Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Αγορά μηχανής

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/06/2020
    Μηνύματα
    3

    Αγορά μηχανής

    Καλησπέρα σας φίλοι μου. Θα ήθελα τη γνώμη σας για αγορά μεταχειρισμένης μηχανής με budget max στα 3000 καθώς μετά θα χρειαστούμε σερβις και λοιπές δουλίτσες. Είχα ένα KLE500 και έκανα αρκετά ταξίδια εκτος Αθήνας ακόμα και στο εξωτερικό δικαβαλος και φορτωμένος. Πλέον θα χρειαστω κατι πιο χαμηλό σε κέντρο βαρους και υψος που να το κυκλοφορώ καθε ημέρα μεσα στην αθηνα αλλα και στα ταξιδια μου. Οπωσδήποτε με ABS από το 2008 και μετα και με δυνατότητα για φόρτωμα, να μην είναι πολυ σπορ αλλά να έχει αλογάκια, οικονομικο στη συντήρηση και αξιόπιστο, επίσης να μην κουναει στην εθνική και να μπορεί να στρίψει. Είμαι κοντά στο GSF Bandit 650s αλλά επειδή είμαι 1.89 το σκέφτομαι να το κάνω test drive. Ακόμα και τκ 1250 σκέφτομαι να πάρω. Θα εκτιμούσα ολες τις απόψεις και για άλλα μηχανάκια. Ευχαριστώ.

  2. #2
    Στο budjet και τα specs που δίνεις το Bandit είναι μια λογική επιλογή, και κάνα CBF-600 θα μπορούσες να δεις.

    Εγώ Suzuki θα σου πρότεινα, το Gsx-f 650, παρόμοιο μηχανάκι με το Bandit, αλλά λίγο πιο όμορφο.

    Με το καλό!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Αδερφέ το ίδιο ύψος έχουμε. Βάρος δεν ξέρω. Εγώ είμαι στα 90 κιλά. Το bandit το εχω ενα χρόνο σχεδόν και εχω κάνει πάνω από 20 χιλιάδες χιλιομέτρα. Ότι απορία εχεις ρωτα.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/06/2020
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από The_Scientist Προβολή μηνύματος
    Στο budjet και τα specs που δίνεις το Bandit είναι μια λογική επιλογή, και κάνα CBF-600 θα μπορούσες να δεις.

    Εγώ Suzuki θα σου πρότεινα, το Gsx-f 650, παρόμοιο μηχανάκι με το Bandit, αλλά λίγο πιο όμορφο.

    Με το καλό!
    Το GSX F to λατρεύω αλλά δεν βρίσκω ABS στα μοντέλα του. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nickgeo77 Προβολή μηνύματος
    Το GSX F to λατρεύω αλλά δεν βρίσκω ABS στα μοντέλα του. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου
    Δεν βρίσκεις με abs γιατί δεν είχε βγει με abs.Αν το abs είναι βασική προϋπόθεση μόνο bandit.Κατα τα άλλα είναι ιδιο μηχανάκι με άλλα όργανα.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/06/2020
    Μηνύματα
    3
    Ναι θέλω να πάρω με abs οπως διποτε. Για το 1250 γνωμη;

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Δεν βρίσκεις με abs γιατί δεν είχε βγει με abs.Αν το abs είναι βασική προϋπόθεση μόνο bandit.Κατα τα άλλα είναι ιδιο μηχανάκι με άλλα όργανα.
    Γιατί ρε συ Τονυ δεν βγαίνει το gsxf με ABS στο πηγάδι κατούρησε; https://www.car.gr/29722722-suzuki-gsx-650-gsx650f

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Γιατί ρε συ Τονυ δεν βγαίνει το gsxf με ABS στο πηγάδι κατούρησε; https://www.car.gr/29722722-suzuki-gsx-650-gsx650f
    Έχεις δίκιο.του 2011 και μετά έβγαινε μεabs. τα κομμάτια που ήρθαν στην Ελλάδα και τα έβγαλε σε προσφορά ο Σφακιανάκης ήταν χωρίς.
    Μετά δεν νομίζω να το ξαναεφερε
    Κάποιος ιδιοκτήτης ας το επιβεβαιώσει.
    Όσο για το 1250 μετά από 105000 χμ θα πω τα καλύτερα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Έχεις δίκιο.του 2011 και μετά έβγαινε μεabs. τα κομμάτια που ήρθαν στην Ελλάδα και τα έβγαλε σε προσφορά ο Σφακιανάκης ήταν χωρίς.
    Μετά δεν νομίζω να το ξαναεφερε
    Κάποιος ιδιοκτήτης ας το επιβεβαιώσει.
    Όσο για το 1250 μετά από 105000 χμ θα πω τα καλύτερα.
    Χωρίς να είμαι σίγουρος κάποια στιγμή είχε βγεί ένα στην Κέρκυρα ΜΕ abs στα 3 χιλιάρικα και ήταν 2010 μοντέλο. Χωρίς να είμαι σίγουρος.

  10. #10
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    https://www.car.gr/24404540-suzuki-bandit-1250
    κοφτου ενα 500αρικο και παρτο αν μπορεσεις
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 09:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 20:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 09:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 18:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF