Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 122

Θέμα: Piaggio Beverly πρόβλημα ψύξης

  1. #61
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Για δείξε κάνα δυο ποιοτικά στα 2 ευρώ το λιτρο
    Ακόμα περιμένω τα ποιοτικά που βρίσκεις στα 2 ευρώ το λιτρο

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Αν μιλάμε για ήδη αραιωμένο δεν είναι παράλογη η τιμή που είπε. Και όντως στα 2-3 ευρώ πρέπει να παίζει. Εμείς 18λιτρο μπετόνι ροζ για βανακι το παίρνουμε λιγότερο από 30€. Η ποιότητα δεν είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά είναι μια μέτρια ποιότητα.
    Και για τη μηχανή μου όμως συμπυκνωμένο 2λιτρο με κάπου 15€ πήρα από χονδρεμπορο. Αν σκεφτείς ότι είναι 50% στα 15 € πήρα 4 λίτρα. Και αυτό ήταν και ποιοτικό. Οπότε η τιμή μπορεί να υπάρχει. Το να ψάξω να σου βρω δεν γίνεται γτ ακόμα και να βρω αυτό που πηρα στο νετ δεν θα είναι η τιμή που μου έκανε εμένα ο χονδρεμπορας.

  3. #63
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    παιδια... δεν θα βγαλω ακρη με τι πο τα... τι σκ@τ@ φταιει δεν εχουμε βγαλει ακρη...
    πειτε κατι... ΚΑΤΙ... ολο κ πιο πολλα θα ξερετε απο μενα... αλλαξανε φλατζα κεφαλης... κ τραβαγα τα μαλια μου... θερμοστατη... παραφλου... υποθετικα καθαριστικε το ψυγειο... κ καναμε εξαερωση 2-3 φορες... κ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ... τον ρωτησα αν φταει η αντλια νερου... μου ειπε οχι... αλλα ανεβαζει θερμοκρασια κ παιρνει μπρος για πλααααααακα το βεντιλατερ... παρατηρισα μπορει να κανω κ λαθος... οσο παταω γκαζι κ το ζοριζω τοοοοσο πιο γρηγορα ανεβαζει θερμοκρασια... οταν παω χαλαρα αργει λιγο περισσοτερο αλλα ανεβαινει παλι

  4. #64
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kir1978 Προβολή μηνύματος
    ... . τον ρωτησα αν φταει η αντλια νερου... μου ειπε οχι... ι
    Είναι σίγουρος ότι την έλεγξε ή απλώς το είπε έτσι. Αν δε γυρίζει η φτερωτή τότε δημιουργούνται όλα αυτά τα συμπτώματα. Επιμενε να την ξανά κοιτάξει.

  5. #65
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    δεν την τσεκαρε ποτε...εκει ημουν... δεν ανοιξε το καπακι... ποτε μα ποτε απλα του ειπα μηπως φταει η τρομπα νερου κ μου λεει κοφτα ΟΧΙ...κ λεω για να το λεει κατι ξερει... μπορω να την τσεκαρω εγω με καποιο τροποκ ας χασω ολο το παραφλου... ειδα πως εκανε κ τις εξαερωσεις

  6. #66
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Ή λύνεις το καπακι της τρόμπας να φανερωθει το impeller, (η φτερωτή)για να δεις σε τι κατάσταση ειναι ή βγάζεις απλώς τα 2 λαστιχένια κολαρα από την τρομπα, βάζεις μπρος και ρίχνεις νερό από τη μια τρύπα για να δεις αν το εκδφενδονιζει από την άλλη.

    Στην πρώτη περίπτωση θα χρειαστείς νέα φλάντζα για το καπακι, ενώ αν εφαρμόσεις τη δεύτερη μην αφήσεις τη μηχανή να δούλεψει πολύ, γιατί ουσιαστικά δεν θα έχει ψύξη! Λίγα δευτερόλεπτα και θα το καταλάβεις.

    Τα παραφλου, στην Α αλλά και στη Β λύση μπορείς να τα μαζέψεις σε ένα λεκανακι.

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kir1978 Προβολή μηνύματος
    δεν την τσεκαρε ποτε...εκει ημουν... δεν ανοιξε το καπακι... ποτε μα ποτε απλα του ειπα μηπως φταει η τρομπα νερου κ μου λεει κοφτα ΟΧΙ...κ λεω για να το λεει κατι ξερει... μπορω να την τσεκαρω εγω με καποιο τροποκ ας χασω ολο το παραφλου... ειδα πως εκανε κ τις εξαερωσεις
    Υπάρχει ένας πρόχειρος τρόπος που θα σου δώσει μία ένδειξη αν λειτουργεί η αντλία.
    Έχε το μηχανάκι στο ρελαντί.
    Βρες το κολλάρο που φεύγει από την αντλία (ή αυτό που πάει το ψυκτικό στο ψυγείο). Πίεσέ το με το ένα χέρι και με το άλλο γκάζωνε.
    Θα πρέπει να νιώσεις διαφορά στην πίεση του κολλάρου μεταξύ ρελαντί, μεσαίων και υψηλών στροφών.
    Δεν είναι αλάθητη διάγνωση αλλά σου δίνει μία καλή αρχική εκτίμηση.
    Επίσης, δεν ξέρω το μηχανάκι σου και τι πρόσβαση έχεις σε κολλάρα κλπ. Πιθανόν, αυτό που περιγράφω να μην γίνεται στο δικό σου.

  8. #68
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Έχεις αλλάξει ποτέ τρόμπα νερού? Γιατί τα Beverly έχουν θέμα με την τρόμπα..

  9. #69
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    προσωπικα δεν εχω αλλαξει... ο προηγουμενος δεν ξερω

  10. #70
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    να ρωτησω...υπαρχει περιπτωση... σε 1 μηνα με 900 χιλιομετρα να εχουν γινει τα λαδια ΜΑΥΡΑ και οταν λεω μαυρα το εννοω... καταμαυρα... σημερα τα αλλαξα κ εβαλα castrol 5w40 scooter jaso mb... κ ηταν κατακοκκινα... ενω αυτα που βγηκαν σαν τον μπατμαν...λετε να εφταιγαν κ τα λαδια... πολυ φοβαμε οτι ο τυπος δεν τα αλλαξε... τι φοβαμαι... ειμα 1000% σιγουρος... τελος ο γειτονας μαστορας...

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Καλά αν δεν μαύρισαν τα λάδια θα είχες σοβαρότερα προβλήματα. Επίσης τα λάδια ευθύνονται για τις θερμοκρασίες αλλά δεν νομίζω πως είναι εκεί το θέμα σου. Και εγώ για τρόμπα θα κοίταζα.
    Α! Άλλαξε μάστορα (ή γειτονιά. Ότι σε βολεύει καλύτερα)

  12. #72
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kir1978 Προβολή μηνύματος
    να ρωτησω...υπαρχει περιπτωση... σε 1 μηνα με 900 χιλιομετρα να εχουν γινει τα λαδια ΜΑΥΡΑ και οταν λεω μαυρα το εννοω... καταμαυρα... σημερα τα αλλαξα κ εβαλα castrol 5w40 scooter jaso mb... κ ηταν κατακοκκινα... ενω αυτα που βγηκαν σαν τον μπατμαν...λετε να εφταιγαν κ τα λαδια... πολυ φοβαμε οτι ο τυπος δεν τα αλλαξε... τι φοβαμαι... ειμα 1000% σιγουρος... τελος ο γειτονας μαστορας...
    Ότι είπε ο από πάνω, άλλαξε μάστορα και ει δυνατόν, και γειτονιά....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #73
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    γειτονια γιατι ρε παιδια... μαστορα ΣΙ ΓΟΥ ΡΑ....

  14. #74
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    αυτα τα κιτ επισκευης τρομπας ειναι σοβαρα η πρεπει να παρω ολοκληρη την τρομπα... 30 ευρω διαφορα εχουν απο οτι ειδα... το κιτ θα μπορεσω να το αντικαταστησω η θελει μαστορα... οπως επισης κ ολοκληρη την τρομπα... κοιταξα στον παντογνωστη το youtube... εχει ενα βιντεο... για αλλαγη τρομπας ολοκληρης... ευκολο... δειχνει..
    για το κιτ δεν βρηκα καποιον οδηγο...εχει ιδεα κανεις?

  15. #75
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    επισης σκεφτομαι να αλλαξω κ τον αισθητηρα θερμοκρασιας αλλα δεν ξερω που βρισκεται στο beverly


    https://www.panmotoparts.gr/index.php?route=product/product&product_id=1048

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. piaggio beverly turer300i προβλημα κανεις ?
    από χρηστοςπροβ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2013, 23:02
  2. Προβλημα με piaggio BEVERLY CRUSER 500
    από sofijim στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2009, 07:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF