Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Τροχαίο ατύχημα στην Π. Ράλλη

  1. #16
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Περαστικά και αγύριστα. Το βίντεο από την κάμερα του μαγαζιού έχει αποθηκευτεί; Ρωτάω γιατί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα διαγράφεται αυτόματα.
    RIDE MORE TALK LESS

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Αυτό που σου είπε παραπάνω το παιδί.
    Θα ζητήσεις τη ποινική δίωξη εκτός από το κόστος της ζημιάς.
    Με αυτό το τρόπο αυξάνεις πιθανότητες αποζημιωσης αλλά είναι δικαίωμα σου αφού τραυματιστηκες κιόλας.
    Στην αστυνομία να πας και μονος σου σε λίγες μέρες γιατί μπορεί να αργήσει να σε φωναξει

  3. #18
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Αυτό με την κάμερα και εισαγγελέα δεν ισχύει πλέον.
    Οποιοσδήποτε ζητάει εγγράφως αντίγραφο με το χρονικό διάστημα που θέλει, και η επιχείρηση υποχρεούται να παραδώσει αντίγραφο.
    Ανάλογα με το ποσό διάστημα κρατάει αρχείο βέβαια.

  4. #19
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Αυτό με την κάμερα και εισαγγελέα δεν ισχύει πλέον.
    Οποιοσδήποτε ζητάει εγγράφως αντίγραφο με το χρονικό διάστημα που θέλει, και η επιχείρηση υποχρεούται να παραδώσει αντίγραφο.
    Ανάλογα με το ποσό διάστημα κρατάει αρχείο βέβαια.
    Και η αστυνομία/τροχαία μεσολαβεί μεταξύ αυτού που ζητάει το αντίγραφο και του ιδιοκτήτη/επιχείρησης που έχει το πρωτότυπο.
    RIDE MORE TALK LESS

  5. #20
    που εισαι ρε Γιαννη πακμαν?χαιρομαι που δεν χτυπησες,περαστικα.ελα να βοηθησεις γιατι εχει πεσει πολυ δουλεια με τις ταμειακες αυτον τον καιρο

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Απ΄ότι κατάλαβα δεν υπήρξε επαφή, σωστά? Αυτό θα δυσκολέψει το πράγμα. Δικαστήριο θα γίνει ούτως ή άλλως από τη στιγμή που υπήρξε τραυματισμός και η απόφασή του θα κρίνει και το πόσο εύκολα θα αποζημιωθείς
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  7. #22
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Περαστικά και αγύριστα Γιάννη!

    Μη το αφήσεις έτσι, να τον κυνηγήσεις.

  8. #23
    Καλησπέρα σε όλους σας.
    Σήμερα μετά από 4.5 μήνες κατάφερα να πάρω το ZZR μου, Χάρηκα πάρα πολύ που το ξανακαβάλησα μετά από τόσο καιρό, Θα ήθελα την βοήθειά σας αν γνωρίζετε κάποιο δικηγόρο για τροχαία ατυχήματα, γιατί αυτός που είχα βρεί δεν ασχολειται με το είδος.
    ride hard.....die free, κι αν είμαι Rock μη με φοβάσαι , έγινα κιόλας 57 ετων

  9. #24
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PacMan Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους σας.
    Σήμερα μετά από 4.5 μήνες κατάφερα να πάρω το ZZR μου, Χάρηκα πάρα πολύ που το ξανακαβάλησα μετά από τόσο καιρό, Θα ήθελα την βοήθειά σας αν γνωρίζετε κάποιο δικηγόρο για τροχαία ατυχήματα, γιατί αυτός που είχα βρεί δεν ασχολειται με το είδος.
    Η Δικηγορική μου Εταιρεία ασχολείται με τροχαία ατυχήματα εδώ και 20 χρόνια. Αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.
    Τελευταία τροποποίηση από CorpseAlive; 11/11/2020 στις 17:22.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    αδελφέ περαστικά κ ποτέ ξανά ατύχημα ,
    δικηγόρο θα ΒΑΛΕΙΣ μόνο κάποιον ο οποίος ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με τροχαία ατυχήματα κ οχι κάποιον (ακόμα κ αδελφός σου να ειναι)
    που ασχολείται με τα πάντα ολα...
    απο κλεφτοκοτάδες - διαζύγια -κλοπές τσαντών -πληστειριασμούς κλπ κλπ ,
    με τον ασχετο δικηγόρο μπορείς να βρεθείς εσύ στα καλά καθούμενα μπλεγμένος χωρίς να φταίς καθόλου ,
    ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν στην επίλογή σου

  11. #26
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    αδελφέ περαστικά κ ποτέ ξανά ατύχημα ,
    δικηγόρο θα ΒΑΛΕΙΣ μόνο κάποιον ο οποίος ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με τροχαία ατυχήματα κ οχι κάποιον (ακόμα κ αδελφός σου να ειναι)
    που ασχολείται με τα πάντα ολα...
    απο κλεφτοκοτάδες - διαζύγια -κλοπές τσαντών -πληστειριασμούς κλπ κλπ ,
    με τον ασχετο δικηγόρο μπορείς να βρεθείς εσύ στα καλά καθούμενα μπλεγμένος χωρίς να φταίς καθόλου ,
    ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν στην επίλογή σου
    Οι δικηγόροι που ασχολούνται αμιγώς με 1 αντικείμενο δεν υπάρχουν.
    Συνήθως ασχολούνται με 2-3 αντικείμενα.
    Π.χ. εμείς σαν εταιρεία , 1 δικηγόρος αναλαμβάνει τα Διοικητικά , ένας τα Τροχαία και πάει λέγοντας.
    ''απο κλεφτοκοτάδες - διαζύγια -κλοπές τσαντών -πληστειριασμούς κλπ κλπ ,
    με τον ασχετο δικηγόρο μπορείς να βρεθείς εσύ στα καλά καθούμενα μπλεγμένος χωρίς να φταίς καθόλου ,''

    Οι νέοι δικηγόροι , λόγω ανάγκης βιοπορισμού και λόγω του ότι ακόμα δεν εχουν κατασταλάξει με τι θέλουν να ασχοληθούν πολλές φορές , ασχολούνται με όλα τα επιστητά .
    Ωστόσο το να βρεθείς μπλεγμένος από λάθος δικηγόρου και χωρίς προηγούμενη βάση δεν γίνεται. Δεν μπορεί να γίνει διότι δεν μπορείς να αυτοκατηγορηθείς και ακόμα και αν το κάνεις δεν θα ληφθεί υπόψη αν δεν έχει τα βασικά χαρακτηριστικά της ρητής ομολογίας.
    Χωρίς να θέλω , λοιπόν, να σε προσβάλλω και επειδή και επειδή, είναι πιθανό να γνωρίζω παραπάνω πράγματα σχετικά με τον χώρο , στον οποίο δραστηριοποιούμαι , τα παραπάνω είναι παραπλανητικά.
    Κανένα σοβαρό γραφείο δεν ασχολείται με 1 αντικείμενο.
    Δεν μπορείς να βρεθείς κατηγορούμενος στα καλά καθούμενα λόγω κακού δικηγόρου.
    Συμφωνώ στο θέμα προσοχής στην επιλογή όμως.
    Τελευταία τροποποίηση από CorpseAlive; 11/11/2020 στις 19:55.

  12. #27
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Σου έστειλα πμ με στοιχεία δικηγόρου. Τον χρειάστηκε φίλος πριν λίγα χρόνια και είχε πολύ καλά αποτελέσματα!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    corpsealive ...σίγουρα ξέρεις πολλά περισσότερα λόγω επαγγέλματος (δικηγόρος αν κατάλαβα )
    δεν μιλάω για να σε βάλει φυλακή ο ΑΣΧΕΤΟΣ με τα τροχαία δικηγόρος....αλλά σε θέματα κυρίως αποζημειώσεων στα δικαστήρια ,
    ξέρω απο ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ περίπτωση με χαρτιά κ αποδείξεις βέβαια κ οχι ακουσα σε κάποιο καφενείο τον κουμπάρο του καφετζή κλπ κλπ δηλαδή αοριστίες ,που πατέρας ξαδελφού μου ,παρασύρθηκε απο αυτοκινητο στην παραλιακή γλυφάδας-βάρκιζας κ σκοτώθηκε επι τόπου,ο πατερας του πεζός πέρασε οχι με πράσινο φαναρι για αυτον ουτε απο διάβαση πεζών κ τον χτύπησε αμάξι στην αριστερη λωρίδα που ετρεχε με 25 η 30χλ περισσότερο απο το κανονικό,εβαλε για δικηγόρο την κουμπάρα του κ τον αντρα της (και οι 2 δικηγόροι που εργάζονται σε μεγάλη τράπεζα ) αλλά ποτέ δεν ειχαν ασχοληθεί με τροχαία αλλη φορά, ε λοιπόν για να μην κουράζω ...αρες μάρες κουταμάρες ,εβγαζαν μια αστεία αποζημείωση για τον θάνατο του ανθρώπου κ θα δούμε κ θα κάνουμε κλπ κ δεν εδειχναν κ μεγάλη προθυμία για να διαβάσουν τους νόμους για το σχετικό τροχαίο κλπ ,πηγε σε γνωστό του επίσης δικηγόρο το.υ ειπε εγω ασχολούμαι με κληρονομικά κυρίως κ να πάς μόνο σε δικηγόρο για τροχαία ,βρήκε μέσω γνωστού αλλον δικηγόρο που αχολειται μονο με τροχαία ,η αποζημείωση βγήκε 600.000 ευρώ ,πρίν 6 η 7 χρόνια η ιστορία αυτη ,ειδα κ την επιταγή με τα μάτια μου κ οχι μου το ειπε ο ξάδελφος στο τηλεφωνο, επιμένω ο κατάλληλος δικηγόρος για την κατάλληλη υπόθεση...ας μην γράψω για φιλο που απολύθηκε στον ιδιωτικο τομέα κ ενω δικαιουνταν καλή αποζημείωση (λόγω πολλών χρόνων στην ιδια δουλειά) ,εβαλε φίλη του δικηγόρο κ παρα λίγο να πληρώσει αντι να εισπράξει ..καταλαβε αμέσως οτι πρόκειται για δικηγόρο που ασχολείται με ...κλεφτοκοτάδες κ οχι με εργασιακά θέματα ,πήγε σε εργατολόγο δικηγόρο πήρε περίπου 16.000 ευρώ σαν αποζημείωση κ ολα καλά,επιμένω ειδικά για τροχαία εργασιακά κληρονομικά η ναυτιλιακά (καλά εκεί μιλάμε για αλλη επιστήμη.... ) ΘΕΛΕΙ τον ανάλογο στην ειδίκευσή του δικηγόρο ...
    ο κάθε ενας βέβαια (ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάει...) πράττει αναλόγως....
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 12/11/2020 στις 11:58.

  14. #29
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    corpsealive ...σίγουρα ξέρεις πολλά περισσότερα λόγω επαγγέλματος (δικηγόρος αν κατάλαβα )
    δεν μιλάω για να σε βάλει φυλακή ο ΑΣΧΕΤΟΣ με τα τροχαία δικηγόρος....αλλά σε θέματα κυρίως αποζημειώσεων στα δικαστήρια ,
    ξέρω απο ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ περίπτωση με χαρτιά κ αποδείξεις βέβαια κ οχι ακουσα σε κάποιο καφενείο τον κουμπάρο του καφετζή κλπ κλπ δηλαδή αοριστίες ,που πατέρας ξαδελφού μου ,παρασύρθηκε απο αυτοκινητο στην παραλιακή γλυφάδας-βάρκιζας κ σκοτώθηκε επι τόπου,ο πατερας του πεζός πέρασε οχι με πράσινο φαναρι για αυτον ουτε απο διάβαση πεζών κ τον χτύπησε αμάξι στην αριστερη λωρίδα που ετρεχε με 25 η 30χλ περισσότερο απο το κανονικό,εβαλε για δικηγόρο την κουμπάρα του κ τον αντρα της (και οι 2 δικηγόροι που εργάζονται σε μεγάλη τράπεζα ) αλλά ποτέ δεν ειχαν ασχοληθεί με τροχαία αλλη φορά, ε λοιπόν για να μην κουράζω ...αρες μάρες κουταμάρες ,εβγαζαν μια αστεία αποζημείωση για τον θάνατο του ανθρώπου κ θα δούμε κ θα κάνουμε κλπ κ δεν εδειχναν κ μεγάλη προθυμία για να διαβάσουν τους νόμους για το σχετικό τροχαίο κλπ ,πηγε σε γνωστό του επίσης δικηγόρο το.υ ειπε εγω ασχολούμαι με κληρονομικά κυρίως κ να πάς μόνο σε δικηγόρο για τροχαία ,βρήκε μέσω γνωστού αλλον δικηγόρο που αχολειται μονο με τροχαία ,η αποζημείωση βγήκε 600.000 ευρώ ,πρίν 6 η 7 χρόνια η ιστορία αυτη ,ειδα κ την επιταγή με τα μάτια μου κ οχι μου το ειπε ο ξάδελφος στο τηλεφωνο, επιμένω ο κατάλληλος δικηγόρος για την κατάλληλη υπόθεση...ας μην γράψω για φιλο που απολύθηκε στον ιδιωτικο τομέα κ ενω δικαιουνταν καλή αποζημείωση (λόγω πολλών χρόνων στην ιδια δουλειά) ,εβαλε φίλη του δικηγόρο κ παρα λίγο να πληρώσει αντι να εισπράξει ..καταλαβε αμέσως οτι πρόκειται για δικηγόρο που ασχολείται με ...κλεφτοκοτάδες κ οχι με εργασιακά θέματα ,πήγε σε εργατολόγο δικηγόρο πήρε περίπου 16.000 ευρώ σαν αποζημείωση κ ολα καλά,επιμένω ειδικά για τροχαία εργασιακά κληρονομικά η ναυτιλιακά (καλά εκεί μιλάμε για αλλη επιστήμη.... ) ΘΕΛΕΙ τον ανάλογο στην ειδίκευσή του δικηγόρο ...
    ο κάθε ενας βέβαια (ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάει...) πράττει αναλόγως....
    Παραδόξως είχαμε αναλάβει εμείς μια τέτοια περίπτωση που αναφέρεις πριν τόσα περίπου χρόνια και στην περιοχή που αναφέρεις. Έχει πλάκα να λέμε την ίδια.
    Δεν διαφωνώ στο ότι υπάρχει εξειδίκευση και εμείς ασχολούμαστε μόνο με Διοικητικά (Ένστολους-Απόστρατους ) και Τροχαία Ατυχήματα.
    Διαφώνω ότι μπορεί να σε μπλέξει ο δικηγόρος.
    Προφανώς στην υπόθεση που αναφέρεις , ο ξάδελφος πήγε σε δικηγόρο που είναι άσχετος. Και λέω άσχετος γιατι στις περιπτώσεις Ψυχικής Οδύνης κανένα δικαστήριο δεν θα επιδίκαζε μόνο 16000 και ιδιαίτερα σε Α βαθμού συγγενείς.
    Ας μην μονοπωλήσουμε άλλο το θέμα , γιατί ο άνθρωπος ψάχνει για απαντήσεις που θα τον βοηθήσουν.
    Μια τελευταία κουβέντα είναι , όταν πας σε δικηγόρο και σου δώσει το τελικό ποσό που θα διεκδικήσετε, ζήτα αναλυτικά τα κονδύλια που προκύπτουν.
    Τέλος, ότι χρειαστεί οποιοσδήποτε από συμβουλές μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.
    Θα χαρώ να εξυπηρετήσω σύντροχους.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Ατυχημα στην Π.Ραλλη
    από SpineshankD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2008, 23:05
  2. Ατυχημα στην Λιμνη Ευβοιας
    από sunnymtx στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2006, 00:17
  3. ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ 5-3-06
    από Angie στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 14:53
  4. Προσοχή στην Πέτρου Ράλλη!!!!
    από CHRISTINE στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 10:57
  5. Ατύχημα στην Κηφισίας
    από pissaman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 10:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF