Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: SOS HONDA CM 250 T 1984 sto xarti (1981) ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥΓΚΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΩΣΤΑ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2020
    Μηνύματα
    4

    Angry SOS HONDA CM 250 T 1984 sto xarti (1981) ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥΓΚΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΩΣΤΑ

    Καλησπερα λοιπον ηρθε και με βρηκε ενα honda cm 250 T,το μηχανακι εχει 30.000Mph το εβαλα μπροστα απο ακινησια 6 μηνου πριν εκανε μια δυο βολτεσ το μηνα και επερνε τακτικα μπροστα για την μπαταρια ισα ισα.
    Λοιπον το βαζω μπροστα απο ακινησια με μπαταρια απο οδικη το μηχανακι ποναγε αλυσιδα γραναζι αλα ειπα θα το παω οσο με παει προσεχτικα.(λογο μπαταριασ το εβαζα μπροστα σπροχτο για κανα μηνακι)
    Για δυο μηνεσ και το μηχανακι εκανε ωραια βολτα απροβλιματιστα με τα ωραια του γκαζακια στις μεσαιοψηλες λες και οδηγουσες αλο μηχανακι δυνατο με τελικη στα 70μιλια και ειχα και αλο αλλα δεν το εδωσα.
    Μια μερα φευγει η αλυσιδα στο δρομο και πρπει το μηχανακι να παει για αλυσιδογραναζα ενω του ειχα αλαξει λαδακια ειχαμε δει οτι οι εισαγωγες ηταν παλιες και αν τις κουναγες λιγο ειχαν μπολικο μπαλατζο και επερνε και αερα αλλα το μηχανακι δουλευε κομπλενταν.
    Αλαζω αλυσιδα γραναζι.εισαγωγες καρμπυρατερ μπουζια ειπε αλαξε γιατι το μηχανακι του δουλευε σαν να ηταν με τον ενα κυλινδρο (πριν ποτε δεν ειχε συμβρει κατι τετοιο)
    Το παιρνω το μηχανακι απο το συνεργςιο και ειναι μουγκωμενο απο τοτε.Μετα το βολταρα και εκανε ενα μπραφ και ανοιγε που και που και εκανα καμια βολτουλα ωσπου σταματησε να μου κανει το χατιρι για μικρες βολτες και αναγκαστικα παραγειλαμε σετακια ια τα καρμπυρατερ honda απο ολλανδο.Τα καθαρισε τα σενιαρε τα εβαλε τα ρυθμισε τιποτα το μηχανακι μουγκωμενο δε ανεβενει ανηφορα.εμω κραταει ρελαντι.
    Κοιταμε βαλβιδες κανενα προβλημα ρυθμισμενες και οι καδενες απο το ψευτοκαπακο δεν ειχαν μποσικα για να ξεσυχρονυση.Μετα αποολα αυτα κοιταξαμε εξατμισεις πολυ σκουριασμενες το καζανακι τρυπιμενο λιγο απο τη μεσα πλευρα δεν κολαει αλλα το ειδε εξατμισας μοτο και ειπε οτι ειναι λειτουργικο και αποκλιεται να το κανει απο εκει.Το μηχανακι ειναι μετα απο 1.5 μηνα ταλαιπωριας και περιμενε μουγκωμενο.Με οδηγια απο το συνεργειο να το παω να το δει ηλεκτρολογος για τα ρευματα του μετα απο ολο αυτο τον γολγοθα. ΤΙ ΛΕΤΕ???? ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ???? ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ??? ευχαριστω εκ τον προτερον!!!!!!!!

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    To οτι το κινούσες με πεθαμένη μπαταρία βάζοντάς το μπρός σπρωχτό για καιρό μπορεί να φταίει αν έχεις ηλεκτρικό πρόβλημα.
    Ο ανορθωτής μαλλον θα έχει πεθάνει κι αυτός προσπαθώντας να φορτίσει την πεθαμενη μπαταρία τοσο καιρό.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Βάλε και πηνία μέσα, σίγουρα. Το μηχανάκι αυτό έχει και μανιβέλα αν δεν κάνω λάθος.... Γιατί σπρωχτό;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    . Το μηχανάκι αυτό έχει και μανιβέλα αν δεν κάνω λάθος.... Γιατί σπρωχτό;
    Μου φαίνεται όχι.

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μου φαίνεται όχι.
    Τώρα που το έψαξα λίγο, όντως δεν έχει, είναι το μοτέρ του CB250, (όχι το RS) δικύλινδρο.... Ψηφίζω ως ενόχους πηνία και ανορθωτή, πακέτο (το οποίο πονάει πολύ στην τσέπη)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2020
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Τώρα που το έψαξα λίγο, όντως δεν έχει, είναι το μοτέρ του CB250, (όχι το RS) δικύλινδρο.... Ψηφίζω ως ενόχους πηνία και ανορθωτή, πακέτο (το οποίο πονάει πολύ στην τσέπη)
    Θα το παω να το δω παλι τι να κανω.Το θεμα ειναι οτι δεν παιζουν και ανταλακτικα αμεσα οποτε καθε εγχειρημα εχει και μεγαλη υπομονη.....ΝΑ ΕΠΙΣηΜΑΝΩ οτι στις αρχες που επερνε σπρωχτο φορτισε τη μπαταρια τη πρωτη μερα μετα δεν τη φωρτηζε με βολτες και υποθεσαμε οτι εχει προβλημα η μπαταρια.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2020
    Μηνύματα
    4
    Και την επομενη που φορεσαμε πανω τη φορτιζε κανονικα και τη φορτιζει

  8. #8
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostas110 Προβολή μηνύματος
    Και την επομενη που φορεσαμε πανω τη φορτιζε κανονικα και τη φορτιζει
    Πήγαινε σε έναν καλό ηλεκτρολόγο να τα μετρήσει (πηνία, ανορθωτή, μπαταρία, πολλαπλασιαστή) και να σΕ πει.... Με τηλεδιαγνώσεις δεν θα κάνεις δουλειά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Στα καρμπυρατέρ να κοιτάξεις που είναι το πρόβλημα. Μετά τον καθαρισμό όπως γράφεις εμφανίστηκε. Όποτε κάτι δεν έχει ρυθμιστεί σωστά. Επίσης το rebuild kit που αγόρασες είχε και τις πλαϊνές μεμβράνες?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2020
    Μηνύματα
    4
    Οχι δεν εμφανηστηκε μετα τον καθαρισμο απο πριν υπηρχε ......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ οταν θα εχω παλι μεσαιοψηλες Θα κλεισω το ποστ υπομονη

Παρόμοια θέματα

  1. HONDA CM 125 μετατροπη σε 250
    από pilotos318 στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2014, 12:51
  2. honda cm 250 1984. Αξιζει?
    από vivad στο forum Honda
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2012, 17:37
  3. Manual Apo Honda Xl125/250
    από LEON_BOLOS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 17:10
  4. Honda CBF-250 vs Cagiva Planet 125
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 22:44
  5. Hyosong Comet Gt 125-250 ή Honda Cbf 250
    από stam75 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2004, 20:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF