Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 44

Θέμα: Μεταβίβαση με καταθεμενες πινακιδες,ασφάλεια σε κατασχεμένο παπί.

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589

    Μεταβίβαση με καταθεμενες πινακιδες,ασφάλεια σε κατασχεμένο παπί.

    Έστω ότι έχω 4-5 μηχανές με προσωρινα καταθεμενες πινακιδες και σε κάτι μηνες έρχεται χρέος από τροχονομικο πρόστιμο στην εφορία,. Για να αποφύγω πιθανή κατάσχεση μπορεί να γίνει μεταβίβαση με καταθεμενες πινακιδες; Ακόμα παπι κατασχεμενο στην τροχαία με ασφάλεια που λήγει χρειάζεται νέα ασφάλεια η κατάθεση πινακίδων;

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Απ ότι καταλαβαίνω χρειάζεσαι δικηγόρο όταν συντόμως

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Με καταθεμενες πινακίδες δεν γίνεται μεταβίβαση..Αν στο έχει κατασχέσει η τροχαία δεν μπορείς να καταθέσεις πινακίδες,κ λογικά δεν χρειάζεται κ ασφάλεια εφόσον βρίσκεται σε ακινησία...

  4. #4
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Πως κατεθεσες πινακιδες με βεβαιωμενα προστιμα χωρις να τα πληρωσεις..??

    edit: Για το "προσωρινα" δεν ξερω τι ισχύει..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Πως κατεθεσες πινακιδες με βεβαιωμενα προστιμα χωρις να τα πληρωσεις..??

    edit: Για το "προσωρινα" δεν ξερω τι ισχύει..
    Μόνο αν είχε ήδη καταθέσει πινακίδες αλλά τον σταμάτησαν να κυκλοφορεί χωρίς.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Έστω ότι έχω 4-5 μηχανές με προσωρινα καταθεμενες πινακιδες και σε κάτι μηνες έρχεται χρέος από τροχονομικο πρόστιμο στην εφορία,. Για να αποφύγω πιθανή κατάσχεση μπορεί να γίνει μεταβίβαση με καταθεμενες πινακιδες; Ακόμα παπι κατασχεμενο στην τροχαία με ασφάλεια που λήγει χρειάζεται νέα ασφάλεια η κατάθεση πινακίδων;
    Μεταβίβαση με κατατεθημενες πινακίδες δεν γίνεται.
    Παπι κατασχεμενο από τροχαία. Συνεννόηση με τροχαία
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #7
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Μόνο αν είχε ήδη καταθέσει πινακίδες αλλά τον σταμάτησαν να κυκλοφορεί χωρίς.
    Αυτο δεν εχει αυτοφωρακι..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Έχω στο όνομα μου 3-4 μηχανές με καταθεμενες προσωρινα πινακίδες εδώ και κάτι χρόνια,. Πριν κάτι μέρες ενώ ήμουν με ενα παπί πήρα μεγάλο πρόστιμο και το παπι έμεινε στην τροχαία.

    Το πρόστιμο θα πάει εφορία η Δήμο και στο ενδιάμεσο θέλω να αλλάξω το όνομα,κυριότητα στις μηχανές για να μην κατασχεθούν αν δεν πληρώσω το πρόστιμο,. Στο παπι λήγει η ασφάλεια αλλά είναι στην τροχαία με βγαλμένες πινακίδες, το αφηνω έτσι η θα σκάσει πρόστιμο γιατί το άφησα ανασφαλιστο;

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Έχω στο όνομα μου 3-4 μηχανές με καταθεμενες προσωρινα πινακίδες εδώ και κάτι χρόνια,. Πριν κάτι μέρες ενώ ήμουν με ενα παπί πήρα μεγάλο πρόστιμο και το παπι έμεινε στην τροχαία.

    Το πρόστιμο θα πάει εφορία η Δήμο και στο ενδιάμεσο θέλω να αλλάξω το όνομα,κυριότητα στις μηχανές για να μην κατασχεθούν αν δεν πληρώσω το πρόστιμο,. Στο παπι λήγει η ασφάλεια αλλά είναι στην τροχαία με βγαλμένες πινακίδες, το αφηνω έτσι η θα σκάσει πρόστιμο γιατί το άφησα ανασφαλιστο;
    Αν έχεις εσύ τις πινακίδες πας και τις καταθέτεις στην εφορία. Αν τις έχει η τροχαία και δεν μπορείς να τις πάρεις πληρώνεις κανονικά ασφάλεια τέλη κλπ. ΚΤΕΟ δεν μπορείς βεβαίως βεβαίως .
    Όσο για την μεταβίβαση όπως σου έγραψα δεν γίνετε. Οπότε αν ανησυχείς για κατάσχεση πρέπει να βγάλεις ασφάλειες να πληρώσεις σήματα να τα περάσεις κτεο να πληρωθούν παράβολα μεταβίβασης για να αλλάξει ιδιοκτήτης
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Αν έχεις εσύ τις πινακίδες πας και τις καταθέτεις στην εφορία. Αν τις έχει η τροχαία και δεν μπορείς να τις πάρεις πληρώνεις κανονικά ασφάλεια τέλη κλπ. ΚΤΕΟ δεν μπορείς βεβαίως βεβαίως .
    Όσο για την μεταβίβαση όπως σου έγραψα δεν γίνετε. Οπότε αν ανησυχείς για κατάσχεση πρέπει να βγάλεις ασφάλειες να πληρώσεις σήματα να τα περάσεις κτεο να πληρωθούν παράβολα μεταβίβασης για να αλλάξει ιδιοκτήτης
    Δεν έχω καταλάβει απολύτως τίποτα και να πω ότι είναι από τις μπύρες

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Έχω στο όνομα μου 3-4 μηχανές με καταθεμενες προσωρινα πινακίδες εδώ και κάτι χρόνια,. Πριν κάτι μέρες ενώ ήμουν με ενα παπί πήρα μεγάλο πρόστιμο και το παπι έμεινε στην τροχαία.

    Το πρόστιμο θα πάει εφορία η Δήμο και στο ενδιάμεσο θέλω να αλλάξω το όνομα,κυριότητα στις μηχανές για να μην κατασχεθούν αν δεν πληρώσω το πρόστιμο,. Στο παπι λήγει η ασφάλεια αλλά είναι στην τροχαία με βγαλμένες πινακίδες, το αφηνω έτσι η θα σκάσει πρόστιμο γιατί το άφησα ανασφαλιστο;
    Εδώ ξανακοίταξα μήπως τα έγραφε ο Ντάλτον

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Αν δεν πληρωσεις δεν θα σου κατασχεσουν τις μοτο δεν γίνεται ποτε αυτό.
    Το οτι θα πάει βεβαιωμενό πρόστιμο στην Εφορια ΔΟΥ σημαίνει οτι κάποια στιγμή αναγκαστικά θα πρέπει να το πληρώσεις και οτι θα έχεις προσαυξήσεις, οι οποίες να έχεις στο μυαλό σου οτι κάποιες φορές ( δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο ) είναι υπερβολικές. Αρα αυτό που σε νοιάζει είναι να πληρώσεις για να μην τα βρείς κάποια φορά μπροστά σου στο 10πλάσιο στην καλύτερη.
    Το γιατί θα αναγκαστείς να πληρώσεις δεν είναι του παρόντος.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω καταλάβει απολύτως τίποτα και να πω ότι είναι από τις μπύρες
    Εγώ μια χαρά τα γράφω. Άλλος τα έχει κάνει π.....να και τρεχουμε εμείς να γράφουμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Εγώ μια χαρά τα γράφω. Άλλος τα έχει κάνει π.....να και τρεχουμε εμείς να γράφουμε
    Κάτσε να δούμε πόσο μακριά είμαι από την αλήθεια...
    Ο Κωστάκης αν θυμάμαι καλά ασχολείται με 250ρια δίχρονα (τέλη 22 ευρώ) ,τα μαστορεύει, τα τρέχει ,χαλάνε και πάλι από την αρχή.Κάποια στιγμή δεν περισσεύουν φράγκα τους καταθέτει πινακίδες περνάνε τα χρόνια και βολεύεται με ένα παπί γιατί δεν ανοίγουν και οι δουλειές.Το παπάκι όμως το υπερκυβίζει γιατί είναι γλήγορος και μαστόρι.Στην επαρχία όμως γίνεται στόχος κάποιου τσέου που κάποια στιγμή τον μαγκώνει χωρίς κρανάκι να περνάει στη μία ρόδα την πλατεία και τον βουτάει ...Τον βάζει κάτω και τον γράφει για τα πάντα όλα μέχρι και για που είχε βγάλει τα φλας, δεν μιλάμε για κράνος επικίνδυνη οδήγηση αλλαγή μοτέρ εκτός προδιαγραφών κλπ κλπ
    ΥΓ Κωστάκη ξέχνα κατασχέσεις αλλά και ξέχνα ότι θα την γλυτώσεις χωρίς να βάλεις το χέρι στην τσέπη δυστυχώς

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Κάτσε να δούμε πόσο μακριά είμαι από την αλήθεια...
    Ο Κωστάκης αν θυμάμαι καλά ασχολείται με 250ρια δίχρονα (τέλη 22 ευρώ) ,τα μαστορεύει, τα τρέχει ,χαλάνε και πάλι από την αρχή.Κάποια στιγμή δεν περισσεύουν φράγκα τους καταθέτει πινακίδες περνάνε τα χρόνια και βολεύεται με ένα παπί γιατί δεν ανοίγουν και οι δουλειές.Το παπάκι όμως το υπερκυβίζει γιατί είναι γλήγορος και μαστόρι.Στην επαρχία όμως γίνεται στόχος κάποιου τσέου που κάποια στιγμή τον μαγκώνει χωρίς κρανάκι να περνάει στη μία ρόδα την πλατεία και τον βουτάει ...Τον βάζει κάτω και τον γράφει για τα πάντα όλα μέχρι και για που είχε βγάλει τα φλας, δεν μιλάμε για κράνος επικίνδυνη οδήγηση αλλαγή μοτέρ εκτός προδιαγραφών κλπ κλπ
    ΥΓ Κωστάκη ξέχνα κατασχέσεις αλλά και ξέχνα ότι θα την γλυτώσεις χωρίς να βάλεις το χέρι στην τσέπη δυστυχώς
    Όπως και να έχει η εφορία θα στραφεί σε σταθερά αντικείμενα αν είναι να κατασχέσει κάτι
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μεταβιβαση με οφειλες σε ρυθμιση
    από thunder ace στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2016, 11:08
  2. μεταβιβαση με καταθεμενες πινακιδες
    από pepepepe στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2016, 10:06
  3. Πρόβλημα με περίεργες τάσεις DC σε παπί Μοdenas!
    από Kopol στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2013, 13:50
  4. Περιεργη ΑΠΑΤΗ???? με τις πινακιδες....
    από Zbandit750 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 09:40
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΔΕΞΙΑ ΔΑΓΚΑΝΑ ΦΡΕΝΟΥ ΣΕ Cbr F3
    από banditgr στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2006, 15:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF