Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 112 από 112

Θέμα: Ducati Monster 950 2021

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Το Monster παντα ειχε φανατικους θαυμαστες και "πολεμιους". Οταν βγηκε δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου. Ουτε σαν σχεδιο ουτε σαν δουλεμα κινητηρα.

    Σημερα αν μου περισσευαν τα λεφτα ανετα χτυπουσα ενα.

    Τοτε που δεν μου αρεσε ηθελα μηχανη για καθημερινη χρηση, ταξιδια δικαβαλα, κλπ. Σημερα που θελω ενα για εμενα, που θα βγαινει Κυριακες μονο για σβελτες βολτες, αλλαζει

    Σαν σχεδιο παντως ειναι τυπικο muscle bike αν και θεωρω το SP υπερβολικο.

  2. #107
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Πρόσεξε,εάν βάλεις δίπλα δίπλα ένα έλεφαντ και το desert x το δεύτερο θα σου φαίνεται τόσο φρέσκο και μοντέρνο όσο και αν βάλεις τα 2 μονστερ δίπλα δίπλα.
    Όσο για το μονστερ οι απόψεις διχάστηκαν κυρίως για την αντικατάσταση του χωροδικτυώματος με το μονοκοκ.
    Κι εγώ είμαι από αυτούς που τους αρέσει το καινούριο αλλά ως μοτοσυκλέτα γενικώς. Το χωροδικτύωμα για τα monster ήταν και λίγο "ταυτότητα". Θα ήθελα να το διατηρήσει.

  3. #108
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ είμαι από αυτούς που τους αρέσει το καινούριο αλλά ως μοτοσυκλέτα γενικώς. Το χωροδικτύωμα για τα monster ήταν και λίγο "ταυτότητα". Θα ήθελα να το διατηρήσει.
    Ταυτότητα ήταν για ολόκληρη την Ducati,όπως και ο L2.
    Τα πράγματα προχωράνε.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης φυσικά να τονίσω πως η ταυτότητα του μονστερ πάντα ήταν να χρησιμοποιεί τα parts από το μεσαίο ss της εταιρίας.
    τότε ήταν το χωροδικτύωμα,τώρα είναι το μονοκοκ.
    όπως αυτό το πλαίσιο έφυγε από όλα και ας ήταν ταυτότητα έφυγε με τη σειρά του και από αυτό.δεν θα ήταν πολύ παράξενο όλη η ντουκάτι να έχει προχωρήσει από αυτό και να μείνει ένα μηχανάκι για λόγους ταυτότητας με ένα απαρχαιομένο πλαίσιο?
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Το Monster παντα ειχε φανατικους θαυμαστες και "πολεμιους". Οταν βγηκε δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου. Ουτε σαν σχεδιο ουτε σαν δουλεμα κινητηρα.

    Σημερα αν μου περισσευαν τα λεφτα ανετα χτυπουσα ενα.

    Τοτε που δεν μου αρεσε ηθελα μηχανη για καθημερινη χρηση, ταξιδια δικαβαλα, κλπ. Σημερα που θελω ενα για εμενα, που θα βγαινει Κυριακες μονο για σβελτες βολτες, αλλαζει

    Σαν σχεδιο παντως ειναι τυπικο muscle bike αν και θεωρω το SP υπερβολικο.
    Τα μονστερ ειναι σκυλιά πανε και στην πολη πανε και ταξιδια πανε και δικαβαλα,οτι θες κανεις.

  6. #111
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Ταυτότητα ήταν για ολόκληρη την Ducati,όπως και ο L2.
    Τα πράγματα προχωράνε.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης φυσικά να τονίσω πως η ταυτότητα του μονστερ πάντα ήταν να χρησιμοποιεί τα parts από το μεσαίο ss της εταιρίας.
    τότε ήταν το χωροδικτύωμα,τώρα είναι το μονοκοκ.
    όπως αυτό το πλαίσιο έφυγε από όλα και ας ήταν ταυτότητα έφυγε με τη σειρά του και από αυτό.δεν θα ήταν πολύ παράξενο όλη η ντουκάτι να έχει προχωρήσει από αυτό και να μείνει ένα μηχανάκι για λόγους ταυτότητας με ένα απαρχαιομένο πλαίσιο?
    Καμία αντίρρηση φίλοι μου. Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω ως προς τη συλλογιστική σας (αν και στο κόσμο της μοτοσυκλέτας έχουμε δει να γίνονται τα πάντα). Όπως έγραψα μου αρέσει οπτικά και το σύγχρονο. Αντιλαμβάνομαι συχνά πως τα γέρικα μάτια μου δε δέχονται εύκολα τις αλλαγές σε στερεότυπα που έχω εγκαταστήσει στο μυαλό μου, επίσης -και μάλλον σημαντικό- δεν έχω εντρυφήσει και τόσο στα Ducati οπότε και αυτά τα στερεότυπα "πατάνε" σε πολύ βασικές γνώσεις σε σχέση με την εξέλιξη της εταιρείας. Θέλω να πω... στο τέλος-τέλος δε θα με εμπόδιζε κάτι να αγοράσω το καινούριο αφού έτσι και αλλιώς μου αρέσει.

  7. #112
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    244
    Monster μόνο αν φοράει το μοτέρ του streetfighter.
    V4 και τα μυαλά στα κάγκελα, γυμνό ss δεν ήταν πάντα? οπότε go for it.
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Προσ ΚατοΧουσ Ducati Monster 620
    από LINA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 17:54
  2. Ducati Monster 600 1998-2000
    από mastermastoras στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2004, 11:43
  3. Αγορα Ducati Monster 620/800
    από megatim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2004, 08:17
  4. Ducati monster 800s
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 08:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF