Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: ΠΡΩΤΗ ΜΗΧΑΝΗ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2020
    Μηνύματα
    2

    ΠΡΩΤΗ ΜΗΧΑΝΗ

    Παιδια καλησπερα ειμαι 21 ετων και επιτελους εχω την οικονομικη ανεση για την αγορα μιας μηχανης .Το θεμα ειναι οτι ειμαι 1.97 και 105 κιλα και εχω αποφασισει σαν πρωτη μηχανη να παω σε motard και εχω σκεφτει το Suzuki drz 400 sm .
    Το μηχανακι το θελω για καθημερινη χρηση .
    Ειμαι κατοχος διπλοματος αυτοκινητου και αρχισα τωρα τα μαθηματα για μηχανης.Οδηγουσα παλια ενα crf 250 ενος φιλου μου και εχω οδηγησει και πολλα παπακια αλλα δεν νιωθω ετοιμος για μηχανακι μεγαλου κυβισμου.
    Ζητω λοιπον η εμπειρια εδω μεσα να μου συστησει πιθανα μοντελα τα οποια θα με ενδιεφεραν καθως και ποια τα πλεονεκτηματα και ποια τα μειονεκτηματα τους.
    Επισης κατα ποσο αξιζει ενα motard για πρωτο και αν θα ηταν καλυτερο να αγορασω κανα eduro on/off αν και δεν προκειτε να το βαλω ποτε σε χωματα.
    Ευχαριστω προκαταβολικα

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    ποσο μαρουλι διαθετεις για μηχανη?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rickaros Προβολή μηνύματος
    Παιδια καλησπερα ειμαι 21 ετων και επιτελους εχω την οικονομικη ανεση για την αγορα μιας μηχανης .Το θεμα ειναι οτι ειμαι 1.97 και 105 κιλα και εχω αποφασισει σαν πρωτη μηχανη να παω σε motard και εχω σκεφτει το Suzuki drz 400 sm .
    Το μηχανακι το θελω για καθημερινη χρηση .
    Ειμαι κατοχος διπλοματος αυτοκινητου και αρχισα τωρα τα μαθηματα για μηχανης.Οδηγουσα παλια ενα crf 250 ενος φιλου μου και εχω οδηγησει και πολλα παπακια αλλα δεν νιωθω ετοιμος για μηχανακι μεγαλου κυβισμου.
    Ζητω λοιπον η εμπειρια εδω μεσα να μου συστησει πιθανα μοντελα τα οποια θα με ενδιεφεραν καθως και ποια τα πλεονεκτηματα και ποια τα μειονεκτηματα τους.
    Επισης κατα ποσο αξιζει ενα motard για πρωτο και αν θα ηταν καλυτερο να αγορασω κανα eduro on/off αν και δεν προκειτε να το βαλω ποτε σε χωματα.
    Ευχαριστω προκαταβολικα
    Με 1.97 ύψος χρειάζεσαι κάτι με μεταξόνιο 1480-1500χιλ.+,και ύψος σέλλας 830χιλ.+

  4. #4
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    To drz είναι στα 890mm, καλά του κάθεται. Και πολύ καλό μηχανάκι, αν βρεις κάποιο σε αξιοπρεπή κατάσταση.

  5. #5
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    To drz είναι στα 890mm, καλά του κάθεται. Και πολύ καλό μηχανάκι, αν βρεις κάποιο σε αξιοπρεπή κατάσταση.
    Συμφωνώ με τον Blitzer.
    Βέβαια δεν ειναι πολύ εύκολο να βρείς καλό DRZ αλλά υπάρχουν.
    Αφού θα ειναι η πρώτη σου μηχανή θα έβαζα στην εξίσωση και το Honda FMX που είναι καλό και ήσυχο μηχανάκι, ενώ είναι και αρκετά αξιόπιστο ταυτόχρονα.
    Νομίζω οτι σε καλύπτει το δίπλωμα στα 21 και για το FMX, αν και μπορεί να κανω λάθος καθως ειμαι της γενιάς που το δίπλωμα ηταν απεριόριστο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Αγαπημένο, δυνατό και όμορφο μηχανάκι, το οποίο ένα φεγγάρι με ενδιέφερε για αγορά όπου ότι κοίταζα ή ήταν παρτάλια ή ήταν φορτωμένα με αξεσουάρ που δεν ήθελα και τα έδιναν ακριβά, ή (ελλάχιστα) ήταν μαμά αλλά πανάκριβα για τα χρόνια τους.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 08:29
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 10:58
  3. Πρώτη μηχανή...?Δίλλημα...
    από Horhito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 12:04
  4. πρώτη μηχανή..?
    από Ksames στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 00:56
  5. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF