Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 163

Θέμα: Αγορά big adventure

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasdirt
    Εγγραφή
    09/10/2005
    Μηνύματα
    364
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xaotikos Προβολή μηνύματος
    Εδώ εχεις κάποιο κενό..ενημέρωσης. Κουνήματα έχουν εμφανιστεί σε όλη την σειρά 1290 (οπως παλαιότερα και σε 990) όπως κατά περιπτώσεις και σε άλλες μοτο.

    Δεν είναι κατασκευαστικό ελλαττωμα αφού δεν το κάνει σε όλους-ούτε καν στην πλειοψηφια. Σε όσα το κανει συνήθως υπάρχει κάτι προβληματικό (ζάντα, ελαστικό, ροπή συσφιξης ρουλεμάν τιμονιου κλπ) ενώ σε κάποια εμφανιζεται με topbox ή πλαινες πάνω από κάποια χιλιομετρα(170-180+)

    Γι'αυτό το λόγω η KTM έχει βάλει steering damper σε adventure μηχανη αλλά η αλήθεια είναι ότι έπρεπε να βάλει καλύτερης ποιοτητας/περισσότερων ρυθμίσεων ώστε να δίνει περισσότερες επιλογές στον χρηστη. Επίσης θα έπρεπε να δίνει και αντιστοιχα επιλογή ελατήριο πισω βαση κιλων ή περισσοτερες ρυθμισεις αλλα αυτο ει αι ευχολογιο.
    Κάτι αντίστοιχο είχε κάνει και η BMW για τα GS από 2013 και μετά (μετα το δυατυχημα του δημοσιογραφου kevin Ash) απλά εκεί δεν υπάρχουν οι ίδιες επιταχύνσεις +άλλο ζυγισμα+άλλο είδος ανάρτησης και βγαίνει ένα πιο βιδωμενο σύνολο.

    Αν με ρωτήσεις, ναι θα έπρεπε να το έχουν μελετησει/σχεδιάσει καλύτερα (ρύθμιση αναρτησης/καλυτερο sterring damper κλπ) ή να έχουν καλύτερο quality control και στους προμηθευτες τους ώστε να έρχονται τα μηχανάκια ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ σε ΟΛΟΥΣ με ελάχιστη πιθανότητα να κουνήσει έστω και σε 1 στους 1000.

    Αν αυτός είναι λόγω να μην το πάρω? Οχι! Καθε μηχανη μπορει να παρουσιασει ελλατωμα και ακόμα και για τα κορυφαία έχουν ακουστεί πολλά (GS, MULTI κλπ) Με αυτή τη λογική δεν θα πάρεις πότε γιατί τίποτα δεν είναι απροβλημάτιστο με την βουλα.

    Υ.Γ Εγώ πάντως πήρα το S
    Πάρα πολύ σωστός!
    "IT'S NEVER TOO LATE
    FOR THE RIDE OF YOUR LIFE"


    KTM adventure fan club!

  2. #122
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasdirt Προβολή μηνύματος
    Πάρα πολύ σωστός!
    Παιδιά κατα αυτη την αποψη εχετε δίκιο , αλλα αν παει καποιος με τα σημερινά δεδομένα σε μια αντιπροσωπεία για να αγοράσει μια μηχανή αξίας των 20 χιλιάδων ευρω και τα σκάσει θελει το λιγότερο να τραβιέται για αυτα τα θέματα . Ειτε ειναι ΚΤΜ ειτε μουλτι η οτιδήποτε αλλο . Απλα , επειδη μου αρεσει το 1290 ισως επειδη το εψαξα να έπεσα πανω στα αρνητικά του γιατι δεν ασχόληθηκα τοσο με τα άλλα μοντέλα . Το rally pro ( tiger 900 ) ειναι μια μοτοσυκλέτα στην τιμη των 16 χιλ που καλη χρυσή ειναι ( για χώμα κυριως ) αλλα δεν ειναι αυτο που θα με τρελένει καθε φορά που θα το βλέπω . Αν κανω την κινηση για το 1290 θελω να ξέρω οτι η αντιπροσωπεία αν αντιμετωπίσω το θεμα θα ασχοληθει και θα υπάρξει καποια λύση . Επισης αλλο ενα κίνητρο ειναι το οτι το 1290 εχει βγει στην αγορα για 5 χρονια και .. ενω δεν ξερουμε ακομα αν το αλλο θα βγει καλο ...

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xaotikos Προβολή μηνύματος
    Σε όσα το κανει συνήθως υπάρχει κάτι προβληματικό (ζάντα, ελαστικό, ροπή συσφιξης ρουλεμάν τιμονιου κλπ) ενώ σε κάποια εμφανιζεται με topbox ή πλαινες πάνω από κάποια χιλιομετρα(170-180+)
    Η εμπείρια μου ειναι οτι αν ψάχνεσαι πολύ με τις λεπτομέρειες πρεπει να βαλεις και χερι ωστε να εισαι σιγουρος οτι ειναι ΟΚ.

    Προσωπικα ρυθμισα το μπροστινο να ειναι ίσιο καλαμια-τιμονοπλακες-ροδα + ρυθμισα την την βαση της ζελατίνας που ανεβαικατεβαίνει μιας και στην μια μερια ήθελε ενα πλαστικο δόντι διαφορά για να ειναι ίσιο στο μάτι μου

    Ειπαμε παραξενιές.

    Οσο για το κουνάει με πλαινές και/η toppox στα 170, οι βαλιτσες θετουν όρια τοσο στο βαρος όσο και στην ταχύτητα που ΚΑΝΕΝΑΣ δεν σέβεται !!
    Επίσης, το 1290 εχει σύστημα πλευστών πλαινών για να εχει ελαστικότητες, αν ο αλλος εχει βαλει αλλες τυπου Givi κλπ (οπως εγω Shad) που δεν εχουν καμια ελαστικότητα τοτε δεν εχει δικαίωμα και να παραπονιέται.

    Οποτε το κουναει ειναι και σχετικό

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xaotikos Προβολή μηνύματος
    Υ.Γ Εγώ πάντως πήρα το S
    Και Εγω

    Πριν λίγο ερχομουν σπίτι με 50 αλλα και 90 χιλιομετρα αναλογα τον δρόμο, με top case, cruise control χωρις χερια, το μηχανακι πηγαινε ίσια και αλλαζε κατεύθυνση ευκολα με το κάτω σύστημα.

    By the way, μου εχει ζαλίσει τον έρωτα το "front brake sensor" που αναβει και πρεπει να περασω να το βαλουν στο computer να το διορθωσουν - το φρενο αναβει, μονο το cruise control δεν παιζει οταν ειναι στα ντουζένια του


    Τωρα οσο για τα 20χιλ ευρος και τι περιμένεις να πάρεις και να ειναι αψεγάδιαστο μαλλον δεν θα το βρεις ουτε σε μηχανακι ουτε σε αμαξι αναλογων χρηματων

    Αγοραζουμε οτι γουστάρουμε στο ματι και αν μας κανει οδηγικά

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikosmor
    Εγγραφή
    13/05/2012
    Μηνύματα
    114
    Africa twin 1100 2020 .....
    cbx400 1989,ellimin400,fxr200cc,crypt110, xt600 2001 ,transalp 650,xt-r660 ,hornet600 2009 ,gsr600 2006 ,marauder 250,zr-7 750,z750 ,cb1300 2006 ,gsr 600 GSX 1400 ,cb600 hornet, cb1300,XJR1300,gsx1400k7,tmax530sx,tiger 800, r1200r,crf1100,1200gs lc

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Μολις πουλήθηκε το 500 άρι και παμε για το επομενο βημα , εχοντας κανει τεστ ride tiger 900 rally 14.500 ( ATOKA+ δωρα ποδια καγκελα quickshifter) , tracer 900 gt ( 14,100 τελικό πακετο ) , tiger sport (13 ATOKA) μου εμπαιναν τρελές σκεψεις για την καψούρα το 1290 ΚΤΜ . Επειτα απο πολύ ψάξιμο και επαφή με κατόχους του μου εχουν πει πολυ οτι κανει κοσκιννίσματα στο τιμόνι και αυτο το πρόβλημα δεν εχει λυθεί ουτε θα λυθει και αν λυθει θα ειναι προσωρινό . Επειδη δεν θέλω να δώσω ενα κάρο λεφτα για ενα μηχανάκι με 160 αλογα που θα το πηγαίνω μαξ 140 φορτωμένο λογω του wobbling εχω συμβιβαστεί και το εχω ξεγράψει σαν επιλογή . Το TRACER κατα το testride μου φανηκε πολυ sport , το ιδιο και το tiger sport 1050 που ανερχεται στα 13 και χωρις ιδιαίτερη τεχνολογία πανω . ΜΕ δελεάζει η προταση του 900 rally( στο τεστ ride μου φανηκε οκ , λιγο το πισω αμορτισέρ ηταν αρκετα μαλακό αλλα ειχε καλη συμπεριφορά ) και μένει να δοκιμάσω το multi 950 s . Αναμεσα στα 2 τελευταία υπαρχει χαοτική διαφορα ?
    απο τα μηχανακια που αναφερεις το 950 s ειναι αλλη κλαση απλα.με διαφορα.κοντα αλλα με 17αρη μπροστα και καθαρη ασφαλτινη προσεγγιση ειναι το 900xr της bmw.

    υγ.το 1290s το πουλησα γιατι δεν μου αρεσε η συμπεριφορα του στα πολλα.σε τελειο οδοστρωμα μπορει να επιανες την τελικη του και να ηταν βραχος.αλλα αυτο που συνεβαινε πιο συχνα ειναι σε δυνατες επιταχυνσεις στα 180-190 αν ο δρομος δεν ηταν τελειος αρχιζε τα κοσκινισματα.δεν μου εκανε τελικα για αυτο και το πουλησα.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #126
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    απο τα μηχανακια που αναφερεις το 950 s ειναι αλλη κλαση απλα.με διαφορα.κοντα αλλα με 17αρη μπροστα και καθαρη ασφαλτινη προσεγγιση ειναι το 900xr της bmw.

    υγ.το 1290s το πουλησα γιατι δεν μου αρεσε η συμπεριφορα του στα πολλα.σε τελειο οδοστρωμα μπορει να επιανες την τελικη του και να ηταν βραχος.αλλα αυτο που συνεβαινε πιο συχνα ειναι σε δυνατες επιταχυνσεις στα 180-190 αν ο δρομος δεν ηταν τελειος αρχιζε τα κοσκινισματα.δεν μου εκανε τελικα για αυτο και το πουλησα.
    Σε τι πήγες εσυ ?

  7. #127
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    υγ.το 1290s το πουλησα γιατι δεν μου αρεσε η συμπεριφορα του στα πολλα.σε τελειο οδοστρωμα μπορει να επιανες την τελικη του και να ηταν βραχος.αλλα αυτο που συνεβαινε πιο συχνα ειναι σε δυνατες επιταχυνσεις στα 180-190 αν ο δρομος δεν ηταν τελειος αρχιζε τα κοσκινισματα.δεν μου εκανε τελικα για αυτο και το πουλησα.
    ΜΙας και απο οτι φαινεται το εψαξες πολυ και αποτέλεσε τον λογο να το δώσεις θες να δωσεις λιγο πιο περσσότερες πληροφορίες αναφορικά με το κοσκίνισμα

    Δηλ:
    1) τι settings ειχες σε damping και load
    2) ησουν μονος ή δικάβαλος
    3) ποσα κιλά είσαι μονος
    4) ειχες τριβαλιτσο ή μονο πλαινες ή μονο πίσω
    5) εχεις τις ΚΤΜ πλαινές βαλιτσες και αν οχι ποιες
    6) τι λαστιχα φορουσες και με τι δεικτη ταχυτητας εχουν
    7) ειχες την μαμα ζελατίνα? αν οχι ποια ?
    8) ειχες καποια αλλη μετατροπή?

    ΕΠισης, αφου ησουν σε δυνατες επιταχύνσεις, ποσο πιθανο ειναι να κοσκίνιζε επειδή ελάφρωνε το τιμόνι ?

    Ευχαριστω

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    ΜΙας και απο οτι φαινεται το εψαξες πολυ και αποτέλεσε τον λογο να το δώσεις θες να δωσεις λιγο πιο περσσότερες πληροφορίες αναφορικά με το κοσκίνισμα

    ......

    ΕΠισης, αφου ησουν σε δυνατες επιταχύνσεις, ποσο πιθανο ειναι να κοσκίνιζε επειδή ελάφρωνε το τιμόνι ?

    Ευχαριστω
    Δεν έχουν σταμπιλιζατέρ αυτά?
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  9. #129
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Το κοσκίνισμα του τιμονιού μπορεί να προέρχεται από στρεβλώσεις πλαισίου ή ψαλιδιού.
    Το σταμπιλιζατέρ δεν κάνει τίποτα σε αυτές τις περιπτώσεις (μπορεί και να χειροτερέψει την κατάσταση το πολύ σφίξιμο)
    Πιθανόν λίγο παίξιμο με τις αναρτήσεις και τις πιέσεις των ελαστικών (περισσότερο αυτό) να βελτιώνει την κατάσταση.
    Το κόλπο είναι να απορροφούνται οι πλάγιες δυνάμεις από τον δρόμο πριν οδηγήσουν σε ταλάντωση του πλαισίου-ψαλιδιού .

  10. #130
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    ΜΙας και απο οτι φαινεται το εψαξες πολυ και αποτέλεσε τον λογο να το δώσεις θες να δωσεις λιγο πιο περσσότερες πληροφορίες αναφορικά με το κοσκίνισμα

    Δηλ:
    1) τι settings ειχες σε damping και load
    2) ησουν μονος ή δικάβαλος
    3) ποσα κιλά είσαι μονος
    4) ειχες τριβαλιτσο ή μονο πλαινες ή μονο πίσω
    5) εχεις τις ΚΤΜ πλαινές βαλιτσες και αν οχι ποιες
    6) τι λαστιχα φορουσες και με τι δεικτη ταχυτητας εχουν
    7) ειχες την μαμα ζελατίνα? αν οχι ποια ?
    8) ειχες καποια αλλη μετατροπή?

    ΕΠισης, αφου ησουν σε δυνατες επιταχύνσεις, ποσο πιθανο ειναι να κοσκίνιζε επειδή ελάφρωνε το τιμόνι ?

    Ευχαριστω
    Ψηλο, μακρυ & βαρυ μηχανακι με μεγαλες διαδρομες αναρτησεων και πολυ γκαζι που στριβει γρηγορα προφανως και θα κοσκινιζει. Θα ανησυχουσα αν δεν κοσκινιζε. Ειτε βαζεις ενα καλο σταμπιλιζατερ και δε το πολυψαχνεις, ειτε παιρνεις τελελεβερ.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #131
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Μήπως παίζει ρόλο το ότι δεν έχουν μοχλικο;

  12. #132
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2019
    Μηνύματα
    55
    Αυτη την στιγμή το μονο που με φρενάρει να προχωρήσω στην αγορά ειναι αποκλειστικά το wobbling . Εντάξει , ισως και τα λεφτά αλλα , αν δεν βρώ λύση στο θέμα μου θα εχω ενα μηχάνημα 20 κ να πηγαίνει κόσκινο ?

  13. #133
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Μήπως παίζει ρόλο το ότι δεν έχουν μοχλικο;
    Μεχρι και οι πιεσεις στα λαστιχα παιζουν ρολο. Οτιδηποτε μπορει να βαλει την κατασκευη σε συντονισμο στο διαμηκη αξονα. Αν ηταν δικο μου και ειχα τετοιο θεμα θα κονταινα τις αναρτησεις μερικα εκατοστα. Ετσι κι αλλιως τοσο μεγαλες διαδρομες αχρηστες ειναι και καταστρεφουν την συμπεριφορα του στο δρομο.

    Υγ. Το χαμηλωμα της μουρης και μονο απο τις τιμονοπλακες 10-15μμ μπορει και να ελυνε το προβλημα.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 10/09/2020 στις 10:01.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #134
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Ψηλο, μακρυ & βαρυ μηχανακι με μεγαλες διαδρομες αναρτησεων και πολυ γκαζι που στριβει γρηγορα προφανως και θα κοσκινιζει. Θα ανησυχουσα αν δεν κοσκινιζε. Ειτε βαζεις ενα καλο σταμπιλιζατερ και δε το πολυψαχνεις, ειτε παιρνεις τελελεβερ.
    Σταμπιλιζατερ εχει το μηχανακι

    Εχω 12Κ στο μηχανακι, με επαρχιακο, ορεινο και εθνικη - ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΛΗ, εχω παει χωρις βαλιτσες μεχτρι 180-190 (μιας και τα προστιμα εδω δεν αστειεύονται) και ταξίδι φορτωμενος τερμα με 150-160 (ενεκα που φοναζει η γυναικα ΑΛΛΑ και για ασφαλεια μην χασουμε καμια βαλιτσα και σκοτωσουμε κανα χριστιανο) και χωρις χερια στις βαρετες ευθείες της Ιταλιας, εχω στριψει να βρισκει το πατακι κατω στιγμιαία, εχω ανεβοκατέβει βουνα φορτωμενος με γυναικα και μπαγκαζια τελειώνοντας το λαστιχο πίσω (απο την χαρα μου ).

    ΚΟΣΚΙΝΙΣΜΑ και wobbling δεν εχω νιωσει

    Μονο αν εχεις αφησει το γκαζι και εχει το top case μολις φτασει στα 70χιλ θα κουνηθεί το τιμονι μεχρι τα 50 που θα σταματήσει (το εκανε και το tiger800 & το Multi 2011).

    Αλλα διαβαζω κουνηματα και κανεις δεν λεει τι ελαστικο φοραει, τι σεταρισμα εχει, τι πιέσεις, κλπ
    ΠΧ με το top case πισω, εστω και χωρις ιδιαίτερο βαρος μεσα (τσαντα εργασιας με laptop) βαζω το βαρος σε οδηγο + συνοδηγό και ειναι καλύτερα μιας και αλλιως το αισθανομαι να "καθεται" πίσω (82 κιλα οδηγός).

    Αν εχει βαλει ελλαστικο 70/30 με οριο ταχυτητας 190χιλ και παραπονιεται για κουνηματα στα 180 δεν του φταιει το μηχανακι


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Υγ. Το χαμηλωμα της μουρης και μονο απο τις τιμονοπλακες 10-15μμ μπορει και να ελυνε το προβλημα.
    Ακριβώς αλλα οχι τοσο πολύ, εγω τις εχω το μεγιστο επιτρεπόμενο χαμηλό


    Δεν υπερασπίζομαι το μηχανακι μιας και δεν με ενδιαφερει ΑΛΛΑ καλο θα ειναι ιδιως οι αρνητικες κριτικές να ειναι εμπεριστατομένες οσο το δυνατον !

  15. #135
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Επειδή έχω ένα μηχανάκι που πολλά έχουν ακουστεί και το ξέρουν όλοι.
    Απόψεις τύπου έχω έναν φίλο και δεν κουνιέται κλπ έχουν λίγη σημασία για μένα .
    Είμαι ο ίδιος , στα ίδια κιλά , με τις ίδιες ρυθμίσεις , με τις ίδιες πιέσεις και μόλις βάζω καινούργια λάστιχα γίνεται το έλα να δεις.
    Έχω κάνω πλέον 40.000Km με αυτό το μηχανάκι που καβαλάω , οπότε έχω μία άποψη παραπάνω.
    Από κει και πέρα υπάρχουν και διαφορετικές εκδόσεις . Το Tracer έχει 2 διαφορετικά πλαίσια και 3 διαφορετικά ψαλίδια
    Εσείς ξέρετε μόνο το μακρυψάλιδο σαν διαφορετικό , αλλά δεν είναι ακριβώς έτσι (δεν πρόκειται να σας το πει κανένας δημοσιογράφος και κανένας εκπρόσωπος εταιρίας)

    Το ίδιο είμαι σίγουρος ότι θα γίνεται και με την kTM. Ποιό 1290? Ποιάς χρονιάς και με ποιόν αριθμό πλαισίου?
    Επίσης αυτό που βλέπεται ίδιο οπτικά μπορεί να είναι εντελώς διαφορετικό (μισό χιλιοστό μεγαλύτερο πάχος σε κάποιο σημείο του πλαισίου αλλάζει την ελαστικότητα του
    και την φυσική συχνότητα συντονισμού του).

    Οπότε το ότι ο Μάκης με το αξίας 20000+ 1290 κουνιέται , δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι κουλός ή βλάκας.
    Σημασία έχει ότι κάποιος πλήρωσε μηχανάκι τέτοιας αξίας με 160 άλογα , και πηγαίνοντας στην εθνική τον περνάνε τα τα hyundai του 90'
    Ξέρετε τι ωραίο συναίσθημα είναι αυτό?

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά KTM Adventure 990
    από kox23 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2016, 10:18
  2. Αγορά 1190 Adventure R
    από lookylook στο forum KTM
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2016, 15:57
  3. Αγορα ΚΤM adventure 640
    από Emden στο forum KTM
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2008, 22:38
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2007, 23:16
  5. Αγορα Adventurer 990
    από antonopc στο forum KTM
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2006, 10:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF