Σελίδα 7 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 277

Θέμα: Αγόρασα ένα FZR 1000 '95 (το οποίο θα κρατήσω σε γνήσια κατάσταση)

  1. #91
    Λοιπόν... το στράβωμα της ζάντας, φτιάχτηκε σε ειδικό. Δεν φαίνεται τίποτα πλέον.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200922_132223.jpg 
Προβολές:	522 
Μέγεθος:	77,3 KB 
ID:	421167

    Και μόλις την έφερα σπίτι, μπήκε στην υαλοβολή. Κουκλί έγινε! Εδώ να αναφέρω, πως το καινούριο πιστόλι που αγόρασα για την καμπίνα, έκανε άψογη και γρήγορη δουλειά!!! Δεν έχει καμιά σχέση με το στάνταρ που σου δίνουν με την καμπίνα! Έβγαζε το χρώμα από τη ζάντα άμεσα!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200922_141001.jpg 
Προβολές:	522 
Μέγεθος:	61,4 KB 
ID:	421168

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200922_151818.jpg 
Προβολές:	524 
Μέγεθος:	104,2 KB 
ID:	421169

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200922_151829.jpg 
Προβολές:	525 
Μέγεθος:	103,4 KB 
ID:	421170
    Τελευταία τροποποίηση από csofos; 26/09/2020 στις 12:39.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  2. #92
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Κάτι κάνεις με το upload... του λές ποιο αρχείο θέλεις και μετά πατάς να το ανεβάσει σε δεύτερη κίνηση. Μην αντιγράφεις το λίνκ αναφοράς απο κάτω.

    Κάποια χρώματα, συνήθως σκούρα χωρίς να δείχνουν μεταλλικά, καθαρίζουν και με αγριοκοιτάγματα.
    Άλλα σε κάνουν να ζηλεύεις το Τσερνομπιλ, συνήθως βαριά μεταλλικά όπως το τιτανίου...

  3. #93
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Κάτι κάνεις με το upload... του λές ποιο αρχείο θέλεις και μετά πατάς να το ανεβάσει σε δεύτερη κίνηση. Μην αντιγράφεις το λίνκ αναφοράς απο κάτω.

    Κάποια χρώματα, συνήθως σκούρα χωρίς να δείχνουν μεταλλικά, καθαρίζουν και με αγριοκοιτάγματα.
    Άλλα σε κάνουν να ζηλεύεις το Τσερνομπιλ, συνήθως βαριά μεταλλικά όπως το τιτανίου...
    Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό τώρα. Όταν τις πρωτοανέβασα, δεν το έκανε. Δεν έκανα τίποτα διαφορετικό από ότι κάνω πάντα. Μήπως έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν μπορούσα να συνδεθώ επί 6 μέρες στο moto.gr??? Μου έβγαζε ότι το site δεν υπάρχει ή ότι δεν ανταποκρίονεται. Σήμερα κατάφερα να συνδεθώ.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  4. #94
    Σήμερα ξήλωσα το λάστιχο από το μπροστινό τροχό και έβγαλα και τα ρουλεμάν του. Θα αλλαχτούν ρουλεμάν και τσιμούχες και στους δύο τροχούς. Θα γίνει υαλοβολή και σε αυτόν τον τροχό, αλλά πρώτα πρέπει να βγάλω χρώμα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200930_171733.jpg 
Προβολές:	461 
Μέγεθος:	103,1 KB 
ID:	421295

    Καθάρισα το μηχανισμό του ταχύμετρου και το γέμισα με ολόφρεσκο γράσσο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200930_172019.jpg 
Προβολές:	458 
Μέγεθος:	75,8 KB 
ID:	421296

    Πριν μερικές μέρες είχα καθαρίσει και αυτό το ρημαδιασμένο το EXUP
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200930_172027.jpg 
Προβολές:	461 
Μέγεθος:	94,1 KB 
ID:	421297

    Τα άσχημα νέα όμως, είναι πως οι δίσκοι είναι πολύ κοντά στο όριό τους. Η Yamaha λέει πως το ελάχιστο πάχος των μπροστινών δίσκων είναι τα 4χιλ. Οι δικοί μου έχουν 4,18χιλ ο ένας και 4,51 ο άλλος!!! Πάμε για καινούριους δίσκους λοιπόν. Έχει κανείς να προτείνει κάτι?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200930_171807.jpg 
Προβολές:	459 
Μέγεθος:	69,1 KB 
ID:	421298
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  5. #95
    Μερικές μέρες πριν, έκανα αμμοβολή και το πλαίσιο της ουράς. Μόνο που αυτή τη φορά, το γυαλί, δεν μπορούσε να βγάλει το χρώμα και δοκίμασα λυχνίτη ως υλικό τριβής.
    Το αποτέλεσμα πριν και μετά.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200922_155157.jpg 
Προβολές:	384 
Μέγεθος:	101,6 KB 
ID:	421833
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    Δισκους,ΜΟΝΟ μαμα.

  7. #97
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από csofos Προβολή μηνύματος

    Επίσης έβαψα και αυτές τις ρημάδες τις βίδες της πολλαπλής εξαγωγής για να μη τις ξεχάσω
    Συνημμένο 421064

  8. #98
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από csofos Προβολή μηνύματος

    Πριν μερικές μέρες είχα καθαρίσει και αυτό το ρημαδιασμένο το EXUP
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200930_172027.jpg 
Προβολές:	461 
Μέγεθος:	94,1 KB 
ID:	421297

    Τα άσχημα νέα όμως, είναι πως οι δίσκοι είναι πολύ κοντά στο όριό τους. Η Yamaha λέει πως το ελάχιστο πάχος των μπροστινών δίσκων είναι τα 4χιλ. Οι δικοί μου έχουν 4,18χιλ ο ένας και 4,51 ο άλλος!!! Πάμε για καινούριους δίσκους λοιπόν. Έχει κανείς να προτείνει κάτι?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200930_171807.jpg 
Προβολές:	459 
Μέγεθος:	69,1 KB 
ID:	421298
    Aν έχεις ακόμα προσβάσιμο το exup θα ήταν καλό να το λιπάνεις με ένα γράσο που αντέχει θερμοκρασίες, δεν θυμάμαι το όνομα αυτή την στιγμή.

    Οι οι δικοί του δίσκοι είναι καλής ποιότητας και του ταιριάζουν, απο τιμή δεν ξέρω αν είναι λογική. Σε γενικές γραμμές είναι λίγο φθηνότεροι
    από τους σύγχρονους. Άλλη μια λύση με καλή ποιότητα και σχεδιασμό που να ταιριάζει, είναι οι TRW απο Lucas αλλά και αυτοί 330 ΑUτS!..

    Aν βρείς κάποια άκρη με δίσκους ανακοίνωσε το γιατί ψάχνω καιρό και παρόλο το ότι τους φοράμε 3-4 μοντέλα για 15 χρόνια
    δυσκολεύομαι πολύ να βρω σε χαμηλότερη τιμή από EBC.

  9. #99
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Aν έχεις ακόμα προσβάσιμο το exup θα ήταν καλό να το λιπάνεις με ένα γράσο που αντέχει θερμοκρασίες, δεν θυμάμαι το όνομα αυτή την στιγμή.

    Οι οι δικοί του δίσκοι είναι καλής ποιότητας και του ταιριάζουν, απο τιμή δεν ξέρω αν είναι λογική. Σε γενικές γραμμές είναι λίγο φθηνότεροι
    από τους σύγχρονους. Άλλη μια λύση με καλή ποιότητα και σχεδιασμό που να ταιριάζει, είναι οι TRW απο Lucas αλλά και αυτοί 330 ΑUτS!..

    Aν βρείς κάποια άκρη με δίσκους ανακοίνωσε το γιατί ψάχνω καιρό και παρόλο το ότι τους φοράμε 3-4 μοντέλα για 15 χρόνια
    δυσκολεύομαι πολύ να βρω σε χαμηλότερη τιμή από EBC.
    Αυτό με τη λίπανση με χαλκόγρασο (copper grease) το έκανα ήδη. Τον χρησιμοποιώ πολύ συχνά. Σε βίδες πολλαπλής εξαγωγής, σε πάσσα μπουζί και μπουλόνια τροχών. Όντως πολύ καλός!!!

    Και εγώ Γιάννη μέχρι στιγμής, τους μόνους φτηνούς της προκοπής που έχω βρει, είναι της EBC. Μετά έχουμε Κινέζικους, αλλά φυσικά αμφιβάλουμε για την ποιότητά τους. Οφείλω να πω όμως, πως πολλοί Αυστραλοί που βάλανε έμειναν ικανοποιημένοι...(!)
    Δε συζητώ για τους γνήσιους......!!!! Το κόστος στο MegaZip.net που είδα ήταν $733 Αμερικής Ο ΕΝΑΣ!!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  10. #100
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Ψάξε μήπως βρεις στο ebay εργοστασιακούς ή αναπαραγωγές.
    Δεν αμφιβάλω καθόλου για τους κινέζικους, απλά είναι 5mm οι περισσότεροι αντί 5.5 και δεν βρίσκω το σχέδιο που θέλω.
    Το μόνο που έχει φανεί σε μερικούς είναι να σου κάνει λίγο θόρυβο στα πρώτα χλμ.
    Τους πας και πρεσάρεις ξανά τα μπουντούζια σαν να ελέγχεις ροπες και τελειώνει εκεί το θέμα.

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ψάξε μήπως βρεις στο ebay εργοστασιακούς ή αναπαραγωγές.
    Δεν αμφιβάλω καθόλου για τους κινέζικους, απλά είναι 5mm οι περισσότεροι αντί 5.5 και δεν βρίσκω το σχέδιο που θέλω.
    Το μόνο που έχει φανεί σε μερικούς είναι να σου κάνει λίγο θόρυβο στα πρώτα χλμ.
    Τους πας και πρεσάρεις ξανά τα μπουντούζια σαν να ελέγχεις ροπες και τελειώνει εκεί το θέμα.
    Τα μπουρνούζια όχι ?
    Υγ Τι να σε κάνω που έκλεισε ο Καμπακλής θα τα παίρναμε φθηνά, Παλλήνη πήγες ?
    Υγ 2 για τον Αυστραλό το ίδιο προτείνω, δεν έχετε εκεί ανταλλακτικατζήδες ρε ??

  12. #102
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Εργοστασιακά λες; τους έχουν φύγει τρύπες στην περίμετρο σε όλα τα συμβατά..

    Πως λέγονται αυτά τα πρεσαριστά που συγκρατούν τους δίσκους στην αράχνη;

  13. #103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Πως λέγονται αυτά τα πρεσαριστά που συγκρατούν τους δίσκους στην αράχνη;
    Ναι αλήθεια, πως λέγονται???

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Υγ 2 για τον Αυστραλό το ίδιο προτείνω, δεν έχετε εκεί ανταλλακτικατζήδες ρε ??
    Έχουμε ρε φίλε, αλλά δεν έχουν τίποτα για το δικό μου. Αλλά και να είχαν... θα το ζήταγαν για χρυσάφι οι φούστηδες
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  14. #104
    Άρχισα δειλά-δειλά να κάνω και κάνα βίντεο για το YouTube
    Το πρώτο


    Δεν είναι ότι καλύτερο, το ξέρω. Και δεν έχω βιντεοσκοπήσει κάποιες εργασίες ενώ θα έπρεπε. Αλλά αρχή είναι... θα στρώσει το πράγμα!
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  15. #105
    Το δεύτερο κοκ....

    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

Σελίδα 7 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. δυστιχως πουλαω ενα FZR 1000 EXUP 95
    από tdmakis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2006, 15:19
  2. το σαββατο θα ειμαι πανω!!
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2004, 15:00
  3. Μην το χάσετε, θα χάσετε...
    από swtos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 15:28
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 13:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF