Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 54

Θέμα: Μετάβαση από αυτοκίνητο σε μηχανή. Επιλογή μοντέλου?

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της hot_sauce
    Εγγραφή
    14/07/2020
    Μηνύματα
    15

    Question Μετάβαση από αυτοκίνητο σε μηχανή. Επιλογή μοντέλου?

    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

    Οδηγός αυτοκινήτου για χρόνια, μου μπήκε το μικρόβιο να αναβαθμιστώ σε μηχανή.
    Μόλις χθες πέρασα τα σήματα και από βδομάδα ξεκινάω πρακτικά.

    Έχω διαβάσει πάρα πολλά θέματα στο φόρουμ σχετικά με τις μηχανές που με ενδιέφεραν και ήταν οι εξής:

    Freewind: ευέλικτο μονοκύλινδρο, μανιτζέβελο στην πόλη που σε πάει ταξιδάκια αξιοπρεπώς.

    KLE 500: επειδή ένας από τους κύριους λόγους που θέλω μηχανή είναι και τα ταξίδια και, απ'ό,τι διάβασα, τα μονοκύλινδρα δεν είναι οι ιδανικές μηχανές, προσανατολίστηκα προς αυτή. Σήμερα όμως που μίλησα με έναν μάστορα μου είπε πως χαλάνε εύκολα (αντιδιαμετρικά αντίθετο με ό,τι έχω διαβάσει εδώ) και πως δύσκολα βρίσκεις ανταλλακτικά.

    Transalp: πρόταση του μάστορα. Απ'ό,τι έχω καταλάβει, εξίσου αξιόπιστα με KLE αλλά με πολύ πιο εύκολα ανταλλακτικά, μόνο που καίει αρκετά περισσότερο από τα υπόλοιπα(?).

    Όνειρο (αρχαρίου ίσως) θα ήταν κάποιο V-Strom αλλά το budget είναι 2 χιλιάρικα μαζί με εξοπλισμό. Σκοπός μου δεν είναι η ταχύτητα. Θεωρώ πως το πάω συνειδητοποιημένα. Θα αργήσω να πάω ακόμα και στη δουλειά μέχρι να εξοικειωθώ με βόλτες σε αλάνες στην γύρω περιοχή και σίγουρα τα ταξίδια θα αργήσουν και αυτά αλλά σκοπεύω να είναι μακρύ το ταξίδι της δίκυκλης συμβίωσης...Αλλά θέλω σχετικά σύντομα να γίνει η αγορά!

    Θα χαρώ να ακούσω τις γνώμες σας, όσοι δεν έχετε κουραστεί να απαντάτε σε αυτά τα θέματα!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    991
    Το freewind είναι σαν το Kle.
    Από τα 2 θα προτιμούσα το kle γιατί το είχα και το ξέρω.
    Πολύ πολύ ωραιο μηχανάκι για τη πόλη.
    Αν είσαι 20-25 χρόνων, ταξιδεύεις κιόλας με αυτό.
    Αν είσαι μεγαλύτερος, όλο και κάτι θα σε ενοχλεί, όπως η μηδενική ανεμοκαλυψη και η σχετική αστάθεια στις "υψηλές"ταχύτητες.
    Κατά τα άλλα είναι μαύρος σκύλος.
    Προβλήματα που πιθανόν να βγάλει αν δεν έχουν διορθωθεί από τους προηγούμενους κατόχους, είναι το βολάν του οποίου οι μαγνήτες ξεκολλανε, ο ανορθωτης και τα πυραυλακια των καρμπυρατερ.

    Το transalp είναι λίγο πιο "απαλό" στη λειτουργία του, με σχεδόν 0 ξεσπάσματα σε όλο το εύρος των στροφών, βαρύτερη αίσθηση με πολύ περισσότερη σταθερότητα και καλύτερη ανεμοκαλυψη, αλλά σαφώς υψηλότερη κατανάλωση.

    Αν η προτεραιότητα σου είναι η χρήση στη πόλη, το kle είναι η καλύτερη επιλογή.
    Αν θες άνετα ταξίδια, transalp.

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της hot_sauce
    Εγγραφή
    14/07/2020
    Μηνύματα
    15
    34 είμαι και δεν σκοπεύω να κάνω "τρέλες".

    Για την ανεμοκάλυψη το έχω σκεφτεί και, ό,τι κι αν πάρω, θα πάω για after market ψηλότερη αν δεν με καλύπτει.

    Η χρήση θα είναι κυρίως πόλη (οκ και Αττική Οδός κτλ αλλά δεν το θεώρώ "συνθήκες ταξιδιού" αυτό).

    Μιας και ειχες KLE τί γνώμη έχεις για τη διαθεσιμότητα ανταλλακτικών?

    Και όσον αφορά τα ταξίδια...μιας και η συνεπιβάτης δεν είναι και φανατική της ιδέας (ακόμα τουλάχιστον!)...πως είναι από άνεση το ΚLE?

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    άλλη εμπειρία απο μηχανάκια έχεις? αν δεν έχεις θα έπρεπε να ξεκινήσεις απο κάπου, εν αντιθέσει με πολλούς που θα διαφωνήσουν η πρόταση μου είναι να ξεκινήσεις με μοτοσυκλέτα 125cc δεν είναι καταναγκαστικό τα κυβικά αυτά σε υπεραρκετά να σε μεταφέρουν παντου με ασφάλεια μαθαίνοντας τα όρια τα δικα σου και του μηχανακίου

    συνεπώς η πρόταση μου ειναι μεταχειρισμένο cbf125 στα 1500 ευρώ πρόσφατο μοντέλο στην καλύτερη δυνατή κατάσταση


    *παρατηρώ πολλοί όπως και εσύ που ανοιγουν θέμα αγοράς μοτοσυκλέτας, παρατηρώ ότι ενώ το μπατζετ σας είναι ελάχιστο 1000-1500 ευρώ κοιτάτε μηχανάκια που κάποτε κόστιζαν πάνω απο 2 εκατομμύρια δραχμές( +6000e). Αν σε ενδιαφέρει ένα τέτοιο μοντελο που γνωρίζεις οτι είναι +20ετίας θα πρέπει να sortαρεις το car.gr το μοντέλο και να κατευθυνθείς σε αυτό που θα είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση(συμβαίνει να είναι και τα ακριβότερα), ενδεικτικά σήμερα τέτοιας κατάστασης μοντέλα κοστίζουν: για το freewind 2200-2500e, / KLE500 2500-3000e / TA650 3000-3500e

    Θα χρειαστείς ενα 500ρικο τουλάχιστο για basic και low budget εξοπλισμό
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hot_sauce Προβολή μηνύματος
    34 είμαι και δεν σκοπεύω να κάνω "τρέλες".

    Για την ανεμοκάλυψη το έχω σκεφτεί και, ό,τι κι αν πάρω, θα πάω για after market ψηλότερη αν δεν με καλύπτει.

    Η χρήση θα είναι κυρίως πόλη (οκ και Αττική Οδός κτλ αλλά δεν το θεώρώ "συνθήκες ταξιδιού" αυτό).

    Μιας και ειχες KLE τί γνώμη έχεις για τη διαθεσιμότητα ανταλλακτικών?

    Και όσον αφορά τα ταξίδια...μιας και η συνεπιβάτης δεν είναι και φανατική της ιδέας (ακόμα τουλάχιστον!)...πως είναι από άνεση το ΚLE?
    Δεν τίθεται το θέμα "τρελες" με καμία από αυτές τις επιλογές.
    (Βέβαια ο σωστός ινδιάνος θα κάνει "τρελες" με ότι και να βρεθεί κάτω από τα πόδια του...)

    Εμένα το κλε με ευχαριστουσε οδηγικα αρκετά. Δεν μπορώ να πω.
    Και μέσα στη πολη ήταν σα παπί...
    Σε ταξίδια (μικρά. Μη φανταστείς, μέχρι 250κμ τη μέρα είχα κάνει με το κλε), ο αέρας πραγματικά σε κατέστρεφε. Ειδικά στις ευθείες.
    Η σέλα είναι άβολη, αλλά βέβαια μπορείς να φτιάξεις μια custom που φαντάζομαι θα λύνει αυτό το πρόβλημα.
    Το ίδιο ισχύει και για το συνεπιβάτη. Η δικιά μου δεν άντεχε πάνω από 100 χλμ χωρίς μισάωρο διάλειμμα...
    Ο αέρας σε συνδυασμό με τη σελα, την έκαναν να ζορίζεται αρκετά.
    Η ζελατίνα στο κλε δεν κάνει πολύ μεγάλη διαφορά.
    Είναι στενό το μηχανάκι και ο αέρας έρχεται από παντού. Όχι μόνο από μπροστά.

    Το transalp έχει μακρα πιο άνετη σελα. Ειναι φαρδυτερο και κόβει τον αέρα και με τα φερινγκ εκτός της ζελατίνας.

    Γενικά το κλε δεν είναι για ταξίδια φίλε. Ειναι βάσανο.
    Βέβαια όλα εξαρτώνται από τις αντοχές σου...

    Από θέμα ανταλλακτικών δεν θα έχεις κανένα θέμα.
    Για μοτοσυκλέτες που βρίσκεις και κάτω από τις πέτρες, ανταλλακτικά υπάρχουν άφθονα.
    Αυτό ισχύει και για το κλε και για το transalp το ίδιο.

    Δεν θα διαφωνήσω με τον doctora. Ο ενδοιασμός μου, είναι μην πάρεις ένα 125, δεν σε καλύψει και μετα ψάχνεις τα το αλλάξεις με κάτι μεγαλύτερο, ενώ δεν υπάρχει badget...

    Άλλωστε το kle και το transalp, δεν είναι μοτοσυκλέτες που "φοβίζουν" έναν νέο οδηγό.

  6. #6
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Έχοντας μόνο το freewind, το προτείνω. Θα έλεγα ότι το Transalp είναι καλύτερο για ταξίδια, το KLE καλύτερο για "λίγο απ'όλα" και το freewind καλύτερο για πόλη και για μικρομεσαία ταξίδια μέχρι 120-130χλμ/ω. Πλεονέκτημα στο freewind 20ετίας σε σχέση με τα δύο υδρόψυκτα ότι δε θα έχεις τον κίνδυνο να βρεις σάπια ψυγεία ή αντλίες. Κινητήρας αποδεδειγμένα άσπαστος, βγάζει 100Κ χωρίς πρόβλημα. Λίγο ξενέρωτο μεν (και τα άλλα δύο δε σκίζουν δηλαδή) αλλά τίμιο όσο δεν πάει.

    Νομίζω και οι τρεις είναι τίμιες μηχανές, αλλά παλιές.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Πρώην κάτοχος kle, νυν κάτοχος freewind. Έχουν περάσει απο τα χέρια μου και transalp όλων των γενιών αλλα χωρίς να είμαι κάτοχος. Το freewind απο μένα όχι γιατί τα ακριβά του είναι πολύ ακριβά και σπάει λίγο τα νεύρα το μεγάλο μονοκυλινδρο. Το kle πολύ πιο ολοκληρωμένο, έχει και την 6η οπότε σε ανοιχτό δρόμο στα 120 έχεις 6 χιλιάδες στροφές. Απο κατανάλωση είναι λίγο πιο οικονομικό το freewind αλλά έχει τεράστια διαφορά στο κόστος ανταλλακτικών και αναλωσίμων. Το transalp δεν θα το πρότεινα σε κανέναν. Είναι το πιο αργό και το πιο αδιάφορο με τεράστια διαφορά και καίει σαν ποταμόπλοιο. Ακόμα και το 650 του 2001+ είναι πιο αργό απο το freewind. Αυτά απο μένα.

  8. #8
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Το freewind απο μένα όχι γιατί τα ακριβά του είναι πολύ ακριβά και σπάει λίγο τα νεύρα το μεγάλο μονοκυλινδρο.

    Από περιέργεια αφού πια δεν το έχω, αλλά τι ανταλλακτικά ήταν τόσο ακριβότερα σε σχέση με των άλλων; ( κομπλέρ; )
    Πέραν αυτού, πάντα πίστευα ότι για μεγάλο μονοκύλινδρο ήταν ιδιαίτερα πολιτισμένο χωρίς πολύ κοπάνημα. Τα μόνα που πραγματικά με χάλαγαν πάνω του (εκτός από την, ας την πούμε αδιάφορη, εμφάνιση) ήταν το κιβώτιο σε πρώτη-νεκρά-δευτέρα και τα κάπως δύστροπα καρμπυρατέρ.
    Τελευταία τροποποίηση από Acacius; 23/07/2020 στις 23:40.

  9. #9
    Νέο μέλος Το avatar του/της hot_sauce
    Εγγραφή
    14/07/2020
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    άλλη εμπειρία απο μηχανάκια έχεις? αν δεν έχεις θα έπρεπε να ξεκινήσεις απο κάπου, εν αντιθέσει με πολλούς που θα διαφωνήσουν η πρόταση μου είναι να ξεκινήσεις με μοτοσυκλέτα 125cc δεν είναι καταναγκαστικό τα κυβικά αυτά σε υπεραρκετά να σε μεταφέρουν παντου με ασφάλεια μαθαίνοντας τα όρια τα δικα σου και του μηχανακίου
    Από μηχανάκια καμία άλλη εμπειρία. Από δίκυκλα μόνο ποδήλατο.
    Ευχαριστώ για την πρότασή σου αλλά, όπως είπε και ο Volpad, δεν υπάρχει budget για σύντομη αλλαγή μετά την "κατάκτηση" του 125. Είμαι και σε μια ηλικία που θα πάρουν κι άλλα σειρά σιγά σιγά οπότε...περιορισμοί!
    Άλλωστε θεωρώ πως είμαι αρκετά συνειδητοποιημένος για να μην ανοίγω τέρμα γκάζι στις αρχές μέχρι να νιώθω πως "το έχω". Εκτός κι αν καταλήξω σε Transalp που λένε όλοι πως είναι βαρετό οπότε ελλατώνονται οι κίνδυνοι!

    Φυσικά και έχεις δίκιο πως θα έπρεπε να σορτάρω το car.gr και να πάω στα ακριβότερα μιας και εννοείται πως θα είναι σε καλύτερη κατάσταση αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.

    Παρ'όλο που αρκετοί διαφωνείτε κάθετα σχετικά με τα Transalp εγώ αρχίζω και τείνω προς τα εκεί για τους εξής λόγους:
    -δικύλινδρο
    -ανήκει στην κατηγορία "δεν σπάει, δεν χαλάει"
    -ευκολα να τα βρεις και φτηνά ανταλλακτικά
    -προστατεύει από τον αέρα στα ταξίδια και γενικά άνετο που το θέλω και για την δική μου οδηγική εμπειρία αλλά και του...συνεπιβάτη που πρέπει να "ψήσουμε"!

    Απλά...όντως ισχύει αυτό με την κατανάλωση? Καίει όντως τόσο δυσανάλογα πολύ συγκριτικά με άλλα της κατηγορίας του και, φυσικά, της παλαιότητάς του?

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Γνωμη μου ειναι να μην κοιταξεις το transalp για πρωτη μηχανη κυριως λογω ψηλου κεντρου βάρους και αρκετου βάρους. Ξεκινησα με παπι και μετα 125αρι μοτοσυκλετακι και τωρα εχω ενα cb500x που εχει κατι ενδιαμεσο σε κεντρο βαρους με αποτέλεσμα αρκετες φορες που πηγε να μου γείρει απο δικο μου λάθος να καταφερα να το κρατησω και να μην πέσω. Αν ειχα ξεκινήσει με ενα vstrom πχ ή ενα τρανσλαπ ή κατι αντιστοιχο θα ειχα φαει 3 εγγυημενες στατικες τουμπες με οτι συνεπαγεται αυτό για την ξενερα και τις γραντζουνιες στην μοτοσυκλέτα. Γνωμη μου κοιτα ενα μηχανακι με βαρος μεχρι 200κιλα και οχι πολυ ψηλο κέντρο βαρους. Α και δεν ειναι οτι δεν παταω κατω και την παθαίνω παταω τελεια κατω καθώς είμαι 1.88 και 95 κιλα και παρολα αυτα κοντεψα να την παθω. Μεχρι κ με το 125αρι κοντεψα να την παθω κάποιες φορες αλλα λογω των 130κιλων του το διαχειρίστηκα εύκολα
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 24/07/2020 στις 19:41.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.136
    To versys δεν παιζει? Ή ξεφευγει σε τιμη? Είναι πιο ακριβό από το transalp?
    Αν και είναι το μόνο που έχω καβαλήσει (το εχει ο αδερφος μου) το θεωρω καλύτερο απο τα 3 προαναφερθεντα. Προσωπική άποψη βέβαια.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Από περιέργεια αφού πια δεν το έχω, αλλά τι ανταλλακτικά ήταν τόσο ακριβότερα σε σχέση με των άλλων; ( κομπλέρ; )
    Πέραν αυτού, πάντα πίστευα ότι για μεγάλο μονοκύλινδρο ήταν ιδιαίτερα πολιτισμένο χωρίς πολύ κοπάνημα. Τα μόνα που πραγματικά με χάλαγαν πάνω του (εκτός από την, ας την πούμε αδιάφορη, εμφάνιση) ήταν το κιβώτιο σε πρώτη-νεκρά-δευτέρα και τα κάπως δύστροπα καρμπυρατέρ.
    Το κόμπλερ άστο καλύτερα γιατί κάνει 300+ όταν για το κλε κάνει 80-90€. Ακόμα και τα αναλώσιμα του είναι πιο ακριβά. Ενδεικτικά ημιτασιόν ντίζα συμπλέκτη στο fw 35€ με αρκετό ψάξιμο για να την βρείς ετοιμοπαράδοτη, στο κλε 10-15€ και την βρίσκεις στο περίπτερο της γειτονιάς σου, φίλτρο αέρας στο fw ξεκινάει απο 30€ και πάλι δεν βρίσκεις, στο κλε βρίσκεις με 5€ να κάνεις την δουλειά σου. Τακάκια είναι κοντά σε τιμές αλλά πάλι είναι πιο φθηνά στο κλε. Για μεταχειρισμένα ανταλλακτικά στο fw υπάρχουν λίγα πράγματα για το κλε κάθε συνεργείο έχει και απο ένα να κάνεις την δουλειά σου. Αυτά μου έρχονται στο μυαλό.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    To versys δεν παιζει? Ή ξεφευγει σε τιμη? Είναι πιο ακριβό από το transalp?
    Αν και είναι το μόνο που έχω καβαλήσει (το εχει ο αδερφος μου) το θεωρω καλύτερο απο τα 3 προαναφερθεντα. Προσωπική άποψη βέβαια.
    Το versys δυστυχώς ξεφευγει οικονομικά ενώ τα αδερφάκια του er-6n και er-6f παίζουν ένα χιλιάρικο τουλάχιστον κάτω.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hot_sauce Προβολή μηνύματος
    Από μηχανάκια καμία άλλη εμπειρία. Από δίκυκλα μόνο ποδήλατο.
    Ευχαριστώ για την πρότασή σου αλλά, όπως είπε και ο Volpad, δεν υπάρχει budget για σύντομη αλλαγή μετά την "κατάκτηση" του 125. Είμαι και σε μια ηλικία που θα πάρουν κι άλλα σειρά σιγά σιγά οπότε...περιορισμοί!
    Άλλωστε θεωρώ πως είμαι αρκετά συνειδητοποιημένος για να μην ανοίγω τέρμα γκάζι στις αρχές μέχρι να νιώθω πως "το έχω". Εκτός κι αν καταλήξω σε Transalp που λένε όλοι πως είναι βαρετό οπότε ελλατώνονται οι κίνδυνοι!

    Φυσικά και έχεις δίκιο πως θα έπρεπε να σορτάρω το car.gr και να πάω στα ακριβότερα μιας και εννοείται πως θα είναι σε καλύτερη κατάσταση αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.

    Παρ'όλο που αρκετοί διαφωνείτε κάθετα σχετικά με τα Transalp εγώ αρχίζω και τείνω προς τα εκεί για τους εξής λόγους:
    -δικύλινδρο
    -ανήκει στην κατηγορία "δεν σπάει, δεν χαλάει"
    -ευκολα να τα βρεις και φτηνά ανταλλακτικά
    -προστατεύει από τον αέρα στα ταξίδια και γενικά άνετο που το θέλω και για την δική μου οδηγική εμπειρία αλλά και του...συνεπιβάτη που πρέπει να "ψήσουμε"!

    Απλά...όντως ισχύει αυτό με την κατανάλωση? Καίει όντως τόσο δυσανάλογα πολύ συγκριτικά με άλλα της κατηγορίας του και, φυσικά, της παλαιότητάς του?
    Απο κατανάλωση απ'όσο ξέρω παίζεις πάνω απο 6 λίτρα πάντα, δεν σπάει δεν χαλάει ανήκουν περισσότερο τα άλλα δύο σίγουρα. Εύκολα και γρήγορα ανταλλακτικά παίζει μπάλα το κλε μόνο του γιατί κυκλοφόρησε απο το 1990 μέχρι το 2007 ίδιο οπότε όπως καταλαβαίνεις.... α! το τρανσάλπ είναι επίσης πιο βαρύ και απο τα 3 και με πιο βαριά αίσθηση ενώ τα άλλα δυο είναι πιο κοντά σε ποδήλατο η αίσθηση. Για μένα το τρανσαλπ κερδίζει μόνο στο ταξίδι στην εθνική, σε επαρχιακό τα άλλα 2 είναι πολύ πιο σβέλτα και οικονομικά.

  15. #15
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.126
    Καίει το τράνσαλπ περισσότερο από το βαρκαντέρο; Δεν το ήξερα..!!!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μεταβαση απο R6 σε fazer 1000?
    από P70 στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2021, 07:52
  2. Απο παπι σε μηχανη...παιδεμα
    από geo.k στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2015, 11:44
  3. Μετάβαση από μοτοσυκλέτα σε scooter
    από golinos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2013, 20:53
  4. Συναγερμός από ebay σε μηχανή
    από panagath στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2011, 13:30
  5. Μεταβαση απο παπι σε βοδι
    από A-Ge0 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 15:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF