Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 76

Θέμα: Έπαθα λάστιχο. Και τώρα τι;

  1. #16
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από caesarsk Προβολή μηνύματος
    Εχω αντίστοιχο του δεύτερου με εξτρα μια τρόμπα που παίρνει μεσα τις αμπουλες και φουσκωνει και παραπανω μετα.

    Το κράτησα και του συμπλήρωσα μέσα αυτό

    https://uride.gr/Cargol-Κιτ-επισκευή...ial-PW.396-102

    Βιδώνεις το κλειδί στην τρύπα. Σπας το χερούλι του κλειδιού. Φουσκώνεις. Φεύγεις
    Στην διαφήμιση το προϊόν λέει ότι είναι κατάλληλο για ATV,τετράροδα,γουρούνες και trial.Το μηχανάκι σου εμπίπτει σε κάποια τέτοια κατηγορία?
    [spam mode off]

    Όσοι επίσης έχετε σαμπρελάτα να προτιμάτε για χωμάτινα ταξίδια χοντρές σαμπρέλες που σκάνε πολύ πιο δύσκολα.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  2. #17
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Με το 2ο εχω κανει ταξιδακι δικαβαλος απο τα Ιωαννινα προς Αθηνα κ ηταν μια χαρα.
    Αν σου τυχει κ το περασεις κ καπου κοντα σε βενζιναδικο η κανα συνεργειο να φουλαρεις κ με κομπρεσερ εισαι αρχοντας.

    Μια φορα ετυχε να μεινω απο λαστιχο κ να μην εχω το κιτ μαζι μου κ σταματαει ενας παππους με ενα τρανζιτ (κ εκει που νομιζα οτι θα αρχισει τις ερωτησεις ) ανοιγει τις πορτες, βγαζει ενα κομπρεσερ αερος κ με μια ξυλινη σφινα που να κλεινει την τρυπα φουσκωσαμε κ εκανα την δουλεια μου. Να διαλυθει το λαστιχο δεν μου εχει τυχει.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #18
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Επιπλέον υπάρχει και η άλλη λύση (εφόσον δεν είσαι μακρυά από τον πολιτισμό), του πατάς 2 αμπούλες, πας στο επόμενο βουλκανιζατερ και στο επισκευάζουν εκεί.

  4. #19
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Επιπλέον υπάρχει και η άλλη λύση (εφόσον δεν είσαι μακρυά από τον πολιτισμό), του πατάς 2 αμπούλες, πας στο επόμενο βουλκανιζατερ και στο επισκευάζουν εκεί.
    Nα ερχόσουνα να σΕ δείξω Μπεμπέ 1200 που κοπάνησε σε πέτρα κρυμμένη σε χώματα κι έκανε την ζάντα οκτάρι,να μας πείς πόσες αμπούλες θα ήθελε για να τσουλήσει
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #20
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Nα ερχόσουνα να σΕ δείξω Μπεμπέ 1200 που κοπάνησε σε πέτρα κρυμμένη σε χώματα κι έκανε την ζάντα οκτάρι,να μας πείς πόσες αμπούλες θα ήθελε για να τσουλήσει
    ας πρόσεχε... τις φυτεμένες τις προσέχουμε ιδιαιτέρως, το ξέρουν και οι πέτρες

  6. #21
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    και τι δουλειά είχε μπεμπε πράμα στα χώματα και τις φυτεμένες πέτρες;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Βασικά όταν λες έπαθα λάστιχο πρέπει να ξεκαθαρίσεις
    Σαμπρέλα ή τουμπλες

    Και στις 2 περιπτώσεις ψάχνεις το καρφί και το αφαιρείς

    Αν έχεις σαμπρέλα υπάρχουν ειδικοί αφροί τύπου φαστ
    το πετάς μέσα και καθαρίζεις (μέχρι ν αλλάξεις σαμπρέλα)
    Αν το μηχανάκι έχει κεντρικό σταντ μπορείς να αλλάξεις σαμπρέλα και επι τόπου
    με τα σωστά εργαλεία πάντα.

    Αν είναι τούμπλες κορδόνι
    μέχρι να πας βουλκανιζατέρ να βάλεις μανιτάρι
    ή ν αλλάξεις λάστιχο που λένε και οι κατασκευαστές.
    Αν πάρεις τέτοιο κιτ κοίτα να έχει αμπούλες μαζί και πάρε και κάνα 2 έξτρα
    Το fast είναι πιο πολύ για tubeless αν δεν κάνω λάθος , σε σαμπρέλα ποτέ δεν μου δούλεψε πάντως .

  8. #23
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    και τι δουλειά είχε μπεμπε πράμα στα χώματα και τις φυτεμένες πέτρες;
    E,στο πρώτο Transhellenic τα μακρινό 2008 ήταν τα πιο πολλά παιδιά με δαύτα.Μετά κατάλαβαν ότι ο πηλός και τα σοβαρά χώματα θέλουν μικρότερα μηχανάκια ή οδηγό έμπειρο και πολύ μερακλή.Εγώ βέβαια να πω την αμαρτία μου έκλεβα εκκλησίες πηγαίνοντας με το DRZ κουλομαρία χαλαράουα βλέποντας τους να παλεύουν με τα μαστόδοντα στα χώματα.
    Τιμή και δόξα σε αυτούς λοιπόν.Αλλά οι πέτρες στον Γράμμο δεν αστειεύονται,κρύβονται κάτω από τον πηλό και ενεδρεύουν για ανυπoψίαστα BMW
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #24
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Στην διαφήμιση το προϊόν λέει ότι είναι κατάλληλο για ATV,τετράροδα,γουρούνες και trial.Το μηχανάκι σου εμπίπτει σε κάποια τέτοια κατηγορία?
    [spam mode off]

    Όσοι επίσης έχετε σαμπρελάτα να προτιμάτε για χωμάτινα ταξίδια χοντρές σαμπρέλες που σκάνε πολύ πιο δύσκολα.
    Παρόλο που η μοτοσυκλέτα μου εμπίμπτει στα Φορτηγα "Μεταφορες - Μετακομίσεις ο Μπαμπης", επίσης άνετα βγάζω άδεια ρουμουλκού, εσύ πιστευείς ότι το κορδόνι που σου βάζουν στο αυτοκίνητο είναι διαφορετικό από το κορδόνι για την μοτοσυκλέτα;

    Αν βαριέσαι να το δεις όλο με τον πρόλογο πήγαινε στο 2:40
    https://www.youtube.com/watch?v=VsGBQWUyTzo
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  10. #25
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Το fast είναι πιο πολύ για tubeless αν δεν κάνω λάθος , σε σαμπρέλα ποτέ δεν μου δούλεψε πάντως .
    Και σε μένα δεν δούλεψε ποτέ και το έκανα όπως ακριβώς έλεγε... σιγά μη βάλω φάστ σε tubeless... ούτε σε σαμπρέλα αν είχα πλέον.

    Αν δούλεψε σε κανέναν να μας το πει... θα είναι μεγάλη επιτυχία.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Και σε μένα δεν δούλεψε ποτέ και το έκανα όπως ακριβώς έλεγε... σιγά μη βάλω φάστ σε tubeless... ούτε σε σαμπρέλα αν είχα πλέον.

    Αν δούλεψε σε κανέναν να μας το πει... θα είναι μεγάλη επιτυχία.
    Ναι σε tubeless μια χαρά έκανε δουλειά , ήθελε καθάρισμα μετά ομως

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Και σε μένα δεν δούλεψε ποτέ και το έκανα όπως ακριβώς έλεγε... σιγά μη βάλω φάστ σε tubeless... ούτε σε σαμπρέλα αν είχα πλέον.

    Αν δούλεψε σε κανέναν να μας το πει... θα είναι μεγάλη επιτυχία.
    3 φορές έχω χρησιμοποιήσει φαστ μετά από κλατάρισμα και τις 3 φορές γύρισα σπίτι/συνεργείο χωρίς κορδόνια ή αλλαγή σαμπρέλας. Τη πρώτη σε tubeless λάστιχο με έβγαλε 10χλμ μέχρι το σπίτι και την επόμενη μέχρι συνεργείο με ένα φούσκωμα. Δεύτερη, σε μπροστινό με σαμπρέλα βάλαμε ένα φαστ δεν έπιασε. Βάλαμε 2ο και γυρίσαμε από Βόρεια Εύβοια Αθήνα κανονικά, την επόμενη μέρα το πρωί το λάστιχο είχε κανονικά πίεση και με πήγε μέχρι το βουλκανιζατέρ. Τρίτη φορά, πριν 10 μέρες, κλατάρισμα στην εθνική σε λάστιχο με σαμπρέλα, δεν μπόρεσα να βγάλω τη πρόκα που έκανε τη τρύπα πριν το βάλω αλλά τουλάχιστον με έβγαλε για 5-10χλμ μέχρι το βουλκανιζατέρ.

    Τέσσερα πράγματα έχω δει ότι χρειάζεται το φαστ:
    1. Να βγάλεις τη πρόκα/αγκάθι/οτιδήποτε προκάλεσε το κλατάρισμα ώστε να υπάρχει ικανή ροή αέρα προς τα έξω για να μπορέσει να πάει αρκετή ποσότητα αφρού και να σφραγίσει τη τρύπα
    2. Το λάστιχο να είναι τελείως ξεφούσκωτο όταν θα βάλεις το φαστ
    3. Τα φαστ έχουν ημερομηνία λήξης, κάθε χρόνο θέλουν αλλαγή
    4. Τύχη...

  13. #28
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από StarSailor Προβολή μηνύματος
    3 φορές έχω χρησιμοποιήσει φαστ μετά από κλατάρισμα και τις 3 φορές γύρισα σπίτι/συνεργείο χωρίς κορδόνια ή αλλαγή σαμπρέλας. Τη πρώτη σε tubeless λάστιχο με έβγαλε 10χλμ μέχρι το σπίτι και την επόμενη μέχρι συνεργείο με ένα φούσκωμα. Δεύτερη, σε μπροστινό με σαμπρέλα βάλαμε ένα φαστ δεν έπιασε. Βάλαμε 2ο και γυρίσαμε από Βόρεια Εύβοια Αθήνα κανονικά, την επόμενη μέρα το πρωί το λάστιχο είχε κανονικά πίεση και με πήγε μέχρι το βουλκανιζατέρ. Τρίτη φορά, πριν 10 μέρες, κλατάρισμα στην εθνική σε λάστιχο με σαμπρέλα, δεν μπόρεσα να βγάλω τη πρόκα που έκανε τη τρύπα πριν το βάλω αλλά τουλάχιστον με έβγαλε για 5-10χλμ μέχρι το βουλκανιζατέρ.

    Τέσσερα πράγματα έχω δει ότι χρειάζεται το φαστ:
    1. Να βγάλεις τη πρόκα/αγκάθι/οτιδήποτε προκάλεσε το κλατάρισμα ώστε να υπάρχει ικανή ροή αέρα προς τα έξω για να μπορέσει να πάει αρκετή ποσότητα αφρού και να σφραγίσει τη τρύπα
    2. Το λάστιχο να είναι τελείως ξεφούσκωτο όταν θα βάλεις το φαστ
    3. Τα φαστ έχουν ημερομηνία λήξης, κάθε χρόνο θέλουν αλλαγή
    4. Τύχη...
    Μάλλον μόνο τύχη!

    Φαντάσου ότι γύρισα και το λάστιχο με την τρύπα προς τα κάτω για να τσουλήσει το υγρό εκεί και να την κλείσει... μπαααα.. για σαμπρέλα μιλάω.

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Μάλλον μόνο τύχη!

    Φαντάσου ότι γύρισα και το λάστιχο με την τρύπα προς τα κάτω για να τσουλήσει το υγρό εκεί και να την κλείσει... μπαααα.. για σαμπρέλα μιλάω.
    Όντως είναι να σου κάτσει! Σίγουρα δεν μπορείς να στηρίζεσαι στο φαστ, πάντως πάντα κουβαλάω ένα μπας και αποφύγω να αλλάζω σαμπρέλες επί τόπου όταν κάτσει η στραβή, μέχρι στιγμής καλά με έχει πάει

  15. #30
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από StarSailor Προβολή μηνύματος
    Όντως είναι να σου κάτσει! Σίγουρα δεν μπορείς να στηρίζεσαι στο φαστ, πάντως πάντα κουβαλάω ένα μπας και αποφύγω να αλλάζω σαμπρέλες επί τόπου όταν κάτσει η στραβή, μέχρι στιγμής καλά με έχει πάει
    Εννοείται ότι με σαμπρέλα είναι η πρώτη επιλογή αλλά τόσα χρόνια ένα καλύτερο προϊόν δεν έβγαλαν, από πιτσιρικάς το θυμάμαι.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και τώρα τι κάνουμε... Στέλιο μου;;;;
    από alximistis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2018, 20:18
  2. Και τώρα τι κάνουμε... Πανο μου?
    από zephyr1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 16:08
  3. Και τώρα τι κάνω ???
    από THEOD στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 17:32
  4. Και Τωρα Τι??????
    από koursaros7 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 19:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF