Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Νέος οδηγός

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2020
    Μηνύματα
    3

    Νέος οδηγός

    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας. Είμαι 32 ετών έχω μία οδηγική εμπειρία 10 ετών από παπάκια και σκουτεράκια έως 300 κυβικά κ αποφάσισα να πάρω μια μεγαλύτερη μηχανή έως 650 κυβικών για αρχή. Το ποσό που διαθέτω είναι έως 4.000 ευρώ χωρίς εξοπλισμό και θα ήθελα κάποιο μηχανάκι σε στυλ versys κυρίως για μεσα στην πόλη και κάποια κοντινά ταξίδια έως δυόμισι ωρών με δεύτερο άτομο. Εχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο παρόμοιο το οποίο να έχει σίγουρα abs και να είναι κατάλληλο για καινούργιο οδηγό ώστε να νιώθει άνετα. Η μοναδική μου επαφή με μεγαλύτερη μηχανή ήταν όταν έδωσα για δίπλωμα πριν μια δεκαετία με το cbf αν θυμάμαι καλά. ευχαριστώ

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Geogeo3 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας. Είμαι 32 ετών έχω μία οδηγική εμπειρία 10 ετών από παπάκια και σκουτεράκια έως 300 κυβικά κ αποφάσισα να πάρω μια μεγαλύτερη μηχανή έως 650 κυβικών για αρχή. Το ποσό που διαθέτω είναι έως 4.000 ευρώ χωρίς εξοπλισμό και θα ήθελα κάποιο μηχανάκι σε στυλ versys κυρίως για μεσα στην πόλη και κάποια κοντινά ταξίδια έως δυόμισι ωρών με δεύτερο άτομο. Εχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο παρόμοιο το οποίο να έχει σίγουρα abs και να είναι κατάλληλο για καινούργιο οδηγό ώστε να νιώθει άνετα. Η μοναδική μου επαφή με μεγαλύτερη μηχανή ήταν όταν έδωσα για δίπλωμα πριν μια δεκαετία με το cbf αν θυμάμαι καλά. ευχαριστώ
    Πες μας γιατι δεν πηρες ηδη vstrom και θα σου προτεινουμε κατι αλλο.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2020
    Μηνύματα
    3
    Το vstrom αν και μου αρέσει οπτικά, μου φαίνεται αρκετά ογκώδες και βαρύ. Δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια μιλάω καθαρά οπτικά

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Geogeo3 Προβολή μηνύματος
    Το vstrom αν και μου αρέσει οπτικά, μου φαίνεται αρκετά ογκώδες και βαρύ. Δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια μιλάω καθαρά οπτικά
    Ειναι πιο ογκωδες απο τα αλλα μεσαια και λιγο πιο βαρυ.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2019
    Μηνύματα
    3
    Καλημέρα και από μένα,

    πριν λίγο καιρό ήμουν στην θέση σου. Στα 47 μου ξανααποφάσισα να έχω μηχανή και η εμπειρία μου ήταν με παπί στα φοιτητικά μου χρόνια.
    Κατέληξα στο CB500X το οποίο με καλύπτει απόλυτα.
    Από τα πρώτα χιλιόμετρα νοιώθω σα να το οδηγούσα χρόνια. Πάρα πολύ εύκολο και άνετο και οικονομικό.

    Νομίζω σε καλύπτει για αυτό που θες.
    Φιλικά
    Νίκος

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2020
    Μηνύματα
    3
    Φίλε μου το έχω δει το cbx500 αλλά ξεφεύγει στη τιμή, ειδικά για μένα που βρίσκομαι βόρεια Ελλάδα δεν έχω δει κάποιο ούτε καν κοντά στα 4000. Το budget είναι οριακά στα 4χιλ διότι ήδη έχω κ αυτοκίνητο και θέλω και έξτρα χρήματα για εξοπλισμό, ασφάλεια, μεταβιβαση κάνα μικρό σερβις κλπ.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2020
    Μηνύματα
    3
    Καλησπέρα σας, είμαι 18και σύντομα βγάζω δίπλωμα για 125cc. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε κάποια μηχανή 125cc για πόλη κυρίως αλλά θα κάνω και αποστάσεις 300χλμ 4-5 φορές τον χρόνο. Ευχαριστώ πολύ

Παρόμοια θέματα

  1. Sos Νέος Οδηγός Cbf 250
    από tsofras στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2006, 08:41
  2. Νέος οδηγός: Transalp ή BMW 650
    από perastikos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2006, 09:22
  3. νέος οδηγός
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2006, 12:07
  4. Νέος οδηγος - ερωτήσεις
    από cbr125 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2005, 18:30
  5. νέος οδηγός
    από mbjp στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2005, 11:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF