Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Kawasaki KLE 500/ BMW F650/ Aprilia Pegaso 650/ Suzuki XF 650 Freewind Απόψεις

  1. #16
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Από το 2008 και μετά είχε διορθωθεί το θέμα με την αντλία βενζίνης (έχω ένα από τα τελευταία κομμάτια παραγωγής....) Τα μόνα που με απασχόλησαν ήταν κλασικά ο διακόπτης και το κοντέρ. Το πρώτο το έλυσα δια παντός με ελάχιστο κόστος. Το κοντέρ με είχε ζορίσει πολύ, στα 7.000 χλμ (7 μήνες από την αγορά του) έμπασε υγρασία (το γνώριζα ότι το κάνει) αλλάχθηκε στην εγγύηση αλλά και πάλι έμπασε. Το καλοκαίρι του 2013 (το πήρα 2010) η εν λόγω υγρασία ανέβηκε στο τζάμι και λειτουργώντας σαν φακός, έκαψε την lcd οθονούλα του με αποτέλεσμα αρκετές πληροφορίες να μην φαίνονται στο φως ημέρας (βράδυ τα έβλεπα μια χαρά....). Η συγκεκριμένη οθόνη δεν βγαίνει χωρίς να σπάσει. Το καλοκαίρι του 17 μου χάρισε ο μηχανικός μου ένα κοντέρ με χαλασμένη πλακέτα αλλά άριστη οθόνη, μεταμοσχευσα σε αυτό την πλακέτα από το δικό μου, το σφράγισα μόνος μου στα σημεία που έπασχε και τέλος. Εξακολουθώ να το χαίρομαι αν και φοβάμαι ότι θα αναγκαστώ σύντομα να το αποχωριστώ για κανένα παπί όντας 3+ χρόνια άνεργος.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    το 4ο πρόβλημα ήταν η βαλβίδα TPS που και αυτή όπως και η τρόμπα βενζίνης αντικαθίσταντο ως ανάκληση και αφορούσε τα πρώτα μοντέλα, όπως το δικό μου. Ο διακόπτης είχε πρόβλημα με ένα καλωδιάκι που άν το άλλαζες έγκαιρα ήταν όλα ΟΚ....όσο για το θέμα του καντράν υπάρχει η διαδικασία στεγανοποίησης στο γνωστό Απριλιανό φόρουμ
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    ....κ' εγώ απάντησα στην απορία σου για τα λάστιχα αναφέροντας μια πληροφορία.
    Η απορία παραμένει, καθώς τα ΤΤ είναι λάστιχα που σχεδιάστηκαν για μικτή χρήση steet και track. Δεν ξέρω αν τα έχεις φορέσει ποτέ και έχεις προσωπική γνώμη, αλλά για κάποιον που δεν μπαίνει πίστα είναι λάθος επιλογή- η ακριανή γόμα δουλεύει ιδανικά μόνο σε συνθήκες πίστας. Τα diablo δε θα με παραξένευαν σε κανένα μηχανάκι, εκεί έχει να κάνει καθαρά με τον τρόπο οδήγησης του καθενός. Είναι καθαρά street λάστιχο όμως.

    Υπάρχει κι η μικρή πιθανότητα να το βάζει πίστα βέβαια, αν και μάλλον απλά ήταν λάθος επιλογή ελαστικού.

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Η απορία παραμένει, καθώς τα ΤΤ είναι λάστιχα που σχεδιάστηκαν για μικτή χρήση steet και track. Δεν ξέρω αν τα έχεις φορέσει ποτέ και έχεις προσωπική γνώμη, αλλά για κάποιον που δεν μπαίνει πίστα είναι λάθος επιλογή- η ακριανή γόμα δουλεύει ιδανικά μόνο σε συνθήκες πίστας. Τα diablo δε θα με παραξένευαν σε κανένα μηχανάκι, εκεί έχει να κάνει καθαρά με τον τρόπο οδήγησης του καθενός. Είναι καθαρά street λάστιχο όμως.

    Υπάρχει κι η μικρή πιθανότητα να το βάζει πίστα βέβαια, αν και μάλλον απλά ήταν λάθος επιλογή ελαστικού.
    Τα diablo τα είχα ως πρώτη τοποθέτηση και τα έχω και τώρα, από τον Ιανουάριο, έχω να πω τα καλύτερα.... Όσα είχα βάλει ενδιάμεσα δεν με είχαν ικανοποιήσει τόσο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Πάντως και εμένα μου τα είχε προτείνει (τα ΤΤ) λαστιχάς (σε KLR 650), χωρίς να ασχοληθεί με τις οδηγικές μου συνήθειες ...

    Μήπως για κάποιο λόγο θέλαν να τα σπρώξουν???

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Πάντως και εμένα μου τα είχε προτείνει (τα ΤΤ) λαστιχάς (σε KLR 650), χωρίς να ασχοληθεί με τις οδηγικές μου συνήθειες ...

    Μήπως για κάποιο λόγο θέλαν να τα σπρώξουν???
    Εσυ μαλλον επεσες σε λαστιχά με κληρονομικο χαρισμα. Εβλεπε οτι στο μελλον θα αρχισεις να το βαζεις πιστα.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εσυ μαλλον επεσες σε λαστιχά με κληρονομικο χαρισμα. Εβλεπε οτι στο μελλον θα αρχισεις να το βαζεις πιστα.
    Ρε μπας και το λαστιχάδικο ήταν βιτρίνα για το "μέντιουμ Κυριακούλα".

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. KAWASAKI KLE 500 vs BMW F650
    από Gladiatorius στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2020, 14:14
  2. Suzuki XF 650 Freewind h BMW F650 GS
    από MikeG στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 09:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF