Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: Τροχαίο ατύχημα στην Π. Ράλλη

  1. #1

    Τροχαίο ατύχημα στην Π. Ράλλη

    Καλημέρα σε όλους σας. Στις 29 Ιουνίου Δευτέρα και ώρα 17.30 είχα τροχαίο ατύχημα στην Π. Ράλλη στο ύψος μετά τον Χαρμάνη ακριβώς κάτω από την πεζογέφυρα (δηλ στο νούμερο 76) με ταξί που από αριστερή λωρίδα έκανε απότομα ελιγμό δεξιά και φρέναρε για να παραλάβει πελάτη. Αν κάποιος είδε κάτι ας επικοινωνήσει στο τηλ 6932542908. Ευχαριστώ
    ride hard.....die free, κι αν είμαι Rock μη με φοβάσαι , έγινα κιόλας 57 ετων

  2. #2
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Ωπ, όλα καλά;

    Χτύπησες;

  3. #3
    Καλημέρα, βαθύ γδάρσιμο(κάψιμο) στο πόδι από το γόνατο μέχρι τον αστράγαλο, το ίδιο και στο χέρι από τον καρπό μέχρι τον αγκώνα, μερικά πλευρά(τα οποία μετά από 15 μέρες πονάνε ακόμα) και αρκετούς μώλωπες. Κατά τα άλλα όπως είπαν και οι γιατροί, το πάχος μου με έσωσε και δεν έσπασα κάτι και ούτε πειράχτηκαν ζωτικά όργανα. (οπότε ότι μου λένε περί δίαιτας το απορρίπτω!!!!! )λολολ.

    Τώρα όσο αφορά το ZZR μου αφού το κράτησα 23 χρόνια αγρατζούνιστο, ήρθε η στιγμή να το αποχαιρετήσω.......έχει μεγάλη ζημιά. Βλέποντας και πράτοντας!!!

    Κατά τα άλλα
    Ερώτηση:γιατί πέφτουμε????
    Απάντηση: για να σηκωθούμε και να ξανακαβαλήσουμε την μοτό μας......

    Π Α Ν Τ Α Ο Ρ Θ Ι Ο Ι!!!!!!!!!!
    ride hard.....die free, κι αν είμαι Rock μη με φοβάσαι , έγινα κιόλας 57 ετων

  4. #4
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Περαστικά... Ο ταξιτζής τι λέει για όλο αυτό;Έμπλεξες με τις ασφάλειες;
    Μην μου πεις πως εξαφανίστηκε.
    porca miseria.

  5. #5
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Περαστικά κι αγύριστα.
    Ελπίζω τουλάχιστον να καταφέρεις να αποζημιωθείς όπως πρέπει.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #6
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    περαστικά και πάντα δυνατός!
    καλά ξεμπερδέματα, υπάρχει πιθανότητα να στραφεί εναντίον σου έλληνες είμεθα μιλά και με κανα δικηγόρο καλού κακού
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Κάμερες ασφαλείας υπάρχουν εκεί γύρω;;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #8
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.250
    Περαστικά ρε φίλε και καλή έκβαση σε όλα εύχομαι.
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    περαστικα

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PacMan Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση:γιατί πέφτουμε????
    Απάντηση: για να σηκωθούμε και να ξανακαβαλήσουμε την μοτό μας......

    Π Α Ν Τ Α Ο Ρ Θ Ι Ο Ι!!!!!!!!!!
    Περαστικά , τα είπες όλα !

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Περαστικα σου σου ευχωμαι καλη αναρρωση ...και να βγαλεις ακρη οσο καλυτερα γινεται !

    Θα μου επιτρεψεις....τι ρουχα φορουσες ?
    ειχες μπουφαν μοτοσυκλετας...και μακρυ παντελονι ?
    δεν το λεω με σκοπο ''να σου την πω'' απλα εαν δεν φορουσες θεωρεις οτι μπορουσες να γλυτωσεις με
    λιγοτερα τραυματα ?
    Ετσι να τα λεμε και αυτα για μερικους φιλους που επειμενουν οτι ''δεν τυχαινει σε μενα'' και παω μονο με το βρακι !

  12. #12
    Παρ' όλο που αλλαξε λωρίδα χωρίς φλας και άναψε τα αλαρμ μετά το απότομο φρενάρισμα του για να πάρει πελάτη λέει ότι δεν φταίει.......βρήκα βιντεο από κοντινό μαζαζί....αλλά λόγω προσωπικών δεδομένων πρέπει να παρεμβει εισαγγελέας μάλλον. Οσο για την ενδυμασία είχα καλοκαιρινό μπουφαν(σχιστηκε το αριστερό μανικι και έχασα την επιαγκωνίδα) τζίν παντελόνι(σχιστηκε και αυτό) από το κράνος έσπασε η ζελατίνα και εχει κτυπήματα παντού από τις τούμπες. καθώς επίσης και ότι είχα στο τσαντακι μέσης( γυαλια πρεσβιωπίας, κινητά, usb στικ της δουλειας μου καθώς και το ιδιο το τσαντακι(κολόρι) εγιναν σκόρπια διαδήλωση στο δρόμο, ασε μην πώ πόσα αυτοκίνητα πέρασαν από πάνω τους.Σημασία έχει ότι εγώ είμαι καλά και θα ξαναδώ την οικογένεια μου και τους φίλους μου. Ολα τα άλλα θα γίνουν, εκτος από το ZZR λογω του 'οτι ειναι 24ετιας και η Kawasaki δεν έχει ανταλλακτικά, και προπάντον όταν θα γίνει το δικαστήριο αν το κερδίσω η ασφάλεια δεν θα δώσει πάνω από 1000-1500 ευρώ λόγω παλαιότητας.........Και να φανταστείτε ότι σε βόλτα της προηγούμενης μέρας μου είπαν πως κατάφέρνω και το διατηρώ αγρατζούνιστο τόσα χρόνια........ Είναι το ΖΖR στη φωτό μου!!!!!!!
    Τελευταία τροποποίηση από PacMan; 15/07/2020 στις 16:29.
    ride hard.....die free, κι αν είμαι Rock μη με φοβάσαι , έγινα κιόλας 57 ετων

  13. #13
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PacMan Προβολή μηνύματος
    Παρ' όλο που αλλαξε λωρίδα χωρίς φλας και άναψε τα αλαρμ μετά το απότομο φρενάρισμα του για να πάρει πελάτη λέει ότι δεν φταίει.......βρήκα βιντεο από κοντινό μαζαζί....αλλά λόγω προσωπικών δεδομένων πρέπει να παρεμβει εισαγγελέας μάλλον. Οσο για την ενδυμασία είχα καλοκαιρινό μπουφαν(σχιστηκε το αριστερό μανικι και έχασα την επιαγκωνίδα) τζίν παντελόνι(σχιστηκε και αυτό) από το κράνος έσπασε η ζελατίνα και εχει κτυπήματα παντού από τις τούμπες. καθώς επίσης και ότι είχα στο τσαντακι μέσης( γυαλια πρεσβιωπίας, κινητά, usb στικ της δουλειας μου καθώς και το ιδιο το τσαντακι(κολόρι) εγιναν σκόρπια διαδήλωση στο δρόμο, ασε μην πώ πόσα αυτοκίνητα πέρασαν από πάνω τους.Σημασία έχει ότι εγώ είμαι καλά και θα ξαναδώ την οικογένεια μου και τους φίλους μου. Ολα τα άλλα θα γίνουν, εκτος από το ZZR λογω του 'οτι ειναι 24ετιας και η Kawasaki δεν έχει ανταλλακτικά, και προπάντον όταν θα γίνει το δικαστήριο αν το κερδίσω η ασφάλεια δεν θα δώσει πάνω από 1000-1500 ευρώ λόγω παλαιότητας.........Και να φανταστείτε ότι σε βόλτα της προηγούμενης μέρας μου είπαν πως κατάφέρνω και το διατηρώ αγρατζούνιστο τόσα χρόνια........ Είναι το ΖΖR στη φωτό μου!!!!!!!
    Θα πρέπει να βάλεις δικηγόρο για να βγεί άκρη.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #14
    Έβαλα, αλλά πρέπει να περιμένουμε να με καλέσει η τροχαία για κατάθεση να γίνει η δικογραφία και μετά βλέπουμε.
    ride hard.....die free, κι αν είμαι Rock μη με φοβάσαι , έγινα κιόλας 57 ετων

  15. #15
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PacMan Προβολή μηνύματος
    Έβαλα, αλλά πρέπει να περιμένουμε να με καλέσει η τροχαία για κατάθεση να γίνει η δικογραφία και μετά βλέπουμε.
    Ναι έχει διαδικασία και θα την ακολουθήσεις αναγκαστικά.
    Και θα δηλωσεις τον τραυματισμό και θα ζητήσεις την ποινική του δίωξη για τον τραυματισμό σου.
    Μόνο έτσι θα αποζημιωθείς.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ατυχημα στην Π.Ραλλη
    από SpineshankD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2008, 23:05
  2. Ατυχημα στην Λιμνη Ευβοιας
    από sunnymtx στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2006, 00:17
  3. ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ 5-3-06
    από Angie στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 14:53
  4. Προσοχή στην Πέτρου Ράλλη!!!!
    από CHRISTINE στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 10:57
  5. Ατύχημα στην Κηφισίας
    από pissaman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 10:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF