Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 122

Θέμα: Piaggio Beverly πρόβλημα ψύξης

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2018
    Μηνύματα
    3

    Piaggio Beverly πρόβλημα ψύξης

    Καλησπέρα σας και από εμένα,


    Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο Beverly 300 tourer που έχω , έχω θέματα με την ψύξη του μηχανακιου και επίσης μου ξερνςει τα νερά από πάνω,

    Τι μπορεί να είναι ρε παιδιά;

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Έχεις αλλάξει ποτέ αντιψυκτικό?
    Δες αντλία νερού και θερμοστάτη.
    Επίσης σαν πρώτη φάση δες το καπάκι του ψυγείου αν δουλεύει η εκτόνωση του

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Λογικά αντλία νερού, εκεί πάσχουν..κάνα 150€..

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    καλησπερα... πρωτο μου μηνυμα... χαιρετω ολα τα παιδια του φορουμ... δεν εχω εμπειρια απο φορουμ κ μηχανες... απλα πηρα ενα σκουτερ μαρκας piaggio beverly 250cc μ καρμπυρατερ... για να πηγαινοερχομαι στην δουλεια 9 χιλιομετρα απο το σπιτι...λοιπον τελειωσα με την εισαγωγη... το μηχανακι το πηγα σε ενα συνεργειο οταν το πηρα κ του αλλαξε εκεινος ο μηχανικος που δεν τον ηξερα οπως ειπα δεν εχω ιδεα απο μηχανακια... αλλαξε φιλτρο λαδιου,λαδια,μια ντιζα κοντερ,εβαλε παραφλου,φιλτρο αερα,μια εισαγωγη καρμπιρατερ κ μπαταρια... κ μου ειπε δεν χρειαζεται τπτ αλλο γιατι ειχαν αλλαχτει οπως ειδε κατι αλλα με την μεταδωση που δεν τα θυμαμαι... τελος παντων το μηχανακι πηγαινει καλα στο δρομο... ομως τι παρατηρησα... οταν πηγαινω με 40 χιλιομετρα για πολυ ωρα ανεβαζει θερμοκρασια κ το βλεπω στις μπαρες... παει πανω απο την μεση.. κ ειδα υγρασια κατω απο ενα καπακι κατω απο το τιμονι... επισης παρατηρησα οτι κ στο ρελαντι παλι ανεβαζει θερμοκρασια αλλα νομιζω δεν ειδα υγρασια στα πλαστικα... οταν παω πορεια ομως πεφτει στη μεση ο δεικτης... κ ρωταω υπαρχει προβλημα... πρεπει να αλλαξω κατι... να κοιταξω κατι... κ που να το παω... μενω φιλαδελφεια αλλα με βολευει κ η αγια παρασκευη σε συνεργεια... πατησα πανω στο θεμα αυτο γιατι ειχε να κανει με θερμοκρασια σε beverly... ευχαριστω για την υπομονη σας κ θα περινενω τις συμβουλες σας...καλο βραδυ...

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Μαλλον χρειαζεται συμπληρωμα το υγρο του ψυγειου..
    (συνηθως οι μηχανικοι βαζουν κατω απο το μεγιστο οριο και δεν κανουν και "επιμελή" εξαερωση του κυκλωματος..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    το ανοιξα χτες κ δεν ελειπε σταγονα ηταν πανω πανω... κουνησα λιγο κ εβλεπα να κανει φουσκαλες... κ ρωταω πως θα κανω εξαερωση...

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    διαβασα ενα αρθρο αλλα δεν εβγαλα ακρη... για κολλημενο θερμοστατη...λενε καποια παιδια... για να το βαλω μπροστα με ανοικτη ταπα.. καποια αλλα... με κλειστει ταπα καποια αλλα κ να την ανοιξω οταν ζεσταθει...κ θα ακουσω τον αερα... δεν ξερω τι ειναι σωστο...

  8. #8
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Manual ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kir1978 Προβολή μηνύματος
    διαβασα ενα αρθρο αλλα δεν εβγαλα ακρη... για κολλημενο θερμοστατη...λενε καποια παιδια... για να το βαλω μπροστα με ανοικτη ταπα.. καποια αλλα... με κλειστει ταπα καποια αλλα κ να την ανοιξω οταν ζεσταθει...κ θα ακουσω τον αερα... δεν ξερω τι ειναι σωστο...
    Αν ανοίξεις την τάπα όταν ζεσταθεί θα την ακούσεις σίγουρα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Δεν νομίζω να έχει κάποιο θέμα το μηχανάκι σου.. είναι φυσιολογικό όταν πας σιγά η σταματάς να ανεβαίνει η θερμοκρασία.. πρόβλημα θα έχει αν σου ανάψει το λαμπάκι..

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    κ το αντοψυκτικο που το ξερναει... ουτε αυτο ειναι μαλλον φυσιολογικο... σημερα περιμενα σε ενα φαναρι... που ποσο να κραταει ενα φαναρι 2-3 λεπτα κ ανεβηκε κ μετα ειδα παλι αντιψυκτικο να τρεχει...... τι σκ@τα συμβαινει... συγνωμη για την εκφραση...

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω να έχει κάποιο θέμα το μηχανάκι σου.. είναι φυσιολογικό όταν πας σιγά η σταματάς να ανεβαίνει η θερμοκρασία.. πρόβλημα θα έχει αν σου ανάψει το λαμπάκι..
    μα τρεχει παραφλου απο την ταπα...

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    ανεβαζει για πλακα θερμοκρασια...οσο διαρκει ενα φαναρι... κατι προβλημα εχει

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2020
    Μηνύματα
    53
    παιδια... επανερχομαι... το προβλημα δεν σταματησε ποτε απλα κυκλοφορουσα σε μικρες αποστασεις... λοιπον... αλλαξα φλατζα. . τα ιδια... καναμε εξαερωση... τα ιδια...αλλαξα θερμοστατη τα ιδια... σε ολα αυτες τις αλλαγες καινουριο παραφλου.... κ πληρωωωωωνω τον μαστορα... κανονικα κ λυση δεν βρηκαμε... η ειναι ασχετος... ετσι μου φαινεται... τωρα μου ειπε ελα να καθαρισουμε το ψυγειο η να το αλλαξουμε... καποια ιδεα εχετε... γιατι με αυτον δεν θα βγαλω ακρη...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    ε τρομπα και ψυγειο εχουν μεινει
    δεν εχει κατι αλλο

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. piaggio beverly turer300i προβλημα κανεις ?
    από χρηστοςπροβ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2013, 00:02
  2. Προβλημα με piaggio BEVERLY CRUSER 500
    από sofijim στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2009, 08:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF