Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Μια βοήθεια από Λέσβο

  1. #1

    Μια βοήθεια από Λέσβο

    Καλησπέρα
    Υπαρχει κάποιος συμφορουμητης απο Λέσβο, να πεταχτει να δει ένα μηχανάκι σε έναν έμπορα
    για να μου επιβεβαιώσει την "άριστη" κατάσταση και μερικά ακόμα πράγματα;
    Θα του ήμουν υπόχρεος.
    MM#93

  2. #2
    Πρεπει να τον εξυπηρετήσετε τον ποπάυ.
    Αυτος πχ πηγε και ειδε για μενα μηχανακι που τελικα πηρα απο την αλλη ακρη της χωρας .

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Πρεπει να τον εξυπηρετήσετε τον ποπάυ.
    Αυτος πχ πηγε και ειδε για μενα μηχανακι που τελικα πηρα απο την αλλη ακρη της χωρας .
    Μια χαρά ξηγημενος ο ποπαυ
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #4
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Πρεπει να τον εξυπηρετήσετε τον ποπάυ.
    Αυτος πχ πηγε και ειδε για μενα μηχανακι που τελικα πηρα απο την αλλη ακρη της χωρας .
    Αν μπει κανένας Μυτιληνιός, φαντάζομαι ναι, ρε συ. Θυμάμαι πει έχουμε έναν η 2 από εκεί αλλά δεν είναι ενεργοί το τελευταίο διάστημα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα
    Υπαρχει κάποιος συμφορουμητης απο Λέσβο, να πεταχτει να δει ένα μηχανάκι σε έναν έμπορα
    για να μου επιβεβαιώσει την "άριστη" κατάσταση και μερικά ακόμα πράγματα;
    Θα του ήμουν υπόχρεος.
    Εγώ στην θέση σου, θα το χειριζόμουν όπως εάν έλεγχα μοτοσυκλέτα από εξωτερικό.

    Επικοινωνείς με τον έμπορο και του λες να σου βγάλει φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης (όχι του car που γίνονται downsize) γενικά από την μοτοσυκλέτα αλλά και ειδικά από διάφορα σημεία της που ίσως δείξουν φθορές ή χτυπήματα (ρόδες, μοχλικό, λαιμοί, πηρούνι, κάτω από το σταντ και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς). Όπου δεις κάτι ύποπτο, ζητάς επιπλέον διευκρινήσεις και φωτό. Επίσης, φωτό από ΚΤΕΟ, ιστορικό μηχανής ή βιβλίο σέρβις αν υπάρχει. Ένα βίντεο επίσης με την μοτοσυκλέτα να δουλεύει, αν την έχει και με κρύα εκκίνηση ακόμα καλύτερα. Σίγουρα, θα είναι λίγο μπελάς για τον έμπορο αλλά αν θέλει να πουλήσει και δεν έχει κάτι να κρύψει, μπορεί να γίνει δουλειά.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Εγώ στην θέση σου, θα το χειριζόμουν όπως εάν έλεγχα μοτοσυκλέτα από εξωτερικό.

    Επικοινωνείς με τον έμπορο και του λες να σου βγάλει φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης (όχι του car που γίνονται downsize) γενικά από την μοτοσυκλέτα αλλά και ειδικά από διάφορα σημεία της που ίσως δείξουν φθορές ή χτυπήματα (ρόδες, μοχλικό, λαιμοί, πηρούνι, κάτω από το σταντ και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς). Όπου δεις κάτι ύποπτο, ζητάς επιπλέον διευκρινήσεις και φωτό. Επίσης, φωτό από ΚΤΕΟ, ιστορικό μηχανής ή βιβλίο σέρβις αν υπάρχει. Ένα βίντεο επίσης με την μοτοσυκλέτα να δουλεύει, αν την έχει και με κρύα εκκίνηση ακόμα καλύτερα. Σίγουρα, θα είναι λίγο μπελάς για τον έμπορο αλλά αν θέλει να πουλήσει και δεν έχει κάτι να κρύψει, μπορεί να γίνει δουλειά.
    ο έμπορος, από το λίγο που του μίλησα, ακούστηκε φαφλατάς και "όλα είναι άψογα" πάνω στη μηχανή. Στο τέλος βέβαια είπε και το κλασικό, πλέον, "πάρε με τηλέφωνο πιο μετά γιατί τώρα έχω κόσμο".


    τέλος πάντων, εάν δεν βρεθεί κανείς θα δω τι κάνω.
    MM#93

  7. #7
    Εναν που ξερω απο εδω ,δεν ειναι στο νησι

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Θέλω να δω βίντεο τον έμπορο να θερμομετρεί τους λαιμούς των εξατμίσεων για να διαπιστώσεις ότι το βάζει μπρός κρύο
    ΥΓ ο μανώλης67 δεν είναι λέσβο ? δεν πολυγράφει πάντως τελευταία...

  9. #9
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Εγώ στην θέση σου, θα το χειριζόμουν όπως εάν έλεγχα μοτοσυκλέτα από εξωτερικό.

    Επικοινωνείς με τον έμπορο και του λες να σου βγάλει φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης (όχι του car που γίνονται downsize) γενικά από την μοτοσυκλέτα αλλά και ειδικά από διάφορα σημεία της που ίσως δείξουν φθορές ή χτυπήματα (ρόδες, μοχλικό, λαιμοί, πηρούνι, κάτω από το σταντ και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς). Όπου δεις κάτι ύποπτο, ζητάς επιπλέον διευκρινήσεις και φωτό. Επίσης, φωτό από ΚΤΕΟ, ιστορικό μηχανής ή βιβλίο σέρβις αν υπάρχει. Ένα βίντεο επίσης με την μοτοσυκλέτα να δουλεύει, αν την έχει και με κρύα εκκίνηση ακόμα καλύτερα. Σίγουρα, θα είναι λίγο μπελάς για τον έμπορο αλλά αν θέλει να πουλήσει και δεν έχει κάτι να κρύψει, μπορεί να γίνει δουλειά.
    Δεν υπαρχει τετοιος εμπορος ,ΕΙΔΙΚΑ στην επαρχια ,και ΕΙΔΙΚΩΤΕΡΑ σε νησι , που το ΜΟΥΣΙ και το ΑΡΠΑΚΟΛΛΑ παει συννεφο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    και μονο που το πουλαει εμπορος δε χρειαζεται να ελεγξεις τπτ
    απλα μακρυα....

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Μπακλικος ακομα περιμένουμε να δουμε τα μηχανάκια που θα ανεβαζες Θεσσαλονίκη. Τι παθανε χαθήκανε στα Τέμπη?

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Μπακλικος ακομα περιμένουμε να δουμε τα μηχανάκια που θα ανεβαζες Θεσσαλονίκη. Τι παθανε χαθήκανε στα Τέμπη?
    Δεν είναι του γούστου σου

  13. #13
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Μπακλικος ακομα περιμένουμε να δουμε τα μηχανάκια που θα ανεβαζες Θεσσαλονίκη. Τι παθανε χαθήκανε στα Τέμπη?
    θελει νταλικα φορτωτικη για να τα ανεβασει ολα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι του γούστου σου
    Με πληγώνεις ρε φίλε.Εμένα μαρέσουν όλα τα μεκανάκια.
    Απλά κάποια μαρέσουν λίγο παραπάνω,νομίζω στη Bologna τα φτιάχνουν

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 10:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 12:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2016, 00:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 17:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF