Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Βελτιώσεις μηχανής

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2020
    Μηνύματα
    1

    Βελτιώσεις μηχανής

    Καλησπέρα σε όλους ειμαι νέος στην ομάδα έχω ένα transalp 400 στο οποίο κάνω κάποιες αλλαγές σιγά σιγά ....
    Ήθελα να ρωτήσω όσους ξερουν.
    Θέλω να αλλάξω το κοντέρ από το κλασικό αναλογικό σε ψηφιακο κατά πόσο είναι εφικτό και τι απαιτείται.

    Επίσης σε τετρακοσαρι αξίζει τον κόπο (€€€) για πρώτο στάδιο ? Θα αποδόσει τίποτα ή άχρηστο θα πάει?

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Καλημέρα και καλώς ήρθες. Θα στο πω όσο πιο απλά γίνεται:
    Άστο στην ησυχία του και φάε τα λεφτά σου σε γκόμενες και σουβλάκια.
    Δεν αξίζει ούτε το κοντέρ, ούτε η βελτίωση αν θέλεις και πιο δυνατό, δώσε το και πάρε κάτι άλλο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheKs Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους ειμαι νέος στην ομάδα έχω ένα transalp 400 στο οποίο κάνω κάποιες αλλαγές σιγά σιγά ....
    Ήθελα να ρωτήσω όσους ξερουν.
    Θέλω να αλλάξω το κοντέρ από το κλασικό αναλογικό σε ψηφιακο κατά πόσο είναι εφικτό και τι απαιτείται.

    Επίσης σε τετρακοσαρι αξίζει τον κόπο (€€€) για πρώτο στάδιο ? Θα αποδόσει τίποτα ή άχρηστο θα πάει?
    Μην πετας τα λεφτα σου τσαμπα,γερικο σκυλι δεν μαθαινει νεα κολπα λενε οι αμερικανοι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheKs Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους ειμαι νέος στην ομάδα έχω ένα transalp 400 στο οποίο κάνω κάποιες αλλαγές σιγά σιγά ....
    Ήθελα να ρωτήσω όσους ξερουν.
    Θέλω να αλλάξω το κοντέρ από το κλασικό αναλογικό σε ψηφιακο κατά πόσο είναι εφικτό και τι απαιτείται.

    Επίσης σε τετρακοσαρι αξίζει τον κόπο (€€€) για πρώτο στάδιο ? Θα αποδόσει τίποτα ή άχρηστο θα πάει?
    Τζάμπα ολα

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2015
    Μηνύματα
    34
    Μοτερικα δεν θα εκανα ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα!Δεν αξιζει τα λεφτα! Αλλα οσον αφορα το αισθητικο κομματι θα εβαζα κ το κοντερ κ οτι αλλο μου αρεσε στο ματι! Το θεμα ειναι καθε φορα που καθεσαι πανω της να σε γεμιζει και ας ειναι κ γερικο σκυλι!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    To 400άρι ήταν (και είναι) ένα μηχανάκι από τα παλιά καλά Ιαπωνικά (ομορφότερο κατ'εμέ από τα μεγαλύτερα αδέρφια του) και επειδή δεν το συναντάς συχνά στις μέρες μας, θα έλεγα να το αφήσεις εντελώς μαμά (πράσινο είναι; ).

    Χρήμα δεν αξίζει να ρίξεις ούτε από συναισθηματικό παράγοντα αλλά ούτε και ''οικονομοτεχνικό''.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 04:13
  3. Της μηχανής οι ρόδες...
    από almalibera στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2004, 08:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF