Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 69

Θέμα: No Future.

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της jimpap
    Εγγραφή
    19/08/2012
    Μηνύματα
    68
    Δυστυχώς παιδιά, τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει. Θυμάστε πριν δύο χρόνια 3 15χρονα στην Κυπαρισσία ;
    Μόνο ο καθένας μας να βάζει το μικρό του λιθαράκι. Έστω και 1 μυαλό να αλλάζουμε.

  2. #17
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Αγνη ελληνικη επαρχια,κοινωνικο IQ ραδικιου,κουτσομπολιο,κοινωνικος ρατσισμος αν εισαι εστω και λιγο διαφορετικος (κοντος,χοντρος,αναπηρος ,χωλος,ασχημος,και αλλα ευκολως εννοουμενα),οικογενειακοι δεσμοι (κυριως στην αποδοχη της παρανομιας),ατιμωρησια λογω του οτι ολοι ειναι γνωστοι και ο ενας υποστηριζει-συγχωρει τον αλλο,και προσδοκα και απο τον ελεγχοντα να δειξει ανοχη,και γενικα ολη η παθογενεια της ΚΛΕΙΣΤΗΣ κοινωνιας.Βαλε και την απολυτη υποστηριξη των Μαυρογιαλουρων πολιτικων της περιοχης σε οποιαδηποτε αιτημα-μαλακία,αρκει να
    εκλεγουμε ξανα και εδεσε το γλυκο.Στα δε συγκεκριμμενα μερη λογω και της τοπικης φημισμενης παραγωγης -καλωπιστικων φυτων- η παραβατικοτης χτυπαει κοκκινο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    αμα εγω βγω και πω ψηφίστε με και οποιος ειναι χωρις κράνος/ζωνη ή πίνει ή μιλάει στο κινητο του περνω το διπλωμα 1 χρόνο και του ριχνω και 500ευρω προστιμο δεν θα με ψηφισει ουτε η μάνα μου.
    το ίδιο αμα πω για τακτοποίηση στο δημόσιο να μην υπάρχουν ΔΥ φαντάσματα. Μπορω να βρω πολλά παραδείγματα τέτοια. Ολοι θέλουμε να μπεί τάξη στα λόγια και στο fb. Αγανακτισμένοι, κουρασμένοι, αηδιασμένοι....του καναπέ και του πληκτρολογίου. Αν ομως ερθει η ώρα να βάλουν και εμας σε τάξη δεν μας αρέσει. Θέλουμε τάξη εκει που πιάνει μονο τον άλλον. Η θέση εξω απο το σπίτι μου με τις καρέκλες δική μου. Το επίδομα αγγλικών ενώ με το ζόρι ξέρω να γράφω ελληνικά με τόνους δικό μου. Το κόκκινο αυτο ειναι διπλα στο σπίτι μου βρε αδερφεεεεεέ...

    Σε 50 χρόνια κάποιος θα γράφει τα ίδια με σένα εδω. Αποδέξου τη χωρα με τα καλα και τα κακα της γιατί έτσι θα μείνει.

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Καρμανιόλα ο δρόμος; Καρμανιόλα. ΕΣΥ ρε μαλάκα το ξέρεις κι όμως πας ακρανωτος, πατημένος με όσα.... Μάλιστα οκ. Και ψηφίζουν κιόλας ....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Ειδα το τιτλο και μου ηρθε το παρακατω

    God save the queen
    We mean it man
    There's no future
    In England's dreaming God save the queen
    No future
    No future
    No future for you


    Ως αποτέλεσμα της νοοτροπία μας παίρνουμε αυτο που αξίζουμε..εχει και καλα εκτος απο αυτα που συζηταμε καθημερινά.

    Το θεμα με τα δικυκλα που γουστάρουμε εδω μεσα. Εκτος απο την οδυνηρή απωλεια μιας ψυχης που ολοι αντιλαμβάνονται ως το μέγιστο αρνητικό γεγονός σε μια κοινωνία. Τα φαινομενα της δυσφήμησης και αποθάρρυνσης για την μοτοσυκλετα επιδραει αθροιστικά στο συνολο της κοινωνιας.

    Ομως αν δεις εκτος απο της περιπτώσεις που δε φοραει κρανος ενα παιδι κατα την μετακινηση του και πεφτει με 20χλμ και "χανεται". Στο ιδιο παρονομαστή οι ευθιακιδες που επιταχύνουν πρωτο η δευτερο τριψήφιο νουμερο εντος πολεοδομικού και στη πρωτη στραβη δε "μαζεύεται" με τιποτα.
    Ο επιδειξιας, ο καγκουρας, ο κοντρακιας και αλλες κατηγορίες παιζουν εξισου στο φαινόμενο δυσφήμησης και αποθάρρυνσης, απο αυτο που έχουμε ορισει οι περισσοτεροι στα φορα αλλα και εξω τι ειναι μοτοσυκλετισμος και τι αυτοκίνηση
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #21
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	file.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	101,4 KB 
ID:	419723

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	109768364_10223183662319163_6546160583294290477_n.jpg 
Προβολές:	223 
Μέγεθος:	97,2 KB 
ID:	419724

  7. #22
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Η ρωσσικη ρουλετα ειναι σπορ. Υπαρχουν πολυ πιο σοβαροι λογοι να στεναχωρηθει κανεις.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    μετα απο σχεδόν τρεις δεκαετιες στους δρόμους όλης της Ελλάδας πάνω σε δυο ρόδες έχω καταλήξει στο εξής..

    το προβλημα είναι ενας και μόνον παραγόντας και αυτός είναι και η λύση.

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ κύριοι.

    κόβει κώλους;

    λύνεται το πρόβλημα την άλλη μέρα κιόλας..

    δεν κάνει τίποτα και ότι κάνει το κάνει εφήμερα;

    ε τότε θα χουμε μια ζωή τα ίδια και τα ίδια...

    μην περιμένετε από τον απλό πολίτη και ειδικά της περιφέρειας να νιώσει και να καταλάβει βασικά πράγματα γύρω από την οδική ασφάλεια...δεν μπορεί, είναι θέμα παιδείας (ανύπαρκτη), είναι σα να προσπαθούμε να βάλουμε μια μαϊμού να λύσει μαθηματικές εξισώσεις (που κάποια στιγμή το ζωντανό παίζει και να τα καταφέρει, ο ραντομ ελληνας οδηγός ποτέ).

    πριν κλείσω να πω φυσικά οτι την ελλ αστυνομία την ελέγχει η εκάστοτε κυβέρνηση...όταν λοιπόν δεν δίνει σαφής διαταγές και δεν στην αφήνει να κάνει τη δουλειά της (σβησίματα κλήσεων κτλ κτλ κτλ) τότε καταλαβαίνουμε γι τι κράτος οίκο ανοχής μιλάμε..

    περαστικά μας και μην μας τύχει.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  9. #24
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Ναι η αστυνομία φταίει και η κυβέρνηση που ο Έλλην σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη σε τέτοια θέματα είναι ακόμα στο επίπεδο νοητικής ικανότητας του μπαμπουινου......παω να χασμουρηθω ξανά στη γωνία μου...
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ναι η αστυνομία φταίει και η κυβέρνηση ....
    Η Κυβέρνηση πρέπει να έχει σοβαρούς ανθρώπους
    και να είναι μπροστά σε σχέση με το λαό.
    Πρέπει να τους δίνει δηλαδή κατευθυντήριες γραμμές
    με νόμους ΕΣΠΑ κλπ
    Για αυτό υπάρχει και το επικρατείας άλλωστε.
    Θα μπορούσα να γράψω κι άλλα για τους κεντρικό κράτος ολιγαρχικού τύπου αλλά δεν 'εχω ούτε χρόνο
    ούτε διάθεση
    Μια εικόνα όμως 1000 λέξεις
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	109977507_3148644591921948_2178664838424471146_n.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	7,8 KB 
ID:	419726

  11. #26
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Η κυβέρνηση κάποτε ήταν μερος του λαού...βαλτα κάτω και δες ποιος έκανε τι...η κότα το αυγό η το αυγό την κότα....προχωράμε γιατί και εγώ δεν έχω όρεξη...ειδικα για τα θέματα που πάντα φταιει κάποιος άλλος και όχι η καμπούρα του καθένα...οπου καθένας κάποια θείος σε κάποιο χωριό κάποιος παππούς μας κάποιος ανιψιός μπλα μπλα μπλα....
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #27
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Η κυβέρνηση κάποτε ήταν μερος του λαού
    Τι θες να πεις οτι τωρα δεν ψηφιζεται απο τους ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥΣ (EL) αλλα απο τα ΕΡΠΕΤΟΕΙΔΗ τους ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΥΣ?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Η κυβέρνηση κάποτε ήταν μερος του λαού...βαλτα κάτω και δες ποιος έκανε τι...η κότα το αυγό η το αυγό την κότα....προχωράμε γιατί και εγώ δεν έχω όρεξη...ειδικα για τα θέματα που πάντα φταιει κάποιος άλλος και όχι η καμπούρα του καθένα...οπου καθένας κάποια θείος σε κάποιο χωριό κάποιος παππούς μας κάποιος ανιψιός μπλα μπλα μπλα....
    Στη δημοκρατία η τήρηση του νόμου είναι καθολική και υποχρεωτική.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	TROXAIA-696x463.jpg 
Προβολές:	195 
Μέγεθος:	59,4 KB 
ID:	419727

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Ρε "Μάρλον Μπράντο" πίστεψες ότι γράφει το περιπολικό...

    Μάλλον το μηχανάκι γράφει και δεν είχε που να στηρίξει το μπλοκάκι.


    Κάτι τέτοια διαβάζω και νομίζω πως ο μόνος μπάτσος που έχετε γνωρίσει είναι ο "μπάτσος του Μπέβερλυ Χίλς".

  15. #30
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Ο μπατσος ειναι επισης ελληνας

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kathreptes mesa stin athina?? no thnx!
    από monstermind στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 18:42
  2. naked bike??? no thanks...
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 08:47
  3. No Coment...
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2004, 09:55
  4. N/M (No Message) KALH XRONIA ME YGEIA K ORTHIOI!!!
    από Traveller στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 14:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF