Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 79

Θέμα: Μπορεις να εχεις ενα supersport σαν παπι?

  1. #46
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vour55 Προβολή μηνύματος
    Ετυχε να πιασω συζητηση σημερα με ενα παιδι (να ειναι καλα) που ειχε ninja(ηταν σε καλη κατασταση) του λεω ρε φιλε με πας μια βολτα να δω μια γιατι το εχω περιεργεια,μου λεει ναι,δεν ξερω αν επηρεαζεται γιατι ημουν στην θεση του συνοδηγου αλλα καμια σχεση με αυτο που εχω το 125 εχει γκαζακι το μηχανακι σε σημειο που αρχιζα να χαμογελαω και να νιωθω ανδρεναλινη,γενικα το εχετε οδηγησει το μηχανακι αυτο?Δεν μπορω να καταλαβω καποιοι που λενε οτι ειναι δεν παει το μηχανακι βημα ειναι αργο κτλ εμενα δεν μου φανηκε αυτο καμια σχεση...
    Από αυτά που γράφεις, βλέπω ότι σου αρέσει πολύ το Ninja 250 και απλά προσπαθείς να βρεις επιβεβαίωση στην επιλογή σου.

    Όπως έγραφα και πρωτύτερα, θεωρώ ότι δεν έχει κάποιο βασικό αρνητικό στοιχείο η προτίμησή σου. Περισσότερη ισχύ από το 125 θα έχεις, άρα και ενεργητική ασφάλεια που το 125 δεν προσφέρει αρκετή. Έχεις ήδη ένα αντίστοιχης φιλοσοφίας 125cc που σου αρέσει, άρα ψιλοξέρεις τι να περιμένεις. Δε νομίζω ότι θα χάσεις πολλά χρήματα από τη μεταπώληση. Αν μετά από 2 χρόνια δεις ότι το έχεις βαρεθεί και ότι αντέχεις οικονομικά τη συντήρηση μοτοσυκλέτας μεγαλύτερου κυβισμού, πας σε τέτοια, όντας μάλιστα πιο έμπειρος.

    Μακάρι να έβρισκες κάποιο με ABS ή ακόμα καλύτερα να προλάβαινες την προσφορά του GSXR250R με τις 2.850€.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #47
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vour55 Προβολή μηνύματος
    με ενα παιδι (να ειναι καλα) που ειχε ninja...

    -Και μου λεει.... εχω νιντζαααααααα

    -Και του λεω.... ιου, σιχαινομαι τους νιντζαααααααα



    σορρυ, συνεχιστε
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  3. #48
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Από αυτά που γράφεις, βλέπω ότι σου αρέσει πολύ το Ninja 250 και απλά προσπαθείς να βρεις επιβεβαίωση στην επιλογή σου.

    Όπως έγραφα και πρωτύτερα, θεωρώ ότι δεν έχει κάποιο βασικό αρνητικό στοιχείο η προτίμησή σου. Περισσότερη ισχύ από το 125 θα έχεις, άρα και ενεργητική ασφάλεια που το 125 δεν προσφέρει αρκετή. Έχεις ήδη ένα αντίστοιχης φιλοσοφίας 125cc που σου αρέσει, άρα ψιλοξέρεις τι να περιμένεις. Δε νομίζω ότι θα χάσεις πολλά χρήματα από τη μεταπώληση. Αν μετά από 2 χρόνια δεις ότι το έχεις βαρεθεί και ότι αντέχεις οικονομικά τη συντήρηση μοτοσυκλέτας μεγαλύτερου κυβισμού, πας σε τέτοια, όντας μάλιστα πιο έμπειρος.

    Μακάρι να έβρισκες κάποιο με ABS ή ακόμα καλύτερα να προλάβαινες την προσφορά του GSXR250R με τις 2.850€.
    Ειμαι αντικειμενικος ,δεν προσπαθω να επιβεβαιωσω κατι για αυτο και εκανα αυτο το thread ,απλα με αυτο που οδηγαω καθε μερα και με αυτο που ανεβηκα για λιγο χθες καμια σχεση το ενα με το αλλο,θα δειξει αν θα θελω 600αρι ισως ποτε μην λες ποτε απλα μετα μπαινεις σε εντελως αλλη κατηγορια...Το gsxr 250 γενικα δεν το προτεινω 140 τελικη ενω το cbr μου παει 130 δεν εχει νοημα γενικα αυτη η μηχανη για μενα...

  4. #49
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.433
    Φίλε μου για έναν νεοεισερχόμενο στον χώρο της μοτοσυκλέτας είναι μια χαρά μηχανή .
    Το λένε/λέμε αργό έμπειροι οδηγοί,με άλλες απαιτήσεις,άλλη ηλικία ,άτομα που έχουν/έχουμε οδηγήσει τα παλιά 250-400 ''πιστιάρικα'' καθώς και πολύ μεγαλύτερα.
    Φυσικά και θα σου φανεί αρκετά πιο γρήγορο σε σχέση με το 125 που έχει επιδόσεις πάπιας .Μια χαρά είναι όποιο 250-300 διαλέξεις και σίγουρα θα το ευχαριστηθείς.
    Στην πορεία θα ανέβεις οταν δεις πως θέλεις κάτι άλλο ,μην πάρεις 600 με την μία αφού δεν νιώθεις έτοιμος ( και δεν είσαι λογικά ).]
    Μην κοιτάς μόνο την τελική,είναι και πως τα βγάζει .
    porca miseria.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γιατί όχι; Με αντίστοιχες υποχωρήσεις μπορείς να έχεις και το παπί για supersport.
    Να σε δω να βγάζεις γόνατο με το παπί με 200+ και τι στον κόσμο.

  6. #51
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Να σε δω να βγάζεις γόνατο με το παπί με 200+ και τι στον κόσμο.
    Να σε δω να καις 2 λίτρα/100 χλμ οδηγώντας σταυροπόδι με supersport και τι στον κόσμο.



    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το supersport παπί δε γίνεται. Ούτε καν κοντά. Τι προσφέρει ένα παπί; Οικονομία, ευελιξία, άνεση, χαμηλό βάρος και ύψος, οδήγηση με ένα χέρι. Τι πρέπει να θυσιάσεις για να τα κάνεις αυτά με σούπερσπορ; Όλα.

    Ε με την ίδια λογική και το παπί γίνεται supersport, αν θυσιάσεις την ταχύτητα, τη γεωμετρία, και οτιδήποτε άλλο προσφέρει ένα SS.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 27/06/2020 στις 13:48.
    Life begins at 45°.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.254
    Πάντως συνήθως θυσιάζεις απο ανάγκη και όχι απο επιλογή.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Να σε δω να καις 2 λίτρα/100 χλμ οδηγώντας σταυροπόδι με supersport και τι στον κόσμο.



    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το supersport παπί δε γίνεται. Ούτε καν κοντά. Τι προσφέρει ένα παπί; Οικονομία, ευελιξία, άνεση, χαμηλό βάρος και ύψος, οδήγηση με ένα χέρι. Τι πρέπει να θυσιάσεις για να τα κάνεις αυτά με σούπερσπορ; Όλα.

    Ε με την ίδια λογική και το παπί γίνεται supersport, αν θυσιάσεις την ταχύτητα, τη γεωμετρία, και οτιδήποτε άλλο προσφέρει ένα SS.
    Άλλο τι μου λες και άλλο τι μου κάνεις
    Με το supersport θα πας στην δουλειά σου μέσα στην κίνηση της πόλης. Θα ταλαιπωρηθείς λίγο, θα καούν λίγο τα πόδια και τα καρύδια σου αλλά θα πας.

    ξηλοεςηοεη ουυυυφφφφφ δεν μπορώ άλλο



    Θέλω super sport

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γιατί όχι; Με αντίστοιχες υποχωρήσεις μπορείς να έχεις και το παπί για supersport.
    από τότε που έβαλα δίγομα λάστιχα και sintered τακάκια στο σκούτερ,αυτό έχω κάνει
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #55
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Το παλικάρι συγκρίνει το CBR125 που έχει, με το Ninja 250. Θεωρώ ότι ως προς την ευχρηστία για ενδοαστική χρήση, δεν απέχουν πολύ μεταξύ τους οι δύο μοτοσυκλέτες. Ούτε τα έξοδα είναι πάρα πολλά σε σχέση με το 125άρι του, μήτε ο μονοκύλινδρος κινητήρας του Ninja 250 θα ζεσταίνεται μέσα στην κίνηση, όσο ενός 600cc τετρακύλινδρου super sport.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 27/06/2020 στις 16:53.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το παλικάρι συγκρίνει το CBR125 που έχει, με το Ninja 250. Θεωρώ ότι ως προς την ευχρηστία για ενδοαστική χρήση, δεν απέχουν πολύ μεταξύ τους οι δύο μοτοσυκλέτες. Ούτε τα έξοδα είναι πάρα πολλά σε σχέση με το 125άρι του, μήτε ο μονοκύλινδρος κινητήρας του Ninja 250 θα ζεσταίνεται μέσα στην κίνηση όσο, ενός 600cc τετρακύλινδρου super sport.
    Έχω την εντύπωση ότι αναφερόταν στο δικύλινδρο btw.

  12. #57
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Πέρα από παπιά και SS και λοιπά όμορφα, ένα 250 είναι εξαιρετικό εργαλείο για την πόλη, και πας και λίγο παραέξω αξιοπρεπέστατα, αν δεν έχεις παράλογες απαιτήσεις.

  13. #58
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.327
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    5,5 με 6 στα 100 το 500αρι; Μιλάς για ταξίδι με ταχύτητα σταθερή πολύ πάνω απο το όριο έτσι;
    μιλαω για μεση καταναλωση ΠΑΝΤΟΥ.. οι ταχυτητες ταξιδιου παιζουν στα 120-140 χλμ και πολυ σπανια για λιγο να παω με 150..
    το μηχανακι ειναι cbf 500 του 2005 καρμπυρατερ, με μοτερ παλαιας κοπης (το ιδιο με του cb 500, μεχρι και τσοκ εχει φαντασου) για το
    οποιο η χοντα εδινε επισημη καταναλωση στα 6/100, πραγμα που επαληθευεται συνεχως

  14. #59
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.327
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vour55 Προβολή μηνύματος
    Ετυχε να πιασω συζητηση σημερα με ενα παιδι (να ειναι καλα) που ειχε ninja(ηταν σε καλη κατασταση) του λεω ρε φιλε με πας μια βολτα να δω μια γιατι το εχω περιεργεια,μου λεει ναι,δεν ξερω αν επηρεαζεται γιατι ημουν στην θεση του συνοδηγου αλλα καμια σχεση με αυτο που εχω το 125 εχει γκαζακι το μηχανακι σε σημειο που αρχιζα να χαμογελαω και να νιωθω ανδρεναλινη,γενικα το εχετε οδηγησει το μηχανακι αυτο?Δεν μπορω να καταλαβω καποιοι που λενε οτι ειναι δεν παει το μηχανακι βημα ειναι αργο κτλ εμενα δεν μου φανηκε αυτο καμια σχεση...
    ρε παλικαρε, εχεις ενα cbr 125, καμια αλλη εμπειρια απο μεγαλυτερο μηχανακι, και φοβασαι μη σου φανει λιγο το νιντζα 250? σοβαρα τωρα?
    απο τα 125 μονοκυλινδρα κυβικα και 12μισυ αλογα, θα πας στα 250 δικυλινδρα και 34.. υπερτουμπανο θα σου φανει..
    μεχρι και ταξιδι θα μπορεις να κανεις αμαλαχει και μαλιστα με αξιοπρεπεστατες ταχυτητες.. μη μασας, αμα σου αρεσει βρες ενα καλο και βουρ στο πατσα
    αμα δεν εχεις εμπειρια, ειναι η βολικοτερη λυση αντι για ενα 125 καθημερινο και ενα 600 βολταδικο που δε θα το φχαριστιεσαι γιατι δε θα μπορεις να
    το πας οπως του αρμοζει..

  15. #60
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου για έναν νεοεισερχόμενο στον χώρο της μοτοσυκλέτας είναι μια χαρά μηχανή .
    Το λένε/λέμε αργό έμπειροι οδηγοί,με άλλες απαιτήσεις,άλλη ηλικία ,άτομα που έχουν/έχουμε οδηγήσει τα παλιά 250-400 ''πιστιάρικα'' καθώς και πολύ μεγαλύτερα.
    Φυσικά και θα σου φανεί αρκετά πιο γρήγορο σε σχέση με το 125 που έχει επιδόσεις πάπιας .Μια χαρά είναι όποιο 250-300 διαλέξεις και σίγουρα θα το ευχαριστηθείς.
    Στην πορεία θα ανέβεις οταν δεις πως θέλεις κάτι άλλο ,μην πάρεις 600 με την μία αφού δεν νιώθεις έτοιμος ( και δεν είσαι λογικά ).]
    Μην κοιτάς μόνο την τελική,είναι και πως τα βγάζει .
    Δεν ξερω δεν μπορω πω και για το ninja οτι θα το δεν θα το βαρεθω ποτε,το cbr το βαρεθηκα σε 3000 χιλιομετρα που εχω κανει αλλα το εχω σαν παιχνιδι πια,μπορει ισως καποια στιγμη αν δω οτι θελω το παραπανω ισως...
    https://www.youtube.com/watch?v=lDDGSLOKaSo
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το παλικάρι συγκρίνει το CBR125 που έχει, με το Ninja 250. Θεωρώ ότι ως προς την ευχρηστία για ενδοαστική χρήση, δεν απέχουν πολύ μεταξύ τους οι δύο μοτοσυκλέτες. Ούτε τα έξοδα είναι πάρα πολλά σε σχέση με το 125άρι του, μήτε ο μονοκύλινδρος κινητήρας του Ninja 250 θα ζεσταίνεται μέσα στην κίνηση, όσο ενός 600cc τετρακύλινδρου super sport.
    Δικυλινδρο ειναι διπλασια κυβικα και 20 αλογα εξτρα και φανηκαν στο λιγο που ανεβηκα
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ρε παλικαρε, εχεις ενα cbr 125, καμια αλλη εμπειρια απο μεγαλυτερο μηχανακι, και φοβασαι μη σου φανει λιγο το νιντζα 250? σοβαρα τωρα?
    απο τα 125 μονοκυλινδρα κυβικα και 12μισυ αλογα, θα πας στα 250 δικυλινδρα και 34.. υπερτουμπανο θα σου φανει..
    μεχρι και ταξιδι θα μπορεις να κανεις αμαλαχει και μαλιστα με αξιοπρεπεστατες ταχυτητες.. μη μασας, αμα σου αρεσει βρες ενα καλο και βουρ στο πατσα
    αμα δεν εχεις εμπειρια, ειναι η βολικοτερη λυση αντι για ενα 125 καθημερινο και ενα 600 βολταδικο που δε θα το φχαριστιεσαι γιατι δε θα μπορεις να
    το πας οπως του αρμοζει..
    Αυτο ακριβως
    Τελευταία τροποποίηση από vour55; 27/06/2020 στις 20:47.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 13:21
  2. Τι μπορείς να κάνεις με ένα μπαλάκι...
    από manhunter στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2010, 13:42
  3. πως να σου γαμουν τη ψυχολογια!και να εχεις μετα στενη επαφη με καδο!
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 08:27
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 13:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF