Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Ρύθμιση βαλβίδων cbf 125,προφυλακτήρα εμπρός , γρανάζια αλυσίδα , τιμόνι

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/03/2016
    Μηνύματα
    273

    Ρύθμιση βαλβίδων cbf 125,προφυλακτήρα εμπρός , γρανάζια αλυσίδα , τιμόνι

    Γεια σας,
    Το cbfaki 125 καθόταν τόσο καιρό επειδή είχα πάει φαντάρος και αποφάσησα να το φτιάξω κομπλε γιατι το ειχα ψιλοπαρατησει και πριν επειδη χρησιμοποιουσα το αμαξι..Αρχικά άλλαξα φίλτρο αερος - μπουζι - μπαταρια - λαδι.Το έκανα μια γύρα στο στενο μου γιατι δεν εχει πινακιδα και και στο ρελαντι όταν είναι κρύο ακούγονται 99% οι βαλβίδες και παίζουν λίγο οι στροφές μέχρι να ζεσταθεί.

    Ψάχνω κάποιο συνεργείο ( Αττική) για να ρυθμίσει τις βαλβίδες χωρίς να πληρώσω τα μαλλία της κεφαλής μου.. ε και να βάλει στο ταμπούρο καινούργες σιαγώνες και να τοποθετήσει την αλυσίδα. Γνωρίζει κάποιος πόσο θα πάει το μαλλi;

    Eπίσης ψάχνω να βάλω κάποιον ιμιτασιόν προφυλακτήρα - λασπωτηρα για τον εμπρός τρόχο γιατί ο γνήσιος έχει σπάσει.Δεν θέλω να βάλω γνήσιο επειδή είναι πανάκριβος!!!

    Τίμονι έχω βρεί το γνήσιο στα 25 ευρώ μεταχειρισμένο ( καινούργιο το βρήκα 50 εύρω ) , θα με ενδιαφερε να βρω καποιο aftermarket αλλα φοβαμαι μην δεν κανει στις διαστασεις ...

    Αλυσιδα γραναζια μαλλον θα παω σε DID-JT https://www.car.gr/parts/view/219605...2014-did-jt-nz στα 65 ευρω.

    Λάστιχα θα βάλω πιθανότατα αυτά που έχει (Pirelli Angel City) γιατι είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος στα 110 ευρω


    Ακούω τις απόψεις σας... ευχαριστώ πολυ !!
    Τελευταία τροποποίηση από sapphire; 12/08/2020 στις 18:02.

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapphire Προβολή μηνύματος
    Γεια σας,
    Το cbfaki 125 καθόταν τόσο καιρό επειδή είχα πάει φαντάρος και αποφάσησα να το φτιάξω κομπλε γιατι το ειχα ψιλοπαρατησει και πριν επειδη χρησιμοποιουσα το αμαξι..Αρχικά άλλαξα φίλτρο αερος - μπουζι - μπαταρια - λαδι.Το έκανα μια γύρα στο στενο μου γιατι δεν εχει πινακιδα και και στο ρελαντι όταν είναι κρύο ακούγονται 99% οι βαλβίδες και παίζουν λίγο οι στροφές μέχρι να ζεσταθεί.

    Ψάχνω κάποιο συνεργείο ( Αττική) για να ρυθμίσει τις βαλβίδες χωρίς να πληρώσω τα μαλλία της κεφαλής μου.. ε και να βάλει στο ταμπούρο καινούργες σιαγώνες και να τοποθετήσει την αλυσίδα. Γνωρίζει κάποιος πόσο θα πάει το μαλλi;

    Eπίσης ψάχνω να βάλω κάποιον ιμιτασιόν προφυλακτήρα - λασπωτηρα για τον εμπρός τρόχο γιατί ο γνήσιος έχει σπάσει.Δεν θέλω να βάλω γνήσιο επειδή είναι πανάκριβος!!!

    Τίμονι έχω βρεί το γνήσιο στα 25 ευρώ μεταχειρισμένο ( καινούργιο το βρήκα 50 εύρω ) , θα με ενδιαφερε να βρω καποιο aftermarket αλλα φοβαμαι μην δεν κανει στις διαστασεις ...

    Αλυσιδα γραναζια μαλλον θα παω σε DID-JT https://www.car.gr/parts/view/219605...2014-did-jt-nz στα 65 ευρω.

    Λάστιχα θα βάλω πιθανότατα αυτά που έχει (Pirelli Angel City) γιατι είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος στα 110 ευρω


    Ακούω τις απόψεις σας... ευχαριστώ πολυ !!
    πήγαινε χοντα Καραγεώργος μεταμόρφωση.
    Είναι συνεργείο χοντα και κάνει καλή δουλειά. Βαλβίδες μια φορά θα κάνεις και θα είσαι αιγουρος

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    και για φτερό γνήσιο ρώτησε εδώ https://www.mpatis-honda.gr/bazaar/8...83-cbf125.html
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Παρόμοια θέματα

  1. Ρύθμιση βαλβίδων/Service manual για Zongshen 125
    από kostaspetrou στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2012, 11:55
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2012, 02:30
  3. Ρύθμιση βαλβίδων για KLE 250 anhelo
    από gkalo στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 13:43
  4. Ρύθμιση βαλβίδων στο χτ-600
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2004, 16:16
  5. Ρύθμιση βαλβίδων στο ΧΤ600.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 13:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF