Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 163

Θέμα: Αγορά big adventure

  1. #46
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Οδήγησέ το πρώτα και μην ξεκινάς με γνώμη χωρίς να έχεις οδηγήσει το κάθε μηχανάκι.Και τα άλλα που λές από την λίστα καλό είναι να πάρεις μια γνώμη οδηγώντας τας σε ένα test ride.
    Α γειά σου!

  2. #47
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Στο Αφρικα ΔΕΝ φτανω κατω παιδια . ειμαι 185 αλλα δεν φτάνω με σιγουρια . Το μηχανάκι θελει σκάλα και απευθύνεται σε ατομα 190 + .
    Φίλε με όλο το σεβασμό αλλά όταν διαβάζω αυτό...

    Για αυτό σου λέει και ο Vstrommer71 πήγαινε και οδήγησε πρώτα τις μοτοσυκλέτες που σε ενδιαφέρουν, μάθε όλες τις λεπτομέρειες για αυτές που σε ενδιαφέρουν κτλ κτλ κτλ Το Άφρικα είναι ότι πιο ευκολο-οδήγητο έχω καβαλήσει στη κατηγορία. Σέλες σε Tracer 900 και Vstrom είναι παρόμοιας ανέσης αλλά με 1,85 μάλλον θα βολευτείς καλύτερα στο v-strom αλλά αν ΔΕΝ τα οδηγήσεις δε θα μάθεις ποτέ.

    Να σου πω στα ίσια τη γνώμη μου; Άλλαξε προσανατολισμό και κατέβασε κυβισμό. Δεν στο λέω υποτιμητικά αλλά με πολύ φιλική διάθεση. Δεν είναι δυνατό να είσαι 1,85 και να αισθάνεσαι ανασφάλεια σε οποιοδήποτε On/Off.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Εδώ με 1,84 κοιτάμε πως θα τα ψηλώσουμε ...

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Τώρα οσον αφορά το 1290 εχω ακουσει διαφορα περι προβλημάτων και ισως αυτο με κανει πίσω , απο wobling εως ηλεκτρονικα κλπ κλπ .
    Προσωπικά εχω δει μεχρι 180 και με τριβαλιτσο και μονος μου (ενεκα καμερες και προστιμα στο εξωτερικο) και wobling δεν υπάρχει - το μηχανακι ειναι βράχος.
    Υπαρχει και ενα βιντεο απο το ΜΟΤΟ που το κουνάει επιτηδες καπου στα 270 και δεν κανει τιποτα.

    Επισης για το κουνημα μπορει να ευθύνονται πολλά πράγματα, λαστιχο - ζαντα - πιέσεις οποτε ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει .

    Τωρα απο βλάβες, οπως καθε γραμμη παραγωγης καποια θα ειναι ΟΚ καποια οχι.
    Το σημαντικο ειναι οτι η ΚΤΜ δινει 4 χρονια εγγύηση, 2 + 2 με ενα τιμημα 330 ευρω - τουλαχιστον στο εξωτερικο - και οδική καλυψη αν το σερβις ειναι σε εξουσιοδοτημενο συνεργείο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Στο Αφρικα ΔΕΝ φτανω κατω παιδια . ειμαι 185 αλλα δεν φτάνω με σιγουρια . Το μηχανάκι θελει σκάλα και απευθύνεται σε ατομα 190 + .
    Αν και δεν εχω ανεβει, θεωρω δύσκολο το Αφρικα να ειναι πιο ψηλο απο το 1290, εγω ειμαι ~1,90 (μιας και μπαζουμε με τα χρόνια ) και στο ΚΤΜ εχω την σελα στην πανω θέση και πατάω ολο το ποδι.

  5. #50
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    [QUOTE=STF;3054286]Φίλε με όλο το σεβασμό αλλά όταν διαβάζω αυτό...

    Για αυτό σου λέει και ο Vstrommer71 πήγαινε και οδήγησε πρώτα τις μοτοσυκλέτες που σε ενδιαφέρουν, μάθε όλες τις λεπτομέρειες για αυτές που σε ενδιαφέρουν κτλ κτλ κτλ Το Άφρικα είναι ότι πιο ευκολο-οδήγητο έχω καβαλήσει στη κατηγορία. Σέλες σε Tracer 900 και Vstrom είναι παρόμοιας ανέσης αλλά με 1,85 μάλλον θα βολευτείς καλύτερα στο v-strom αλλά αν ΔΕΝ τα οδηγήσεις δε θα μάθεις ποτέ.

    Να σου πω στα ίσια τη γνώμη μου; Άλλαξε προσανατολισμό και κατέβασε κυβισμό. Δεν στο λέω υποτιμητικά αλλά με πολύ φιλική διάθεση. Δεν είναι δυνατό να είσαι 1,85 και να αισθάνεσαι ανασφάλεια σε οποιοδήποτε On/Off.[/QUOT.

    Αντιπροσωπείες όπως πχ η Σουζούκι μου δίνει πόρτα στο τεστ ride λόγω διπλώματος οδήγησης επειδη δεν έχει εκδοθεί πάνω από 2 έτη δεν μπορώ να το κάνω τεστ ride ,γουρούνι στο σακί δε ψήνομαι να αγοράσω . Τώρα έχω κανονίσει να δοκιμάσω το tracer 900 και λογικά αν το δω και με καλυπτει θα καταλήξω εκεί ... το αφρικα, με τον 21 μπροστά ,όπως είπα για κυρίως δρόμο δεν είναι και ότι ιδανικό φαντάζομαι ... όπως επίσης δεν μου αρέσει οπτικά και δεν θέλω να σπαταλήσω 18 χιλιάρικα για κάτι που δεν αρέσει σε εμένα . Ανασφάλεια δεν νιώθω σε οποιαδήποτε ον οφ αλλά δεν μου ταιριάζει το αφρικα , να το πω αλλιώς , δεν μου αρέσει !

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    [QUOTE=elohimaros;3054330]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος

    Το Άφρικα είναι ότι πιο ευκολο-οδήγητο έχω καβαλήσει στη κατηγορία. Σέλες σε Tracer 900 και Vstrom είναι παρόμοιας ανέσης αλλά με 1,85 μάλλον θα βολευτείς καλύτερα στο v-strom αλλά αν ΔΕΝ τα οδηγήσεις δε θα μάθεις ποτέ.
    η σέλα του τρέισερ είναι πιο ψηλή και από του GS
    Μπορώ να πω ότι είναι εντυπωσιακά ψηλό μηχανάκι για αυτό που είναι.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Τι εμπειρία έχεις με μοτοσυκλέτα και τι ηλικία αν επιτρέπεται ?

  8. #53
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    25 ετών είμαι με λίγη εμπειρία, σχεδόν 5 έτη

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    962
    Πάρε ένα Vstrom 650.
    25 χρονών γιατί να πάρεις 900 και 1000 cc μοτοσυκλέτα?
    Δηλαδή όταν θα είσαι 40 τι θα πάρεις? Πύραυλο?

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Πάρε ένα Vstrom 650.
    25 χρονών γιατί να πάρεις 900 και 1000 cc μοτοσυκλέτα?
    Δηλαδή όταν θα είσαι 40 τι θα πάρεις? Πύραυλο?
    Ζουλιάρη !!!

    Αφου εχει τα γκάφρα γιατι να μην πάρει ??

    Δηλ πρεπει να γεράσει για να γευτεί τις χαρές της ζωής

    Αλλα στα 25 δεν παίρνεις ταφους βλεπε Vstrom, παιρνεις S1000Xr και κανει συλλογη αυτογραφα απο ολη την ευρώπη

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Θές παντρειά ? Καλά κάνεις και κοιτάς αυτά που κοιτάς
    Θες έρωτα ? Εδώ είσαι ..... https://www.car.gr/6179296-mv-agusta...loce-800-rosso

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Ζουλιάρη !!!

    Αφου εχει τα γκάφρα γιατι να μην πάρει ??

    Δηλ πρεπει να γεράσει για να γευτεί τις χαρές της ζωής

    Αλλα στα 25 δεν παίρνεις ταφους βλεπε Vstrom, παιρνεις S1000Xr και κανει συλλογη αυτογραφα απο ολη την ευρώπη


    Να σου πώ γιατι... Γιατι σε αυτή την ηλικία, ότι και να πάρει θα το βαρεθεί αρκετά γρήγορα.
    Εγώ αν είχα αυτά τα γκαφρά, θα άλλαζα μηχανάκι κάθε 2 χρόνια...
    Δεν θα έπαιρνα ένα καινούριο για να γεράσω μαζί του. (άσε που εγώ δεν θα έπαιρνα adventure...)

    Τέλος πάντων... Προσωπική άποψη είναι...

  13. #58
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    Αυτό το " είσαι μικρός ακόμα " ,"πάρε αυτό με τα 650 , ξέρω γω " είναι πραγματικά ένας κύριος λόγος για να μην έγραφα ηλικία κλπ . Γνώμη ζητάω για κάποια μοντέλα όχι να μου πεις να πάρω κάτι αλλο επειδή δεν έχω κάποια κριτήρια που θέτεις εσύ ο ίδιος.

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Αυτό το " είσαι μικρός ακόμα " ,"πάρε αυτό με τα 650 , ξέρω γω " είναι πραγματικά ένας κύριος λόγος για να μην έγραφα ηλικία κλπ . Γνώμη ζητάω για κάποια μοντέλα όχι να μου πεις να πάρω κάτι αλλο επειδή δεν έχω κάποια κριτήρια που θέτεις εσύ ο ίδιος.
    Εγω μαζί σου ΑΛΛΑ τοτε γιατι κοιτάς τους ΤΑΦΟΥΣ και με τεχνολογία αντε γεια !!

    ΚΑτα την γνωμη μου παρε ενα S1000xr ή 950 Ducati ή 1290 ΚΤΜ να χαρεις !!!
    Αν το βρεις και ελαφρώς μεταχείρω με εγγύηση ακομα Καλύτερα !

    ΜΗν κοιτας ομως τα τετράγωνα φωτα με 100 μουλάρια και τα υπολοιπα αφου εισαι 25 και εχεις την ανεση !

    Και τι σχεση εχει το Tracer με την ποιοτητα της ΚΤΜ και της BMW, με το κλειδί σαν παπι και τα καλάμια απο τα χθές ????

    Αλλιως παρε το μικρο Gs850 της BMW που ειναι ομορφο και θα σε ικανοποιήσει σε ταξίδια χωρις να στερηθείς πολύ το γκάζι

  15. #60
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Αυτό το " είσαι μικρός ακόμα " ,"πάρε αυτό με τα 650 , ξέρω γω " είναι πραγματικά ένας κύριος λόγος για να μην έγραφα ηλικία κλπ . Γνώμη ζητάω για κάποια μοντέλα όχι να μου πεις να πάρω κάτι αλλο επειδή δεν έχω κάποια κριτήρια που θέτεις εσύ ο ίδιος.
    Σε αυτή την ηλικία είναι που πρέπει να πάρεις το υπερτουμπανο,να το χαρείς,να χαρείς τα γκάζια του,να το ταξιδέψεις..μακάρι κ εμείς να είχαμε τα φράγκα να παίρναμε τέτοιες μηχανές.. Είμαι 31,όσο μεγαλώνεις τα ταξίδια θα λιγοστεύουν θέλοντας κ μη,οι παρέες σταματούν να ακολουθούν διότι άλλοι έχουν οικογένειες,άλλοι απλά βαρέθηκαν κ γενικά δεν ξες πως τα φαιρνει η ζωή, μπορεί κ εσύ να βρεθείς με οικογένεια σε 5-10 χρόνια.ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΊΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΎΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ..κ από τα λεγόμενα σου φαίνεσαι συνειδητοποιημένος...Την καβλα των ευρωπαϊκών δεν πρόκειται να την βρεις σε κανένα ιαπωνικό..

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά KTM Adventure 990
    από kox23 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2016, 11:18
  2. Αγορά 1190 Adventure R
    από lookylook στο forum KTM
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2016, 16:57
  3. Αγορα ΚΤM adventure 640
    από Emden στο forum KTM
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2008, 23:38
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2007, 00:16
  5. Αγορα Adventurer 990
    από antonopc στο forum KTM
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2006, 11:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF