Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Η μαντεψια

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Στο TDM του katsar πάντως αερίζεται εξαιρετικά
    Τώρα ποια
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #32
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ στο hornet αντλία βενζίνης περιμένω
    Έπεσα μέσα!!! Μ άφησε σήμερα καθως γύρναγα από καταδρομική βολτούλα

    Τι κερδίζω;;;

  3. #33
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Την ζωή σου!!! (από τους gangsters)
    porca miseria.

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Ειχα που ειχα τους μαφιοζηδες στο κεφαλι μου, τωρα θα πρεπει να προσεχω και για ενα hornet με χαλασμενη αντλια βενζινης μην τυχον μου την πεσει ο sam4g και ζηταει κι αυτος τα λεφτα του!

    (παντως με αυτα που διαβαζω εδω, αν ειχα υγροψυκτο, μα την ΜΠαναγια, θα στοιχηματιζα σε ψυγειο. Πανω απο τα μισα προβληματα αφορουν θεματα διαρροης, νερα στον κινητηρα, καμμενες φλατζες, χαλάσμενους θερμοστατες, αντλιες κλπ... μου κανει εντυπωση που κανεις δεν φοβαται το ψυγειακι...)

  5. #35
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    (παντως με αυτα που διαβαζω εδω, αν ειχα υγροψυκτο, μα την ΜΠαναγια, θα στοιχηματιζα σε ψυγειο. Πανω απο τα μισα προβληματα αφορουν θεματα διαρροης, νερα στον κινητηρα, καμμενες φλατζες, χαλάσμενους θερμοστατες, αντλιες κλπ... μου κανει εντυπωση που κανεις δεν φοβαται το ψυγειακι...)
    Θεωρώ ότι άμα είσαι συνεπής κι αλλάζεις τα υγρά του ψυγείου ανα τακτά χρονικά διαστήματα, τουλάχιστον στα περισσότερα υγρόψυκτα είσαι καλυμμένος. Με την τρόμπα βενζίνης, όμως, τι να κανεις;;; Που να βρεις βενζινάδικο να είσαι σίγουρος για τη βενζίνη που βάζεις. Βέβαια και τα συγκεκριμένα μηχανάκια (cb600f, cbf600, cbr600rr) απ όσο ξέρω πονάνε στις τρόμπες. Είναι το ευαίσθητο σημείο τους.

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    kai σε cbf125 (μοντελο του 11-12) γνωστου εβγαλε η αντλια το γνωστο προβλημα που εβγαζε στα περισσοτερα cbf 125. Δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι αποκλειστικα και μονο θεμα βενζινης, σε εκεινη την περιπτωση δεν ηταν οι δεουσες οι αντλιες. Νομιζω στα μεταγενεστερα μοντελα τις αντικατεστησαν με μεγαλυτερες και λυθηκε το θεμα. (ναι, ουτε τα πηνια ηταν τα δεοντα και καιγονταν συνεχεια, και σε αυτα εν τελει εβαλαν μεγαλυτερα πηνια και το διαφημιζαν κι ολας, good job honda...)

    Υποθετω πως η καθε εταιρια ποναει σε καποιον τομεα (οταν πολλα μοντελα βγαζουν παρομοια προβληματα, προφανως υπαρχει θεμα ειτε σχεδιαστικο ειτε ποιοτικου ελεγχου απο τους πορομηθευτες), αλλα μου φαινεται αστειο να μην διορθωνουν τα λαθη τους στα επομενα μοντελα...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF