Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Wolf 250 vs BN 251

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Joji Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να την κρατήσω τουλάχιστον 3-4 χρόνια.
    Δεν τίθεται θέμα τότε. Με γεια το benelli.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Τα έξοδα συντήρησης είναι ελάχιστα, δηλαδή τα συνηθισμένα έξοδα ενός σέρβις. Στη δική μου άλλαξα γρήγορα και μπαταρία, διότι μάλλον ήταν πολυκαιρισμένη και δυσκολευόταν να πάρει μπρος όταν ήταν κρύα - μετά από την αλλαγή δεν ξαναπαρουσίασε πρόβλημα. Δεν έχει βγάλει τίποτε άλλο εκτός από το εξής: κάποια στιγμή διαπίστωσα ότι όταν πήγαινα να ανάψω το ταμπλό για να βάλω ύστερα μπρος, χρειαζόταν να... κουνήσω το κλειδί λίγο μέσα στην κλειδαριά για να ανάψει. Δεν μου έμεινε ποτέ στο δρόμο από αυτό το λόγο (ούτε από άλλο λόγο εννοείται), πήγα πάντως να μου το φτιάξουν και διαπιστώθηκε ότι... είχε μπει νερό στην κλειδαριά, ίσως επειδή κάποιες φορές η μηχανή βρέθηκε έξω σε καταιγίδα. Όπως και νάχει, σε ένα τέταρτο μου το έφτιαξαν, δωρεάν εννοείται και δεν ξανασυνέβη.

    Κατά τα άλλα όλα είναι μια χαρά.

    Όσο για την άνεση, δεν είμαι ιδιαίτερα ψηλός (1.76΄) αλλά τη θεωρώ ίσως την πιο άνετη στην κατηγορία - και ασφαλώς αντέχεις τις μεγάλες αποστάσεις μαζί της έχοντας βέβαια υπόψη ότι 250 κυβικά είναι. Προχθές πάντως στην Εθνική ταξίδευα ΕΥΚΟΛΑ στα 110-130 και κάποια στιγμή έφτασα και τα 147!

    Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα. Φυσικά πρέπει να τη στρώσεις σωστά, by the book, όπως έκανα κι εγώ αλλά αυτό ισχύει για όλες τις μηχανές.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    καινουριο και ησυχος !

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    12/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Όταν πάρεις το Μπέννελι θέλουμε Φωτο καλοταξιδο από τωρα

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/06/2020
    Μηνύματα
    3
    Ακου φιλε μου οτι εχει να κανει με πρωτοπορια στη μηχανη παντα ξεκιναγε και ξεκιναει απο τους ΙΤΑΛΟΥΣ, μετα τα παιρνουν οι ιαπωνες και τα εξελισουν.Οσον αφορα για το BN το εχω συναντησει αρκετες φορες και ειναι κουκλα και ολοκληρωμενη μηχανη.Αν τωρα ειναι αξιοπιστος και ο εδω αντιπροσωπος με 4 χρονια εγγυηση εχει φουλ ατου.
    Οσον αφορα για το WOLF 250.Το ειχα για 45.000 χλμ (σε 1,5 χρονο).Ειναι οτι καλυτερο υπηρχε στη μεσαια κατηγορια των 250cc, αλλα ο κοσμος δεν το ηξερε γιατι προφανως ο Γκοργκολης δεν το προωθησε οσο θα επρεπε.
    Μοτερ? απιστευτο!ηχος, τροπος λειτουργιας, σπανια χρειαζοταν να παρει μπρος το βεντυλατερ, ροπατο και γραμμικο.
    Φρενα? Με εξαιρεση το πισω που ειχε σπογγωδη αισθηση(διορθωνεται) απ' τα καλυτερα στην κατηγορια.
    Οικονομια? Εδω τραβουσα τα λιγοστα πλεον μαλλια μου.Μετρησα καποιες φορες και 3lt/ 100km και το maximum 3,5/100, μιλαω για απαιτητικη αλλα σωστη οδηγηση.
    Κιβωτιο? δεν υπαρχει αλλο..
    Προβληματα : 1 καλωδιακι που κοβεται στην πλεξουδα στο υψος του λαιμου, και πειθουν τον κοσμο ν' αλλαξει ολοκληρη πλεξουδα, και μια ροδελα να την πω...στο σασμαν που απαξ και την αλλαξεις μια φορα(ψιλι κοκο) τελειωσες.
    Αν το βρεις καινουργιο το συστηνω γιατι το δοκιμασα.Αν οχι, ισως το σχεδον καινουργιο BN ειναι μια καλη επιλογη.

  6. #21
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny Προβολή μηνύματος
    Ακου φιλε μου οτι εχει να κανει με πρωτοπορια στη μηχανη παντα ξεκιναγε και ξεκιναει απο τους ΙΤΑΛΟΥΣ, μετα τα παιρνουν οι ιαπωνες και τα κανουν να δουλευουν.
    Fixed.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Virago 250 vs Kawasaki bn 250
    από Spirakos4 στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2018, 18:55
  2. VTR 250 vs SYM WOLF 250
    από TheJapanakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2012, 21:05
  3. CBF-250 vs Varadero-125
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 18:09
  4. Beverly 250 vs CBF 250
    από DrLo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 14:57
  5. Honda CBF-250 vs Cagiva Planet 125
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 22:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF