Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Wolf 250 vs BN 251

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2020
    Μηνύματα
    2

    Wolf 250 vs BN 251

    Καλησπέρα, είμαι νέος οδηγός στην κατηγορία Α2 και σκέφτομαι να αγοράσω τη πρώτη μου μηχανή, σαν λάτρης του στυλ naked κατέληξα οτι για τα λεφτά μου και τις ανάγκες μου το Wolf 250 ή το BN 251 θα ήταν ότι πρέπει. Βρήκα αναφορές στο φόρουμ και για τα δύο που επιβεβαίωναν το χαμηλό κόστος συντήρησης και κατανάλωσης.

    Απο εμφάνιση μου αρέσουν και τα δύο το ίδιο. Το wolf 250 το βρήκα σε αρκετές αγγελίες στη Θεσσαλονίκη (γύρω στις 4-5) όπου μπορώ να τα δω απο κοντά και να τα κάνω έλεγχο σε τιμή 2000-2200 συζητησιμη ενώ το BN σε 2600-2800 αλλά πήρα προσφορά απο έμπορο στα 3000 καινούργιο με 4 χρόνια εγγύηση.

    Τα λεφτά μου είναι στα 2500 αλλά μπορώ να πάρω ένα δάνειο απο τη καλύτερη τράπεζα (AKA γονείς) και να πάω στη ΒΝ 251, εξοπλισμός υπάρχει. Θα ήθελα να ρωτήσω σαν πιο έμπειροι τι έχετε ακούσει για τα δυο μοντέλα και ποιά είναι η γνώμη σας να πάω σε μεταχειρισμένο wolf και να έχω το back up για συντήρηση και προβλήματα που θα βγούν ή να πάω σε καινούργιο BN 251 που έχω εγγύση 4 χρόνια αλλά έχω τα κόστοι στα επίσημα συνεργεία για service.
    Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Αναμεσα σε αυτα τα 2 επελεξε το ποιο καινουριο. Τωρα η η τιμη του bn251 στα 2600 οταν το βρισκεις 3000 καινουριο ειναι υψηλη. Αν κανεις παζαρι κ το παρεις γυρω στα 2200-2300 αξιζει παραπανω οχι και το sym wolf 250 το ιδιο παζαρι να το παρεις γυρω στα 1800. Αν ειναι να δωσεις 2000+ για γουλφ κ 2600+ για bn251 τοτε καλυτερα παρτο καινουριο στα 3000

  3. #3
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Νομίζω για τέτοια διαφορά, θα πήγαινα στο καινούριο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
    Αν κοιτούσες μηχανάκι 125 κυβικών θα σου έλεγα να πάρεις το πιο οικονομικό γιατί θα το αλλάξεις σύντομα, όμως τα 250 κυβικά μπορούν να σε συντροφέψουν αρκετά χρόνια.
    Αν πάρεις μεταχειρισμένο, θα χρειαστεί να ξοδέψεις κάποια χρήματα στην αρχή για ένα καλό service, ανεξαρτήτως τι σου λέει ο πωλητής επίσης τα "ακριβά" αναλώσιμα τύπου αλυσιδο-γράναζα, ελαστικά, φρένα θα σου έρθουν πιο γρήγορα λόγω των χιλιομέτρων που θα έχει.
    Τα Benelli δε νομίζω ότι έχουν έχουν και ακριβή συντήρηση.
    Ότι και να αποφασίσεις καλώς ήρθες στο χώρο της μοτοσυκλέτας!!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Εγώ θα πω ότι παίζει σημαντικό ρόλο πόσο καιρό υπολογίζεις να το κρατήσεις. Αν βλέπεις να το κρατάς για κάνα χρόνο (ως πρώτο βήμα για να πας σε μεγαλύτερη μηχανή) θα έπαιρνα το wolf κι ας φαίνεται χειρότερο value for money, γιατί θα το δώσεις πολύ πιο εύκολα και χωρίς να χάσεις λεφτά. Έχουν καλό όνομα ως μοντέλα και κρατάνε καλά τις τιμές τους (απόδειξη το δίλημμα στο οποίο μπήκες). Ένα wolf που κάνει φέτος 2000 και του χρόνου τόσα θα κάνει. Αν βλέπεις να το κρατάς για 2+ χρόνια θα πήγαινα για το καινούριο.

    Edit: Μιας και βλέπω πως είσαι Θεσσαλονίκη, θα σου παραθέσω και δυο μηχανάκια που είδα από κοντά και μου είχαν φανεί συμφέρουσες περιπτώσεις. Δεν ξέρω αν κοιτάς μόνο για γυμνά βέβαια. Εγώ τελικά πήρα καινούριο γιατί βγήκε μια προσφορά της Suzuki, αλλά μου είχαν φανεί τίμια και τα δύο.

    https://www.car.gr/27893793-kawasaki-ninja-250-r-250r

    https://www.car.gr/28524486-kawasaki-ninja-250-sl
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 25/06/2020 στις 11:25.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    καταρχήν

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	welcome.jpg 
Προβολές:	235 
Μέγεθος:	49,5 KB 
ID:	419126

    αφού μπορείς για καινούργιο χτύπα το αβλεπεί.

    δες εδώ και το Γιαννάρα από Χανιά που το εχει κάνει review.
    https://www.youtube.com/watch?v=kF1xfSVyTSg

    με το καλό και πάντα όρθιος
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Καλώς ήρθες στο forum!

    Η άποψή μου είναι να φθάνουμε εκεί που μας πάνε τα χρήματά μας και όχι να δανειζόμαστε, έστω και από τους γονείς. Εκτός αν κάτι συγκαταλέγεται στις πρωτεύουσες ανάγκες, οπότε εκεί το δάνειο είναι θεμιτό. Για παράδειγμα στις εξαιρέσεις συγκαταλέγεται το να δανειστείς για να αγοράσεις όχημα, ώστε να μπορείς να εργαστείς.

    Οι επιθυμίες μπορούν να μετατοπιστούν χρονικά, ώστε να τις καλύψουμε όταν θα έχουμε τα χρήματα. Μην ξεχνάς ότι πέρα από το χρέος που θα σου μείνει, θα έχεις και αυξημένα έξοδα για τη συντήρηση και κυκλοφορία του οχήματος, οπότε η δυνατότητα αποταμίευσης μειώνεται.

    Αμφότερες οι μοτοσυκλέτες είναι όμορφες. Για το Sym Wolf που είναι 8 χρόνια στην αγορά έχουν γραφτεί σχετικά καλά σχόλια. Έχει θέματα ποιότητας, αλλά δεν είναι πολύ σημαντικά. Το κακό είναι ότι η έκδοση 250 κυβικών δεν έβγαινε με ABS, που το θεωρώ πολύ σημαντικό για νέο οδηγό, οπότε θα πρότεινα να το αποφύγεις.

    Το Benelli ΒΝ 251 είναι πιο καινούριο, αλλά και πιο ακριβό. Θα πρότεινα να περιμένεις να μαζέψεις τα χρήματα και να το πάρεις άνετος του χρόνου. Μπορεί βέβαια και να έχεις μαζέψει ακόμα περισσότερα χρήματα την επόμενη χρονιά και να πάρεις κάτι ποιοτικότερο.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 25/06/2020 στις 17:00.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #7
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Και για ένα χρόνο που θα μείνει αμήχανος, μπορεί να χρησιμοποιεί το μετρό που έχουν στη Θεσσαλονίκη
    Όταν είσαι έτοιμος να αγοράσεις την πρώτη σου μηχανή και έχεις λύσει τα βασικά προβλήματα (γονείς και χρήματα) δεν κρατιέσαι με τίποτα.

  8. #8
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.059
    Καινουργιο με 4 χρονια εγγυηση χωρις πολλα λογια,και εχεις το κεφαλι σου ησυχο για 4 χρονια.Οσο για το δανειο απ τους γονεις,κανε καμμια δουλεια,πλυσιμο σιδερωμα,τιναγμα χαλια,κανα βαψιματακι ,κανα μερεμετακι να ξοφλησεις,αν και κανενας γονιος ειδικα η μανουλα,θα στα ζητησουν πισω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Απο τους γονεις σου να παρεις χρηματα.
    Και μετα λιωσε στις βολτες.
    Εγω δεν θα πηγαινα για δουλεια.
    Αφου δεν θα χρωσταγα πουθενα (οι γονεις ,δεν πιανονται) γιατι να δουλεψω;
    Και μιλαω σοβαρα....γλεντα οσο μπορεις.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Χωρίς να θέλω να απαξιώσω κανένα χρηματικό ποσό καθώς όλα πλέον μετράνε σήμερα 500 € από γονείς δεν είναι τίποτα προκειμένου να πάρεις το καινούριο αν τα 2500 € τα έχεις ήδη μαζεμένα εσύ.

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες στο forum!

    Η άποψή μου είναι να φθάνουμε εκεί που μας πάνε τα χρήματά μας και όχι να δανειζόμαστε, έστω και από τους γονείς. Εκτός αν κάτι συγκαταλέγεται στις πρωτεύουσες ανάγκες, οπότε εκεί το δάνειο είναι θεμιτό. Για παράδειγμα στις εξαιρέσεις συγκαταλέγεται το να δανειστείς για να αγοράσεις όχημα, ώστε να μπορείς να εργαστείς.

    Οι επιθυμίες μπορούν να μετατοπιστούν χρονικά, ώστε να τις καλύψουμε όταν θα έχουμε τα χρήματα. Μην ξεχνάς ότι πέρα από το χρέος που θα σου μείνει, θα έχεις και αυξημένα έξοδα για τη συντήρηση και κυκλοφορία του οχήματος, οπότε η δυνατότητα αποταμίευσης μειώνεται.

    Αμφότερες οι μοτοσυκλέτες είναι όμορφες. Για το Sym Wolf που είναι 8 χρόνια στην αγορά έχουν γραφτεί σχετικά καλά σχόλια. Έχει θέματα ποιότητας, αλλά δεν είναι πολύ σημαντικά. Το κακό είναι ότι η έκδοση 250 κυβικών δεν βγαίνει με ABS, που το θεωρώ πολύ σημαντικό για νέο οδηγό, οπότε θα πρότεινα να το αποφύγεις.

    Το Benelli ΒΝ 251 είναι πιο καινούριο, αλλά και πιο ακριβό. Θα πρότεινα να περιμένεις να μαζέψεις τα χρήματα και να το πάρεις άνετος του χρόνου. Μπορεί βέβαια και να έχεις μαζέψει ακόμα περισσότερα χρήματα την επόμενη χρονιά και να πάρεις κάτι ποιοτικότερο.
    Σουηδός είσαι αγόρι μου;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Καινουργιο με 4 χρονια εγγυηση χωρις πολλα λογια,και εχεις το κεφαλι σου ησυχο για 4 χρονια.Οσο για το δανειο απ τους γονεις,κανε καμμια δουλεια,πλυσιμο σιδερωμα,τιναγμα χαλια,κανα βαψιματακι ,κανα μερεμετακι να ξοφλησεις,αν και κανενας γονιος ειδικα η μανουλα,θα στα ζητησουν πισω.
    Αυτό ακριβώς.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Τρέχεις ΧΘΕΣ και παίρνεις το Benelli καινούριο με τρία χιλιάρικα και 4 χρόνια εγγύηση πριν λήξει η προσφορά!

    Ήδη άργησες!

    Εγώ που το έχω, μετά από 8.000 χιλιόμετρα είμαι πολύ ευχαριστημένος - και χθες ταξίδεψα Χαλκίδα κι έχω μείνει έκπληκτος από το πόσο πασπαρτού μηχανή είναι, όλα τα κάνει πολύ ικανοποιητικά.

    Ούτε καν συγκρίνεται με το Wolf - αμαρτία θα είναι να το χάσεις για 500 ευρώ και ας βοηθήσουν και οι γονείς, όταν θα τα έχεις θα τους τα δώσεις πίσω.

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Χωρίς να θέλω να απαξιώσω κανένα χρηματικό ποσό καθώς όλα πλέον μετράνε σήμερα 500 € από γονείς δεν είναι τίποτα προκειμένου να πάρεις το καινούριο αν τα 2500 € τα έχεις ήδη μαζεμένα εσύ.
    Αρκεί να τα έχουν εύκολα τα 500 οι γονείς...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Αρκεί να τα έχουν εύκολα τα 500 οι γονείς...
    Ναι με αυτό το δεδομένο πάντα. Απλά αν είναι θέμα"περηφάνειας" ή "ντροπής" να ζητήσει από τους γονείς λεφτά δεν αξίζει να χάσει το καινούργιο μηχανάκι που του αρέσει για το λόγο αυτό θεωρώ.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2020
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα πω ότι παίζει σημαντικό ρόλο πόσο καιρό υπολογίζεις να το κρατήσεις. Αν βλέπεις να το κρατάς για κάνα χρόνο (ως πρώτο βήμα για να πας σε μεγαλύτερη μηχανή) θα έπαιρνα το wolf κι ας φαίνεται χειρότερο value for money, γιατί θα το δώσεις πολύ πιο εύκολα και χωρίς να χάσεις λεφτά. Έχουν καλό όνομα ως μοντέλα και κρατάνε καλά τις τιμές τους (απόδειξη το δίλημμα στο οποίο μπήκες). Ένα wolf που κάνει φέτος 2000 και του χρόνου τόσα θα κάνει. Αν βλέπεις να το κρατάς για 2+ χρόνια θα πήγαινα για το καινούριο.

    Edit: Μιας και βλέπω πως είσαι Θεσσαλονίκη, θα σου παραθέσω και δυο μηχανάκια που είδα από κοντά και μου είχαν φανεί συμφέρουσες περιπτώσεις. Δεν ξέρω αν κοιτάς μόνο για γυμνά βέβαια. Εγώ τελικά πήρα καινούριο γιατί βγήκε μια προσφορά της Suzuki, αλλά μου είχαν φανεί τίμια και τα δύο.

    https://www.car.gr/27893793-kawasaki-ninja-250-r-250r

    https://www.car.gr/28524486-kawasaki-ninja-250-sl

    Θα ήθελα να την κρατήσω τουλάχιστον 3-4 χρόνια για αυτό μετά απο τις απαντήσεις γέρνω όλο και πιο πολύ προς το καινούργιο, σε ευχαριστώ για της προτάσεις αλλά εκτός οτι λατρεύω το στύλ των naked με βολεύουν και πολύ παραπάνω λόγω της θέση οδήγησης.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες στο forum!

    Η άποψή μου είναι να φθάνουμε εκεί που μας πάνε τα χρήματά μας και όχι να δανειζόμαστε, έστω και από τους γονείς. Εκτός αν κάτι συγκαταλέγεται στις πρωτεύουσες ανάγκες, οπότε εκεί το δάνειο είναι θεμιτό. Για παράδειγμα στις εξαιρέσεις συγκαταλέγεται το να δανειστείς για να αγοράσεις όχημα, ώστε να μπορείς να εργαστείς.

    Οι επιθυμίες μπορούν να μετατοπιστούν χρονικά, ώστε να τις καλύψουμε όταν θα έχουμε τα χρήματα. Μην ξεχνάς ότι πέρα από το χρέος που θα σου μείνει, θα έχεις και αυξημένα έξοδα για τη συντήρηση και κυκλοφορία του οχήματος, οπότε η δυνατότητα αποταμίευσης μειώνεται.

    Αμφότερες οι μοτοσυκλέτες είναι όμορφες. Για το Sym Wolf που είναι 8 χρόνια στην αγορά έχουν γραφτεί σχετικά καλά σχόλια. Έχει θέματα ποιότητας, αλλά δεν είναι πολύ σημαντικά. Το κακό είναι ότι η έκδοση 250 κυβικών δεν έβγαινε με ABS, που το θεωρώ πολύ σημαντικό για νέο οδηγό, οπότε θα πρότεινα να το αποφύγεις.

    Το Benelli ΒΝ 251 είναι πιο καινούριο, αλλά και πιο ακριβό. Θα πρότεινα να περιμένεις να μαζέψεις τα χρήματα και να το πάρεις άνετος του χρόνου. Μπορεί βέβαια και να έχεις μαζέψει ακόμα περισσότερα χρήματα την επόμενη χρονιά και να πάρεις κάτι ποιοτικότερο.
    Καλώς σας βρήκα, συμφωνώ με την αποψή σου και εγώ δεν συμφωνώ πολύ με το να χρωστάω αλλά η προσφορά που μου έκανε θα ισχύει για 1 μήνα, ευτυχώς υπάρχει δουλειά οπότε θα δανειστώ μόνο για να προλάβω τη προσφορά και μέσα στον επόμενο μήνα θα τα έχω επιστρέψει, όσο για το ABS συμφωνώ απόλυτα μιας και οι 2 πτώσεις( πολύ ελαφρές) που είχα με το μηχανάκι ήταν επειδή σαν αρχάριος κοκκάλωσα τον μπροστά τροχό όταν χρειάστηκε πολύ απότομο φρενάρισμα, το πήρα το μάθημα μου και δεν ξανασυνέβει αλλά είναι καλό να ξέρω οτι έχω extra ασφάλεια.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Καινουργιο με 4 χρονια εγγυηση χωρις πολλα λογια,και εχεις το κεφαλι σου ησυχο για 4 χρονια.Οσο για το δανειο απ τους γονεις,κανε καμμια δουλεια,πλυσιμο σιδερωμα,τιναγμα χαλια,κανα βαψιματακι ,κανα μερεμετακι να ξοφλησεις,αν και κανενας γονιος ειδικα η μανουλα,θα στα ζητησουν πισω.
    Ναι και εγώ προτιμώ να έχω ήσυχο το κεφάλι μου, + οτι άλλη χαρά έχει το καινούργιο , το σιδέρωμα το γλυτώνω έχω δουλειά σαν προγραμματιστής

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Τρέχεις ΧΘΕΣ και παίρνεις το Benelli καινούριο με τρία χιλιάρικα και 4 χρόνια εγγύηση πριν λήξει η προσφορά!

    Ήδη άργησες!

    Εγώ που το έχω, μετά από 8.000 χιλιόμετρα είμαι πολύ ευχαριστημένος - και χθες ταξίδεψα Χαλκίδα κι έχω μείνει έκπληκτος από το πόσο πασπαρτού μηχανή είναι, όλα τα κάνει πολύ ικανοποιητικά.

    Ούτε καν συγκρίνεται με το Wolf - αμαρτία θα είναι να το χάσεις για 500 ευρώ και ας βοηθήσουν και οι γονείς, όταν θα τα έχεις θα τους τα δώσεις πίσω.
    Αφού το λέει και κάποιος που το έχει με έχει ψήσει ακόμα πιο πολύ. Μπορείς να μου πεις στο περίπου πόσο είναι τα πρώτα έξοδα συντήρησης(πρώτα Service, πρώτα αναλώσιμα κλπ) και ένα δεύτερο που με ανησυχεί είναι η θέση οδήγησης μιας και είμαι ψηλός, ποιά είναι η γνώμη σου? Είσαι γενικά άνετος μετά και απο κάποια πιο μεγάλη διαδρομή ή χρειάζεσαι στάση για να τη βγάλεις?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Αρκεί να τα έχουν εύκολα τα 500 οι γονείς...
    Φυσικά έχω κάνει την ερώτηση και μου δώσαν το πράσινο φως, ευτυχώς δουλίτσα υπάρχει οπότε τα χρήματα θα επιστραφούν γρήγορα.

    Σας ευχαρίστω όλους για τις απαντήσεις δεν περίμενα τόσες πολλές και τόσο σύντομα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Virago 250 vs Kawasaki bn 250
    από Spirakos4 στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2018, 17:55
  2. VTR 250 vs SYM WOLF 250
    από TheJapanakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2012, 20:05
  3. CBF-250 vs Varadero-125
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 17:09
  4. Beverly 250 vs CBF 250
    από DrLo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 13:57
  5. Honda CBF-250 vs Cagiva Planet 125
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 21:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF