Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 69

Θέμα: No Future.

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Σαφώς και παίζει τρομερό ρόλο το κράτος η αστυνομία κλπ κλπ που γράψατε εδώ μέσα.
    Όμως ο κάθε μουλος (ειμουν και εγώ τέτοιος ) που βγαίνει από το σπίτι του ξεκρανοτος , χωρίς κάποια στοιχειώδη προστασία.....Δεν έχει πατέρα; Μάνα; Κάποιον πιο μεγάλο να του πει πού πας ρε τσογλανε;
    Θα πω κάτι ,που ξέρω ότι είναι βαρύ και πιθανόν να παρεξηγηθεί : στα αρχι...α μου για τον κάθε μαλακά που " σκοτώνεται"...... και πιο πολύ στα αρχ....α μου για αυτούς που τους κλαίνε και καταριούνται όλους τους άλλους,την τύχη κλπ.
    Εγώ είμαι μαλακας που και στους δύο μου γιους,γαμηθηκα να τους "λέω" να τους συμβουλεύω,να τους μαθαίνω κλπ;
    Δεν ξέρω τι γίνεται πλέον στην Αθήνα, αλλά εδώ στην γαμωεπαρχια που ζω 10 χρόνια,τα έχω δει όλα.
    Οι καραβλαχοι έχουν γραμμένα τα παιδιά τους στα παπάρια τους...........καφενείο, τσίπουρο, μεζέδες και δόξα τω Θεό.
    Παράδειγμα ; Ένας μουλος 16/17 χρόνων έκανε ότι μαλακια μπορείς να φανταστείς με το 6βολτο.
    Πιάνει ένας τον πατέρα του,του μιλάει.
    Ξέρετε ποια ήταν η απάντηση του πατέρα;
    Και εσένα τι σε κοφτει ρε; ΕΣΥ ΤΟΥ ΒΆΖΕΙΣ ΒΕΝΖΊΝΗ;
    Το ότι αυτή τη στιγμή ο μουλος από θαύμα ζει(διέλυσε και τα δύο του πόδια) το προσπερναμε.
    Αυτά.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Ρε "Μάρλον Μπράντο" πίστεψες ότι γράφει το περιπολικό...

    Μάλλον το μηχανάκι γράφει και δεν είχε που να στηρίξει το μπλοκάκι.


    Κάτι τέτοια διαβάζω και νομίζω πως ο μόνος μπάτσος που έχετε γνωρίσει είναι ο "μπάτσος του Μπέβερλυ Χίλς".
    Και κάποιος τον φωτογράφησε γιατί είπαμε
    Μην τα πετάμε έτσι αυτά νομίζω

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Έχει και ένστολους δω μέσα, ας μιλήσουν.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    815
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Έχει και ένστολους δω μέσα, ας μιλήσουν.
    Μα έχουν μιλήσει πολλές φορές δεν τα διάβασες

    Μάλιστα ήταν και αρκετά προσεκτικοί και ευγενικοί και τα "στρογγύλεψαν" λίγο τα πράγματα.

    Για να πετύχεις κανένα πάνω στα τσίπουρα και ρώτα τον "πως είναι πραγματικά τα πράγματα στη υπηρεσία", εκεί να δεις τι θα ακούσεις.
    Παίζει να γύρει στον ώμο σου και να κλάψει.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Σαφώς και παίζει τρομερό ρόλο το κράτος η αστυνομία κλπ κλπ που γράψατε εδώ μέσα.
    Πιο μεγάλο ρόλο θα έπρεπε να παίζει
    ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

  6. #36
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Το θέμα δεν είναι αν κάνει την δουλειά της η αστυνομία ή όχι.
    Το θέμα είναι πως κάποιοι σκοτώνονται και αντί να γίνουν παράδειγμα οι υπόλοιποι κατηγορούν το κράτος,τους πολιτικούς,τον αναδρομο Ερμη κτλ.
    Που δεν πάει καν το μυαλό τους ότι ο συγχωριανός/φίλος/συγγενής σκοτώθηκε γιατί δεν φορούσε κράνος ,γιατί έτρεχε με 200 χωρίς ζώνη.
    porca miseria.

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Έχει και ένστολους δω μέσα, ας μιλήσουν.
    Καλά, δεν είναι και απαραίτητο.
    safety doesn't happen by accident

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    815
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Και κάποιος τον φωτογράφησε γιατί είπαμε
    Μην τα πετάμε έτσι αυτά νομίζω
    Το περιπολικό έχει αναμμένο φανό,ανοιχτό παράθυρο και δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιος μέσα, συμπερασματικά δεν είναι παρκαρισμένο.

    Εκτός αν μπούνε "τα παιδιά" και μας πούνε ότι έτσι τα παρατάνε για το "ξεκάρφωμα".

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Καλά, δεν είναι και απαραίτητο.
    Καλό είναι να διαμορφώνουμε σφαιρική άποψη ,κατά κύριο λόγο (όχι μοναδικό βέβαια) πιστεύω ότι είναι δεμένα τα χέρια τους.

  10. #40
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Καλό είναι να διαμορφώνουμε σφαιρική άποψη ,κατά κύριο λόγο (όχι μοναδικό βέβαια) πιστεύω ότι είναι δεμένα τα χέρια τους.
    Εκτός όταν στέλνουν κόσμο σε νοσοκομεία και νεκροτομεία. Τότε δεν είναι δεμένα.
    Life begins at 45°.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Το περιπολικό έχει αναμμένο φανό,ανοιχτό παράθυρο και δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιος μέσα, συμπερασματικά δεν είναι παρκαρισμένο.

    Εκτός αν μπούνε "τα παιδιά" και μας πούνε ότι έτσι τα παρατάνε για το "ξεκάρφωμα".
    Μπορεί το όργανο που γράφει να βγήκε από το περιπολικό .Σημασία δεν έχει βέβαια αλλά ας μην βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα και σχολιάζουμε για μπάτσους μπέβερλυ χιλς κλπ
    ΥΓ Πάει και για τη Βάντα αυτό ...Ο Μπάκλης είναι ο τελευταίος που θα υποστηρίξει τα όργανα, έχουν όμως κάθε δικαίωμα να πουν και να σχολιαστεί η άποψή τους.
    Βέβαια μπορεί η πλατφόρμα να μην θέλει, άλλο καπέλο αυτό

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εκτός όταν στέλνουν κόσμο σε νοσοκομεία και νεκροτομεία. Τότε δεν είναι δεμένα.
    Οκ κατάλαβα , τέλος από μένα.

  13. #43
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Καλό είναι να διαμορφώνουμε σφαιρική άποψη ,κατά κύριο λόγο (όχι μοναδικό βέβαια) πιστεύω ότι είναι δεμένα τα χέρια τους.
    Εεεεε... γκχχχχ...

    Μη τα λες αυτα στον Βαντα που και εχει διαμορφωσει "επιτοιχια" αποψη και τα "δεμενα χερια" δεν ηταν αυτα των ενστολων..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ναι η αστυνομία φταίει και η κυβέρνηση που ο Έλλην σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη σε τέτοια θέματα είναι ακόμα στο επίπεδο νοητικής ικανότητας του μπαμπουινου......παω να χασμουρηθω ξανά στη γωνία μου...
    Πριν 20+ χρονια γυριζα απο Ιταλια με μηχανη.Μπηκαμε στο καραβι καμια 50ρια μηχανες. Στην Ηγουμενιτσα που κατεβηκαν αρκετοι τα δερματινα, τα κρανη και τα γαντια ηταν στις βαλιτσες , κατω απο δικχτακια, κλπ. Με σαλβαρια, κοντομανικα και ακρανωτοι κατεβηκαν ολοι! Στην Πατρα που κατεβηκα ντυμενοι σωστα ηταν οσοι εφυγαν προς ΕΟ για ΑΘηνα

    Τα ιδια και στην Κρητη καποια χρονια αργοτερα. Ολοι οι Γερμανοι στο πλοιο αλλαξαν αμφιεση στο πιο καλοκαιρινο και τα κρανη τα επιασαν στα μπαγκαζια.

    Δεν ξερω ποση παιδεια εχουν οι εξω αλλα χωρις τον μπαμπουλα του τσεου που θα σε γραψει η παιδεια παει περιπατο και αυτο το βλεπεις οταν ερχονται στην χωρα μας.

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Πριν 20+ χρονια γυριζα απο Ιταλια με μηχανη.Μπηκαμε στο καραβι καμια 50ρια μηχανες. Στην Ηγουμενιτσα που κατεβηκαν αρκετοι τα δερματινα, τα κρανη και τα γαντια ηταν στις βαλιτσες , κατω απο δικχτακια, κλπ. Με σαλβαρια, κοντομανικα και ακρανωτοι κατεβηκαν ολοι! Στην Πατρα που κατεβηκα ντυμενοι σωστα ηταν οσοι εφυγαν προς ΕΟ για ΑΘηνα

    Τα ιδια και στην Κρητη καποια χρονια αργοτερα. Ολοι οι Γερμανοι στο πλοιο αλλαξαν αμφιεση στο πιο καλοκαιρινο και τα κρανη τα επιασαν στα μπαγκαζια.

    Δεν ξερω ποση παιδεια εχουν οι εξω αλλα χωρις τον μπαμπουλα του τσεου που θα σε γραψει η παιδεια παει περιπατο και αυτο το βλεπεις οταν ερχονται στην χωρα μας.
    Έτσι είναι,το βλέπεις κι από τις ταχύτητες με τις οποίες περνάνε από κατοικημένες περιοχές τα φέροντα γερμανικές πινακίδες αυτοκίνητα. Όπου ξέρεις ότι δεν υπάρχουν επιπτώσεις,η "παιδεία" πάει περίπατο,μας δείχνει η πραγματικότητα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kathreptes mesa stin athina?? no thnx!
    από monstermind στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 17:42
  2. naked bike??? no thanks...
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 07:47
  3. No Coment...
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2004, 08:55
  4. N/M (No Message) KALH XRONIA ME YGEIA K ORTHIOI!!!
    από Traveller στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 13:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF