Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Αποστάτες Honda CB600F Hornet '08

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    14

    Exclamation Αποστάτες Honda CB600F Hornet '08

    Καλημέρα σε όλη την παρέα.

    Παρακαλώ γνωρίζει κάποιος που μπορώ να αγοράσω το σετ με τους γνήσιους αποστάτες που μπαίνουν μεταξύ κινητήρα και μανιταριού; Αν υπάρχουν κάπου μεταχειρισμένοι ή αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με κωδικό ανταλλακτικού μήπως και καταφέρω και παραγγείλω.

    Σε κάποιον μερακλή έλειπε ένα μανιτάρι και σκέφτηκε να πάρει το δικό μου μαζί με τον αποστάτη, όπου μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να αντικαταστήσω .

    Σας παραθέτω σχετική φωτό με το ανταλλακτικό

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	moto.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	89,9 KB 
ID:	419601



    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Τελευταία τροποποίηση από Ntinsky; 13/07/2020 στις 11:44.
    Trust NO ONE!

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Το original ανταλλακτικό, εφ όσον απο οτι καταλαβαίνω πρόκειται για σετ μανιταρια Original Honda μπορείς να το πάρεις απο τον Σαρακάκη.
    Ομως θα είναι πανάκριβα και μπορείς πολύ εύκολα να βγάλεις τον αποστάτη και να πας με το δείγμα σε ενα μηχανουργείο να σου τον φτιάξουν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Το original ανταλλακτικό, εφ όσον απο οτι καταλαβαίνω πρόκειται για σετ μανιταρια Original Honda μπορείς να το πάρεις απο τον Σαρακάκη.
    Ομως θα είναι πανάκριβα και μπορείς πολύ εύκολα να βγάλεις τον αποστάτη και να πας με το δείγμα σε ενα μηχανουργείο να σου τον φτιάξουν.
    Οι αποστάτες έχουν διαφορετικές διαστάσεις μεταξύ τους για να τους φτιάξω σε μηχανουργείο και οχι δεν πρόκειται για μανιτάρια original Honda (κακώς δεν το ανέφερα). Αναζητώ κάποιον κωδικό για να μπορέσω να παραγγείλω τον εναν που μου κλέψανε. Ο υπάλληλος στο Σαρακάκη δεν μπόρεσε να με εξυπηρετήσει, γι' αυτό και ανάρτησα εδώ μήπως κάποιος έχει κάποια πληροφορία.

    Ευχαριστώ πάντως για την πρόταση.
    Trust NO ONE!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    https://www.bike-parts-honda.com/hon...F__3100/2/1551

    Αν καταλαβαίνω σωστά, θέλεις το 13.

    Κωδικός: 50195-MFG-D00

  5. #5
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Η επαφή του μανιταριού στον κινητήρα.... δεν είναι καλό. Σε ενδεχόμενη πτώση μπορεί να στον σπάσει στις βάσεις κλπ.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    https://www.bike-parts-honda.com/hon...F__3100/2/1551

    Αν καταλαβαίνω σωστά, θέλεις το 13.

    Κωδικός: 50195-MFG-D00

    Καλησπέρα και ευχαριστώ για το σύνδεσμο. Το 11 για την ακρίβεια.
    Trust NO ONE!

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Η επαφή του μανιταριού στον κινητήρα.... δεν είναι καλό. Σε ενδεχόμενη πτώση μπορεί να στον σπάσει στις βάσεις κλπ.
    Άσχετο με την ανάρτηση μου αλλά μιας και το ανέφερες, δεν υπάρχει καμία επαφή του μανιταριού με τον κινητήρα
    Trust NO ONE!

  8. #8
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ntinsky Προβολή μηνύματος
    Άσχετο με την ανάρτηση μου αλλά μιας και το ανέφερες, δεν υπάρχει καμία επαφή του μανιταριού με τον κινητήρα
    Το εξάρτημα που έχεις κυκλώσει δεν έρχεται σε επαφή; Αφού το βλέπω!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Το εξάρτημα που έχεις κυκλώσει δεν έρχεται σε επαφή; Αφού το βλέπω!
    Το εξάρτημα που έχω κυκλώσει είναι ο αποστάτης της μηχανής,είναι εργοστασιακό κομμάτι που έρχεται με τη μηχανή και είναι αυτό που μου έκλεψαν. Αν έχεις κάποια πληροφορία γι΄αυτό που ζητάω μου λες. Αν όχι, ας μη γεμίζουμε την ανάρτηση με άσχετα σχόλια σε παρακαλώ.
    Trust NO ONE!

  10. #10
    Τα παιδια σου εξηγουν οτι για να μπει το μανιταρι προφανως βγαζεις την μαμα βιδα και βαζεις νεα που ομως τερματιζει στους κυλινδρους. Σε ενδεχομενη πτωση και με ζεστο το μπλοκ κοβει η επαφη. Εχω δει να κοβετε απο αυτο το σημειο του μποκ στο.συνεργειο που παω. Ψαξε προστατευτικα που πιανουν εκει ΑΛΛΑ ΚΑΙ στο αλλουμινιο του σκελετου πισω απο το ψυγειο.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ntinsky Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και ευχαριστώ για το σύνδεσμο. Το 11 για την ακρίβεια.
    Μπερδεύτηκα γιατί η φωτογραφία που έχεις ανεβάσει είναι από τη δεξιά πλευρά της μοτοσικλέτας.
    Το 11 (50191-MFG-D00) είναι στην αριστερή πλευρά.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borbos Προβολή μηνύματος
    Τα παιδια σου εξηγουν οτι για να μπει το μανιταρι προφανως βγαζεις την μαμα βιδα και βαζεις νεα που ομως τερματιζει στους κυλινδρους. Σε ενδεχομενη πτωση και με ζεστο το μπλοκ κοβει η επαφη. Εχω δει να κοβετε απο αυτο το σημειο του μποκ στο.συνεργειο που παω. Ψαξε προστατευτικα που πιανουν εκει ΑΛΛΑ ΚΑΙ στο αλλουμινιο του σκελετου πισω απο το ψυγειο.
    Φίλε

    Μάλλον δεν έχεις καταλάβει το λόγο που έκανα την ανάρτηση. Μου κλέψαν το ενα μανιτάρι με τη βάση του ΚΑΙ τον αποστάτη. Μανιτάρι έχω βρει για να αγοράσω μιας και υπάρχουν σε αφθονία στην αγορά. Οι αποστάτες είναι το δύσκολο κομμάτι, να τους βρω στη Honda και προφανώς γι' αυτό το λόγο μου το έκλεψε ο μερακλής που το έκανε. Για το πως μπαίνουν τα μανιτάρια και τι βίδες βγαίνουν, το γνωρίζω. Εχω πέσει και έχω δει αν παθαίνει κάτι ή όχι. Αν έχεις κάποια πληροφορία έτσι ώστε να με βοηθήσεις, γράψε μου και θα προσπαθήσω να την αξιοποιήσω, αλλίώς θερμή παράκληση, μη γεμίζουμε το τοπικ με άσχετα σχόλια, επιστημονικές αναλύσεις που δε θα με βοηθήσουν και θα χάνουμε απλά το χρόνο μας. Αυτό προσπαθησα να πω και στον προηγούμενο φίλο.
    Trust NO ONE!

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Μπερδεύτηκα γιατί η φωτογραφία που έχεις ανεβάσει είναι από τη δεξιά πλευρά της μοτοσικλέτας.
    Το 11 (50191-MFG-D00) είναι στην αριστερή πλευρά.
    Ναι ανέβασα τη δεξιά για να δείξω ακριβώς ποιο εξάρτημα ψάχνω μη τυχόν και κάποιος με Hornet είχε εμπειρία με το συγκεκριμένο ανταλλακτικό. Ευχαριστώ πάντως. Η πληροφορία σου με βοήθησε αρκετά.
    Trust NO ONE!

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ntinsky Προβολή μηνύματος
    Φίλε

    Μάλλον δεν έχεις καταλάβει το λόγο που έκανα την ανάρτηση. Μου κλέψαν το ενα μανιτάρι με τη βάση του ΚΑΙ τον αποστάτη. Μανιτάρι έχω βρει για να αγοράσω μιας και υπάρχουν σε αφθονία στην αγορά. Οι αποστάτες είναι το δύσκολο κομμάτι, να τους βρω στη Honda και προφανώς γι' αυτό το λόγο μου το έκλεψε ο μερακλής που το έκανε. Για το πως μπαίνουν τα μανιτάρια και τι βίδες βγαίνουν, το γνωρίζω. Εχω πέσει και έχω δει αν παθαίνει κάτι ή όχι. Αν έχεις κάποια πληροφορία έτσι ώστε να με βοηθήσεις, γράψε μου και θα προσπαθήσω να την αξιοποιήσω, αλλίώς θερμή παράκληση, μη γεμίζουμε το τοπικ με άσχετα σχόλια, επιστημονικές αναλύσεις που δε θα με βοηθήσουν και θα χάνουμε απλά το χρόνο μας. Αυτό προσπαθησα να πω και στον προηγούμενο φίλο.
    Νομίζω οτι σου εχουν απαντήσει και τα παιδιά παραπάνω. Αν δεν το εχει η honda (ή ειναι ακριβο) μπορείς σίγουρα σε τόρνο να το φτιάξεις. Δες απο τι υλικο ειναι το αλλο, μετρα τις αποστα σεις σου - διατομες και το φτιαχνεις.
    Οσο για τα μανιτάρια αυτα που σου λέω είναι κατι τέτοιου τύπου για να μην βρεθείς με σπασμένο μπλοκ.

    Δες μερικά υπάρχουν και αλλα αν ψαχτείς.
    https://www.rdmoto.eu/en/standalone/product/12043
    https://sw-motech.com/en/bike/HONDA/...2572012260.htm
    https://www.deprettomoto.com/en/race...aramotore.html

    Φιλικα.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Εγώ δεν κατάλαβα γιατί δεν μπορούσε να σε βοηθήσει ο υπάλληλος στον Σαρακάκη αφού μιλάμε για γνήσιο ανταλλακτικο
    http://www.motosp.gr/part.php?sc=%20226%206%20&partcat=FRAME%20BODY&model=CB600FA%20(ED)%20&id=547890&partno=50191-MFG-D00&year=2008#content

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CB600F Hornet 2009
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2008, 15:55
  2. CBF-1000('08) vs CB600F Hornet('08)
    από inpas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2008, 09:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF