Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 72

Θέμα: Μια μέρα στα Ελληνοαλβανικά σύνορα 26-7-2020

  1. #46
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μωρε εχουμε κ εμεις εκει στο χωριο (Γιαννενα κοντα) κατι αρκουδια που δεν καταλαβαινουν ουτε αμαξια ουτε μηχανες.
    Κατευθειαν επιθεση μεχρι κ πανω στο αμαξι με κινδυνο τραυματισμου τους.
    Βεβαια οι παλιοι βοσκοι (μεσα κ ο παππους μου ο συγχωρεμενος) με ενα ''σκοπι'' στο χερι δεν τους στεκοτανε κανενα.
    Εγω με το gixxer περναγα πολυ γρηγορα γιατι ειχε πεσιμο η φαση...
    SH-κόπ'
    Με παχύ sh, o φόβος και ο τρόμος στα χωριά μας.
    Κάπου το είχα ξαναγράψει εδώ μέσα, συγγενής με παλιά μερσεντες δέχτηκε επίθεση από τσοπανοσκυλα, και έφυγε χωρίς προφυλακτήρα.

  2. #47
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    SH-κόπ'
    Με παχύ sh, o φόβος και ο τρόμος στα χωριά μας.
    Κάπου το είχα ξαναγράψει εδώ μέσα, συγγενής με παλιά μερσεντες δέχτηκε επίθεση από τσοπανοσκυλα, και έφυγε χωρίς προφυλακτήρα.
    Eιπα να το γραψω οσο το δυνατον πιο κατανοητο.

    Μερικα απο αυτα τα τσοπανοσκυλα εχουν πολλα νταλαβερια με λυκους κ δεν τα λες κ πολυ ηρεμα.
    Ειδικα οταν οι λυκοι κατεβαινουν μεσα στα χωρια για φαι.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #48
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Τα τσοπανόσκυλ-proof σκόπια έχουν καρφί στην άκρη, ώστε να μην μπορεί να τα αρπάξει το θηρίο και να σε αφοπλίσει.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παιδιά τα τσοπανόσκυλα δεν είπε κανείς οτι είναι ήρεμα.Προς Θεού τσοπανόσκυλα είναι,προστατεύουν τα κοπάδια όπως σωστά είπατε.Αυτό όμως δε σημαίνει οτι δε φοβούνται και δε γνωρίζουν ποιος είναι το αφεντικό όταν χρειαστεί.Μην ξεχνάμε οτι δε μιλάμε για εκπαιδευμένα σκυλιά.Σας λέω με βεβαιότητα οτι το τσοπανόσκυλο είναι και πολύ καλός χαρακτήρας αν το προσεγγίσεις σωστά.Δεν ισχύει παντα αλλά έχω συμφιλιωθεί με αρκετά απο αυτά.

    Εχω πάντως διάφορους τσαμπουκάδες στο αρχείο μου.Αποκορύφωμα στον Βαρνούντα (ελληνοσκοπιανά σύνορα) όπου μου την έπεσαν κάτι γομάρια και καταλάθος μπήκα στη στάνη τους κιόλας!

    Εννοείται δεν πλησίαζαν περισσότερο και μόνο γαύγιζαν απο ασφαλή απόσταση.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Καταγραφήa.jpg 
Προβολές:	133 
Μέγεθος:	85,0 KB 
ID:	420037
    Τελευταία τροποποίηση από billy84; 04/08/2020 στις 23:46.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    εμένα ,μου την επεσαν πρίν 10 χρόνια 3 τσοπανόσκυλα θηρία λίγο εξω απο το λιδωρίκι ,ειχα ενα kmx 200 δίχρονο τότε ,ειχα δηλ.αρκετό γκάζι για να ξεφύγω ,αλλά δεξιά ηταν γκρεμός ενώ στη μέση του δρόμου ειχαν αράξει κ ειχαν κλείσει ολο τον δρόμο τα πρόβατα ,εγω βγαίνοντας απο στροφή ,τα ειδα ξαφνικά στα 30 μέτρα περίπου κ επεσα στα φρένα ,αμέσως με κυνήγησαν τα σκυλιά κ απο δεξιά κ απο αριστερά ,προσπάθησα να φύγω απο αριστερά ανεβαίνοντας ενα υψωματάκι γεμάτο πέτρες -λάσπες κλπ ,κ με αρπάζει κ με δαγκώνει στο δεξί πίσω μέρος του ποδιού λιγο πάνω απο τον αστράγαλο ,εκεί που ειναι ο τένοντας (μου ειπε ο γιατρός μετά) ,ενα τέρας 40-50 κιλά ,ενω εγω το κλώτσαγα με το τακούνι του παπουτσιού ,τελικά ευτυχώς με αφησε ,επαθα μεγάλη τρομάρα οχι απο το δάγκωμα κυρίως ,αλλά απ ολη την φάση αυτή κ δεξιά ηταν μεγάλος σχετικά γκρεμός κ φοβόμουν μην πέσω εκεί με την ταχύτητα που ειχα για να ξεφυγω αλλά κ με το βάρος του σκύλου ενω ηταν τα δόντια του μέσα στο τζίν κ στο δέρμα μου κ με εσερνε δεξιά , πήγα στο εκεί κέντρο υγείας μου το καθάρισε καλά ο γιατρός κ μου εδεσε την πληγή κ μου εδωσε αντιβίωση για το δάγκωμα για λύσσα κλπ ,κ μετά πήγα στο εκεί αστυνομικό τμήμα ,ηταν εκεί ο διοικητής ,του ειπα τι εγινε κ μού ειπε πάμε στο μέρος που εγινε το συμβάν ,κ μου ελεγε οτι εκεί τα σκυλιά δεν δαγκώνουν ειναι ηρεμα κ μπλά μπλά ,το περιπολικό ηταν ενα nissan x-trail ,ψηλό οχημα δηλαδή jeep ,κ οχι κούρσα κλασσική ,μόλις φθάσαμε εκεί ορμηξαν κ τα 3 τσοπανόσκυλα πάνω στο nissan περιπολικό ,ευτυχώς ηταν τα τζαμια κλειστά κ αυτα αφριζαν απο το γάβγισμα κ γίνονταν ολο κ πιο επιθετικά κ αρχισαν να δαγκώνουν τον προφυλακτήρα κλπ ,τα χρειάστηκε ο αστυνομικός κ πήρε τηλ. τον τσοπάνη που τα ειχε (δεν ηταν εκεί οταν εγινε το συμβαν με εμένα) κ σε 5 λεπτά ηρθε κ τα μάζεψε ,μού ειπε ο αστυν/κός αν θέλω να κάνω μήνυση κλπ ,τού ειπα να μού πληρώσει ο βοσκός το τζίν που φορούσα γιατί ειχε σκιστεί απο τα δόντια τού σκυλιού κ δεν θέλω τιποτε αλλο ,εκτός αν εχει λύσσα το σκυλί κ θα πρεπει να τρέξω μετά με νοσοκομεία γιατρούς θεραπείες εξοδα κλπ κ θα επρεπε να του κάνω μήνυση ,του ειπε ο αστυν/κός του βοσκού να κρατήσει για 10-15 ημέρες το σκυλί που με δάγκωσε κλεισμένο κάπου μόνο του κ να το παρακολουθεί για το αν εμφανίσει συμπτώματα λύσσας ,ευτυχώς ηταν καθαρό το σκυλί κ δεν υπήρχε τέτοιο θέμα ...αυτη ηταν η ιστορία μου κ απο τότε με συμβουλή τσοπάνων ,οταν δώ σκυλιά στα βουνά να σβήνω το μοτέρ κ να περιμένω να απομακρυνθούν απο μόνα τους ...κ μέχρι στιγμής αυτό εφαρμόζω κ ολα καλά μέχρι τώρα κ αν δώ επιθετικότητα να εχω μαζί μου ενα μπουκάλι με νερό κ να το ρίξω στο πρόσωπό τους ...
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 05/08/2020 στις 00:17.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    εμένα ,μου την επεσαν πρίν 10 χρόνια 3 τσοπανόσκυλα θηρία λίγο εξω απο το λιδωρίκι ,ειχα ενα kmx 200 δίχρονο τότε ,ειχα δηλ.αρκετό γκάζι για να ξεφύγω ,αλλά δεξιά ηταν γκρεμός ενώ στη μέση του δρόμου ειχαν αράξει κ ειχαν κλείσει ολο τον δρόμο τα πρόβατα ,εγω βγαίνοντας απο στροφή ,τα ειδα ξαφνικά στα 30 μέτρα περίπου κ επεσα στα φρένα ,αμέσως με κυνήγησαν τα σκυλιά κ απο δεξιά κ απο αριστερά ,προσπάθησα να φύγω απο αριστερά ανεβαίνοντας ενα υψωματάκι γεμάτο πέτρες -λάσπες κλπ ,κ με αρπάζει κ με δαγκώνει στο δεξί πίσω μέρος του ποδιού λιγο πάνω απο τον αστράγαλο ,εκεί που ειναι ο τένοντας (μου ειπε ο γιατρός μετά) ,ενα τέρας 40-50 κιλά ,ενω εγω το κλώτσαγα με το τακούνι του παπουτσιού ,τελικά ευτυχώς με αφησε ,επαθα μεγάλη τρομάρα οχι απο το δάγκωμα κυρίως ,αλλά απ ολη την φάση αυτή κ δεξιά ηταν μεγάλος σχετικά γκρεμός κ φοβόμουν μην πέσω εκεί με την ταχύτητα που ειχα για να ξεφυγω αλλά κ με το βάρος του σκύλου ενω ηταν τα δόντια του μέσα στο τζίν κ στο δέρμα μου κ με εσερνε δεξιά , πήγα στο εκεί κέντρο υγείας μου το καθάρισε καλά ο γιατρός κ μου εδεσε την πληγή κ μου εδωσε αντιβίωση για το δάγκωμα για λύσσα κλπ ,κ μετά πήγα στο εκεί αστυνομικό τμήμα ,ηταν εκεί ο διοικητής ,του ειπα τι εγινε κ μού ειπε πάμε στο μέρος που εγινε το συμβάν ,κ μου ελεγε οτι εκεί τα σκυλιά δεν δαγκώνουν ειναι ηρεμα κ μπλά μπλά ,το περιπολικό ηταν ενα nissan x-trail ,ψηλό οχημα δηλαδή jeep ,κ οχι κούρσα κλασσική ,μόλις φθάσαμε εκεί ορμηξαν κ τα 3 τσοπανόσκυλα πάνω στο nissan περιπολικό ,ευτυχώς ηταν τα τζαμια κλειστά κ αυτα αφριζαν απο το γάβγισμα κ γίνονταν ολο κ πιο επιθετικά κ αρχισαν να δαγκώνουν τον προφυλακτήρα κλπ ,τα χρειάστηκε ο αστυνομικός κ πήρε τηλ. τον τσοπάνη που τα ειχε (δεν ηταν εκεί οταν εγινε το συμβαν με εμένα) κ σε 5 λεπτά ηρθε κ τα μάζεψε ,μού ειπε ο αστυν/κός αν θέλω να κάνω μήνυση κλπ ,τού ειπα να μού πληρώσει ο βοσκός το τζίν που φορούσα γιατί ειχε σκιστεί απο τα δόντια τού σκυλιού κ δεν θέλω τιποτε αλλο ,εκτός αν εχει λύσσα το σκυλί κ θα πρεπει να τρέξω μετά με νοσοκομεία γιατρούς θεραπείες εξοδα κλπ κ θα επρεπε να του κάνω μήνυση ,του ειπε ο αστυν/κός του βοσκού να κρατήσει για 10-15 ημέρες το σκυλί που με δάγκωσε κλεισμένο κάπου μόνο του κ να το παρακολουθεί για το αν εμφανίσει συμπτώματα λύσσας ,ευτυχώς ηταν καθαρό το σκυλί κ δεν υπήρχε τέτοιο θέμα ...αυτη ηταν η ιστορία μου κ απο τότε με συμβουλή τσοπάνων ,οταν δώ σκυλιά στα βουνά να σβήνω το μοτέρ κ να περιμένω να απομακρυνθούν απο μόνα τους ...κ μέχρι στιγμής αυτό εφαρμόζω κ ολα καλά μέχρι τώρα κ αν δώ επιθετικότητα να εχω μαζί μου ενα μπουκάλι με νερό κ να το ρίξω στο πρόσωπό τους ...
    Τρελό σκηνικό πραγματικά.Θεωρώ πως επειδή προσπάθησες να φυγεις γρήγορα(ειδικά με τον κλασσικό δίχρονο ήχο που τα δαιμονίζει ακόμα περισσότερο) και έβαλες πλάτη βρήκε την ευκαιρία να σε αρπάξει.Πρόσωπο με πρόσωπο κολώνουν!Σίγουρα πάντως μετά απο τέτοιο σκηνικό είναι λογικό να έχεις φοβία.Υπάρχουν και κάποιες συσκευές με υπέρηχους που κάνουν δουλειά απο όσο ξέρω.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #52
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    παιδιά όσοι φοβάστε τα τσοπανόσκυλα μην ανεβαίνετε στα βουνά. Δεν είναι τεχνικό το θέμα για να ρωτάτε σε φόρουμ οδηγίες χρήσης μάνιουαλ. εκεί που πάτε είναι το σπίτι τους. εσείς επεμβαίνετε στο χώρο τους όχι αυτά στον δικό σας. αν δεν μπορείτε να τα αντιμετωπίσετε καθήστε εκεί που είστε

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Δυστυχώς ο Σπύρος λέει μια μεγάλη αλήθεια. Από την άλλη όμως δεν είναι κρίμα για μια φοβία να χάσει κάποιος τις ομορφιές των βουνών? Έχει 2 όψεις το νόμισμα. Θεωρώ πως με ψάξιμο υπάρχουν λύσεις.

  9. #54
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Έχω πετύχει μερικές φορές τσοπανόσκυλα σε βουνό, ενώ κάνω ποδηλασία. Όταν μπορώ αλλάζω δρόμο, για να μην μπω στα λημέρια τους.

    Μία φορά όμως πέτυχα σε ασφάλτινο σημείο, σε περιοχή που απαγορεύεται η βοσκή, κοντά στην κορυφή. Άκουγα από πριν τα γαυγίσματα, αλλά δεν περίμενα να δω κοπάδι εκεί. Τα πέτυχα μπροστά μου στα 50 μέτρα. Ήταν μπόλικα για να ρισκάρω να τα πάρω με το καλό, εγώ μόνος με το ποδήλατο, βοσκός δεν υπήρχε πουθενά στο οπτικό μου πεδίο για να τα μαζέψει, οπότε πήρα την κατηφόρα. Γύρω στα 40 km/h στις στροφές, άντε 30 km/h στις φουρκέτες και πολύ περισσότερα στις κατηφορικές ευθείες. Τα τσοπανόσκυλα να κόβουν από τις πλαγιές κι εγώ στο ασφάλτινο κομμάτι, όσο επέτρεπε η αεροδυναμική αντίσταση (60 km/h+ ). Κατέβηκα το 1/3 του βουνού σε χρόνο ρεκόρ.


    Μία άλλη φορά, πετάχτηκαν μπροστά μου στο δρόμο 6 σκυλιά. Δεν ήταν τσοπανόσκυλα, αλλά μου έκλεισαν το δρόμο, ενώ ήμουν με τη μοτοσυκλέτα δικάβαλος. Προσπάθησα να τα πάρω με το καλό και ηρεμούσαν όταν σταματούσα και τους μιλούσα. Όταν κινούμουν, έστω και με 10 km/h, πλησίαζαν πολύ απειλητικά. Η κοπέλα πίσω να έχει τρομάξει που την πλησίαζαν και την μύριζαν, εγώ ψύχραιμος.

    - Κρατιέσαι καλά πάνω μου;
    - Ναι.
    - Δεν νομίζω ότι κρατιέσαι καλά...

    Περίμενα υπομονετικά. Μόλις βεβαιώθηκα ότι είναι γαντζωμένη πάνω μου και άδειασαν λίγο τα σκυλιά το χώρο μπροστά μου, επιτάχυνα γρήγορα, χωρίς να δώσω περιθώριο στα σκυλιά να με προσεγγίσουν. Αλλά εκεί ήταν άσφαλτος, που μπορούσα να επιταχύνω γρήγορα και με ασφάλεια.


    Με το ποδήλατο έχω πολλές εμπειρίες από επιθετικά σκυλιά. Ξέρουν ότι είσαι σχετικά αργοκίνητος, ειδικά στις ανηφόρες και ευάλωτος, οπότε επιτίθενται. Η καλύτερη λύση είναι να το κόψεις ποδαρόδρομο μέχρι να βαρεθούν. Αν είσαι πεζός και γυρίσεις κατά πάνω τους, κάνουν πίσω. Αν κάνεις πως πας να φύγεις γρήγορα ποδηλατώντας, επιτίθενται.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #55
    Με κανονικό -και όχι αρκούδα- τσοπανόσκυλο που συνάντησα στη Στυμφαλία ενώ ήμουν ήδη στο 25+ χιλιόμετρο τρεξίματος και ήθελε σώνει και καλά τσαμπουκά,
    σταμάτησα, κάθισα ανακούρκουδα και του είπα "δε γαμιέσαι... φάε με... είμαι πολύ πτώμα για να μαλώσω". Με λυπήθηκε κι έφυγε!
    Think faster than you ride

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Βρε ο λαός το λέει. Χρόνια τώρα.
    Σκύλος που γαβγίζει δε δαγκώνει...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Βρε ο λαός το λέει. Χρόνια τώρα.
    Σκύλος που γαβγίζει δε δαγκώνει...
    Πάτερ με καμια προσευχή μήπως φεύγουν τα σκυλιά?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    παιδιά όσοι φοβάστε τα τσοπανόσκυλα μην ανεβαίνετε στα βουνά. Δεν είναι τεχνικό το θέμα για να ρωτάτε σε φόρουμ οδηγίες χρήσης μάνιουαλ. εκεί που πάτε είναι το σπίτι τους. εσείς επεμβαίνετε στο χώρο τους όχι αυτά στον δικό σας. αν δεν μπορείτε να τα αντιμετωπίσετε καθήστε εκεί που είστε
    αδελφέ - εγω ειμαι φοβερά φυσιολάτρης κ κανένας τσοπάνος η τσοπανόσκυλο η μελισσοκόμος ....ΔΕΝ θα μού καθορίζει την βόλτα με την μοτό μου ,
    εφόσον ειμαι νόμιμος σε ΟΛΑ ,χαρτιά-πινακίδα-δίπλωμα -κράνος κλπ , και φυσικά ποτέ ΔΕΝ πηγαίνω κοντά σε μαντριά ,πηγαίνω βέβαια μέσα απο δασικούς δρόμους (ειναι ονειρο να κινείσαι ανάμεσα σε ελατα κ πλατάνια) βέβαια πάντα με προσοχή ,λόγω γκρεμών-λόγω σκυλιών-λόγω ...μελισσοκόμων κλπ ,σχετικά με τούς μελισσοκόμους ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να στήνουν κυψέλες δίπλα σε ΑΣΦΑΛΤΟ που συνδέει τα χωριά η σε δασικούς δρόμους που κυκλοφορούν πεζοί-ποδηλάτες-μηχανόβιοι κλπ ,υπάρχουν σχετικές πινακίδες απο τα δασαρχεία ...αλλά οι κύριοι αυτοί...λόγω ευκολίας τους να παρκάρουν τα φορτηγά τους δίπλα στην ασφαλτο που εχουν τα μελίσσια τους ...τίς γράφουν στα ...αχαμνά τους ,οπότε προσοχή που σταματάμε για κατούρημα η για ξεκούραση κλπ ,κ πάντα οταν περνάμε δίπλα απο μελίσσια να κλείνουμε καλά το κράνος ,μία σφήκα η μιά μέλισσα αν μπεί μπορεί να μάς σκοτώσει αν ειμαστε αλεργικοί ,στην αθήνα μένω κοντά στον υμηττό ,κ ανεβαίνω ειτε με τα πόδια ειτε με την μοτο για βόλτα μέχρι τίς κεραίες του υμηττού μέσω καισσαριανής ,αλλά κ εκεί τρέμεις που κυρίως πιτσιρικάδες κοπελιές η ανδρες ...η ηλικιωμένοι κάνουν τούς ραλίστες στον πολύ στενό 2πλής κατεύθυνσης δρόμο ανεβαίνοντας η κατεβαίνοντας κ πανεύκολα μπαίνουν στο δικό σου ρεύμα,ειδικά πάνω σε στροφές ,οπότε τρέμεις κυριολεκτικά μην σε παρασύρουν ...οπότε χίλιες φορές πάνω στα βουνά με τα ...τσοπανόσκυλα παρα με τούς εγκληματίες οδηγούς στην αθήνα - στον υμηττό - στην πάρνηθα κλπ ...

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Πάτερ με καμια προσευχή μήπως φεύγουν τα σκυλιά?
    Με μια προσευχή δε φαντάζεσαι τί βγαίνει μπιλακο
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #60
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Αλήθεια με τους χωματόδρομους του Υμηττού τι γίνεται ?
    Έχει κανείς περιστατικά με επιθέσεις σκύλων ?
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλη μια μέρα πέρασε...
    από dio650gs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 10:47
  2. Μια κυριακη στα Μεγαρα...
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2005, 20:55
  3. Μια Μερα Χωρισ Lsd...!!! (nls)
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 13:18
  4. Αλλη Μια Μερα Αντιπαραγωγησ....
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 06:47
  5. Ένας τύπος πηγαίνει μια μέρα σε ένα μπαρ
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 08:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF