Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 204

Θέμα: MotoGP 2020 myWorld Motorrad Grand Prix von Österreich Red Bull Ring - Austria

  1. #151
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    αν ο αντι για τον ζαρκο ηταν ο μαρκεζ, ο μορμπιντελι θα ξεκιναγε απο την Βιέννη τον αγωνα, οχι απο τα πιτ.
    Δεν είναι 100% ίδια περίπτωση γιατί εδώ ο ΜM είναι πιο καθαρά προπορευόμενος (είναι για πολλά μέτρα μισή+ μηχανή μπροστά). Ακόμα κι έτσι όμως δεν τιμωρήθηκε ο Ζαρκό, θεωρήθηκε racing incident.

    https://m.youtube.com/watch?v=CwyfmqIAjcA

  2. #152
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Αν δεν τρέξει τώρα λόγο τραυματισμού θα την κάνει στον επόμενο
    Η ιδέα είναι ότι θα τρέξει χωρίς αξιώσεις όντας τραυματίας άρα ουσιαστικά δεν θα τον επηρεάσει σε κάτι
    τι να φύγει τελευταίος τι να φύγει 5ος απ το τέλος
    Μια εκκίνηση φιλοδοξεί να πάρει

  3. #153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Ελα ντε... Να μην μιλαει ο Ροσσι ειδικα αφου ειδε τον χαρο με τα ματια του.
    Ποτε να μιλησει?
    Μιλουσε τοσα χρονια που Ο ΜΜ93 οντας το νεο brand name του MotoGp εκανε σχεδον τα ιδια και απολαμβανει ακομα και τωρα τεράστιας ασυλίας.
    Ποτε να μιλησει? Όταν θα του ξαναρθει στο κεφαλι και θα τον πετύχει τελικα η μοτο?
    Ο Ζαρκο δεν πάει να υπερασπιστει την γραμμη του. Παει και κλεινει επανω στον Μορμπιντο.
    Το οτι ειχε κολλητα περιστατικο με τον Espargaro που ξαφνικα την εχει δει πρωταθλητης...ειναι αλλο ζητημα.
    Δεν παυει να ειναι τερμα επικινδυνο αυτο που επιχειρησε.
    Η ολιγωρία των κριτων ειναι το θεμα εδω και οχι αν φταιει ο Γαλλος.
    Ο Ρόσσι πια μιλάει σαν κανονικός μάνατζερ.
    Έχει γνώμη για τον αν πρέπει να πάει ο Μπανιάια στην επίσημη ομάδα
    ή αν θα πρέπει αν υπογράψει ο Ντόβι και που.
    Φυσικά και θεωρεί ότι ο Μορμπιντέλι έχει δίκιο (που δεν έχει 100%)
    και γενικά συμπεριφέρεται με τρόπο... περίεργο για πιλότο.
    Είμαι σίγουρος ότι αυτή είναι η αρχή του νέου του ρόλου.
    Όλα τα παιχνίδια παίζονται με τους κανόνες τους δηλαδή.
    Απλά εμένα δεν μου αρέσει

  4. #154
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος

    Διαβάζω διάφορα άκυρα εδώ μέσα για προσπεράσεις που φεύγεις
    (να πας που όταν έχει στροφή μπροστά)
    Μέχρι τώρα μπορεί παρά το ότι διαφωνούσαμε και αναλύαμε τη φάση όπως τη βλέπαμε η συζήτηση παρέμεινε πολιτισμένη.
    Τώρα το χαλάς λίγο με τα «άκυρα»

    Επειδή λοιπόν αυτό εγώ το έγραψα μάλλον πρέπει να στο εξηγήσω ξανά γιατί δεν φαίνεται να το καταλαβαίνεις.
    Ή μάλλον πες μου κι εσύ ποιος είναι ο ορισμός της προσπέρασης;
    Το προσπερνάω και φεύγω δε σημαίνει προφανώς με το που βγαίνω μπροστά σου εξαφανίζομαι (ή αυτό που λέμε «σαν σταματημένο») σημαίνει το αυτονόητο ότι φεύγω από το δικό σου χώρο, έστω και κατά ένα εκατοστό μια φορά προσπερνάω δεν σημαίνει με νύχια και με δόντια μπαίνω μπροστά σου και μετά γίνομαι εμπόδιο.

    Άμα δεν έχεις πού να πας επειδή μετά έχει στροφή ή οτιδήποτε δεν περνάς εκεί απλούστατα.



    Και με την ευκαιρία επειδή αναφέρεται πολύ το slipstreaming χωρίς, έχω την αίσθηση, πολλοί να μην καταλαβαίνουν τι ακριβώς σημαίνει (κι εγώ μέσα σε αυτούς οπότε έψαξα να βρω όσα περισσότερα μπορούσα) διαβάστε το παρακάτω περί slipstreaming και dirty air. Αφορά την φόρμουλα 1 αλλά η λογική είναι η ίδια.
    Δώστε ιδιαίτερη βάση στο πώς ενώ στην ευθεία μπορεί να γίνει «εργαλείο» από τον πίσω πώς στις στροφές προκαλεί αστάθεια και πώς προσπαθούν να βρουν λύση σε αυτό καθώς το θεωρούν πρόβλημα.
    Όλα αυτά για μας μπορεί να είναι ψιλά γράμματα αλλά για τις ομάδες και τους οδηγούς δεν είναι και δεν πρέπει να είναι. Και πρέπει να τα λαμβάνουν υπόψη τους όταν οδηγούν.


    Και ένα τελευταίο, εγώ (αλλά και γενικότερα οι περισσότεροι όπως εγώ το εξέλαβα) γράφαμε αναλυτικά το πώς το βλέπουμε για να γίνουμε κατανοητοί για την αίσθησή μας, δεν με (μας; ) ενδιαφέρει να πείσουμε ντε και καλά όλους τους άλλους να δεχτούν τη δική μας γνώμη.
    Τελευταία τροποποίηση από cityfly; 22/08/2020 στις 10:59.

  5. #155
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Η ιδέα είναι ότι θα τρέξει χωρίς αξιώσεις όντας τραυματίας άρα ουσιαστικά δεν θα τον επηρεάσει σε κάτι
    τι να φύγει τελευταίος τι να φύγει 5ος απ το τέλος
    Μια εκκίνηση φιλοδοξεί να πάρει
    Αυτό ναι, λάθος κατάλαβα, νόμιζα εννοούσες ότι αν δεν τρέξει λόγω τραυματισμού θα μετρήσει σαν τιμωρία και θα τρέξει στο επόμενο.


    Κι από ό,τι βλέπω συμμετέχει στα ελεύθερα οπότε θα τρέξει κανονικά
    Τελευταία τροποποίηση από cityfly; 22/08/2020 στις 11:00.

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Μέχρι τώρα μπορεί παρά το ότι διαφωνούσαμε και αναλύαμε τη φάση όπως τη βλέπαμε η συζήτηση παρέμεινε πολιτισμένη.
    Τώρα το χαλάς λίγο με τα «άκυρα»

    Επειδή λοιπόν αυτό εγώ το έγραψα μάλλον πρέπει να στο εξηγήσω ξανά γιατί δεν φαίνεται να το καταλαβαίνεις.
    Ή μάλλον πες μου κι εσύ ποιος είναι ο ορισμός της προσπέρασης;
    Το προσπερνάω και φεύγω δε σημαίνει προφανώς με το που βγαίνω μπροστά σου εξαφανίζομαι (ή αυτό που λέμε «σαν σταματημένο») σημαίνει το αυτονόητο ότι φεύγω από το δικό σου χώρο, έστω και κατά ένα εκατοστό μια φορά προσπερνάω δεν σημαίνει με νύχια και με δόντια μπαίνω μπροστά σου και μετά γίνομαι εμπόδιο.

    Άμα δεν έχεις πού να πας επειδή μετά έχει στροφή ή οτιδήποτε δεν περνάς εκεί απλούστατα.



    Και με την ευκαιρία επειδή αναφέρεται πολύ το slipstreaming χωρίς, έχω την αίσθηση, πολλοί να μην καταλαβαίνουν τι ακριβώς σημαίνει (κι εγώ μέσα σε αυτούς οπότε έψαξα να βρω όσα περισσότερα μπορούσα) διαβάστε το παρακάτω περί slipstreaming και dirty air. Αφορά την φόρμουλα 1 αλλά η λογική είναι η ίδια.
    Δώστε ιδιαίτερη βάση στο πώς ενώ στην ευθεία μπορεί να γίνει «εργαλείο» από τον πίσω πώς στις στροφές προκαλεί αστάθεια και πώς προσπαθούν να βρουν λύση σε αυτό καθώς το θεωρούν πρόβλημα.
    Όλα αυτά για μας μπορεί να είναι ψιλά γράμματα αλλά για τις ομάδες και τους οδηγούς δεν είναι και δεν πρέπει να είναι. Και πρέπει να τα λαμβάνουν υπόψη τους όταν οδηγούν.


    Και ένα τελευταίο, εγώ (αλλά και γενικότερα οι περισσότεροι όπως εγώ το εξέλαβα) γράφαμε αναλυτικά το πώς το βλέπουμε για να γίνουμε κατανοητοί για την αίσθησή μας, δεν με (μας ενδιαφέρει να πείσουμε ντε και καλά όλους τους άλλους να δεχτούν τη δική μας γνώμη.
    Προσπερνάω και ελπίζω να φύγω
    είναι ο ορισμός
    Μπορεί να φάω ξανά προσπέρασμα δηλαδή
    και μπορεί να πάει όλος ο αγώνας έτσι.
    Δεν είναι όλα ιδανικά. Στην προκειμένη περίπτωση προσπέραση πριν τη στροφή δεν μπορείς καν να φύγεις

    Ο Μορμπιντέλλι θα μπορούσε να κόψει (δεν έκοψε και καλά έκανε)
    και ο Ζαρκό πέρασε γιατί μπορούσε να περάσει
    Για αυτό λέμε ότι είναι ένα ατύχημα που μπορεί να συμβεί
    και να ξανασυμβεί (και θα ξανασυμβεί)
    Η απόφαση ανεύθυνη οδήγηση είναι μια γενικολογία
    και για αυτό έγραψα ότι η απόφαση είναι περισσότερο πολιτική

    Ερώτηση για έξτρα μπόνους
    Η πίστα για την κακοτεχνία έχει κάποια ευθύνη?
    Ή μόνο ο Ζαρκό φταίει για όλα?

    Εμένα δεν μου άρεσε η απόφαση και γενικά δεν μου αρέσει η τακτική
    και η πολιτική στα σπορ
    Σε λίγο θα γίνουμε φ1 έτσι που τρέχουν με δικηγόρους
    και χωρίς γκομενάκια στην εκκίνηση γιατί λεει βλέπουν οικογένειες !!!!

  7. #157
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Μιας και το είδα τώρα.
    Ο Ζαρκό λίγο πολύ λέει το ίδιο με σένα ως προς τις συνέπειες της ποινής

    https://www.motogp.com/en/videos/202...-at-him/340586

    (Και μάλλον όλοι συμφωνούμε σε αυτό)


    Το ότι η αιτιολόγηση της ποινής είναι γενικόλογη ισχύει αλλά δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο, κατά κανόνα έτσι κάνουν. Καλώς κακώς άλλο θέμα αλλά δεν σημαίνει κάτι για το συγκεκριμένο.


    Η πίστα δεν έχει κακοτεχνία, είναι γνωστό ότι δεν ταιριάζουν απόλυτα όλες οι χαράξεις και σε αγώνες αυτοκινήτων και σε μοτοσυκλέτας. Εφόσον οι περισσότεροι οδηγοί μηχανών λένε ότι είναι επικίνδυνη αυτό σημαίνει ότι ίσως έπρεπε να μην επιλεγεί καν για motogp, αλλά στις επιλογές πίστας κι αν παίζπυν φράγκα και πολιτική.

    Πάντως για τώρα αυτό που έκαναν προσωρινά ήταν να επεκτείνουν τον τοίχο (ίσως και μια μικρή τροποποίηση)
    Και είπαν θα μελετήσουν προσεκτικά το τι θα γίνει μόνιμα στο μέλλον

    https://www.motogp.com/en/videos/202...ndments/340587
    Τελευταία τροποποίηση από cityfly; 22/08/2020 στις 11:25.

  8. #158
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Ανθρώποι είμαστε και ξεχνάμε.
    Ευτυχώς υπάρχουν και φίλοι να μας υπενθυμίζουν κάποια πράγματα.
    Εδώ ο Ζαρκο με την αργότερη Yamaha τρώει προσπέραση από τον Μαρκεθ στην Αυστραλία.
    Και πέφτει με τον ίδιο τρόπ (η διαφορά είναι 1ον ότι δεν έπεσε ο μαρκεζ και 2ον δεν κινδύνεψε άλλος εκτός του Ζαρκο)
    https://youtu.be/F0mnBsHINYA

    2 μέτρα και 2 σταθμά για ίδιες φάσεις ?

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    2 μέτρα και 2 σταθμά για ίδιες φάσεις ?
    Φυσικά

  10. #160
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Η πίστα δεν έχει κακοτεχνία, είναι γνωστό ότι δεν ταιριάζουν απόλυτα όλες οι χαράξεις και σε αγώνες αυτοκινήτων και σε μοτοσυκλέτας. Εφόσον οι περισσότεροι οδηγοί μηχανών λένε ότι είναι επικίνδυνη αυτό σημαίνει ότι ίσως έπρεπε να μην επιλεγεί καν για motogp, αλλά στις επιλογές πίστας κι αν παίζπυν φράγκα και πολιτική.

    Πάντως για τώρα αυτό που έκαναν προσωρινά ήταν να επεκτείνουν τον τοίχο (ίσως και μια μικρή τροποποίηση)
    Και είπαν θα μελετήσουν προσεκτικά το τι θα γίνει μόνιμα στο μέλλον
    Να το πούμε σοβαρή παράληψη τότε?

    Πάντως για να είμαστε σοβαροί
    Αν ήταν ανεύθυνη οδήγηση που έθεσε σε κίνδυνο τη ζωή 3 ανθρώπων
    και η ποινή είναι εκκίνηση από το πιτ λέιν
    τότε σίγουρα κάτι δεν έχω καταλάβει


    Τέλος πάντων δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο
    πέραν του ότι η απόφαση είναι πολιτική

  11. #161
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Ο Ρόσσι πια μιλάει σαν κανονικός μάνατζερ.
    Έχει γνώμη για τον αν πρέπει να πάει ο Μπανιάια στην επίσημη ομάδα
    ή αν θα πρέπει αν υπογράψει ο Ντόβι και που.
    Φυσικά και θεωρεί ότι ο Μορμπιντέλι έχει δίκιο (που δεν έχει 100%)
    και γενικά συμπεριφέρεται με τρόπο... περίεργο για πιλότο.
    Είμαι σίγουρος ότι αυτή είναι η αρχή του νέου του ρόλου.
    Όλα τα παιχνίδια παίζονται με τους κανόνες τους δηλαδή.
    Απλά εμένα δεν μου αρέσει
    Aν σκεφτείς ότι ο τύπος έχει εκκινήσει σε περισσότερο από 30% των αγώνων στο motogp ΟΛΩΝ των εποχών,μάλλον του δίνει ένα δικαίωμα ας πούμε να λέει την γνώμη του,όχι μόνο ως manager αλλά ακόμη και σαν Ezpeleta No2.

    Κι επίσης κι άλλοι οδηγοί έχουν πει την γνώμη τους σε αντίστοιχες ερωτήσεις(πχ Crutchlow,Aleix)

    Τώρα ως προς το θέμα του Zarco ήταν λάθος εκτίμηση,αλλά όταν ανακατεύεσαι συνέχεια σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να πέσει μια ποινή για να είσαι πιό προσεκτικός μελλοντικά.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  12. #162
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι 100% ίδια περίπτωση γιατί εδώ ο ΜM είναι πιο καθαρά προπορευόμενος (είναι για πολλά μέτρα μισή+ μηχανή μπροστά). Ακόμα κι έτσι όμως δεν τιμωρήθηκε ο Ζαρκό, θεωρήθηκε racing incident.

    https://m.youtube.com/watch?v=CwyfmqIAjcA
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Ανθρώποι είμαστε και ξεχνάμε.
    Ευτυχώς υπάρχουν και φίλοι να μας υπενθυμίζουν κάποια πράγματα.
    Εδώ ο Ζαρκο με την αργότερη Yamaha τρώει προσπέραση από τον Μαρκεθ στην Αυστραλία.
    Και πέφτει με τον ίδιο τρόπ (η διαφορά είναι 1ον ότι δεν έπεσε ο μαρκεζ και 2ον δεν κινδύνεψε άλλος εκτός του Ζαρκο)
    https://youtu.be/F0mnBsHINYA

    2 μέτρα και 2 σταθμά για ίδιες φάσεις ?
    Δεν ειναι ιδιες οι φασεις.

    Περιπτωση πρωτη. https://www.youtube.com/watch?v=H8kW9u9lAbo

    Στο 0:01 ο Ζαρκο ειναι διπλα ακριβως στον Μορμπι, στο 0:02 τον εχει ηδη κλεισει (βαλε το βιντεο σε ταχυτητα 0,25 αν σε βολευει καλυτερα)


    Περιπτωση δευτερη. https://www.youtube.com/watch?v=CwyfmqIAjcA&app=desktop

    Στο 0:10 ο ΜΜ ειναι ηδη μπροστα απο τον Ζαρκο για να μπει τελικα στη γραμμη του στο 0:16. Η διαφορα εδω ειναι οτι πρωτον ο Ζαρκο ειχε το χρονο να αντιδρασει και να παρει συνειδητα την αποφαση αν θα συνεχισει να πιεζει ρισκαροντας και δευτερον ο Μαρκεζ εχει 5-6 δευτερολεπτα που εχει χασει απ΄το οπτικο του πεδιο τον πισω αναβατη.




    edit: Στο θεμα της ποινης, εχω την υποψια πως αν στη θεση του Ζαρκο ηταν καποιος αλλος τυχαιος αναβατης θα το προσπερνουσαν ως racing incident. Εδω λογω "προτερου ανεντιμου βιου" του τη ριξαν για να ειναι πιο προσεκτικος απο εδω και περα.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 22/08/2020 στις 12:11.

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Aν σκεφτείς ότι ο τύπος έχει εκκινήσει σε περισσότερο από 30% των αγώνων στο motogp ΟΛΩΝ των εποχών,μάλλον του δίνει ένα δικαίωμα ας πούμε να λέει την γνώμη του,όχι μόνο ως manager αλλά ακόμη και σαν Ezpeleta No2.

    Κι επίσης κι άλλοι οδηγοί έχουν πει την γνώμη τους σε αντίστοιχες ερωτήσεις(πχ Crutchlow,Aleix)

    Τώρα ως προς το θέμα του Zarco ήταν λάθος εκτίμηση,αλλά όταν ανακατεύεσαι συνέχεια σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να πέσει μια ποινή για να είσαι πιό προσεκτικός μελλοντικά.
    Κοίτα να δεις κάτι
    Στη ζωή υπάρχουν μη συμβατές δραστηριότητες
    Πχ αν βγεις βουλευτής πρέπει να κλείσεις το δικηγορικό σου γραφείο
    Αν είσαι πιλότος και κάνεις το μάνατζερ (με λεφτά) και τρέχεις και μαζί με τους ανθρώπους που μανατζαρεύεις
    υπάρχει πρόβλημα.
    Δεν είναι το ίδιο να πει ο Καλ τη γνώμη του.
    Σεβαστές οι εκκινήσεις του φυσικά αλλά σε όλα υπάρχει ένα όριο

  14. #164
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Εχει μιλησει το μισο grid και παραπανω για αυτο. Η πλειοψηφία κράζει Ζαρκο μια και ειναι κατα συρροη ο τύπος σε κατι τετοια. Αλλα εμας εδω μας ενοχλει που τον κραζει απλα ΚΑΙ ο Ροσσι. Ξαναλεω... Που ειδε τον Χαρο να του δειχνει θεση διπλα στον Σιμοντσελι.
    Ε οκ αφου επιμενεις τι να σου πω...περαν του οτι απλα δεν συμφωνω μαζι σου και τελος. Παμε παρακατω.

  15. #165
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι ιδιες οι φασεις.

    Περιπτωση πρωτη. https://www.youtube.com/watch?v=H8kW9u9lAbo

    Στο 0:01 ο Ζαρκο ειναι διπλα ακριβως στον Μορμπι, στο 0:02 τον εχει ηδη κλεισει (βαλε το βιντεο σε ταχυτητα 0,25 αν σε βολευει καλυτερα)


    Περιπτωση δευτερη. https://www.youtube.com/watch?v=CwyfmqIAjcA&app=desktop

    Στο 0:10 ο ΜΜ ειναι ηδη μπροστα απο τον Ζαρκο για να μπει τελικα στη γραμμη του στο 0:16. Η διαφορα εδω ειναι οτι πρωτον ο Ζαρκο ειχε το χρονο να αντιδρασει και να παρει συνειδητα την αποφαση αν θα συνεχισει να πιεζει ρισκαροντας και δευτερον ο Μαρκεζ εχει 5-6 δευτερολεπτα που εχει χασει απ΄το οπτικο του πεδιο τον πισω αναβατη.




    edit: Στο θεμα της ποινης, εχω την υποψια πως αν στη θεση του Ζαρκο ηταν καποιος αλλος τυχαιος αναβατης θα το προσπερνουσαν ως racing incident. Εδω λογω "προτερου ανεντιμου βιου" του τη ριξαν για να ειναι πιο προσεκτικος απο εδω και περα.
    Αν ο προτερος βιος μετραει τοτε ο μαρκεζ θα επρεπε να τρεχει μονο στην αυλη του.

Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 11ος αγώνας myWorld Motorrad Grand Prix von Österreich
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 130
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2019, 18:20
  2. 11ος αγώνας - Motorrad Grand Prix von Österreich (Austria)
    από ptc στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 219
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2018, 12:23
  3. NeroGiardini Motorrad Grand Prix von Österreich,11-13/8/2017
    από Vstrommer71 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 153
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2017, 22:31
  4. MotoGP 2016 Round#9 GoPro Motorrad Grand Prix Deutschland
    από Sapadak στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 320
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2016, 12:15
  5. MotoGp round 16 Australian Grand Prix
    από endopandou στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 347
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2013, 15:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF