Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: bajaj ns200 ή yamaha ys125?

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον ΤΚΜ για το SYM
    Χάνεις λίγο σε άλογα, αλλά κερδίζεις σε ευχρηστία. Στα + η μάρκα, η οποία δείχνει ότι το μοντέλο έχει έρθει για να μείνει (κινητήρας ίδιος με του vf) όπως επίσης και το adventure look το οποίο λόγω τροχών και μόνο θα μπορέσει να σε κατεβάσει σε κάποια δυσπρόσιτη παραλία με ασφάλεια.

    Στα αρνητικά , βγαίνει λίγο βαρύ σαν σύνολο πράγμα που σημαίνει ότι οι επιδόσεις θα χρειαστούν άμεσα βελτίωση, αλλά ήδη υπάρχουν κιτάκια για το μοτερ του vf που του δίνουν ανάσα

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Η αλήθεια είναι ότι nh-t με διχάζει αρκετά. Δοκιμασμένο μοτέρ από τη μια αλλά από τα λίγα που έχω διαβάσει, πέτυχα καποια παράπονα για το δίκτυο της sym στην Ελλάδα. Τα σκούτερ τους απ'οσο ξέρω είναι εξαιρετικά, το nh-x 125 μάλλον δεν προχώρησε πολύ και από ένα σχόλιο που πέτυχα από ένα παιδί που την πήρε του έβγαλε αρκετά προβλήματα. Σκέφτομαι να στραφω σε κάτι πιο σίγουρο, είτε στη ys125 είτε στη cb125f για αρχή τουλάχιστον, αν και θα παρακολουθώ από κοντά τα πιο οικονομικά μοντέλα (benelli, bajaj, cfmoto) για να δω την αξιοπιστία τους σε περιπτωση ενός πιθανού μελλοντικού upgrade.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Πρίν παραγγείλω το NH-T 200,καλη εντύπωση μου έκανε, ότι πελάτης του μαγαζιού μετά από τρεις μήνες που είχε το NH-T 125 το έδωσε πισω για να παρει το NH-T 200.
    Άρα με λίγα λόγια ήταν ευχαριστημένος από όλα εκτός της ιπποδύναμης.
    Εγώ έχω αγοράσει δυο σκουτερ και ένα Daytona και έχω παραγγείλει τώρα το NH-T από το δίκτυο της sym. Όποτε χρειάστηκα κάτι με εξ υπηρέτησαν. Περισσότερο παίζει ρόλο και από πιο μαγαζί θα το παρεις. Πόσο σωστοί επαγγελματίες είναι.
    Στο γράφει άνθρωπος που έχει αντιπροσωπεία sym στα 800m και παει σε άλλη στα 12 χιλιόμετρα.
    Αν θες την γνώμη μου, πηγαινε να κάτσεις στις μοτοσικλέτες που ενδιαφέρεσαι να δεις σε πια "κουμπώνεις" καλυτερα.
    Πάντως επειδή είχα τρεις 125cc μότο. Για μέσα στην πολη είναι μια χαρά αλλά για κανένα ταξίδι πιο έξω κουράζουν λόγο μικρής ιπποδύναμης.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    αδελφέ ,να δώσεις 2.600 ευρώ για το ys 125 κυβικά ...ειναι (για μένα εγκλημα),
    χιλιες φορές να πάρεις το sym NH-T200 που ειναι μηχανάρα (τουλάχιστον οπτικά που το εχω δεί σε εκθεση )
    και αν εχεις θέμα με ηλικία η δίπλωμα ,χτύπα αυτό ,καινούργιο μοντέλο 2020 με 1.500 ευρώ μόνο ...https://www.car.gr/23427523-keeway-t...-injection-cbs
    το εχω οδηγήσει 4 φορές αθήνα σαρωνίδα κ πίσω ανετα κ γρήγορα τα 100χλμ στο κοντέρ κ με 2 ατομα ,πάει πολύ καλά στο δρόμο - ΔΕΝ τρίζει τίποτα- φρένα αψογα - και σού μένουν κ 1.000 ευρώ στην ακρη για αγορά μεγαλύτερης μοτο σε 3-4 χρόνια ...

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές και το χρόνο που αφιερώσατε για να μου απαντήσετε. Δεν περίμενα ξεκινώντας να βγάλω δίπλωμα ότι η αγορά μηχανής θα μου πάρει τόσο χρόνο και ενέργεια. Ευχάριστος πονοκέφαλος πάντως. Θα περάσω να δω τις μηχανές που αναφέρθηκαν και εάν είναι δυνατόν θα προσπαθήσω να κάνω ένα τεστ ride σε όσο το δυνατόν περισσότερες. Και πάλι σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από phovos Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι ότι nh-t με διχάζει αρκετά. Δοκιμασμένο μοτέρ από τη μια αλλά από τα λίγα που έχω διαβάσει, πέτυχα καποια παράπονα για το δίκτυο της sym στην Ελλάδα. Τα σκούτερ τους απ'οσο ξέρω είναι εξαιρετικά, το nh-x 125 μάλλον δεν προχώρησε πολύ και από ένα σχόλιο που πέτυχα από ένα παιδί που την πήρε του έβγαλε αρκετά προβλήματα. Σκέφτομαι να στραφω σε κάτι πιο σίγουρο, είτε στη ys125 είτε στη cb125f για αρχή τουλάχιστον, αν και θα παρακολουθώ από κοντά τα πιο οικονομικά μοντέλα (benelli, bajaj, cfmoto) για να δω την αξιοπιστία τους σε περιπτωση ενός πιθανού μελλοντικού upgrade.
    Σχετικά με το Bajaj, το δίκτυο είναι το ίδιο δίκτυο που παίζει και για τα KTM καθώς επίσης και το μοτέρ του, πλην κεφαλής, είναι το ίδιο με το μοτέρ που φοράνε τα 200ρια ΚΤΜ τα οποία επίσης είναι made in india by bajaj. Θεωρώ ότι και από ανταλλακτικά αλλά και από after sales service, θα είσαι απολύτως κομπλέ.

  7. #37
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Σχετικά με το Bajaj, το δίκτυο είναι το ίδιο δίκτυο που παίζει και για τα KTM καθώς επίσης και το μοτέρ του, πλην κεφαλής, είναι το ίδιο με το μοτέρ που φοράνε τα 200ρια ΚΤΜ τα οποία επίσης είναι made in india by bajaj. Θεωρώ ότι και από ανταλλακτικά αλλά και από after sales service, θα είσαι απολύτως κομπλέ.
    Όντως σημαντικό πλεονέκτημα αυτό, πιστεύω επίσης ότι θα βοηθήσει και η επερχόμενη συνεργασία με Triumph, κάπου διάβαζα ότι θα βγουν κάποια νέα μοντέλα στην EICMA το 2021. Γενικά η Bajaj φαίνεται πως κινείται έξυπνα προσπαθώντας να μπει στην ευρωπαϊκή αγορά και ελπίζω να δούμε ευχάριστα πράγματα τι επόμενο διαστημα.

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Έναν ολόκληρο χρονο μετα, και αφού μεσολάβησε μια αλλαγή κατηγοριας στο δίπλωμα, ενα σπασμένο χερι και ενα εφτάμηνο λοκνταουν με τις σχολές οδηγών να είναι κλειστές, κανω ενα συντομο update στο thread γιατι επιτέλους παρήγγειλα την πρωτη μου μηχανή. Κατεληξα στο Sym nh-t 200! Την αλλη εβδομαδα, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα την έχω στην κατοχή μου.

  9. #39
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Καλοτάξιδη!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #40
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδη!
    Σ'ευχαριστω πολύ νεοσσέ!

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Μεγεια!

  12. #42
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από phovos Προβολή μηνύματος
    Έναν ολόκληρο χρονο μετα, και αφού μεσολάβησε μια αλλαγή κατηγοριας στο δίπλωμα, ενα σπασμένο χερι και ενα εφτάμηνο λοκνταουν με τις σχολές οδηγών να είναι κλειστές, κανω ενα συντομο update στο thread γιατι επιτέλους παρήγγειλα την πρωτη μου μηχανή. Κατεληξα στο Sym nh-t 200! Την αλλη εβδομαδα, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα την έχω στην κατοχή μου.
    Καλορίζικη και με πολλές βόλτες!
    Πετυχαίνεις και καλή εποχή χωρίς ζέστες.

  13. #43
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά, ανυπομονω να τη χαρώ!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha Dt 200 manual wanted plz...
    από SwAToNeR στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2022, 16:23
  2. Elliniki Pragmatikotita z750 I Fazer (i mallon Kawasaki i Yamaha)
    από jp79 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 11:09
  3. Yamaha vs Honda
    από DIT στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 17:52
  4. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 15:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF