Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: παπι και νομοι

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Στο μοτέρ δεν έχει καθόλου νούμερα?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #17
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    ΑΝΕΥ λεμε ρε καστορα..
    (παλια τα λεγαμε "λιμαρισμενα"..)

    Τι δεν καταλαβαινεις, για..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Αν δεν έχει νούμερα και η άδεια γράφει άνευ μόνο αν δουν τον κύλινδρο και γράφει 125cc θα σε γράψουν. Κατά τα άλλα όλα καλά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/07/2020
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Αν δεν έχει νούμερα και η άδεια γράφει άνευ μόνο αν δουν τον κύλινδρο και γράφει 125cc θα σε γράψουν. Κατά τα άλλα όλα καλά
    Αυτό μου είπαν και στην αστυνομία ότι από την στιγμή που έχω δηλώσει ότι άλλαξα καρτερ (γιατί σαν αλλαγή καρτερ το περνούν το ανευ και όχι αλλαγή κινητήρα. Το ίδιο παρατήρησα στο στο χάρτη του μάστορα αλλαγή καρτερ σε άνευ λέει) αν με σταματήσουν θα με γράψουν μόνο ότι είναι υπερκυβισμός.. Δηλαδή θεωρείται ότι από τον μανατο κινητήρα άλλαξα μόνο το καρτερ τώρα ο υπερκυβισμος είναι δικό μου θεμα.. και σε κάποιο τρακάρισμα μόνο για υπερκυβισμο θα είμαι παράνομος...μου ειπαν σε περιπτώσεις κλοπής του κινητήρα δεν θα κάνουν απόλυτος τίποτα γιατί δεν έχει αριθμούς όποτε είναι δύσκολο να βρεθεί, Και να βρεθεί κάποιος άνευ θα κατασχεθεί γιατί δεν θα υπάρχει απόδειξη ότι είναι δικός μου. Το ιδιο αν κλεψουν κάποιου άλλου που έχει δηλωμένο ανευ κινητηρα και να με σταματισουν εμενα δεν μπορουν να μου κανουν κατι γιατι το εχω δηλώσει αν δεν το ειχα θα ελεγαν οτι το εκλεψα εγω και θα μου κατεσχεζαν το παπι ολόκληρο και θα ειχα δικαστήριο..για την ασφάλεια δεν μου είπαν κάτι τους είπα ότι έχω αλλάξει κινητήρα και μου είπαν δεν υπάρχει θέμα.. αυτά όλα καλά λοιπόν.. Στον κύλινδρος γράφει 120 κυβικά
    Τελευταία τροποποίηση από alexrokas97; 16/07/2020 στις 20:23.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexrokas97 Προβολή μηνύματος
    Αυτό μου είπαν και στην αστυνομία ότι από την στιγμή που έχω δηλώσει ότι άλλαξα καρτερ (γιατί σαν αλλαγή καρτερ το περνούν το ανευ και όχι αλλαγή κινητήρα. Το ίδιο παρατήρησα στο στο χάρτη του μάστορα αλλαγή καρτερ σε άνευ λέει) αν με σταματήσουν θα με γράψουν μόνο ότι είναι υπερκυβισμός.. Δηλαδή θεωρείται ότι από τον μανατο κινητήρα άλλαξα μόνο το καρτερ τώρα ο υπερκυβισμος είναι δικό μου θεμα.. και σε κάποιο τρακάρισμα μόνο για υπερκυβισμο θα είμαι παράνομος...μου ειπαν σε περιπτώσεις κλοπής του κινητήρα δεν θα κάνουν απόλυτος τίποτα γιατί δεν έχει αριθμούς όποτε είναι δύσκολο να βρεθεί, Και να βρεθεί κάποιος άνευ θα κατασχεθεί γιατί δεν θα υπάρχει απόδειξη ότι είναι δικός μου. Το ιδιο αν κλεψουν κάποιου άλλου που έχει δηλωμένο ανευ κινητηρα και να με σταματισουν εμενα δεν μπορουν να μου κανουν κατι γιατι το εχω δηλώσει αν δεν το ειχα θα ελεγαν οτι το εκλεψα εγω και θα μου κατεσχεζαν το παπι ολόκληρο και θα ειχα δικαστήριο..για την ασφάλεια δεν μου είπαν κάτι τους είπα ότι έχω αλλάξει κινητήρα και μου είπαν δεν υπάρχει θέμα.. αυτά όλα καλά λοιπόν.. Στον κύλινδρος γράφει 120 κυβικά
    Νέε μου τα γράφεις ολίγον τι μπερδεμένα.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/07/2020
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Νέε μου τα γράφεις ολίγον τι μπερδεμένα.
    Τι δεν κατάλαβες πες μου

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    1) Τί είναι ο χάρτης του μάστορα?
    2)Αν σε σταματήσουν θα σε γράψουν για υπερκυβισμό,δηλαδή γιατί άλλο να σε γράφανε εφόσον έχεις ενα 50 άρι με 125 αρι μοτερ.
    3)Τι εννοείς ότι ο υπερκυβισμός είναι δικό σου θέμα,εσυ έχεις το παπάκι.

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/07/2020
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    1) Τί είναι ο χάρτης του μάστορα?
    2)Αν σε σταματήσουν θα σε γράψουν για υπερκυβισμό,δηλαδή γιατί άλλο να σε γράφανε εφόσον έχεις ενα 50 άρι με 125 αρι μοτερ.
    3)Τι εννοείς ότι ο υπερκυβισμός είναι δικό σου θέμα,εσυ έχεις το παπάκι.
    1)χαρτί γαμημενο τ9
    2/3) εννοώ ότι η αστυνομία μου δήλωσε τον κινητήρα σαν 50αρι εγώ το έχω 125 αν με σταματήσουν δεν εχει ευθύνη ο αστυνομικός που μου το δήλωσε (θα μπορούσα πχ να πω ότι είναι δηλωμένο 125)οπότε υπερκυβισμος θεωρείται και γλιτωνω το δικαστήριο

  9. #24
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Κοιτα να δεις που εβαλα στο γογγλη "χαρτί γαμημένο τ9" και μου εβγαλε με την μια "χάρτης του μάστορα"..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. suzuki address (παπί) και πίσω αμορτισέρ ή γενικά αμορτισέρ
    από liospi στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2020, 21:08
  2. C-50 Παπί και ξερό ψωμί
    από alfisti156 στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2013, 11:48
  3. Κόκκινα φανάρια και Νόμοι: το περιούσιον
    από monstermind στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2010, 02:18
  4. Μια ερώτηση σχετικά με παπί και καλάθι
    από Infini στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2006, 19:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF