Σελίδα 15 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 51011121314151617181920 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 327

Θέμα: Ενδιαφέρον συγκριτικό V4S vs K5

  1. #211
    Ξεφεύγετε από το θέμα που αφορά γιατί ΔΕΝ είναι πιο γρήγορο ένα μηχανάκι του 20 από ένα του 05 και μπαίνετε σε κοινωνικοψυχολογικές αρχέγονες επιθυμίες του ανθρώπου.
    Δεν μετράνε όλοι την ζωή τους με το VFM, αλλά με ότι τους κάνει να νιώθουν καλύτερα/ξεχωριστοί/όμορφοι/ευτυχισμένοι. Και καλά κάνουν βέβαια, αλλιώς υπάρχει και η άλλη πλευρά του να αφήνεις άλλους να αποφασίζουν τι χρειάζεσαι, αν το χρειάζεσαι και κάπως έτσι καταλήγουν όλοι με Trabant και Lada.

    Στο προκείμενο θέμα, χωρίς να αλλάξω γνώμη για ότι έγραψα, θα είχε ενδιαφέρον κάποιο αντίστοιχο τεστ του Κ5 ή ενός ΖΧ10 του 2010 vs των υπολοίπων SS του 2020.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #212
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    .

    Στο προκείμενο θέμα, χωρίς να αλλάξω γνώμη για ότι έγραψα, θα είχε ενδιαφέρον κάποιο αντίστοιχο τεστ του Κ5 ή ενός ΖΧ10 του 2010 vs των υπολοίπων SS του 2020.
    Έχω μια μικρή υποψία ότι εργοστάσια, αντιπροσωπείες και λοιποί δεν θα το ήθελαν.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #213
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Έχω μια μικρή υποψία ότι εργοστάσια, αντιπροσωπείες και λοιποί δεν θα το ήθελαν.
    Είμαι βέβαιος όπως έγραψα και παραπάνω ότι οι μάγκες θα κάνουν πολλά τέτοια τεστ, κάποια θα τα δούμε και μεις

  4. #214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Είμαι βέβαιος όπως έγραψα και παραπάνω ότι οι μάγκες θα κάνουν πολλά τέτοια τεστ, κάποια θα τα δούμε και μεις
    Έτσι πιστεύω .
    Αλλά από την άλλη δες το RSV4 . Πότε με αύξηση ιπποδύναμης, πότε με αύξηση κυβικών, πότε με βελτίωση ηλεκτρονικών και φυσικά με τα άκρως απαραίτητα φτερά για το 2020, κρατιέται κοντά στην κορυφή ενώ έχει βγει στην παραγωγή το 2009!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #215
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Μονο σε ελληνικο φορουμ θα εβλεπες να συγκρινουν
    αυτο Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Seiko-Sportura-Kinetic-Chronograph-SLQ019-Orange-Dial-2005-No-Longer-Made-1.jpg 
Προβολές:	103 
Μέγεθος:	101,5 KB 
ID:	421271
    με αυτο Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	best-rolex-watches-for-men-1.jpg 
Προβολές:	102 
Μέγεθος:	63,4 KB 
ID:	421272
    σε θεμα για Ducati vs Suzuki
    Ελληνικη λογικη σε ολο της το μεγαλειο.

  6. #216
    Όταν βαριέμαι να διαβάσω 15 σελίδες, προτιμώ να σιγήσω, παρά να εκτεθώ. Αλλά αυτός πάλι είμαι εγώ.

  7. #217
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Όταν βαριέμαι να διαβάσω 15 σελίδες, προτιμώ να σιγήσω, παρά να εκτεθώ. Αλλά αυτός πάλι είμαι εγώ.
    Το γεγονος οτι επιλεγω να απαντησω σε ενα συγκεκριμενο post δε σημαινει πως δεν εχω διαβασει τα υπολοιπα.
    Απλα σε ολα τα Ελληνικα φορουμ παντα ΜΑ ΠΑΝΤΑ ομως υπαρχουν καποιοι που αδυνατουν να καταλαβουν την εννοια ενος premium προιοντος και τη τιμολογηση του. Παντα καποιος θα υπαρχει που δε θα καταλαβαινει γιατι οι Ferrari ειναι πιο ακριβες απο ενα GTR παρολο που ειναι πιο αργες.
    Επελεξα να απαντησω στο συγκεκριμενο και οχι στο γενικο θεμα παρολο που εχω στη κατοχη μου ενα V4

  8. #218
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος
    Το γεγονος οτι επιλεγω να απαντησω σε ενα συγκεκριμενο post δε σημαινει πως δεν εχω διαβασει τα υπολοιπα.
    Απλα σε ολα τα Ελληνικα φορουμ παντα ΜΑ ΠΑΝΤΑ ομως υπαρχουν καποιοι που αδυνατουν να καταλαβουν την εννοια ενος premium προιοντος και τη τιμολογηση του. Παντα καποιος θα υπαρχει που δε θα καταλαβαινει γιατι οι Ferrari ειναι πιο ακριβες απο ενα GTR παρολο που ειναι πιο αργες.
    Επελεξα να απαντησω στο συγκεκριμενο και οχι στο γενικο θεμα παρολο που εχω στη κατοχη μου ενα V4
    Α, δηλαδή είναι αλήθεια, αισθάνεστε ότι πήρατε το rolex των 2κύκλων! Κι εγώ που νόμιζα ότι είναι τρολλιά
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #219
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Α, δηλαδή είναι αλήθεια, αισθάνεστε ότι πήρατε το rolex των 2κύκλων! Κι εγώ που νόμιζα ότι είναι τρολλιά
    Ουτε κατα διανοια. Καποιος πιο πανω εκανε συγκριση Rolex με Casio εξου και το σχολιο.

    Ετσι κι αλλιως βεβαια παντα μεγαλυτερο κομπλεξ ειχαν αυτοι που δεν εχουν Ρολεξ παρα αυτοι που εχουν. Τα ιδια ελεγα κι εγω οταν ειχα ενα Vstrom γι αυτους που ειχαν GS. Κακο δεν ειναι να κραζουμε ενα οχημα. Κακο και αγενεια ειναι να κραζουμε αυτους που αγοραζουν αυτο το οχημα.

    εφγουαιαι: Με διαφορα το πιο γαματο και fun μηχανακι που ειχα ποτε ηταν ενα Γιαπωνεζικο των 10.000€.

  10. #220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος
    Ουτε κατα διανοια. Καποιος πιο πανω εκανε συγκριση Rolex με Casio εξου και το σχολιο.

    Ετσι κι αλλιως βεβαια παντα μεγαλυτερο κομπλεξ ειχαν αυτοι που δεν εχουν Ρολεξ παρα αυτοι που εχουν. Τα ιδια ελεγα κι εγω οταν ειχα ενα Vstrom γι αυτους που ειχαν GS. Κακο δεν ειναι να κραζουμε ενα οχημα. Κακο και αγενεια ειναι να κραζουμε αυτους που αγοραζουν αυτο το οχημα.

    εφγουαιαι: Με διαφορα το πιο γαματο και fun μηχανακι που ειχα ποτε ηταν ενα Γιαπωνεζικο των 10.000€.

    Αυτό το ποστ , ο ορισμός του κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #221
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    this is getting better and better

  12. #222
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Αυτό το ποστ , ο ορισμός του κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια.
    Ενω το απο κατω δειχνει το αντιθετο. Αν δεν ελεγα οτι εχω V4 η απαντηση σου θα ηταν η ιδια?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Α, δηλαδή είναι αλήθεια, αισθάνεστε ότι πήρατε το rolex των 2κύκλων! Κι εγώ που νόμιζα ότι είναι τρολλιά
    Whatever παυω να ασχολουμαι. Ενα ωραιο και ενδιαφερον θεμα του γιατι το μπουρδελακι που κοστιζει τοσα λεφτα ειναι πιο αργο απο το ακομα πιο μεγαλο μπουρδελακι που κοστιζει μεταχειρισμενο οσο ενα monster 620 κατεληξε πριν 1-2 σελιδες εκει που καταληγουν ολα αυτα τα θεματα. Οτι τα Ευρωπαικα ειναι μπουρδελα και κοροιδευουν τον κοσμακη και τα Γιαπωνεζικα ειναι το φως, η αληθεια κτλ κτλ. Το γαματο ειναι οτι δε προκειται ποτε κανεις με μηχανακι αντιστοιχης χρονολογιας και τεχνολογιας (R1M κτλ) να ακολουθησει το ανωτερο υφος. Παντα αυτοι που εχουν τις αρχαιολογιες ασχολουνται

  13. #223
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος
    ... Παντα καποιος θα υπαρχει που δε θα καταλαβαινει γιατι οι Ferrari ειναι πιο ακριβες απο ενα GTR παρολο που ειναι πιο αργες.
    Επελεξα να απαντησω στο συγκεκριμενο και οχι στο γενικο θεμα παρολο που εχω στη κατοχη μου ενα V4
    να το χαίρεσαι φίλος. Πάντα όρθιος εύχομαι. Μακάρι να είχαμε όλοι τη δυνατότητα να παίρναμε ένα V4. Δε το χρειάζομαι πραγματικά αλλά και τι δε θα δινα απλά να το χα.

    μια ερώτηση όμως αν επιτρέπεται για να είμαστε και εντός θέματος. Ξέρεις πολλά Ferrari SP90 Stradale που να τον πίνουν στη πίστα απο το EVO VIII του 2005?

  14. #224
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος
    Ενω το απο κατω δειχνει το αντιθετο. Αν δεν ελεγα οτι εχω V4 η απαντηση σου θα ηταν η ιδια?



    Whatever παυω να ασχολουμαι. Ενα ωραιο και ενδιαφερον θεμα του γιατι το μπουρδελακι που κοστιζει τοσα λεφτα ειναι πιο αργο απο το ακομα πιο μεγαλο μπουρδελακι που κοστιζει μεταχειρισμενο οσο ενα monster 620 κατεληξε πριν 1-2 σελιδες εκει που καταληγουν ολα αυτα τα θεματα. Οτι τα Ευρωπαικα ειναι μπουρδελα και κοροιδευουν τον κοσμακη και τα Γιαπωνεζικα ειναι το φως, η αληθεια κτλ κτλ. Το γαματο ειναι οτι δε προκειται ποτε κανεις με μηχανακι αντιστοιχης χρονολογιας και τεχνολογιας (R1M κτλ) να ακολουθησει το ανωτερο υφος. Παντα αυτοι που εχουν τις αρχαιολογιες ασχολουνται

    Είναι λίγο αντιφατικά τα λόγια σου.

    "Αυτοί αισθάνονται ανώτεροι. Εμείς δεν ασχολούμαστε καν."

    Βέβαια επιμένεις να γενικεύεις τις δικές σου πεποιθήσεις.

    Anyways.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #225
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    να το χαίρεσαι φίλος. Πάντα όρθιος εύχομαι. Μακάρι να είχαμε όλοι τη δυνατότητα να παίρναμε ένα V4. Δε το χρειάζομαι πραγματικά αλλά και τι δε θα δινα απλά να το χα.

    ?
    Μα ακριβώς! Σιγά μην ασχολιόμουν με τα τέστ.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 15 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 51011121314151617181920 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2008, 09:21
  2. Gsxr K5 Vs K6
    από GSXR K6 στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2008, 10:34
  3. k5 vs R1 2004 @ Εθνική Οδός Λάρισα
    από project.breeze στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2007, 20:08
  4. R1 Vs K5?
    από Dionisisk5 στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 21:20
  5. GSXR 1000 K5 vs οι λοιποί καϋμένοι......
    από stako στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 18:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF