Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Kawasaki KLE 500/ BMW F650/ Aprilia Pegaso 650/ Suzuki XF 650 Freewind Απόψεις

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της SteliosBj
    Εγγραφή
    22/08/2020
    Μηνύματα
    2

    Lightbulb Kawasaki KLE 500/ BMW F650/ Aprilia Pegaso 650/ Suzuki XF 650 Freewind Απόψεις

    Καλησπέρα στην παρέα είμαι νέο μέλος στο forum και θέλω λίγο τα φώτα σας..
    Θέλω να αλλάξω κατηγορία και να πάω από το παπάκι σε μια πιο δυνατή μηχανή, η χρήση για την οποία την θέλω ειναι για μέσα στην πόλη κυρίως και για κάποιες αποδράσεις τα ΣΚ, για ταξίδι και για λίγη Endurαδα..
    Θέλω απόψεις για φρένα, κατανάλωση, ανταλλακτικά και άνεση στην οδήγηση..
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

  2. #2
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Τα μηχανάκια ειναι παλιά, κανε ενα ψαξιμο στο search bar του φορουμ και θα βρεις εκατοντάδες εγγραφες για τα μοντέλα.
    Προσωπικά θα προτιμούσα kle500 το τελευταίο 05-07

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    αδελφέ,εγω αυτή θα αγόραζα ...την εχει φίλος μου ,ειναι παρα πολύ ευχαριστημένος 6 χρόνια περίπου που την εχει (2τευρο χέρι την πήρε),εχει κάνει πολλά ταξίδια μαζί με την γυναίκα του ,χωρίς ποτέ να τον αφήσει στο δρόμο απο μηχανική βλάβη κλπ ,την εχω οδηγήσει 2 φορές απο αθήνα-σαρωνίδα (εξοχικό που εχω ) και επιστροφή ,μού αρεσε παρα πολύ στο δρόμο- εχει καλά φρένα-κρατηματα-γκάζι κ καλά φώτα για βράδυ , aprilia strada λέγεται π.χ. οπως αυτή https://www.car.gr/25776119-aprilia-pegaso-strada και γιατί οχι και αυτή ,σε καλή τιμή το δίνει - με προίκα βλέπω κ επίσης (σημαντικότατο για μένα για ολες τις μοτο ) οτι εχει κεντρικό stand ,ελεγχο σε δικό σου μηχανικό κ καλορίζικη...(δεν την ξέρω την μηχανή αυτή που σού εβαλα) απλώς να πάρεις μιά ιδέα πώς ειναι η strada

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Κ από μένα aprilia..

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Αν μπει και το strada(και οχι το ροταξ)στην εξίσωση ειναι η καλυτερη περίπτωση αλλα για ενα καλο θα πρεπει να προσθέσεις ενα 500ρικο τουλαχιστο ακομη στο μπατζετ

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Εννοείται Strada δαγκωτό! 10 χρόνια το έχω, κι ακόμα δεν έχω βρει κάποιον λόγο να το βαρεθώ, να το αλλάξω....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Αν θέλεις και λίγη εντουράδα όπως γράφεις τότε κοιτάς για το pegaso trail με 19άρι μπροστινό.....βέβαια και με το strada όταν έβαλα τα mutant πέρναγα από βατούς χωματόδρομους ακόμα και με κροκάλα
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    aprilia strada λέγεται π.χ. οπως αυτή https://www.car.gr/25776119-aprilia-pegaso-strada και γιατί οχι και αυτή ,σε καλή τιμή το δίνει - με προίκα βλέπω κ επίσης (σημαντικότατο για μένα για ολες τις μοτο ) οτι εχει κεντρικό stand ,ελεγχο σε δικό σου μηχανικό κ καλορίζικη...(δεν την ξέρω την μηχανή αυτή που σού εβαλα) απλώς να πάρεις μιά ιδέα πώς ειναι η strada
    Εκτος θεματος, αλλα dunlop sportsmart TT σε τετοιο μηχανακι; WTF?

    Για την ερωτηση θα συμφωνησω με το δοκτορα, KLE500 οσο πιο προσφατο βρισκεις.

  9. #9
    +1 gia aprilia από μένα. Άσπαστο μοτέρ και καλύτερο στήσιμο από τα άλλα 2.
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εκτος θεματος, αλλα dunlop sportsmart TT σε τετοιο μηχανακι; WTF?

    Για την ερωτηση θα συμφωνησω με το δοκτορα, KLE500 οσο πιο προσφατο βρισκεις.
    Ελαστικά πρώτης τοποθέτησης είχε τα Diablo....δεν συγκρίνεται το μηχανάκι με KLE500
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  11. #11
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Ένα + και από εμένα για τον pegaso. 11 χρόνια μαζί τον ευχαριστήθηκα. Και εγώ από μικρό μηχανάκι πήγα στον pegaso και μου ήταν εύκολα διαχειρισημος τόσο από γκάζι όσο και από βάρος.
    Και μιας και ξέρω καλά το μηχανάκι αν τελικά καταλήξεις σε αυτό, θα χαρώ να βοηθήσω καθώς μόνο από φωτογραφίες μπορώ να καταλάβω πάρα πολλά για την κατάσταση της μηχανής
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Ελαστικά πρώτης τοποθέτησης είχε τα Diablo....δεν συγκρίνεται το μηχανάκι με KLE500
    Είναι καλό για track days δλδ;

    Εγώ απάντησα σ'αυτό που ρώτησε ο φίλος. Αν μας πει πως ανεβάζει το μπάτζετ στα +2000 αλλάζει το πράγμα.

  13. #13
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Για πόλη όλα καλά.
    Για αποδράσεις ΣΚ το δικύλινδρο KLE
    Για εντουράδα; Μάλλον για Ονοφάδα θα εννοείς... το Strada Trail.
    Για ευκολότερη συντήρηση πάλι το Strada. Θέμα προτεραιοτήτων είναι όλα.

    Στο ταξίδι γενικά καλύτερο το KLE, αν βρεις και σχετικά φρέσκο ακόμη καλύτερα.

  14. #14
    Νέο μέλος Το avatar του/της SteliosBj
    Εγγραφή
    22/08/2020
    Μηνύματα
    2
    Παίδες σας ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας ελπίζω να βρω την κατάλληλη λίαν συντόμως και να σας ανεβάσω φωτό με το καινούργιο απόκτημα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Είναι καλό για track days δλδ;

    Εγώ απάντησα σ'αυτό που ρώτησε ο φίλος. Αν μας πει πως ανεβάζει το μπάτζετ στα +2000 αλλάζει το πράγμα.
    ....κ' εγώ απάντησα στην απορία σου για τα λάστιχα αναφέροντας μια πληροφορία. Για track days σίγουρα είναι καλύτερο από τα περισσότερα της κατηγορίας του λόγω κορυφαίου συνδυασμού μπροστινού/φρένου, μιλάμε πάντα για το μακρινό 2005 και για την κατηγορία τιμής του

    Σε άλλο θέμα αυτές τις μέρες αναφέρεται κάποιο απο τα τελευταία KLE που βάρεσε μπιέλα?!!? Το Pegaso Strada ή αργότερα Pegaso (σκέτο) έχει 4 συγκεκριμένα προβλήματα που μάλιστα στα μοντέλα μετά το 2008 (ή 2007 δεν θυμάμαι καλά) έγιναν 2
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KAWASAKI KLE 500 vs BMW F650
    από Gladiatorius στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2020, 15:14
  2. Suzuki XF 650 Freewind h BMW F650 GS
    από MikeG στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF