Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 163

Θέμα: Αγορά big adventure

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Αλέξανδρε τσίμπα μια ktmαρα να γουσταρεις..Εγω είμαι έτοιμος για το 1190 adv r παντος

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    Παιδιά ίσως δεν έγινα σαφής από την αρχή ! Δεν μου αρέσουν τα γκάζια ( τα πάρα πολλά γκάζια ) ούτε είμαι καγκουρας γκαζοφονιας . Μου αρέσει να έχω ένα αξιόπιστο όμορφο μηχάνημα να πηγαίνω ταξιδαρες ... Βαγγέλη πάλι θα αλλάξεις ρε συ ;; Χαχαχαχχα να πω καλόταξιδο ;

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Παιδιά ίσως δεν έγινα σαφής από την αρχή ! Δεν μου αρέσουν τα γκάζια ( τα πάρα πολλά γκάζια ) ούτε είμαι καγκουρας γκαζοφονιας . Μου αρέσει να έχω ένα αξιόπιστο όμορφο μηχάνημα να πηγαίνω ταξιδαρες ... Βαγγέλη πάλι θα αλλάξεις ρε συ ;; Χαχαχαχχα να πω καλόταξιδο ;
    Ε βρήκα τα λεφτά πλέον οπότε πάω για μηχανή ζωής.. Χεχε Ελπίζω σε 2 βδομάδες να την έχω.. Το suzuki 1050 xt το έχεις δει από κοντά? Αδικείται πολύ από τις φώτος κ τα βίντεο..Ασχημη την νόμιζα αλλά δεν είναι.. Την είδα από κοντά κ μ άρεσε πολύ.. Ειδικά η μαύρη..Αλλη επιλογή εφόσον δεν σ αρέσει το Αφρικα (το πήρα βόλτα το 1100) ευκολοδηγητο μπορώ να πω είναι κ το multi 950 η το crosstourer κ το tenere.. Αν κ είναι άσχημουλικα γ μένα.. Καλή επιλογή κ το Triumph 900..

  4. #64
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    να πω κ εγω ενα μηχανακι που στην Ελλαδα ειναι στη σκια του gs, το R1200 RS.

  5. #65
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    επειδή το εξαντλήσατε δείτε και αυτό εάν σας έχει διαφύγει
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6264965_8_b.jpg 
Προβολές:	153 
Μέγεθος:	68,2 KB 
ID:	419243
    https://www.car.gr/6264965-honda-cro...urrent_slide=0
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    Το vfr καλη μηχανή αλλά έρχεται σε υπερβολικά απλή εκδοση για την τιμή του . Πλήρης απουσία ηλεκτρονικών και εξοπλισμού σε σχέση με τον ανταγωνισμό . Συν ότι έχει σταματησει η παραγωγή του με ότι αυτό συνεπάγεται ..

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Να πώ και εγώ την άποψή μου? Πάρε αυτό που σε φτιάχνει ΕΜΦΑΝΗΣΙΑΚΑ, αυτό που θα γουστάρεις να κάθεσαι να το χαζεύεις σε μία στάση καθώς θα έχεις πάρει τα βουνά ή τις παραλιακές. Γκαζιάρης πολύ δεν είσαι, ούτε εγώ είμαι....αλλά το multi το τσίμπησα....ξέρεις γιατί? Γιατί είναι η καύλα του desmo και με διαφορά η ωραιότερη για τα δικά μου μάτια. Τι κ' αν δεν έχω τα χέρια τα το πάω όπως του αξίζει,τουλάχιστον θέλω να πιστεύω το πάω αξιοπρεπώς....νομίζεις ότι το 1290s θα το πήγαινα καλύτερα ή το 1050ΧΤ θα το πήγαινα πολύ πιο αργά? Καλά σου λένε, είσαι στην ηλικία που μπορείς να πάρεις ότι θέλεις, κανείς δεν θα σχολιάσει αρνητικά άν πάρεις SS και κανείς άν πάρεις ADV είτε με 100 είτε με 160 ίππους...εσύ τι θέλεις είναι το θέμα. Εγώ το μόνο που θα σε συμβούλευα είναι να δώσεις ιδιαίτερη σημασία στο βάρος, γαμάτο για ταξίδια το SuperTenere αλλά μαστόδοντο, δεν συγκρίνεται με τα κιλά του multi στα στροφιλίκια ανεβαίνοντας από Λιδωρίκι για Στρώμη ή πηγαίνοντας για Stork
    Τελειώνοντας θα σου πω το μοτό μου "στη ζωή μου πιο πολύ έχω μετανιώσει για πράγματα που δεν έκανα παρά για αυτά που έκανα και πήγαν στραβά..."
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Το vfr καλη μηχανή αλλά έρχεται σε υπερβολικά απλή εκδοση για την τιμή του . Πλήρης απουσία ηλεκτρονικών και εξοπλισμού σε σχέση με τον ανταγωνισμό . Συν ότι έχει σταματησει η παραγωγή του με ότι αυτό συνεπάγεται ..
    Η παραγωγή δεν άκουσα πουθενά να σταματάει και διατίθεται κανονικά για το 2020 ... Απο την άλλη μια χαρά ηλεκτρονικά έχει , τι εννοείς πλήρης απουσία ;

  9. #69
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    Ήμουν στο τριπακι πριν κάνα μήνα για την vfr . Μίλησα με την Χόντα και μου απάντησαν πως η παραγωγή σταματάει και διατίθονται συγκεκριμένα κομμάτια κατόπιν παραγγελίας . Σε σχέση με τα ηλεκτρονικά εννοώ ότι απουσιάζει η tft , ηλ αναρτήσεις , χαρτογραφήσεις κλπ .

  10. #70
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Άποψη μου,μην κολλάς στο ότι κάποιες από αυτές τις μότο έχουν ''γκάζια''.
    Ακόμα και αν δεν τα χρειάζεσαι , δεν έχουν riding modes με πιο ήπια απόκριση στο άνοιγμα του γκαζιού ;
    porca miseria.

  11. #71
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    Σωστά , έχει αυτές τις ρυθμίσεις που το φέρνεις γενικά σε πιο χαλαρό mode . Πιο πολύ για την αξιοπιστία ανησυχώ όσον αφορά το 1290 . Στα φόρουμ παραπονιούνται πολλοί για πολλά θέματα ...

  12. #72
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Αυτό το " είσαι μικρός ακόμα " ,"πάρε αυτό με τα 650 , ξέρω γω " είναι πραγματικά ένας κύριος λόγος για να μην έγραφα ηλικία κλπ . Γνώμη ζητάω για κάποια μοντέλα όχι να μου πεις να πάρω κάτι αλλο επειδή δεν έχω κάποια κριτήρια που θέτεις εσύ ο ίδιος.
    Πολύ σωστό, κι εγώ πιστεύω πως η ηλικία σου μια χαρά είναι δεν έχει να κάνει. Κάποια στοιχεία πολλές φορές βοηθάνε να καταλάβουμε περίπου τι θα μπορούσαμε να προτείνουμε σε σχέση με την ηλικία, τις προτιμήσεις, το οικονομικό κτλ.

    Από εκεί και πέρα....

    Στον μοτοσυκλετισμό σημασία έχει να απολαμβάνεις ΕΣΥ αυτό που έχεις. Να μπορείς να το πηγαίνεις στα όρια του χωρίς να σε περιορίζει το ίδιο. Πολλές φορές και η δύναμη λειτουργεί ανασταλτικά αν δεν υπάρχει η απαραίτητη εμπειρία ή η διάθεση στο κάτω-κάτω. Η τεχνολογία μπορεί να είναι φίλος -γενικά και κυρίως σε θέματα ασφάλειας- αλλά συνήθως είναι κακό σχολείο για να ξεκινήσεις, καθώς σε αφήνει ανεκπαίδευτο σε πολλές βασικές αρχές της οδήγησης με μοτοσυκλέτα.

    Κατά τη γνώμη μου ένα Tracer 900 είναι μια πληρέστατη μοτοσυκλέτα που θα σε καλύψει στα πάντα και δε θα τη βαρεθείς εύκολα καθώς όσο τη χρησιμοποιείς τόσο θα τη μαθαίνεις και διαθέτει αρκετό γκάζι και fun to ride χαρακτήρα ώστε να έχεις μια σχέση διαρκείας μαζί της. To V-strom 1050 XT θα σε εκπλήξει με το πόσο ελαφρύ σε αίσθηση είναι και πόσο εύκολα αλλάζει κατευθύνσεις. Τα ηλεκτρονικά του είναι όσα χρειάζεσαι και έχει απλούστατο μενού και χειριστήρια με τα οποία εξοικειώνεσαι στα πρώτα λεπτά μαζί τους, επίσης έχει αρκετά καλό γκάζι για τα άλογα που ανακοινώνει, σε καμία περίπτωση δε θα σου φανεί λίγο. Έχει και πανάλαφρο υδραυλικό συμπλέκτη που δε θα σε αφήσει ποτέ. Σε γενικές γραμμές από τα γραφόμενα σου έχω την αίσθηση ότι θα ταιριάξετε.

    Το καλό με τα παραπάνω είναι πως και μεταχειρισμένα να τα βρεις το θέμα εγγύηση δε θα σε απασχολήσει γιατί δε θα σου χρειαστεί.

    Τα 150 και τα 170 άλογα σε τέτοια κατηγορία μηχανής δεν είναι απαραίτητα και ακόμη και στα ταξίδια στην Ευρώπη είναι λίγο δύσκολο να πηγαίνεις παρατεταμένα με υψηλές ταχύτητες, τα πρόστιμα έρχονται ταχυδρομικώς στην Ελλάδα.

    Και τι σχέση έχουν τα KTM και τα BMW με την αξιοπιστία της Yamaha και της Suzuki, που το πρώτο πάντα θα βρει έναν σοβαρό ή έναν αστείο λόγο να σε αφήσει στα καλά καθούμενα και το άλλο για ένα πλύσιμο το πας και το σταυρώνεις να πάρει μπροστά;

    Εναλλακτικές υπάρχουν πολλές, μη τσιμπάς σε νούμερα και σε life style επιλογές που μπορεί να είναι όμορφες για τους άλλους αλλά όχι για σένα.

    Όπως θα έχετε καταλάβει... απατώντας στον elohimaros τρολάρω και λίγο για κάποιους που θεωρούν πως μοτό είναι μόνο οι Ευρωπαϊκές. Οπότε μην τα πάρετε τις μετρητοίς, όλες οι εταιρείες έχουν να δώσουν αναλόγως με τα γούστα του καθενός από εμάς. Πείραγμα τέλος.

    Τον καταλαβαίνω τον elohimaros απόλυτα, καθώς όταν έρχεται εκείνη η αληθινή στιγμή να πας ταμείο το δίλημμα είναι τεράστιο.

  13. #73
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Πολύ σωστό, κι εγώ πιστεύω πως η ηλικία σου μια χαρά είναι δεν έχει να κάνει. Κάποια στοιχεία πολλές φορές βοηθάνε να καταλάβουμε περίπου τι θα μπορούσαμε να προτείνουμε σε σχέση με την ηλικία, τις προτιμήσεις, το οικονομικό κτλ.

    Από εκεί και πέρα....

    Στον μοτοσυκλετισμό σημασία έχει να απολαμβάνεις ΕΣΥ αυτό που έχεις. Να μπορείς να το πηγαίνεις στα όρια του χωρίς να σε περιορίζει το ίδιο. Πολλές φορές και η δύναμη λειτουργεί ανασταλτικά αν δεν υπάρχει η απαραίτητη εμπειρία ή η διάθεση στο κάτω-κάτω. Η τεχνολογία μπορεί να είναι φίλος -γενικά και κυρίως σε θέματα ασφάλειας- αλλά συνήθως είναι κακό σχολείο για να ξεκινήσεις, καθώς σε αφήνει ανεκπαίδευτο σε πολλές βασικές αρχές της οδήγησης με μοτοσυκλέτα.

    Κατά τη γνώμη μου ένα Tracer 900 είναι μια πληρέστατη μοτοσυκλέτα που θα σε καλύψει στα πάντα και δε θα τη βαρεθείς εύκολα καθώς όσο τη χρησιμοποιείς τόσο θα τη μαθαίνεις και διαθέτει αρκετό γκάζι και fun to ride χαρακτήρα ώστε να έχεις μια σχέση διαρκείας μαζί της. To V-strom 1050 XT θα σε εκπλήξει με το πόσο ελαφρύ σε αίσθηση είναι και πόσο εύκολα αλλάζει κατευθύνσεις. Τα ηλεκτρονικά του είναι όσα χρειάζεσαι και έχει απλούστατο μενού και χειριστήρια με τα οποία εξοικειώνεσαι στα πρώτα λεπτά μαζί τους, επίσης έχει αρκετά καλό γκάζι για τα άλογα που ανακοινώνει, σε καμία περίπτωση δε θα σου φανεί λίγο. Έχει και πανάλαφρο υδραυλικό συμπλέκτη που δε θα σε αφήσει ποτέ. Σε γενικές γραμμές από τα γραφόμενα σου έχω την αίσθηση ότι θα ταιριάξετε.

    Το καλό με τα παραπάνω είναι πως και μεταχειρισμένα να τα βρεις το θέμα εγγύηση δε θα σε απασχολήσει γιατί δε θα σου χρειαστεί.

    Τα 150 και τα 170 άλογα σε τέτοια κατηγορία μηχανής δεν είναι απαραίτητα και ακόμη και στα ταξίδια στην Ευρώπη είναι λίγο δύσκολο να πηγαίνεις παρατεταμένα με υψηλές ταχύτητες, τα πρόστιμα έρχονται ταχυδρομικώς στην Ελλάδα.

    Και τι σχέση έχουν τα KTM και τα BMW με την αξιοπιστία της Yamaha και της Suzuki, που το πρώτο πάντα θα βρει έναν σοβαρό ή έναν αστείο λόγο να σε αφήσει στα καλά καθούμενα και το άλλο για ένα πλύσιμο το πας και το σταυρώνεις να πάρει μπροστά;

    Εναλλακτικές υπάρχουν πολλές, μη τσιμπάς σε νούμερα και σε life style επιλογές που μπορεί να είναι όμορφες για τους άλλους αλλά όχι για σένα.

    Όπως θα έχετε καταλάβει... απατώντας στον elohimaros τρολάρω και λίγο για κάποιους που θεωρούν πως μοτό είναι μόνο οι Ευρωπαϊκές. Οπότε μην τα πάρετε τις μετρητοίς, όλες οι εταιρείες έχουν να δώσουν αναλόγως με τα γούστα του καθενός από εμάς. Πείραγμα τέλος.

    Τον καταλαβαίνω τον elohimaros απόλυτα, καθώς όταν έρχεται εκείνη η αληθινή στιγμή να πας ταμείο το δίλημμα είναι τεράστιο.
    Ευχαριστώ πολυ STF για την πλήρη τοποθέτηση σου πανω στα συγκεκριμένα μοντέλα οπως και τον καθένα ξεχωριστά που καθισε να ασχοληθεί ! Η αληθεια ειναι πως αγαπάω τη μοτοσυκλέτα και οι καιροί ειναι δύσκολοι , σκεφτομαι να κανω ενα μεγαλο βήμα και να μην το μετανιώσω και ψάχνω το μεγαλύτερο value που μπορώ να παρω στα λεφτα και παραλληλα να καλύψω και το οπτικό μου νευρο και αυτο ειναι πραγματικά πολυ δυσκολο οταν δεν εχεις κατασταλάξει στη μηχανή που θες !

  14. #74
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολυ STF για την πλήρη τοποθέτηση σου πανω στα συγκεκριμένα μοντέλα οπως και τον καθένα ξεχωριστά που καθισε να ασχοληθεί ! Η αληθεια ειναι πως αγαπάω τη μοτοσυκλέτα και οι καιροί ειναι δύσκολοι , σκεφτομαι να κανω ενα μεγαλο βήμα και να μην το μετανιώσω και ψάχνω το μεγαλύτερο value που μπορώ να παρω στα λεφτα και παραλληλα να καλύψω και το οπτικό μου νευρο και αυτο ειναι πραγματικά πολυ δυσκολο οταν δεν εχεις κατασταλάξει στη μηχανή που θες !
    Κοιτά, υπήρχε μια εποχή που δεν είχαμε τη δυνατότητα να οδηγήσουμε τις μοτό που μας άρεσαν. Τις αγοράζαμε όμως και ίσως δενόμασταν και περισσότερο μαζί τους, μαζί με τα καλά και τα κακά τους. Δε θυμάμαι να μετάνιωσα ποτέ. Οι σύγχρονες μοτοσυκλέτες όλες είναι σαφώς καλύτερες από αυτές που είχαμε τη δεκαετία του '80 και του '90.
    Εγώ για πολλούς λόγους έχω δεσμούς με τη Yamaha, δεν έχω παρωπίδες όμως. Υπάρχουν πολλές μοτοσυκλέτες που μου αρέσουν από διάφορες εταιρείες και δεν έχω "θέματα" με τα Ευρωπαϊκά. Για κάθε έναν από εμάς υπάρχει μια σωστή μοτοσυκλέτα για τους δικούς του λόγους, όχι για τους σωστούς λόγους των άλλων. Το Europe vs Japan δεν υφίσταται αλλά δεν είναι του παρόντος να το αναλύσουμε.

    Για το V-strom 1050 ΧΤ, αν θέλεις να το οδηγήσεις πάρε με τηλέφωνο από αύριο και θα βρεθεί τρόπος. Πάρε με έτσι και αλλιώς, έχω να σου πω 2-3 πράγματα.

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Θές παντρειά ? Καλά κάνεις και κοιτάς αυτά που κοιτάς
    Θες έρωτα ? Εδώ είσαι ..... https://www.car.gr/6179296-mv-agusta...loce-800-rosso
    17900 το rosso?? Ποοοο.. 14κ Γερμανία. Πανέμορφη η ρουφιανα.. Ήμουνα κολλημένος έναν καιρό με το απλό που το φτανω οικονομικα αλλά μετά εμαθα για κάποια θέματα +το κακο δίκτυο εξυπηρετησης πελατών +τα ακριβά σέρβις κ έκανα πίσω.. Έργο τέχνης παντός το μοτορι.

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά KTM Adventure 990
    από kox23 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2016, 10:18
  2. Αγορά 1190 Adventure R
    από lookylook στο forum KTM
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2016, 15:57
  3. Αγορα ΚΤM adventure 640
    από Emden στο forum KTM
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2008, 22:38
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2007, 23:16
  5. Αγορα Adventurer 990
    από antonopc στο forum KTM
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2006, 10:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF