Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 79

Θέμα: Μπορεις να εχεις ενα supersport σαν παπι?

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος

    Ότι και να κάνεις στο 250 δεν θα συγκρίνεται με τα ninja 400-cbr 500r ειδικά σε δικάβαλο, ταξίδι κλπ και θα έχεις δώσει και ένα σκασμό λεφτά με τα οποία θα έπαιρνες ένα μεγαλύτερο κιόλας εξ αρχής χωρίς να ρισκάρεις και αξιοπιστίες.

    Όσο αναφορά το ότι με 4 χιλιάρικα παίρνεις καλό εξακοσάρι αυτό εννοείται, αλλά αυτό από μόνο του δεν λέει κάτι. Αν ήταν έτσι όλοι θα κυκλοφορούσαμε με gsxr, hayabuses κλπ.

    Και γω πέρυσι που πήρα το cbr 500r (μετέχειρο) σκεφτόμουν ότι με τόσα λεφτά παίρνω όπλο με φρενάρες, αναρτησάρες, αλουμινένια ψαλίδια κλπ αλλά το είδα ρεαλιστικά και πήρα αυτό που θα μπορώ να κάνω τα πάντα με αυτό (με παραχωρήσεις) καθώς και να το συντηρώ, να βάζω βενζίνες και όχι να κάθομαι να το χαζεύω παρκαρισμένο επειδή δεν θα μου φτάνουν τα €.

    Όποτε κατά τη γνώμη μου σκέψου καλά και ώριμα αφού σκέφτεσαι και τα έξοδα έτσι ώστε να μην το μετανιώσεις, ειδικά στη περίπτωση που καταλήξεις μόνο με μια..
    Νταξει απλα θεωρω οτι δεν αξιζει να δωσεις πανω απο 3000 χιλιαρικα για αυτα τα μηχανακια

  2. #32
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.330
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το ΤΤ το κινούσες σπρωχτό; Καταλαβαίνεις ότι δεν είναι δυνατόν ένα 600 και ένα 250 συνδυαστικά να κοστίζουν λιγότερο από ένα 500 ε;
    οχι.. του εβαζα βενζινη οταν ηταν να παει εκδρομη η ταξιδι.. το ξεκαθαριζω αλλωστε οτι ΔΕΝ συμπεριλαμβανω τα εξτρα εξοδα "αναψυχης" καθως ειτε στη μια περιπτωση ειτε στην αλλη θα πληρωνωνται ουτως η αλλως, κι οσο κι αν σου φαινεται περιεργο ειναι οντως ετσι.. ενα μικρο για καθημερινο και ενα μεσαιο για βολταδικο κοστιζαν λιγοτερο απ'οτι ενα μεσαιο για ολα (και η διαφορα προεκυπτε απο τις βενζινες που για τις ιδιες διαδρομες με το 250 τις εκανα με ενα 10ρικο την εβδομαδα, ενω με το 500 θελω 20ρικο).. και με τη διαφορα αυτη καλυπτα τη συντηρηση του ενος απ'τα δυο..
    (βεβαια ακομα λιγοτερο κοστιζε ενα μικρο για ολα, γι αυτο εκανα και τοσα χρονια να ξαναπαρω "μεγαλο" )

  3. #33
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    (και η διαφορα προεκυπτε απο τις βενζινες που για τις ιδιες διαδρομες με το 250 τις εκανα με ενα 10ρικο την εβδομαδα, ενω με το 500 θελω 20ρικο)..
    Με ένα 600+, 20€ θέλεις μέχρι το Λουτράκι.
    Life begins at 45°.

  4. #34
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Εγώ με το μεγάλο πάω δουλειά κάθε μέρα γιατί ΕΤΣΙ
    Μ αρέσει να ξυπνάω το πρωί και να καβαλάω ΑΥΤΟ
    Στα @@ μου και πόσο καίει και τι φθορές έχει
    Κάνω ένα ΜΠΡΑΟΥ στη μίζα το πρωί και ξυπνάω επί τόπου
    Είναι κι αυτό μια άποψη!
    Εγώ προσωπικά, που έπρεπε να περνάω το κέντρο της Αθήνας σε ώρες αιχμής με το 675, λυπόμουν το μηχανάκι....
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  5. #35
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vour55 Προβολή μηνύματος
    Και τι αλλο εχεις εκτος παπιου?SS?
    Και απ'αυτό
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  6. #36
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.330
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Με ένα 600+, 20€ θέλεις μέχρι το Λουτράκι.
    με το 500 εκτος αθηνας με 20 € φτανω πατρα

    (μη ξεχνας οτι το δικο μου μηχανακι ειναι old school.. βαζω στοιχημα οτι το mt07 εκαιγε αρκετα λιγοτερο απο το cbf μου.. 5,5 με 6 στα 100 παιζω..)

  7. #37
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HelenKoR Προβολή μηνύματος
    Εγώ προσωπικά, που έπρεπε να περνάω το κέντρο της Αθήνας σε ώρες αιχμής με το 675, λυπόμουν το μηχανάκι....
    Κι εσύ με Datona 675; Έχει γεμίσει το forum από δαύτα. Ήταν προϋπόθεση παλιά για να γραφτείς στο forum;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ...
    (μη ξεχνας οτι το δικο μου μηχανακι ειναι old school.. βαζω στοιχημα οτι το mt07 εκαιγε αρκετα λιγοτερο απο το cbf μου.. 5,5 με 6 στα 100 παιζω..)
    Το δικό μου το MT-07 καίει 3,5 L/100 km. Επί περιορισμού της κυκλοφορίας, που πήγαινα στη δουλειά σαν να οδηγούσα σε επαρχιακή φλαταδούρα, έκαιγε 3,1 L/100 km.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #38
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.330
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Κι εσύ με Datona 675; Έχει γεμίσει το forum από δαύτα. Ήταν προϋπόθεση παλιά για να γραφτείς στο forum;
    ε ναι ηταν μια περιοδος στο φορουμ πριν 10-11 χρονια που αμα δεν ειχες τριουμφ ετρωγες μπαν κατ'ευθειαν με την εγραφη.. μονο εγω καταφερα και τους
    ξεγελασα και γραφτηκα με το 250αρι, αλλα οταν με πηραν χαμπαρι με αναγκασαν να αγορασω κι εγω τριουμφ για να μη με διωξουν κακην κακως..
    και καπως ετσι πηρα την ΤεΤα..

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.255
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ε ναι ηταν μια περιοδος στο φορουμ πριν 10-11 χρονια που αμα δεν ειχες τριουμφ ετρωγες μπαν κατ'ευθειαν με την εγραφη.. μονο εγω καταφερα και τους
    ξεγελασα και γραφτηκα με το 250αρι, αλλα οταν με πηραν χαμπαρι με αναγκασαν να αγορασω κι εγω τριουμφ για να μη με διωξουν κακην κακως..
    και καπως ετσι πηρα την ΤεΤα..
    Την Ντούζου?

  10. #40
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.330
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Την Ντούζου?


    ΤεΤα εκ του ΤΤ....

    (φοβερο τεμαχιο η ντουζου παντως στην εποχη της... οπως και η κωνσταντα..

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Ετυχε να πιασω συζητηση σημερα με ενα παιδι (να ειναι καλα) που ειχε ninja(ηταν σε καλη κατασταση) του λεω ρε φιλε με πας μια βολτα να δω μια γιατι το εχω περιεργεια,μου λεει ναι,δεν ξερω αν επηρεαζεται γιατι ημουν στην θεση του συνοδηγου αλλα καμια σχεση με αυτο που εχω το 125 εχει γκαζακι το μηχανακι σε σημειο που αρχιζα να χαμογελαω και να νιωθω ανδρεναλινη,γενικα το εχετε οδηγησει το μηχανακι αυτο?Δεν μπορω να καταλαβω καποιοι που λενε οτι ειναι δεν παει το μηχανακι βημα ειναι αργο κτλ εμενα δεν μου φανηκε αυτο καμια σχεση...

  12. #42
    τα πάντα είναι σχετικά .

    Όποτε, εξαρτάται.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    με το 500 εκτος αθηνας με 20 € φτανω πατρα

    (μη ξεχνας οτι το δικο μου μηχανακι ειναι old school.. βαζω στοιχημα οτι το mt07 εκαιγε αρκετα λιγοτερο απο το cbf μου.. 5,5 με 6 στα 100 παιζω..)
    5,5 με 6 στα 100 το 500αρι; Μιλάς για ταξίδι με ταχύτητα σταθερή πολύ πάνω απο το όριο έτσι;

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Και σαν απάντηση στον τίτλο. Ναι σίγουρα με υποχωρήσεις μπορείς να έχεις το supersport για παπί, το αντίθετο όμως όχι. Όπως είπε και ένας άλλος εδώ μέσα το πεπόνι παγώνει αλλά το παγόνι δεν πεπόνι.

  15. #45
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Και σαν απάντηση στον τίτλο. Ναι σίγουρα με υποχωρήσεις μπορείς να έχεις το supersport για παπί, το αντίθετο όμως όχι. Όπως είπε και ένας άλλος εδώ μέσα το πεπόνι παγώνει αλλά το παγόνι δεν πεπόνι.
    Γιατί όχι; Με αντίστοιχες υποχωρήσεις μπορείς να έχεις και το παπί για supersport.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 13:21
  2. Τι μπορείς να κάνεις με ένα μπαλάκι...
    από manhunter στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2010, 13:42
  3. πως να σου γαμουν τη ψυχολογια!και να εχεις μετα στενη επαφη με καδο!
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 08:27
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 13:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF