Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Scooter SYM

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2020
    Μηνύματα
    36

    Scooter SYM

    Γεια σας ομάδα. Θα ήθελα την γνωμη σας για τα sym σκούτερ. Θέλω να αγοράσω ενα 125 για τις καθημερινές ανάγκες μου. Να πάρω sym ή να στραφώ προς τα kymco? Θέλω να ειναι αεροψυκτο και με δυνατότητα και για 2o αναβάτη και η γι αυτό δεν κοιτάζω προς τα honda.
    Λοιπόν?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    857
    Κοίτα λίγο και το σουζουκι address 110 UK... Αεροψυκτο, πανάλαφρο με καλούς χώρους για την κατηγορία και άνετα δεύτερο άτομο.. Κατανάλωση παπιου και ψιλολογικη τιμή.

    https://www.suzuki.gr/motos/UK-110-Address
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Κοίτα λίγο και το σουζουκι address 110 UK... Αεροψυκτο, πανάλαφρο με καλούς χώρους για την κατηγορία και άνετα δεύτερο άτομο.. Κατανάλωση παπιου και ψιλολογικη τιμή.

    https://www.suzuki.gr/motos/UK-110-Address
    Καλό φαίνετε αν και αρκετά μικροκαμωμένο. Παρ' Όλα αυτά θα το ελέγξω.Ευχαριστώ για την απαντηση

  4. #4
    Καινούργιο ή μεταχειρισμένο;

    Για μεταχειρισμένο σου προτείνω αυτό που έχω, ένα yamaha cygnus x. Με ψεκασμό, μανιβέλα και πολλούς χώρους. Μειονέκτημα οι 12αρηδες τροχοί.
    MM#93

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Καινούργιο ή μεταχειρισμένο;

    Για μεταχειρισμένο σου προτείνω αυτό που έχω, ένα yamaha cygnus x. Με ψεκασμό, μανιβέλα και πολλούς χώρους. Μειονέκτημα οι 12αρηδες τροχοί.
    Για καινούριο κοιτάζω....Ευχαριστώ για την απαντηση

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosole Προβολή μηνύματος
    Για καινούριο κοιτάζω....Ευχαριστώ για την απαντηση
    Εδώ είσαι: https://www.sym.gr/model/jet14-125-new/

    Ή εδώ, αν είσαι πιο κλασικός τύπος: https://www.sym.gr/model/symphony-st-125i-cbs/
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εδώ είσαι: https://www.sym.gr/model/jet14-125-new/

    Ή εδώ, αν είσαι πιο κλασικός τύπος: https://www.sym.gr/model/symphony-st-125i-cbs/
    Για το δεύτερο το σκεφτόμουν αρκετά μέχρι που άκουσα για σχετικά μεγάλη κατανάλωση. Το πρώτο είναι αρκετά ομορφο αλλά το ότι δεν το βλέπω στους δρόμους να κυκλοφορεί με προβληματίζει......λες να ξέρουν κάτι?

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosole Προβολή μηνύματος
    Για το δεύτερο το σκεφτόμουν αρκετά μέχρι που άκουσα για σχετικά μεγάλη κατανάλωση. Το πρώτο είναι αρκετά ομορφο αλλά το ότι δεν το βλέπω στους δρόμους να κυκλοφορεί με προβληματίζει......λες να ξέρουν κάτι?
    Τα ιδια χαρακτηριστικα εχουν σχεδον.Εχουν τον ιδιο κινητηρα,και οι διαφορες τους ειναι οτι το jet εχει τροχους 14 ιντσων,ενω το SYMPHONY 16 ιντσων,και το τζετ εχει σταθερα 2 φαναρια μπροστα που δεν περιστρεφονται με το τιμονι,ενω το συμφονυ,εχει ενα φαναρι που περιστρεφεται με το τιμονι.Λογω μικροτερων ελαστικων το τζετ θα εχει μεγαλυτερο χωρο κατω απο την σελλα,ενω το αλλο θα εχει καλυτερη συμπεριφορα στις λακουβες.Επισης το συμφονυ εχει και δυο δισκοφρενα 1 μπρος ενα πισω,ενω το τζετ πισω εχει ταμπουρο.Διαλεγεις και παιρνεις.Οι διαφορες ειναι μικρες,και νομιζω δεν βλεπεις πολλα στον δρομο τζετ,διοτι νομιζω οτι και διαφημιστικα η εταιρεια δεν το εχει προωθησει.Κατα τα αλλα οτι σ αρεσει στο ματι.Απο μια ερευνα που ειχα κανει παλαιοτερα στα ανταλλακτικα του κινητηρα η ΣΥΜ ηταν 40 τοις εκατο φθηνοτερη της κυμκο στα 125-200 κυβικα που κοιταγα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2009
    Μηνύματα
    126
    Με ελάχιστη διαφορά παίρνεις το υδρόψυκτο αντί του αερόψυκτου.

    https://www.sym.gr/model/symphony-st-125i-l-c/

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τα ιδια χαρακτηριστικα εχουν σχεδον.Εχουν τον ιδιο κινητηρα,και οι διαφορες τους ειναι οτι το jet εχει τροχους 14 ιντσων,ενω το SYMPHONY 16 ιντσων,και το τζετ εχει σταθερα 2 φαναρια μπροστα που δεν περιστρεφονται με το τιμονι,ενω το συμφονυ,εχει ενα φαναρι που περιστρεφεται με το τιμονι.Λογω μικροτερων ελαστικων το τζετ θα εχει μεγαλυτερο χωρο κατω απο την σελλα,ενω το αλλο θα εχει καλυτερη συμπεριφορα στις λακουβες.Επισης το συμφονυ εχει και δυο δισκοφρενα 1 μπρος ενα πισω,ενω το τζετ πισω εχει ταμπουρο.Διαλεγεις και παιρνεις.Οι διαφορες ειναι μικρες,και νομιζω δεν βλεπεις πολλα στον δρομο τζετ,διοτι νομιζω οτι και διαφημιστικα η εταιρεια δεν το εχει προωθησει.Κατα τα αλλα οτι σ αρεσει στο ματι.Απο μια ερευνα που ειχα κανει παλαιοτερα στα ανταλλακτικα του κινητηρα η ΣΥΜ ηταν 40 τοις εκατο φθηνοτερη της κυμκο στα 125-200 κυβικα που κοιταγα.
    Πολύ καλή ανάλυση. Ευχαριστώ πολύ.

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexandrosgs Προβολή μηνύματος
    Με ελάχιστη διαφορά παίρνεις το υδρόψυκτο αντί του αερόψυκτου.

    https://www.sym.gr/model/symphony-st-125i-l-c/
    Το ξέρω αλλά για τα κυβικά που ενδιαφέρομαι καθώς και για τις αποστάσεις θα ήθελα να το αποφυγω για να αποφύγω και τυχόν έξοδα επό ζήμιες σε ψυγεία, σωληνάκια κ.τ.λ

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosole Προβολή μηνύματος
    Το ξέρω αλλά για τα κυβικά που ενδιαφέρομαι καθώς και για τις αποστάσεις θα ήθελα να το αποφυγω για να αποφύγω και τυχόν έξοδα επό ζήμιες σε ψυγεία, σωληνάκια κ.τ.λ
    και γω με εμπειρια αεροψυκτων σκουτερ σ αυτα τα κυβικα και με ανηλεή αστικη χρηση ,θεωρω υπερβολη την υδροψυξη σ αυτα τα κυβικα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosole Προβολή μηνύματος
    Για το δεύτερο το σκεφτόμουν αρκετά μέχρι που άκουσα για σχετικά μεγάλη κατανάλωση. Το πρώτο είναι αρκετά ομορφο αλλά το ότι δεν το βλέπω στους δρόμους να κυκλοφορεί με προβληματίζει......λες να ξέρουν κάτι?
    Εγώ έχω το Jet14 υδρόψυκτο και είμαι ευχαριστημένος πάντως, για τα λεφτά του. Αν θες να διαθέσεις περισσότερα, υπάρχουν πιο επώνυμες επιλογές.

    Νομίζω δεν πολυκυκλοφορεί επειδή έχει σπορ λουκ, δεν έχει προωθηθεί αρκετά, και είναι σχετικά νέο μοντέλο. Προβλήματα δεν έχει.

  14. #14
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Τυχερέ.Έχεις το προσωπικό σου Jet.
    when life gets complicated... i ride.

  15. #15
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Έχω το 200ρι από καινούργιο εδω και δυο χρόνια.

    Μια χαρά μηχανάκι, σε πολύ καλή τιμή, με 9 ευρώ διανύει 150-170 χλμ μέσα στην πόλη.
    Συμφωνώ ότι υδρόψυξη δεν χρειάζεται να πληρώσεις και να συντηρείς.

    Μόνο αρνητικό σημείο η πίσω ανάρτηση που σπάει την μέση.
    Αλλά αυτό το έχουν όλα τα σκουτεροειδή (το honda shi είναι ακόμα χειρότερο).
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. κλάπηκε SCOOTER SYM HD evo 200i ΓΚΡΙ
    από Dimitris32 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2018, 16:31
  2. SCOOTER SYM GTS 200
    από LeftLane στο forum SYM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2018, 23:23
  3. scooter sym ή yamaha xt
    από garfield29 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2016, 23:49
  4. Ανάκληση scooter SYM JET4 50 και JET4 120
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2012, 10:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF