Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: Ποια θα επιλαγατε απο αυτες τις δυο μηχανες(αγγελιες)

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2020
    Μηνύματα
    36

    Ποια θα επιλαγατε απο αυτες τις δυο μηχανες(αγγελιες)

    Ειμαι λιγο μπερδεμενος και οποιος μπορει να πει μια γνωμη καλη θα ειναι, μεχρι στιγμης εχω κατηληξει σε αυτες τις δυο αγγελιες
    https://www.car.gr/29561484-kawasaki-ninja-250-r
    Ελεχθηκε στον μηχανικο μου ειχε αρκετες γρατζουνιες το μηχανακι (οχι σπασιματα)(πλαστικα που προδιδαν οτι εχει βαφτει σε μερικα πλαστικα γιατι υπηρχε πρασινο),θελει τοπικο βαψιμο,καποιες σκουριες εδω και εκει,το δεξι clipon τιμονι εχει ελαχιστα στραβωσει απο τις πτωσεις(δεν φενεται ευκολα),παρολαυτα ο μηχανικος μου ειπε οτι το μηχανακι δεν ειναι τρακαρισμενο αλλα πεσμενο,μου ειπε απο την γενικη κατασταση οτι τα χιλιομετρα μπορει και να ειναι οντως τοσα λιγα,φοραει καινουργια λαστιχα,υπαρχει βιβλιο σερβις ητιμη εχει κατεβει

    Μετα υπαρχει και αυτη η αγγελια https://www.car.gr/29985634-kawasaki-ninja-250-r
    Δεν εχει τσεκαριστει απο μηχανικο ουτε εχω μιλησει,αλλα φαινεται ενδιαφερον αν και με παραπανω χιλιομετρα

    Τι θα με συμβουλευατε να κανω?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Να δεις τι αναλώσιμα θα χρειαστεί το καθένα σχετικα άμεσα και κυρίως να τσεκαρεις φάτσες κατοχων

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Να δεις τι αναλώσιμα θα χρειαστεί το καθένα σχετικα άμεσα και κυρίως να τσεκαρεις φάτσες κατοχων
    Αν δηλαδή είναι γιατροί η αρτι αποφυλακισθέντες;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Το πρωτο φαινεται προσεγμενο, καλη ευκαιρια αρκει ο ιδιοκτητης να μην ειναι γιατρος!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    προφανέστατα το δεύτερο φαίνεται σε καλύτερη κατάσταση και απο εκεί έπρεπε να ξεκινήσεις την έρευνα σε μηχανικό
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    τα μηχανακια δειχνουν παρομοια
    οποτε αγοραζεις ιδιοκτητη
    υπαρχει ο πιτσιρικας που το παει μονιμα τερμα βαζοντας μονο βενζινη
    υπαρχει και ο μεγαλυτερος σε ηλικια η μια κοπελα πχ που το δουλευει και το συντηρει σωστα
    υπαρχει ο ανετος ιδιοκτητης που μπορει ευκολα να κανει οτι και οποτε χρειαστει
    υπαρχει κι ο ζορισμενος που αναβαλλει ενα εξαμηνο την αλλαγη λαδιων

  7. #7
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τα μηχανακια δειχνουν παρομοια
    οποτε αγοραζεις ιδιοκτητη
    υπαρχει ο πιτσιρικας που το παει μονιμα τερμα βαζοντας μονο βενζινη
    υπαρχει και ο μεγαλυτερος σε ηλικια η μια κοπελα πχ που το δουλευει και το συντηρει σωστα
    υπαρχει ο ανετος ιδιοκτητης που μπορει ευκολα να κανει οτι και οποτε χρειαστει
    υπαρχει κι ο ζορισμενος που αναβαλλει ενα εξαμηνο την αλλαγη λαδιων
    για τον ιδιοκτήτη συμφωνώ

    τα συγκεκριμένα μηχανάκια ομως δεν είναι παρόμοια
    -στο πρώτο φαίνεται απο τις φωτό η κακή κτασταση της βαφής, ενώ έχει αλλαγμένες μανέτες/εξάτμιση/ζελατίνα, δεν αναφέρει πρώτο χέρι, συνεπώς εάν έχει περάσει απο την θητεία απο εμπορο μεταχειρισμένων κατα πασα πιθανότητα έχουν πειράξει τα χλμ
    -το δεύτερο φαίνεται stock χωρίς μετατροπές ενώ λέει οτι είναι πρώτο χέρι (που μπορεί να διαπιστωθούν ευκολότερα τα πραγματικά χλμ) όμως και αυτό ενδέχεται να έχει ξαναβαφτεί γιατί του λείπουν αυτοκόλλητα

    με λίγα παραπάνω μπορείς να τσεκάρεις αυτό που φαίνεται σε καλύτερη κατάσταση απο τα παραπάνω
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Συμφωνώ με τον δόκτορ. Ξεκάθαρα θα ξεκινούσα απ' το δεύτερο κι εγώ. Πρώτο χέρι και φουλ στοκ, nuff said. Η ζελατίνα που θέλει αλλαγή και πιθανώς κάποιο αναλώσιμο που θα προκύψει στον έλεγχο θα συζητηθούν στην τελική τιμή.

    Αν προχωρήσεις στο πρώτο για μένα η τιμή θα πρέπει να κατέβει αρκετά με τόσα "κουσούρια" που βρέθηκαν.

    Παρεμπιπτόντως, το έχεις οδηγήσει το νίντζα; Το ρωτάω γιατί είναι λίγο ιδιαίτερο μηχανάκι (μοτερικά). Είναι φτιαγμένο για να βγάζει δύναμη ψηλά και χαμηλά είναι τάφος. Σχεδόν "διχρονίζει" στον τρόπο λειτουργίας του. Για καθημερινή μετακίνηση εντός πόλης θα το απέφευγα. Αντίθετα είναι ό,τι πρέπει για κυνηγητό σε στροφές και μικρή πίστα.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 05/07/2020 στις 09:22.

  9. #9
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Το πρωτο φαινεται προσεγμενο, καλη ευκαιρια αρκει ο ιδιοκτητης να μην ειναι γιατρος!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hqdefault.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	42,5 KB 
ID:	419465


    και οι δισκόπλακες έχουν να πουν αρκετά όσον αφορά το τρόπο χρήσης και συντήρησης.
    Αδικείται πάντως πολύ σε μαύρο χρώμα, οτιδήποτε πιο ανοιχτόχρωμο την αναδεικνύει πολύ.

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Να δεις τι αναλώσιμα θα χρειαστεί το καθένα σχετικα άμεσα και κυρίως να τσεκαρεις φάτσες κατοχων
    To παιδι φανηκε πολυ κομπλε δεν ξερω για τον δευτερο δεν εχω μιλησει...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τα μηχανακια δειχνουν παρομοια
    οποτε αγοραζεις ιδιοκτητη
    υπαρχει ο πιτσιρικας που το παει μονιμα τερμα βαζοντας μονο βενζινη
    υπαρχει και ο μεγαλυτερος σε ηλικια η μια κοπελα πχ που το δουλευει και το συντηρει σωστα
    υπαρχει ο ανετος ιδιοκτητης που μπορει ευκολα να κανει οτι και οποτε χρειαστει
    υπαρχει κι ο ζορισμενος που αναβαλλει ενα εξαμηνο την αλλαγη λαδιων
    Νταξει οσο να'ναι υπηρχε και βιβλιο σερβις που το τσεκαρε ο μηχανικος
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    για τον ιδιοκτήτη συμφωνώ

    τα συγκεκριμένα μηχανάκια ομως δεν είναι παρόμοια
    -στο πρώτο φαίνεται απο τις φωτό η κακή κτασταση της βαφής, ενώ έχει αλλαγμένες μανέτες/εξάτμιση/ζελατίνα, δεν αναφέρει πρώτο χέρι, συνεπώς εάν έχει περάσει απο την θητεία απο εμπορο μεταχειρισμένων κατα πασα πιθανότητα έχουν πειράξει τα χλμ
    -το δεύτερο φαίνεται stock χωρίς μετατροπές ενώ λέει οτι είναι πρώτο χέρι (που μπορεί να διαπιστωθούν ευκολότερα τα πραγματικά χλμ) όμως και αυτό ενδέχεται να έχει ξαναβαφτεί γιατί του λείπουν αυτοκόλλητα

    με λίγα παραπάνω μπορείς να τσεκάρεις αυτό που φαίνεται σε καλύτερη κατάσταση απο τα παραπάνω
    Τριτο χερι χωρις να εχει περασει εμπορο,ο δευτερος το ειχε ενα χρονο και και ο τριτος το παιδι που το πουλαει 6 μηνες,ξεφευγουμε σε τιμη με την αγγελια που ποσταρες
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ με τον δόκτορ. Ξεκάθαρα θα ξεκινούσα απ' το δεύτερο κι εγώ. Πρώτο χέρι και φουλ στοκ, nuff said. Η ζελατίνα που θέλει αλλαγή και πιθανώς κάποιο αναλώσιμο που θα προκύψει στον έλεγχο θα συζητηθούν στην τελική τιμή.

    Αν προχωρήσεις στο πρώτο για μένα η τιμή θα πρέπει να κατέβει αρκετά με τόσα "κουσούρια" που βρέθηκαν.

    Παρεμπιπτόντως, το έχεις οδηγήσει το νίντζα; Το ρωτάω γιατί είναι λίγο ιδιαίτερο μηχανάκι (μοτερικά). Είναι φτιαγμένο για να βγάζει δύναμη ψηλά και χαμηλά είναι τάφος. Σχεδόν "διχρονίζει" στον τρόπο λειτουργίας του. Για καθημερινή μετακίνηση εντός πόλης θα το απέφευγα. Αντίθετα είναι ό,τι πρέπει για κυνηγητό σε στροφές και μικρή πίστα.
    Ας πουμε οτι η τιμη για το πρωτο ειναι 300 ευρω κατω απο την δευτερη αγγελια,ειχα cbr 125 και αυτο παρομοιο ειναι δουλευε στα ψηλα δεν ειχα ποτε θεμα με αυτο,ισχυει οτι λειπουν αυτοκολλητα και στα δυο εγω νομιζα οτι βγαινουν μερικες εκδοσεις ετσι αλλα μαλλον ειναι βαμμενες
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hqdefault.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	42,5 KB 
ID:	419465


    και οι δισκόπλακες έχουν να πουν αρκετά όσον αφορά το τρόπο χρήσης και συντήρησης.
    Αδικείται πάντως πολύ σε μαύρο χρώμα, οτιδήποτε πιο ανοιχτόχρωμο την αναδεικνύει πολύ.
    Δεν ξερω ο μηχανικος ετσι οπως το ειδε δεν μου ειπε οτι θελει κατι ,ηταν σε καλη κατασταση μοτερικα κτλ
    Τελευταία τροποποίηση από vour55; 05/07/2020 στις 10:02.

  11. #11
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    δηλαδή σε 12 χρόνια άλλαξε 3 κατόχους και οι τρεις έκαναν συνολικά 27k ? αποδεικνύεται αυτό(με ντοκουμέντα όχι στα λόγια)?
    αν είσαι οκ, δεν τίθεται θέμα συζήτησης καν, προχώρα και καλή τύχη
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vour55 Προβολή μηνύματος
    To παιδι φανηκε πολυ κομπλε δεν ξερω για τον δευτερο δεν εχω μιλησει...

    Τριτο χερι χωρις να εχει περασει εμπορο,ο δευτερος το ειχε ενα χρονο και και ο τριτος το παιδι που το πουλαει 6 μηνες.
    To προβλημα με τα πολλα χερια ειναι οτι ουσιαστικα χανεις το κομματι "κοβω φατσα ιδιοκτητη" που ολοι συμφωνουμε πως ειναι σημαντικο. Αυτος που λες οτι σου φανηκε κομπλε (ο πωλητης) εχει κανει βαρια το 5% των χιλιομετρων της μηχανης. Το μεγαλυτερο μερος της χρησης εγινε απο τον πρωτο και για αυτον δεν μπορεις να ξερεις τιποτα. Ενω στο πρωτο χερι αυτος που θα δεις μπροστα σου ειναι και αυτος που εκανε ολη τη χρηση.

    Παντως τα 1800€ ειναι καλη τιμη. Εγω θα εβλεπα και τη δευτερη μηχανη ομως. Γιατι τωρα λες πως ειναι 300 πιο ακριβη αλλα δεν ξερεις αν και ποσο μπορει να κατεβαινει κι αυτος. Και αν δε σου κανει κλικ παιρνεις την πρωτη.

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    δηλαδή σε 12 χρόνια άλλαξε 3 κατόχους και οι τρεις έκαναν συνολικά 27k ? αποδεικνύεται αυτό(με ντοκουμέντα όχι στα λόγια)?
    αν είσαι οκ, δεν τίθεται θέμα συζήτησης καν, προχώρα και καλή τύχη
    Δεν ξερω ο μηχανικος ελεγξε κτλ μονο με κτεο και τα σερβις(που ειναι απο τους λιγους που ειχε βιβλιο ολοι οι αλλοι που ειχα μιλησει δεν ειχαν) μπορεις να εχεις εικονα, επισης λογικα θα φανει και απο εξωτερικα φανταζομαι ενα εμπειρος μηχανικος μπορει ισως να καταλαβει απο αλυσιδογραναζα,δισκοφρενα αν εχει κανει χιλιομετρα το μηχανακι ,γενικα παντως δυσκολα να βγαλεις ακρη με τα χιλιομετρα και αυτος ο δευτερος μπορει να εχει 80.000 και να τα εχει κατεβασμενα αντε να καταλαβεις μετα...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    To προβλημα με τα πολλα χερια ειναι οτι ουσιαστικα χανεις το κομματι "κοβω φατσα ιδιοκτητη" που ολοι συμφωνουμε πως ειναι σημαντικο. Αυτος που λες οτι σου φανηκε κομπλε (ο πωλητης) εχει κανει βαρια το 5% των χιλιομετρων της μηχανης. Το μεγαλυτερο μερος της χρησης εγινε απο τον πρωτο και για αυτον δεν μπορεις να ξερεις τιποτα. Ενω στο πρωτο χερι αυτος που θα δεις μπροστα σου ειναι και αυτος που εκανε ολη τη χρηση.

    Παντως τα 1800€ ειναι καλη τιμη. Εγω θα εβλεπα και τη δευτερη μηχανη ομως. Γιατι τωρα λες πως ειναι 300 πιο ακριβη αλλα δεν ξερεις αν και ποσο μπορει να κατεβαινει κι αυτος. Και αν δε σου κανει κλικ παιρνεις την πρωτη.
    Ειναι καλο deal πιστευω ,θα παρω ενα τηλεφωνακι και τον δευτερο μια να δουμε

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Μιλησα με το δευτερο παιδι,το μηχανακι θελει λαστιχα λογικα και για αλυσιδογραναζα κτλ μου ειπε δεν εχει ελεγξει,οντως εχει αλλαξει πλαστικα και τα δυο τα μπροστα γιατι ειχε πεσει και λειπουν τα αυτοκολλητα(τωρα γιατι και τα 2 πως εξηγειται?) ,το πηγαινε σε kawasaki συνεργειο, εχει αλλη μηχανη.

    Κατι μου λεει να παω στην πρωτη αγγελια αφου ο μαστορας το βρηκε κομπλε...Δεν ξερω μηπως κανω λαθος?
    Τελευταία τροποποίηση από vour55; 05/07/2020 στις 11:59.

  15. #15
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Αν κάνεις θα είναι το μικρότερο απο όλους μας, γιατί να σε νοιάζει;

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με αυτες τις γυναίκες;
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2016, 23:50
  2. Ninja 250 vs cbr 250 ποια απο τις δυο και γτ ;;
    από madddogg στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2013, 19:03
  3. Ποια απο τις δυο ;
    από Road67 στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2008, 13:42
  4. πια απο τις δυο?
    από man300 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2008, 10:14
  5. Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2007, 12:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF