγάλη ευθεία 2χλμ περίπου πριν φτάσεις και μπορείς να κάνεις και άνοιγμα με ασφάλεια αμα με το καλό το στρώσεις.
    Δερβενοχώρια δεν έχει τίποτα αξιόλογο για μένα αν θες κάνεις ένα διάλειμμα και πάλι πίσω. Αυτά!
    Η συγκεκριμένη διαδρομή μετά τις ταβέρνες στην Χασιά μέχρι και την ευθεία προς Δερβενοχώρια (η αλλιώς ανάβαση Χασιάς) είναι ίσως η καλύτερη.
    Ειδικά για μικρά κυβικά μέχρι 600αρια θα έλεγα όπως και supermoto.
    Σχεδόν καθόλου κίνηση, ειδικά καθημερινές , στροφές για όλα τα γούστα και σχετικά καλό οδόστρωμα.
    Τι άλλο να ζητήσεις...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Πρόσφατα έκανα και το Αθήνα- Βίλια - Αγ. Νικόλας, πολύ ωραία και ξεκούραστη διαδρομή. 1,5ωρ κάθε κατεύθυνση περίπου.
    https://www.google.gr/maps/dir/%CE%A...6961!3e0?hl=el
    Σήμερα το πρωί έκανα την διαδρομή μέχρι Ερυθρές και πίσω , είχα πολλαα χρόνια να την κάνω πολύ ωραία διαδρομή με ωραίες στροφές για όλα τα γούστα και άσφαλτο να ξύνεις τα αυτιά σου κάτω..
    i 'll be back soon

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Ελευθερο καμπινγκ κοντα στην Αθηνα...
    από ggs στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2016, 01:45
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2014, 22:18
  3. Προτάσεις μαγαζια στην Αθήνα
    από xristosdino στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2014, 22:43
  4. Παραλία κοντά στην Αθήνα(Αττική)
    από manhunter στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2009, 15:59
  5. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 10:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF