Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Γυναικείο καλοκαιρινο μπουφάν

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275

    Γυναικείο καλοκαιρινο μπουφάν

    Γεια σας παιδιά καθως ετοιμαζομαι για μια μακρινη βολτα με την κοπελιά μου (1200χλμτ πρπ) θέλω να της παρω ενα μπουφάν καλοκαιρινό και σκεφτόμουν για το nordcap aero μαζι με την προστασια την κοκκαλινη της nordcap που βγαίνει γυρω στα 110€. Για τις λιγες φορες που θα με ακολουθει να της παρω αυτο ή να κάνω την υπέρβαση και να της παρω το dainese air flux γυναικειο μαζι με προστασια πλατης που παει γυρω στα 210€. Εγω εχω το dainese air flux με manis g2 πλατη και ειμαι ευχαριστημένος. Αυτο που με νοιαζει κυριως ειναι η ασφαλεια της αλλα επειδη παιζει ρολο και το οικονομικό καθώς θα της παρω και γαντια παντελονι και μποτάκια καθως μεχρι τωρα ειχε μονο κρανος και την επαιρνα μονο μεσα στην πολη για 1-3χλμτρα αποσταση. Αν εχετε να προτεινετε και καποιο αλλο μπουφαν μεχρι 150€ με προστασία πλατης ειμαι ευπροσδεκτος να το ακούσω. Επισης οι ταχύτητες που θα κινούμαι μαζι της θα ειναι μαξ 100χλμ/ωρα καθως θα παμε απο βουνα και απο δρομους που δεν γνωρίζω οποτε δεν υπάρχει περίπτωση να παω πανω απο 100χλμ σε ευθεία αν κ συνηθως με 2ο άτομο κινουμε σαν να εχω 125αρι με μαξ 85χλμτρα κυριως για το ενδεχομενο αν γίνει κατι να εχω αρκετο χρονο να αντιδρασω και να πεσουμε με πολυ λιγα χλμτρα.

  2. #2
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Κάνε την υπέρβαση φίλε.
    Πήρα το ανδρικό nordcap aero για καλοκαιρινό και το επέστρεψα την επόμενη ημέρα. Ήταν πιο ζεστό από το Dainese 3εποχών με τα φερμουάρ αναπνοής ανοιχτά.
    Πήρα το dainese air flux και είπα σε ρούχο ποτέ ξανά κάτι άλλο από dainese.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Βρηκα και το revit airwave lady στο νούμερο της μαζι με πλατη 130€ μηπως αξιζει αυτο?
    Επίσης τι διαφορά έχουν τα αντρικά απο τα γυναικεία μπουφάν στο ίδιο νούμερο?
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 08/08/2020 στις 15:17.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Nordcap πηρα και εγω. Για 3 βολτες το χρονο δεν αξιζει παραπανω λεφτα. Μια χαρα ειναι σαν μπουφαν και πιο δεμενο απο το flux που εχω. Εχουν αλλη φορμα και small αντρικο με small γυναικειο δεν ειναι ιδιο νουμερο.

  5. #5
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Βρηκα και το revit airwave lady στο νούμερο της μαζι με πλατη 130€ μηπως αξιζει αυτο?
    Επίσης τι διαφορά έχουν τα αντρικά απο τα γυναικεία μπουφάν στο ίδιο νούμερο?
    Τα νούμερα διαφέρουν σε διαστάσεις γενικά, αφού οι γυναίκες είναι πιο μικρόσωμες κατά μέσο όρο. Επιπλέον τα γυναικεία μπουφάν έχουν πιο στενούς ώμους και ανοίγουν στη μέση.


    Προσπάθησε να αφουγκράζεσαι την κούρασή της, ακόμα κι αν δεν στο πει ευθέως. Δεν θα είναι σαν εσένα πωρωμένη πάνω στη μοτοσυκλέτα. Κάνε πολλές στάσεις, πήγαινέ τη σε μέρη που ξέρεις ότι θα της αρέσουν. Είναι πολύ μεγάλο ταξίδι τα 1.200 km σε δύο ημέρες για μία συνεπιβάτιδα που μέχρι στιγμής έχει κάνει μόνο μέχρι 3 km. Αν δεις και κουράζεται, αναπροσάρμοσε το ταξίδι στα νέα δεδομένα, χωρίς εμμονή στην ολοκλήρωση του γύρου της Πελοποννήσου. Φρόντισε να περάσετε πολύ καλά και οι δύο.

    Αν έχεις top case, θα νιώθει πολύ πιο άνετα.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 08/08/2020 στις 17:31.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    134
    Ποντος απο μενα στο airwave. Το εχω τεσσερα αρκετα χρονια και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο, με ενα καλο πλυσιμο ειναι σαν να το πηρα χθες. Πηρα και της γυναικας το ιδιο το 2017 και ξεννοιασαμε.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Nordcap πηρα και εγω. Για 3 βολτες το χρονο δεν αξιζει παραπανω λεφτα. Μια χαρα ειναι σαν μπουφαν και πιο δεμενο απο το flux που εχω. Εχουν αλλη φορμα και small αντρικο με small γυναικειο δεν ειναι ιδιο νουμερο.
    Σε ευχαριστώ πολύ λογικα και εγω nordcap θα της παρω καθως ειναι το μοναδικο που υπαρχει διαθεσιμο στην πολη της και σε περίπτωση που δεν της κανει μπορει να πάει να το αλλάξει
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τα νούμερα διαφέρουν σε διαστάσεις γενικά, αφού οι γυναίκες είναι πιο μικρόσωμες κατά μέσο όρο. Επιπλέον τα γυναικεία μπουφάν έχουν πιο στενούς ώμους και ανοίγουν στη μέση.


    Προσπάθησε να αφουγκράζεσαι την κούρασή της, ακόμα κι αν δεν στο πει ευθέως. Δεν θα είναι σαν εσένα πωρωμένη πάνω στη μοτοσυκλέτα. Κάνε πολλές στάσεις, πήγαινέ τη σε μέρη που ξέρεις ότι θα της αρέσουν. Είναι πολύ μεγάλο ταξίδι τα 1.200 km σε δύο ημέρες για μία συνεπιβάτιδα που μέχρι στιγμής έχει κάνει μόνο μέχρι 3 km. Αν δεις και κουράζεται, αναπροσάρμοσε το ταξίδι στα νέα δεδομένα, χωρίς εμμονή στην ολοκλήρωση του γύρου της Πελοποννήσου. Φρόντισε να περάσετε πολύ καλά και οι δύο.

    Αν έχεις top case, θα νιώθει πολύ πιο άνετα.
    Ωραια σε ευχαριστώ για την απαντηση. Γενικα εχει ψηθει παρα πολυ και ειναι κατι που της αρεσει καθώς θα δουμε μερη που δεν εχουμε ξαναδει. Δεν ειναι οτι την παιρνω με το ζορι μαζί μου. Εγω το πρότεινα και απο εκει και περα της εχω πει αρκετες φορες αν δεν ειναι σιγουρη να το ακυρώσουμε. Στην τελική αν δουμε οτι δεν παει γυρναμε πισω απο τον ποιο συντομο δρόμο. Οταν ειχα το 125αρη motard καναμε βολτουλες μεχρι 100χλμτρα σε μια μερα χωρις σταση ε και γινόταν ο ποπος μας πουρές απο τους κραδασμούς και την αβολη σελα. Ε τωρα με το cb500x πιστευω οτι θα ναι πολυ καλυτερα τα πραγματα και για εμενα και για εκεινη παρολη την μεγαλύτερη απόσταση που θα διανύσουμε.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mike_4 Προβολή μηνύματος
    Ποντος απο μενα στο airwave. Το εχω τεσσερα αρκετα χρονια και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο, με ενα καλο πλυσιμο ειναι σαν να το πηρα χθες. Πηρα και της γυναικας το ιδιο το 2017 και ξεννοιασαμε.
    Δυστυχως το airwave δεν υπαρχει σε πληθωρα διαθέσιμων νούμερων και ουτε υπαρχει καταστημα στην περιοχή της που να το έχει στο νουμερο της σε νορμαλ τιμη οποτε σε περίπτωση που της παρω και δεν της κανει θα αντιμετωπίσω προβλημα με την αλλαγη. Οποτε για να μην ρισκαρω το νούμερο λογικά θα παω σε nordcap aero που υπαρχει κοντα της διαθέσιμο καταστημα για οποια αλλαγη χρειαστεί.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Τελικά παιδια παρηγγειλα το revit airwave 2 που βρηκα σε προσφορα μαζι με πλατη στα +17€ πανω από το nordcap. Δυστυχως ομως δεν θα δοκιμαστει συντομα σε ταξιδι καθώς λόγω δουλειας μου κόψαν την άδεια και δεν ξερω ποτε θα μπορω να ξαναβαλω για να κανουμε το ταξίδι π θέλαμε

Παρόμοια θέματα

  1. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Καλοκαιρινό μπουφάν γυναικείο Bering
    από dimd04 στο forum Αγγελίες εξοπλισμού αναβάτη
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2016, 13:12
  2. Καλοκαιρινό μπουφάν
    από live_2_ride στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 17:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF