Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 69 από 69

Θέμα: No Future.

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.440
    Εγω,ενω εχω γεννηθει στα μερη αυτα....τα τελευταια χρονια μενω σε αυτα.
    Ολα μου τα χρονια ημουν Αθηνα (Καλλιθεα-και λιγο Βριλισσια)

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Παίδες εγω πάντως πιστεύω (όποιος διαφωνει μαζι μου, να με διορθώσει) ότι τελικά για όλο αυτό το μπάχαλο, δεν φέρει κάνεις άλλος την ευθύνη, παρά μόνο εμείς οι ΄΄Ελληναρες΄΄, ως λαός, με την γ@μ@μενη, ομολογουμένως απαράδεκτη, οδική παιδεία που έχουμε και δεν λέμε να την αλλάξουμε με τίποτα....

  3. #63
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Εχω υπάρξει γείτονας με τα μισά μέλη εδώ μέσα. Τι εννοείς;
    Ο δαίμων... Χωριό ήθελα να πω
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από newmember41 Προβολή μηνύματος
    Παίδες εγω πάντως πιστεύω (όποιος διαφωνει μαζι μου, να με διορθώσει) ότι τελικά για όλο αυτό το μπάχαλο, δεν φέρει κάνεις άλλος την ευθύνη, παρά μόνο εμείς οι ΄΄Ελληναρες΄΄, ως λαός, με την γ@μ@μενη, ομολογουμένως απαράδεκτη, οδική παιδεία που έχουμε και δεν λέμε να την αλλάξουμε με τίποτα....
    Φιλε μου δεν εχουν κατι λιγοτερο οι "Ελληναρες" που λες απο τους "Αγγλαρες", "Γερμαναρες", κλπ. Εκτος απο την παιδεια φυσικα, η οποια λειπει σε ολες τις φασης της καθημερινοτητας οι εξω εχουν και ενα συστημα ελεγχου και επιβολης του ΚΟΚ. Οταν ξερεις οτι 9 στις 10 θα φας κληση επειδη δεν φοραγες κρανος, θα το βαζεις για να πας τα σκουπιδια στην γωνια. Το ιδιο και οταν κανεις καποια αλλη παραβαση.
    Οταν περνας το οριο ακομα και για λιγα χιλιομετρα σου ερχεται σπιτι σου κληση και βαθμοι στο διπλωμα. Το ξανακανεις;

    Αποδειξη για αυτο που λεω ειναι οτι ολοι εμεις που αλλος λιγοτερο αλλος περισσοτερο (φυσικα δεν βγαζω την ουρα μου απ' εξω ) τεντωνουμε λιγο τα ορια του νομου η τον εφαρμοζουμε κατα το δοκουν, , μολις περασουμε τα συνορα ξαφνικα γινομαστε Ευρωπαιοι ρε παιδι μου, τυπικοτατοι παντου!

  5. #65
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Φιλε Νικο ειμαι της γνωμης οτι τα πραγματα δεν ειναι ακριβως οπως τα λες. Ζω Σκωτια εδω και τριαντα χρονια και εχω παρα πολλους γνωστους με μηχανες. Κανενας, μα κανενας ποτε δεν σκεφτηκε να μη βαλει κρανος. Οχι γιατι το λεει ο νομος, απλα δεν ειναι τοσο ανεγκεφαλοι. Το σχολιο σου τους υποτιμα αδικαιολογητα. Και αν νομιζεις οτι δεν παραβατουν βγες ενα ΣΒΚ εδω να δεις πως και ποσοι τρεχουν. Ειναι ομως καποια ορια που δεν τα ξεπερνανε πχ κοκκινα, σφηνες αλα Ελληνικα, τρικαβαλα, ανασφαλιστοι, κλπ κλπ. Στην Ελλαδα, δεν τεντωνεις ορια οταν περνας με κοκκινο, ξεφτυλιζεις ορια, και αυτο δειχνει το χαρακτηρα και την παιδεια πολλων οδηγων. Και ναι, εχουμε κατι λιγοτερο οι Ελληναρες οδηγοι, σεβασμο και οδηγικη ευγενεια (παντα σε συγκριση)
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  6. #66
    Δεν ξέρω τι γίνεται σε όλη την Κρήτη για την Ιεράπετρα που κατεβαίνω τα τελευταία 20 χρόνια έχω να πω ότι γράφουν για κράνος 365 μέρες τον χρόνο και φοράνε ΟΛΟΙ.Οι πιο πολλοί βέβαια καθίκια φοράνε αλλά το γράψιμο πάει σύννεφο.

  7. #67
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Δεν υπάρχει μέλλον τελικά.

    http://www.thestival.gr/society/poli...n-eggonaki-tou

    Και ύστερα παρεξηγούνται κάποιοι όταν λέμε "Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος".

  8. #68
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Φιλε Νικο ειμαι της γνωμης οτι τα πραγματα δεν ειναι ακριβως οπως τα λες. Ζω Σκωτια εδω και τριαντα χρονια και εχω παρα πολλους γνωστους με μηχανες. Κανενας, μα κανενας ποτε δεν σκεφτηκε να μη βαλει κρανος. Οχι γιατι το λεει ο νομος, απλα δεν ειναι τοσο ανεγκεφαλοι. Το σχολιο σου τους υποτιμα αδικαιολογητα. Και αν νομιζεις οτι δεν παραβατουν βγες ενα ΣΒΚ εδω να δεις πως και ποσοι τρεχουν. Ειναι ομως καποια ορια που δεν τα ξεπερνανε πχ κοκκινα, σφηνες αλα Ελληνικα, τρικαβαλα, ανασφαλιστοι, κλπ κλπ. Στην Ελλαδα, δεν τεντωνεις ορια οταν περνας με κοκκινο, ξεφτυλιζεις ορια, και αυτο δειχνει το χαρακτηρα και την παιδεια πολλων οδηγων. Και ναι, εχουμε κατι λιγοτερο οι Ελληναρες οδηγοι, σεβασμο και οδηγικη ευγενεια (παντα σε συγκριση)

    Τα σέβονται γιατί τα πρόστιμα πέφτουν πάντα και πάρα πολλά χρόνια οπότε έχει γίνει πια δεύτερη φύση.

  9. #69
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Kathreptes mesa stin athina?? no thnx!
    από monstermind στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 18:42
  2. naked bike??? no thanks...
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 08:47
  3. No Coment...
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2004, 09:55
  4. N/M (No Message) KALH XRONIA ME YGEIA K ORTHIOI!!!
    από Traveller στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 14:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF