Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Πρώτη μηχανή στα 16

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2020
    Μηνύματα
    3

    Πρώτη μηχανή στα 16

    Καλησπέρα είμαι νέος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια των παλιότερων σχετικά με το θέμα μου... Λοιπόν όλοι το ξέρετε και πολλοί το έχετε περάσει,δίπλωμα μηχανής στα 16!!
    Με απασχολεί ποια μηχανή να διαλέξω(δεν θέλω καθόλου παπί) έχω δει πολλά μοντέλα όπως τα sx/rx 50 της aprillia gsm 50 της gilera gilera eaglet 50 και κάτι derbi.
    Αυτό όμως που με προβληματίζει είναι πως άκουω διαφορά και δεν τα πολύ εμπιστεύομαι μηχανικά.. θα μου πείτε ένταξη 50αρακι θα έχεις απλά αυτό που με ανγχωνει είναι να μην δίνω κάθε 3 και λίγο λευτα για πρόβληματα που εμφανίζονται καθώς δεν υπάρχει και η δυνατότητα...το μπάτζετ μου είναι από 800 έως και 1100 εύρο εκυ περίπου θα ήθελα την γνώμη σας για τα μοντέλα που ανέφερα και να μου προτείνετε κάτι άλλο που μπορεί να μου έχει ξεφύγει...
    Ευχαριστώ ελπίζω να μην κούρασα

  2. #2
    Ότι σου αρέσει περισσότερο πάρε, μια ζωή την έχουμε. Και ακριβώς για τον ίδιο λόγο μόνο με κράνος ΠΑΝΤΑ, και τα μάτια σου 1014, δεν είμαστε φτιαγμένοι να αντέχουμε πτώσεις ανω των 30 χλμ/ωρα . Γνώμη μου , γυρνά το σε χωμάτινο βρες παρέα να βγαίνεις για εντούρο και όταν φθάσεις 18 και θα βγεις στην άσφαλτο θα πετάς ξεκαυλωμενος.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    Οποιο 50αρακι και να παρεις απριλια cagiva derbi θα εχει κουσουρια.Γιατι δε τα κρατας αυτα τα 1100 ευρω να τα κανεις 2-3000+ευρω μεχρι τα 18 σου να παρεις μηχανακι συγχρονο αξιοπιστο?Ολοι στα 16 με φτηνα παπια βολευτηκαν,εγω κυκλοφορουσα μια στο τοσο με του παππου το simson 50αρι που οποτε ηθελε δουλευε... κι ελεγα υπομονη 2 χρονια ειναι θα περασουν.

    Αν δεν εχεις υπομονη παρε κανα τετοιο αλλα να εισαι προετοιμασμενος να πηγαινες συχνα σε μηχανικο που θα βαριεται κιολας ν ασχοληθει,οτι θα μεινεις στο δρομο απο καμια βλαβη κτλ..Επισης θα πρεπει μετα να βρεις αλλον κ@υλ..μενο 16 χρονο να του το πουλησεις

    https://www.car.gr/30178842-aprilia-rs-50

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Aprilia γιατι συνεχίζει να παραγει την σειρα sx/rx θα ελεγα να πρπσανατολισθεις προς τα εκει.
    Ομως το προβλημα ειναι να βρεις κάποιον καλο σύμβουλο μεταχειρισμένων μοτοσυκλετων ουτως ώστε να το διαλέξει για σενα για να γλυτώσεις πιθανά εξοδα επισκευής/ συντήρησης.
    Αφετέρου μηχανακια με δίχρονο μοτερ μη το φοβάσαι γιατι δεν θελει πολλα για να επιδιορθωθει. Ενα ποσο της ταξεως των 300ε για ρεκτιφιε πιστόνι και καποια περιφερειακά οπως τακακια αλυσιδες γραναζια ηα μπορουν να καλυφθούν

  5. #5

Παρόμοια θέματα

  1. Ζητείται συμβουλή για πρώτη μηχανή στα 125 cc
    από ΕρεΤουμπες στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2016, 06:56
  2. Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 08:29
  3. Πρώτη μηχανή...?Δίλλημα...
    από Horhito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 12:04
  4. πρώτη μηχανή..?
    από Ksames στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 00:56
  5. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF