Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 66

Θέμα: πρέπει σιγα σιγα να αλλάξω μηχανάκι...

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965

    πρέπει σιγα σιγα να αλλάξω μηχανάκι...

    Το strom έχει αρχίσει να δείχνει τα χρόνια του (15 σε λίγους μήνες...) και να ζητάει λεφτα. Τώρα εχει 150κ χλμ και σε 1 χρόνο που πρεπει να βρω τι θα πάρω θα έχει 180κ χλμ. Πρέπει να φύγει πριν αρχισει να ζητάει λεφτα το μοτερ. Ακόμα ειμαστε στα γύρω γυρω. Μίζες, τρόμπες, πηνια κτλ. Θέλω ενα μηχανάκι να με πηγαίνει περα δωθε στη δουλειά 60χλμ καθημερινά και να κάνει αξιοπρεπώς ταξίδι. Ταξίδι σημαίνει δικάβαλο και τριβάλιτσο. Δεν ψάχνω κάτι σπορ, εχω. Δεν θέλω να καίει πολύ, δεν θέλω να βγάζει ζημιές καθώς θα κάνει πολλα χλμ και δεν θέλω να ειναι πάλι στρομ.

    Μπατζετ δεν εχω ορισει ακομη. Υποθέτω οτι το ταβάνι μου ειναι καμία τρελλλλή ευκαιρία άφρικα ή τενερε στα 8-8μιση. Εχω απορρίψει οτιδήποτε ειναι χοντα εκτός της άφρικα, το μικρο tracer γιατι μονο το 2020 μου αρέσει αλλα σε αυτα τα λεφτα παω σε τενερε, και το βερσυς γιατι ειναι σαν το στρομ.

  2. #2
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Το strom έχει αρχίσει να δείχνει τα χρόνια του (15 σε λίγους μήνες...) και να ζητάει λεφτα. Τώρα εχει 150κ χλμ και σε 1 χρόνο που πρεπει να βρω τι θα πάρω θα έχει 180κ χλμ. Πρέπει να φύγει πριν αρχισει να ζητάει λεφτα το μοτερ. Ακόμα ειμαστε στα γύρω γυρω. Μίζες, τρόμπες, πηνια κτλ. Θέλω ενα μηχανάκι να με πηγαίνει περα δωθε στη δουλειά 60χλμ καθημερινά και να κάνει αξιοπρεπώς ταξίδι. Ταξίδι σημαίνει δικάβαλο και τριβάλιτσο. Δεν ψάχνω κάτι σπορ, εχω. Δεν θέλω να καίει πολύ, δεν θέλω να βγάζει ζημιές καθώς θα κάνει πολλα χλμ και δεν θέλω να ειναι πάλι στρομ.

    Μπατζετ δεν εχω ορισει ακομη. Υποθέτω οτι το ταβάνι μου ειναι καμία τρελλλλή ευκαιρία άφρικα ή τενερε στα 8-8μιση. Εχω απορρίψει οτιδήποτε ειναι χοντα εκτός της άφρικα, το μικρο tracer γιατι μονο το 2020 μου αρέσει αλλα σε αυτα τα λεφτα παω σε τενερε, και το βερσυς γιατι ειναι σαν το στρομ.
    Το Tenere 700 ξέχασε το για δικάβαλο ταξίδι. Πολύ καλό για μονοκάβαλο αλλά στο δικάβαλο και σε σχέση με το υπάρχουν που έχεις, είναι μέρα με τη νύχτα. Υπάρχει σέλα comfort για τη θέση του συνοδηγού αλλά θα τη συνιστούσα μόνο αν οι συχνές στάσεις δεν είναι πρόβλημα. Αν η συνεπιβάτιδα είναι μικροκαμωμένη καλύτερα το νέο Tracer 700.

  3. #3
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Χμμ.. άρα ψάχνεις κάτι με 21 τροχό, γύρω στα 8-8μιση;

    Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν το Tiger 800 XC, αλλά τα χλμ που γράφεις είναι μπόλικα..

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    αλλά τα χλμ που γράφεις είναι μπόλικα..
    αστα... κοιτάω και για leasing

  5. #5
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Το strom έχει αρχίσει να δείχνει τα χρόνια του (15 σε λίγους μήνες...) και να ζητάει λεφτα. Τώρα εχει 150κ χλμ και σε 1 χρόνο που πρεπει να βρω τι θα πάρω θα έχει 180κ χλμ. Πρέπει να φύγει πριν αρχισει να ζητάει λεφτα το μοτερ. Ακόμα ειμαστε στα γύρω γυρω. Μίζες, τρόμπες, πηνια κτλ. Θέλω ενα μηχανάκι να με πηγαίνει περα δωθε στη δουλειά 60χλμ καθημερινά και να κάνει αξιοπρεπώς ταξίδι. Ταξίδι σημαίνει δικάβαλο και τριβάλιτσο. Δεν ψάχνω κάτι σπορ, εχω. Δεν θέλω να καίει πολύ, δεν θέλω να βγάζει ζημιές καθώς θα κάνει πολλα χλμ και δεν θέλω να ειναι πάλι στρομ.

    Μπατζετ δεν εχω ορισει ακομη. Υποθέτω οτι το ταβάνι μου ειναι καμία τρελλλλή ευκαιρία άφρικα ή τενερε στα 8-8μιση. Εχω απορρίψει οτιδήποτε ειναι χοντα εκτός της άφρικα, το μικρο tracer γιατι μονο το 2020 μου αρέσει αλλα σε αυτα τα λεφτα παω σε τενερε, και το βερσυς γιατι ειναι σαν το στρομ.
    Κατι μου λεει πως θα ειναι παλι στρομ
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #6
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Μπορείς να βρεις versys 1000.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Κατι μου λεει πως θα ειναι παλι στρομ
    εκεί μας κατάντησαν νίκο τσιαμτσίκα...

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Για πολλά χιλιόμετρα , αξιόπιστο και πολύ μικρή κατανάλωση ίσως θα άξιζε να ρίξεις μια μάτια και στο NC750X

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    https://www.motomag.gr/news/nea-mont...mia-protia-toy

    Αφού είσαι στη αναμονή, δεν περιμένεις λίγο ακόμα ;

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    https://www.motomag.gr/news/nea-mont...mia-protia-toy

    Αφού είσαι στη αναμονή, δεν περιμένεις λίγο ακόμα ;
    Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι λόγω EURO5 θα δούμε μέχρι το τέλος του χρόνου ΠΟΛΛΕΣ αλλαγές. Αν κάποιος δε βιάζεται , ίσως το καλύτερο είναι να περιμένει.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Looter Προβολή μηνύματος
    Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι λόγω EURO5 θα δούμε μέχρι το τέλος του χρόνου ΠΟΛΛΕΣ αλλαγές. Αν κάποιος δε βιάζεται , ίσως το καλύτερο είναι να περιμένει.
    Οι αλλαγές λόγω euro5 μόνο προς το χειρότερο είναι.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    https://www.motomag.gr/news/nea-mont...mia-protia-toy

    Αφού είσαι στη αναμονή, δεν περιμένεις λίγο ακόμα ;
    οι τιμές έχουν ανέβει αρκετά οπότε και να έρθει θα ειναι πάνω απο 10κ ευρω. Μήν ειναι και στα 11. Το αφρικα ειναι 14+ οπότε δεν με βλέπω να πιάνω τέτοια νούμερα.

  13. #13
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οι τιμές έχουν ανέβει αρκετά οπότε και να έρθει θα ειναι πάνω απο 10κ ευρω. Μήν ειναι και στα 11. Το αφρικα ειναι 14+ οπότε δεν με βλέπω να πιάνω τέτοια νούμερα.
    Έχεις όμως περιθώριο να περιμένεις λίγους μήνες κι εγώ θα περίμενα. Ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να εμφανιστεί. Θεωρώ το καλοκαίρι πολύ κακή επιλογή για αγορά μοτό.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Έχεις όμως περιθώριο να περιμένεις λίγους μήνες κι εγώ θα περίμενα. Ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να εμφανιστεί. Θεωρώ το καλοκαίρι πολύ κακή επιλογή για αγορά μοτό.
    για αρχή 2021 κοιτάω δεν βιάζομαι. λες το τενερε δεν κάνει για δικάβαλο ε? με σκοτώνεις...Πρεπει να το δοκιμάσω.

  15. #15
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Δε βρισκεις μια συγυρισμενη και περιποιημένη milfαρα να κανεις δουλεια δου για μια ζωη, πληρεί όλα τα κριτήρια που εβαλες κανει αναβάθμιση απο οτι ειχες και θα σου περισεψουν για βολτες
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2013-honda-cbf1000.jpg 
Προβολές:	452 
Μέγεθος:	58,2 KB 
ID:	420006
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	unnamed (1).jpg 
Προβολές:	452 
Μέγεθος:	74,8 KB 
ID:	420007
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	maxresdefault.jpg 
Προβολές:	450 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	420008
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Να ξεκινάμε σιγά σιγά!!!
    από bikerted στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2008, 21:24
  2. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2007, 18:24
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2007, 02:54
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2007, 16:48
  5. Σκέφτομαι να αλλάξω μηχανάκι..
    από lantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2006, 22:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF