Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Παπι

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2020
    Μηνύματα
    3

    Παπι

    Καλησπέρα είμαι νέος οδηγός και ενδιαφέρομαι για καινούργια πάπια. Έχω καταλήξει σε crypton s η αλλιώς vf185 ποιο προτείνεται?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Εξαρτάται για την χρήση που το θέλεις; Delivery; Προσωπική χρήση; Πόλη; Μεγάλες αποστάσεις;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2020
    Μηνύματα
    3
    Για πόλη και μικρές βόλτες και μελλοντικά ίσως και ντελιβερυ

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Αυτά που αναφέρεις είναι δυο εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους παπιά... το Crypton είναι "ήσυχο" και κατάλληλο για να πηγαίνεις από το σημείο Α στο σημείο Β, ενώ το VF είναι το πιο δυνατό παπί που υπάρχει αυτή τη στιγμή, τόσο δυνατό ώστε η SYM έβαλε τον κινητήρα του σε on-off μοτοσυκλέτα, όπου τα καταφέρνει καλά! Αν θες απλή καθημερινή μετακίνηση, θα σου έλεγα να πάρεις το Crypton, αν θες πολύ καλές επιδόσεις για το είδος, το VF είναι μονόδρομος.

    Αν όμως θες απλή καθημερινή μετακίνηση, υπάρχουν κι άλλες επιλογές, όπως το παπί της Keeway το οποίο χωράει και κράνος κάτω από τη σέλα, το SYM VF 125 και τα αντίστοιχα με το Crypton παπιά της Honda. Όπως και τα παπιά της Daytona, αν θες κάτι πιο οικονομικό.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2020
    Μηνύματα
    3
    Η αλήθεια είναι πρώτιμο το sym το οποίο είναι ποιο δυνατό όπως αναφέρεις και εσύ απλά δεν είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία της σαν εταιρία σε σχέση με την yamaha

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Και θα κανεις ντελιβερι με συμπλεκτη;

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Και θα κανεις ντελιβερι με συμπλεκτη;
    γιατι οχι ,μονο σαν ντελιβερi καφενειου εχει προβλημα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #8
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zwok Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα είμαι νέος οδηγός και ενδιαφέρομαι για καινούργια πάπια. Έχω καταλήξει σε crypton s η αλλιώς vf185 ποιο προτείνεται?
    Το Sym VF185 χρειάζεται δίπλωμα οδήγησης κατηγορίας τουλάχιστον Α2. Έχεις τέτοιο; Δεν επιτρέπεται να οδηγείται με Α1, ούτε σε καλύπτει η ασφάλειά αν έχεις τέτοιο.

    Το Yamaha Crypton S είναι πιο αξιόπιστο από το Sym και οδηγείται νόμιμα με δίπλωμα οδήγησης κατηγορίας Α1.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 03/08/2020 στις 17:51.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    γιατι οχι ,μονο σαν ντελιβερi καφενειου εχει προβλημα.
    Ποσες φπρες την ημερα θα συμπλεκταρεις εν ωρα δουλεια; Μιλας σε ανθρωπο που εχει γραψει χιλιαδες χλμ σε αυτη τη δουλεια με οτι μηχανακι εβρισκε προχειρο! Ο συμπλεκτης δε κανει για ντελιβερι, κουραζεις ολο σου το σωμα πανω στο μηχανακι τοσες ωρες, να κουραζεις και το χερι σου ειναι απλα μαζοχισμος. Ειναι ενα ακρο που θα χρησιμοποιεις χωρις λογο χιλιαδες φορες την ημερα καθε μερα!

  10. #10
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Ποσες φπρες την ημερα θα συμπλεκταρεις εν ωρα δουλεια; Μιλας σε ανθρωπο που εχει γραψει χιλιαδες χλμ σε αυτη τη δουλεια με οτι μηχανακι εβρισκε προχειρο! Ο συμπλεκτης δε κανει για ντελιβερι, κουραζεις ολο σου το σωμα πανω στο μηχανακι τοσες ωρες, να κουραζεις και το χερι σου ειναι απλα μαζοχισμος. Ειναι ενα ακρο που θα χρησιμοποιεις χωρις λογο χιλιαδες φορες την ημερα καθε μερα!
    δεν εχω κανει ντελιβερι και ετσι οπως το θετεις συμφωνω,αρα θεωρητικως ενα σκουτερ θα ηταν ακομα καλυτερο διοτι σε απαλασσει και απο τις κινησεις των ποδιων,φρενου και αλλαγες ταχυτητων
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #11
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    δεν εχω κανει ντελιβερι και ετσι οπως το θετεις συμφωνω,αρα θεωρητικως ενα σκουτερ θα ηταν ακομα καλυτερο διοτι σε απαλασσει και απο τις κινησεις των ποδιων,φρενου και αλλαγες ταχυτητων
    Ναι, το scooter είναι πιο άνετο, απλά χάνεις το ελάχιστο κόστος χρήσης ενός παπιού. Δεν είναι τυχαίο που κάποιο ντελιβεράδες έχουν SH 150. Χάνουν κάτι σε κόστος χρήσης, αλλά κερδίζουν σε άνεση.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2020
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zwok Προβολή μηνύματος
    Για πόλη και μικρές βόλτες και μελλοντικά ίσως και ντελιβερυ
    Τα πολλά "και" υποδηλώνούν:

    α) Ούτε εγώ ξέρω ακριβώς,
    β) Φαντάζομαι πως με οποιοδήπποτε παπί μπορώ να κάνω όλα αυτά
    γ) Τα βάζω όλα για να είμαι σίγουρος.

    Θα σου έλεγα να πάρεις είτε daytona dy/sprinter είτε crypton s: Αν πιστεύεις ότι αξίζει η χρηματική διαφορά πάρε το yamaha, αλλιώς πάρε κάτι φθηνό να κάνεις την δουλειά σου

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    δεν εχω κανει ντελιβερι και ετσι οπως το θετεις συμφωνω,αρα θεωρητικως ενα σκουτερ θα ηταν ακομα καλυτερο διοτι σε απαλασσει και απο τις κινησεις των ποδιων,φρενου και αλλαγες ταχυτητων
    εννοειται!! και σε προστατευει στα γονατα και ποδια απ το κρυο και το νερο, και κανει καλο για το κωλαρακι!

Παρόμοια θέματα

  1. Το καλύτερο παπί
    από COSMIC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2008, 17:39
  2. Παπί SOKUNDO 110cc
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2004, 21:01
  3. Παπι
    από K_STAMATIOU στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 00:33
  4. Παπι Ή ΜηΧανη?
    από christin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 19:43
  5. Πα, Πα, Πα, Το Παπι
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 17:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF