Σελίδα 11 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 309

Θέμα: Gran Premio Red Bull de España (Jerez) / 17-19 Ιουλίου 2020

  1. #151
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Μπορούσε απλα να χαλαρώσει ρυθμό και να περάσει τον vin λίγο αργότερα εφόσον μπορούσε και φαινόταν. Άλλος οδηγός θα το είχε κάνει...
    Μπα, κανεις αλλος οδηγος δε θα το ειχε κανει. Γιατι κανεις αλλος οδηγος δε θα ειχε κανει το πρωτο σωσιμο και κανεις αλλος οδηγος δε θα ειχε φτασει απο 16ος - 3ος. Ετσι απλα.

  2. #152
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    σαχλαμάρες λέω εγω. εκείνη τη στιγμή με 5 γύρους να απομένουν ήθελε απλα να πιάσει τον πρωτο να πει "σας έχω όλους" και τίποτε άλλο. Φάε το high σου τώρα τίγρη. Ρισκαρε και έπεσε άσχημα. Μπορούσε απλα να χαλαρώσει ρυθμό και να περάσει τον vin λίγο αργότερα εφόσον μπορούσε και φαινόταν. Άλλος οδηγός θα το είχε κάνει, αν δεν μπορεί κάποιο κομμάτι ταλέντου του λείπει. Αυτο της αυτοσυγκράτησης.
    Δεν ήσουν βρε παλικάρι μου εκεί στην θέση του εσύ να είχαμε και ενα ελληνα στο motogp να σε υποστήριζε όλη η Ελλάδα!!!

    Και ας καθόσουν και τελευταίος, εγώ πάλι μαζί σου θα ήμουν, σαν πιστό σκυλί.

    Όλοι που κάνετε αναλύσεις επί αναλύσεων πολύ μου αρέσετε!

  3. #153
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    https://www.motorsportmagazine.com/a...ish-grand-prix

    Οπως παντα to the point ο Mat Oxley: "Δεν μπορεις να πεις σε μια τιγρη να μην ορμηξει για να σκοτωσει."

    Και τα λογια του Pol Espargaro η καλυτερη απαντηση στις αναλυσεις του καναπε:
    Να το πεις στην τίγρη ίσως όχι να το καταλάβει όμως από μόνη της;

    Στις κατατακτήριες πώς το σκέφτηκε;

    https://www.motogp.com/en/videos/202...648.1594219644


    Δεν τον κατηγορεί ή τον υποβιβάζει κανένας
    Κι έπειτα ο ίδιος το πληρώνει το λάθος όχι εμείς

  4. #154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Μπα, κανεις αλλος οδηγος δε θα το ειχε κανει. Γιατι κανεις αλλος οδηγος δε θα ειχε κανει το πρωτο σωσιμο και κανεις αλλος οδηγος δε θα ειχε φτασει απο 16ος - 3ος. Ετσι απλα.
    δεν ανέβηκε και το εβερεστ με τακούνια...
    ακούγετε φοβερο το 16ος-3ος αλλα ουσιαστικά απο τον quartararo ήταν πίσω 8-9 δευτερόλεπτα στην 16η θέση 20 γύρους πριν το τέλος. Έπειτα 2-3 προσπεράσεις ήταν δύσκολες οι υπόλοιποι καναν άκρη. Ο γάλλος επίσης έκανε 2 προσπεράσεις για την πρωτη θέση και οταν έπεσε ο μάρκος είχαν 5 δευτερόλεπτα διαφορά. Του έκοψε δηλαδη 3 ολόκληρα δευτερόλεπτα. Οδήγησε φοβερά προφανώς αλλα και οριακά.

    O rossi στο βρεγμένο donington απο 13ος πρώτος κάποτε.. και δεν τρέχανε μαζί του τίποτα κουλομαρίες.

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    2 πραγματακια

    ο Μαρκεζ δεν εφαγε χαι επειδη παταγε πανω στο κερμπ...Στη χερεθ ολοι πανω στα κερμπ πατανε και στο φρενο και στο γκαζι,ειναι στενη μικρη πιστα.

    ο Μαρκεζ εχει μεγαλη πιεση...δεν εινα ιμονο η καυλα αδρεναλινη κτλ,μη ξεχναμε ολοκληρο εργοστασιο Honda εχει φτιαξει ενα μηχανακι που ΜΟΝΟ ο Μαρκεζ το θελει ετσι.Και του το κανανε αυτο γιατι πηρε δικαιως το πρωταθλημα το 2013 με το καλημερα.Αλλα τα χρονια περνανε και στην Χοντα εχουν ανασφαλεια που εχουν κανει το μηχανακι τοσο...Μαρκεζ.Ο Μαρκ το ξερει αυτο και γι αυτο εχει ενα λογο παραπανω να πιεζει τοσο πολυ για νικες.Δεν ειναι υπεργαλαξιακο αλιεν,αν κατι δε του αρεσει στο μηχανακι ο Μαρκεζ ΔΕΝ θα παει καλα.Οπως δεν πηγε καλα στους πρωτους 6 αγωνες του 2017 που ψαχναμε να τον βρουμε γιατι το μπροστινο της Μισελεν δε του αρεσε.(το αλλαξε η Μισελεν μετα καταστρεφοντας τα γιαμαχα)

    MotoGP 2017
    Below are the standings for the top five riders and constructors after round six has concluded.[7]

    Riders' Championship standings
    Pos. Rider Points
    1 Spain Maverick Viñales 105
    2 Italy Andrea Dovizioso 79
    3 Italy Valentino Rossi 75
    4 Spain Marc Márquez 68
    5 Spain Dani Pedrosa 68

    Περαστικα στον Μαρκ...αυτος θα μας λειψει η Honda οχι εκει τελευταιοι με Νακαγκαμι και Αλεξ...

    Ο Φαμπιο δε χρειαζεται ν αλλαξει κατι το επομενο Σ/Κ αλλα πιστευω θα δουμε μαχη γιατι Μαβερικ και Ντοβι θα ειναι πιο δυνατοι και δε θα φυγει παλι 5 δευτερα μπροστα το γαλλακι.

  6. #156
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν ανέβηκε και το εβερεστ με τακούνια...

    https://youtu.be/Rg4FqulAVrw?t=25


  7. #157
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Μπα, κανεις αλλος οδηγος δε θα το ειχε κανει. Γιατι κανεις αλλος οδηγος δε θα ειχε κανει το πρωτο σωσιμο και κανεις αλλος οδηγος δε θα ειχε φτασει απο 16ος - 3ος. Ετσι απλα.
    Το 2015 δεν ήταν όταν ο Rossi ξεκίνησε τελευταίος λόγω ποινής και πέρασε όλο το grid αλλά κάποιος τον εμπόδιζε να βγει πρώτος; Ήρεμα ρωτάω, δεν θυμάμαι καλά την χρονιά.. Και μάλλον παιζόταν το πρωτάθλημα...
    Τελευταία τροποποίηση από sek; 21/07/2020 στις 02:31.
    ​The journey is the reward!

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    https://youtu.be/akMo_dcESlA

    Προσωπικά δε θα μου λείψει καθόλου. Και τώρα να σταμάταγε τόσο πιο καλά. Με έχει κουράσει πολύ η αλαζονεία του ο κολοπαιδισμος τού. Είναι το πιο αχονευτο άτομο που έχω δει. Μπορεί και το gp χωρίς αυτόν.
    Από την άλλη Ίσως και να ανοίξω και κανένα μπουκάλι. Τόσο χαρούμενος είμαι που η χοντα θα πάει στα αζήτητα. Οπ.Σορρυ θα είναι μέσα ο αδερφός του πού θα οδηγεί για το βάθρο. Τι?Όχι?



    Λοιπόν για να μη παρεξηγηθώ γιατί πάνω από όλα είμαστε άνθρωποι..
    Σε κάθε αγώνα παρακαλάω ο Μαρκ να έχει έξοδο. Όταν τον είδα να βγαίνει τη πρώτη φορά σηκώθηκα πάνω και χειροκροτουσα. Όχι γιατί θα έχει κάποιος άλλος την ευκαιρία να νικήσει απλά δε μπορώ ούτε να τον βλέπω.
    Πότε όμως δε θέλω να χτυπήσει κάποιος. Στη δεύτερη τούμπα δε πανηγυρισα. Περίμενα να δω αν έχει χτυπήσει. Όταν είδα να πονάει τόσο πολύ μέσα από το κράνος πραγματικά τον λυπήθηκα. Δε ήθελα να χτυπήσει. Δε θέλω κανένας να χτυπάει.

    Και επειδή θα φάω κράξιμο να ξεκαθαρίσω ότι όπως υπάρχουν οί φανατικοί αντιροσσικοι έτσι κι εγώ είμαι αντιμαρκεζικος.ποιος θα με κρίνει?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Μπα, κανεις αλλος οδηγος δε θα το ειχε κανει. Γιατι κανεις αλλος οδηγος δε θα ειχε κανει το πρωτο σωσιμο και κανεις αλλος οδηγος δε θα ειχε φτασει απο 16ος - 3ος. Ετσι απλα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sek Προβολή μηνύματος
    Το 2015 δεν ήταν όταν ο Rossi ξεκίνησε τελευταίος λόγω ποινής και πέρασε όλο το grid αλλά κάποιος τον εμπόδιζε να βγει πρώτος; Ήρεμα ρωτάω, δεν θυμάμαι καλά την χρονιά.. Και μάλλον παιζόταν το πρωτάθλημα...
    Για κάποιο λόγο κι εσύ κι ο Βασίλης διαβάσατε μόνο το δεύτερο μισό, το 16-3. Για να γίνει αυτό όμως πρώτα έπρεπε να γίνει και ένα συγκεκριμένο σώσιμο.

    Όπως και να έχει, στο αρχικό μου σχόλιο αναφερόμουν προφανώς στο υπάρχον γκριντ του 2020, όχι στη διάρκεια της ιστορίας του αθλήματος. Τώρα γιατί άρχισε το ταξίδι στο χρόνο, δεν το κατάλαβα.

    Κακώς πάντως έμπλεξα στην κουβέντα. Ήδη μπήκε ο Ρόσι στη συζήτηση απ' το πουθενά, εσύ ρωτάς ήρεμα (λες κι υπήρχε περίπτωση να ρωτούσες και άγρια πίσω από μια οθόνη) και έχω καταλάβει ήδη πού θα πάει το πράγμα (με το σχόλιο του Κωστή). Δε μου αρέσει να κάνω τέτοιες συζητήσεις. Σταματάω από τη μεριά μου την κουβέντα για το συγκεκριμένο θέμα, δεν έχω και κάτι άλλο να πω επί του θέματος. Όποιος δεν κατάλαβε μέχρι τώρα τι έλεγα εγώ, ο sniper λίγο μετά κι ο Espargaro στο σχόλιό του δε θα το καταλάβει έτσι κι αλλιώς όσο κι αν επιμένω.

  10. #160
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Αυτος ο Μαρκεζ μας εχει πονεσει πολυ το καταλαβαινω αλλα εχουμε 12 σελιδες και απο τις 10 είναι η σαβουρα του. Πολυ λιγα για την ηρεμη δυναμη Ντοβι.... Τον πιστολερο Φαμπιο και το παλτο Βινιαλες.
    Ο Μαρκεζ το λεμε και προσωπικα εγω το λεω χρονια οτι τοσες τουμπες... Καποια στιγμη θα το πληρώσει. Ευχομαι επειδη θελω να βλεπω τα μουτρα του οταν χανει να μην εχει επιπτωσεις και να γυρισει δυνατος. Δυστυχως ειχε περασει στο μυαλο του η εικονα του αχαστου και ατρωτου. Τα 9 του Ροσσι εχει στοχο και για φετος τουλαχιστον δυσκολα θα το πετυχει.
    Θελω να πιστευω οτι η ιατρικη και το πεισμα του θα τον γυρισουν σε ιδιο επιπεδο με πριν. Ομως πλεον πιο υποψιασμενος θα ειναι λιγότερο επιθετικος. Αλλιως να παρει ενα τηλεφωνο τον Ντάνι να μετρησουν κοκκαλα παρεα.

  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.402
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Ο ΜΜ τσαρούχωσε το γκάζι στο κέρμπ γιατι ο Βινιάλες είχε στρίψει στη προηγούμενη καλύτερα απο αυτόν. Στην είσοδο μπήκαν μαζί και στην έξοδο ο Βινιάλες είχες φύγει 2 μηχανάκια μπροστά. Κλάσικ highside τσαντίλας
    Ο Βινιάλες έκανε ρεκόρ γύρου εκείνη τη στιγμή (πριν την έξωδο του ΜΜ ακριβώς)

  12. #162
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    “At one point I thought I had the speed to catch Maverick, but the problem was that overtaking a factory Ducati was an impossible mission,” he said. “We were faster than the Ducati everywhere – on the brakes, entering the corners and corner speed. They just had a bit better traction and the only place they were faster than me was on the straight. Now we are on the same level as the others – we are in the game now.”

    Espargaró’s problem was his overheated front tyre, which increased pressure, thus shrinking the contact patch. “The temperature was massive, because I was behind the Ducatis.”

    KTM needs to work on horsepower for the next few races – the factory still runs under concession rules, so unlike Ducati, Honda, Suzuki and Yamaha (which have their engine specs frozen until 2022) it can introduce new engine specs during the season.

    σπαρος-κτμ
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sek Προβολή μηνύματος
    Το 2015 δεν ήταν όταν ο Rossi ξεκίνησε τελευταίος λόγω ποινής και πέρασε όλο το grid αλλά κάποιος τον εμπόδιζε να βγει πρώτος; Ήρεμα ρωτάω, δεν θυμάμαι καλά την χρονιά.. Και μάλλον παιζόταν το πρωτάθλημα...
    δεν το θυμασαι πολυ καλα...εγινε χειροτερο μαγειρεμα τοτε.ο ροσσι ξεκινησε τελευταιος και σε λιγους γυρους εφτασε 4ος.οι τρεις πρωτοι ειχαν φυγει πολυ μπροστα και δεν ειχε πιθανοτητα να τους πιασει.ΑΛΛΑ του αρκουσε ο χορχε να βγει δευτερος και οχι πρωτος για να παρει το πρωταθλημα.οι τρεις πρωτοι ηταν χορχε-μαρκ-ντανι.ο ντανι σε καποια στιγμη περασε δευτερος και πηγε να πιεσει τον χορχε και να βγει πρωτος!ο μαρκ τοτε και για αυτο το λογο τον αντιπαθησαν πολλοι(και εγω μεσα σε αυτους) ορμηξε με θρασος μπροστα απο τον ντανι προστατευοντας σαν καλο σκυλακι τον χορχε.απλα εμετικος.για να μην πουμε και για τον προηγουμενο αγωνα που ειχε κανει ακομα χειροτερα.

  14. #164
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Νομίζω πως όλοι μπορούμε να επιλέγουμε τα λόγια μας σοφοτερα ώστε να αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις. Ειδικά όταν απευθυνόμαστε σε χρήστες που πάντα προσέχουν τι και πως γράφουν και δεν έχουν προκαλέσει κανέναν. Οι χαρακτηρισμοί δε βοηθούν.

    Οι κάρτες μένουν στο τσεπακι γιατί δεν υπήρξε κακή πρόθεση από κανέναν.

  15. #165
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Περαστικά Πρωταθλητή ΜΜ.Χτύπησες και γέλασε το χειλάκι τους.( των άλλων αθλητών στην πίστα εννοώ )
    Και αν τα παρατήσεις είσαι άλλος ένας ήρωας σακάτης της HRC μαζί με τον Mick και άσε άλλους να καβαλάνε ως τα 65 σε safe mode.
    porca miseria.

Σελίδα 11 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 4ος αγώνας Gran Premio Red Bull de España
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 202
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2019, 12:36
  2. 4ος αγώνας Gran Premio Red Bull de España
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 136
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2018, 10:43
  3. MotoGP 2017 Round #04 Gran Premio Red Bull de España at Jerez
    από FotisFz1 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 116
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2017, 12:21
  4. MOTO GP ROUND 4 RGran Premio Red Bull de EspañaS 22-24/04/2016
    από Sapadak στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 407
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2016, 21:35
  5. GRAN PREMIO bwin.com DE ESPA�A
    από tasoulisk στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2008, 17:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF