Σελίδα 2 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 277

Θέμα: Αγόρασα ένα FZR 1000 '95 (το οποίο θα κρατήσω σε γνήσια κατάσταση)

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Πανέμορφο πραγματικά. Να το χαρείς όσο δεν πάει.

  2. #17
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Καλοριζικο πραγματικα φαίνεται σουπερ!!
    Λυση στο θεμα σου ειναι να χτυπήσεις καμια διεγραμενη μοτοσυκλετα ολόκληρη για ανταλλακτικά

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    Πρίν πάρω το THUNDERACE ήθελα να πάρω αυτό το μοντέλο και μάλιστα σε αυτό το χρώμα.
    Πανέμορφο μηχανάκι...(στα δικά μου μάτια)
    Καλόταξιδο

  4. #19
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    To fzr,gsxr11,ninja9, ωραίες μηχανές,τέλεια αναλογία sport με touring.
    Καλές βόλτες
    porca miseria.

  5. #20
    Γεια σου ρε Χριστόφορε !!!
    Καλα να περνας στα ξενα .
    Θυμαμαι τον πρωτο καιρο που μας ελεγες για τις δυσκολιες .
    Πρεπει να πηρες σιγα σιγα τα πανω σου .
    Το κοριτσι το παντρευτηκες ,τι εκανες ;

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Πανέμορφο πραγματικά. Να το χαρείς όσο δεν πάει.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Καλοριζικο πραγματικα φαίνεται σουπερ!!
    Λυση στο θεμα σου ειναι να χτυπήσεις καμια διεγραμενη μοτοσυκλετα ολόκληρη για ανταλλακτικά
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Πρίν πάρω το THUNDERACE ήθελα να πάρω αυτό το μοντέλο και μάλιστα σε αυτό το χρώμα.
    Πανέμορφο μηχανάκι...(στα δικά μου μάτια)
    Καλόταξιδο
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    To fzr,gsxr11,ninja9, ωραίες μηχανές,τέλεια αναλογία sport με touring.
    Καλές βόλτες
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!
    Για εδώ Αυστραλία, είναι γενικότερα πολύ σπάνιο μοντέλο, όπως και κάθε άλλη παλιά μοτοσικλέτα. Οι Αυστραλοί ότι παλιό, το εκτιμάνε και το κυνηγάνε να το αποκτήσουν. Έτσι, αυτό το κάνει ακόμα πιο σπάνιο, όπως και τα ανταλλακτικά του.
    Αν βρω κάτι στην Ελλάδα μόνο και να το κάνω κομάτια εκεί και να το φέρω εδώ σε ανταλλακτικά.
    Ξέρουμε σε τι άλλο χρώμα έβγαινε το 1000 αυτής της χρονιάς? Νόμιζα ότι ήταν μόνο αυτό (το άλλο με τις μωβ ζάντες είναι του '94)
    Τόσο τα FZR, όσο και τα GSXR11, αλλά και τα NINJA 9 είναι μοτοσικλέτες που μου αρέσουν και μένα. Αργότερα μπορεί να κάνω την κίνηση και στις άλλες δύο
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Γεια σου ρε Χριστόφορε !!!
    Καλα να περνας στα ξενα .
    Θυμαμαι τον πρωτο καιρο που μας ελεγες για τις δυσκολιες .
    Πρεπει να πηρες σιγα σιγα τα πανω σου .
    Το κοριτσι το παντρευτηκες ,τι εκανες ;
    Τα πράγματα πλέον είναι πολύ καλά, Δόξα το Θεό!
    Ναι, είχαμε παντρευτεί στις αρχές ακόμα που είχα φτάσει εκεί. Βέβαια, μετά από μερικά χρόνια, καταλάβαμε ότι δεν μπορούσαμε να ζήσουμε μαζί και πήραμε την απόφαση να χωρίσουμε (πριν 3 χρόνια).
    Είμαστε πολύ καλοί φίλοι μέχρι και σήμερα. Μπορώ να σου πω, ότι είναι ο καλύτερός μου φίλος! Σπάνιο άτομο!!! Απλά δεν κάναμε μαζί για οικογένεια!
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Πραγματικά πολύ όμορφο μηχανάκι. Σε κατάσταση βιτρίνας. Σού εύχομαι να το χαρείς.
    Μία ένσταση έχω στο ότι το έφερες με τρέιλερ και όχι οδηγώντας.
    Και μια συμβουλή. ΜΗΝ τού βγάλεις πινακίδες κλασικού. Γιατί να το φαει το γκαράζ και το ξεσκονοπανο? Πιες του το αίμα.
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 17/07/2020 στις 23:00.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #24
    Καλορίζικο! Αν θέλεις κάποια βοήθεια σε ανταλλακτικά ή οτιδήποτε από Brisbane, στείλε μήνυμα. Εδώ είμαι.

    Καλή δύναμη με το lockdown.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά πολύ όμορφο μηχανάκι. Σε κατάσταση βιτρίνας. Σού εύχομαι να το χαρείς.
    Μία ένσταση έχω στο ότι το έφερες με τρέιλερ και όχι οδηγώντας.
    Και μια συμβουλή. ΜΗΝ τού βγάλεις πινακίδες κλασικού. Γιατί να το φαει το γκαράζ και το ξεσκονοπανο? Πιες του το αίμα.
    Κατ' αρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Θα προσπαθήσω να το οδηγήσω όσο πιο πολύ γίνεται!
    Το έφερα με τρέιλερ μόνο και μόνο γιατί εκείνη τη μέρα είχε βροχοπτώσεις και δεν ήθελα να γίνω μούσκεμα! Επίσης το γεγονός ότι δεν είχε ασφάλεια...(άσε μη γίνει τίποτα στο δρόμο).
    Θα σου πω για ποιο λόγο θέλω να του βγάλω πινακίδα κλασσικού:
    1) Γιατί δεν θα πληρώνω άδεια ένα σκασμό λεφτά
    2) Γιατί, πέρυσι, το Burgman που έχω το περπάτησα ΜΟΝΟ 2 φορές σε ένα χρόνο
    Πλέον έχω πολύ δουλειά (2 δουλειές κάνω) και δεν έχω χρόνο για να καβαλήσω μοτοσικλέτα. Τώρα θα μου πεις "και τι την αγόρασες ρε Χριστόδουλε αφού ήξερες ότι δε θα την περπατήσεις πολύ?" Ε....ψώρα είναι. Είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από turogalos Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο! Αν θέλεις κάποια βοήθεια σε ανταλλακτικά ή οτιδήποτε από Brisbane, στείλε μήνυμα. Εδώ είμαι.

    Καλή δύναμη με το lockdown.
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Ωραία μοτοσυκλέτα το FZR 1000 και πολυτάλαντη. Το δικό σου είναι σε άψογη κατάσταση, να είσαι καλά να το χαρείς.

    Παλιότερα ήμουν στο τσακ να πάρω ένα 1000 ασημί exup, με το διπλό φανάρι αλλά δεν έκατσε τελικά και μου έχει μείνει. Ήταν πιο ανθρώπινες οι μηχανές του τότε, μπορούσες να βάλεις και δεύτερο άτομο.

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Ωραία μοτοσυκλέτα το FZR 1000 και πολυτάλαντη. Το δικό σου είναι σε άψογη κατάσταση, να είσαι καλά να το χαρείς.

    Παλιότερα ήμουν στο τσακ να πάρω ένα 1000 ασημί exup, με το διπλό φανάρι αλλά δεν έκατσε τελικά και μου έχει μείνει. Ήταν πιο ανθρώπινες οι μηχανές του τότε, μπορούσες να βάλεις και δεύτερο άτομο.
    Σε ευχαριστώ πολύ! Θέλει κάποιες εργασίες και θα ανεβάσω φωτιγραφίες σε μερικές μέρες όταν αρχίσω να ξηλώνω πράγματα και θα δείτε τι εννοώ.
    Το μοντέλο που εννοείς πρέπει να είναι αυτό του 1989! Πολύ όμορφο!!! Δε θα έλεγα όχι με τίποτα!
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  14. #29
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Χριστόδουλε ανέφερες οτι εχει παλιά λάστιχα οπότε φαντάζομαι οτι θα τα αλλάξεις σύντομα.
    Εδώ λοιπόν θέλει προσοχή στις διαστάσεις!
    Αυτη η μοτοσυκλέτα έχει διαστάσεις που δύσκολα θα βρείς σήμερα.
    Οι original διαστάσεις είναι 130/60 17 εμπρός και 170/60 17 πίσω.
    Το πίσω δεν ειναι πρόβλημα, μπορείς να βαλεις 180/50 17 που ειναι πολύ συμηθισμένο λάστιχο και βρίσκεις τα πάντα.
    Εμπρός θα πας μαλλον σε 120/70 17 αλλά θα πρέπει να το χαμηλώσεις λίγο απο τις τιμονόπλακες για να έρθει στα ίσια του και να έχει σωστή γεωμετρία.
    Το 130/60 17 εχει υψος 78mm ενω το 120/70 17 εχει 84mm άρα θα το χαμηλώσεις 6mm.

    Αν είναι ήδη αλλαγμένα με αυτές τις διαστάσεις, που ειναι πολύ πιθανόν, δες αν είναι χαμηλωμένο. Αλλάζει πολύ η μηχανή με αυτή την αλλαγή!

    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Χριστόδουλε ανέφερες οτι εχει παλιά λάστιχα οπότε φαντάζομαι οτι θα τα αλλάξεις σύντομα.
    Εδώ λοιπόν θέλει προσοχή στις διαστάσεις!

    Ναι, πρέπει να της αλλάξω λάστιχα. Η ημερομηνία κατασκευής τους έγραφε κάποια εβδομάδα του 2008!! Και τα καταλαβαίνεις ότι είναι σκληρά πλέον. Θα το κοιτάξω αυτό με τις διαστάεις. Κάτι θυμόμουνα ότι είχε περίεργες διαστάσεις το 1000.
    Να φανταστώ ότι 130 για μπροστά δε βγάζουν πλέον οι εταιρείες??

    Το άλλο που θέλω να κάνω, είναι να ισιάξω την πίσω ζάντα που έχει ένα μικρό στράβωμα (φώτο). Θέλω να την πάω σε κάποιον εδώ να τη φτιάξει, μετά να τη βάψω στο γνήσιο χρώμα της, επειδή ο προηγούμενος ιδιοκτήτης όπως βλέπεις στη φώτο αφαίρεσε το χρώμα από τα χείλη της και τη γυάλισε. Και μετά φυσικά, λάστιχα!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200615_103129.jpg 
Προβολές:	421 
Μέγεθος:	75,3 KB 
ID:	419725
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

Σελίδα 2 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. δυστιχως πουλαω ενα FZR 1000 EXUP 95
    από tdmakis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2006, 15:19
  2. το σαββατο θα ειμαι πανω!!
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2004, 15:00
  3. Μην το χάσετε, θα χάσετε...
    από swtos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 15:28
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 13:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF