Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Honda Forza 750 ;

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Ναι, πολύ πιθανόν να είχε κολλήσει στιγμιαία. Τώρα κοίταξα πόση βενζίνη έβαλα: 800 χλμ ακριβώς το ΣΚ, και 40 λίτρα ακριβώς. Οπότε μιλάμε για 5 λιτ/100 , με περίπου 200χλμ σε εθνική με ταχύτητες 140-150 και τα υπόλοιπα σε στροφιλίκι ορεινό όπου δεν το λυπήθηκα το γκάζι καθόλου, το πίεσα για να δω τι λέει το μηχανάκι γενικά.
    Πως το είδες συγκριτικά με το Cb500x που έχεις (αν δεν κάνω λάθος)?

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Πως το είδες συγκριτικά με το Cb500x που έχεις (αν δεν κάνω λάθος)?
    Δεν είναι δικό μου το CB (στο περίπου), αλλά έχω κάνει περίπου 3.000 χλμ μέχρι τώρα, τόσο σε μοντέλο '18 (εμπρός τροχός 17άρης) όσο και σε μοντέλο 19 (εμπρός τροχός 19άρης). Οπότε :
    - Σε στροφιλίκι : το CB καλύτερο, στρίβει πιο εύκολα και είναι πιο παιχνιδιάρικο. Όχι όπως σπορ μηχανάκια, σε καμία περίπτωση προς θεού. Αλλά συγκριτικά με το NC πάντα.
    - Ταξίδι, εθνικές, κλπ: το NC εννοείται μακράν. Πολύ πιο άνετο και το μοτέρ του είναι απόλαυση για αυτή τη δουλειά. Αλλά σε στροφιλίκι μου έδωσε την εντύπωση ότι ζητά να έχεις προαποφασίσει τη γραμμή σου χωρίς να έχεις περιθώρια για διορθώσεις, αργεί να αλλάξει κατεύθυνση (εκτός και το πιάσεις με τσαμπουκά το γυροσκοπικό) και αναστατώνεται αρκετά λόγω αναρτήσεων και βάρους.

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2016
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    ...Πάντως εγώ θεωρω ήδη τα 14 του NC πολύ λίγα και ευελπιστώ σε μια αύξηση στο επόμενο που υποτίθεται ότι θα βγει!
    Επειδη ειμαι προ των πυλων ρε φιλε ,αλλα θα περιμενω για το μοντελο του 21 εδω που φτασαμε ,ξερεις αν οντως βγει και ποτε περιπου?

  4. #19
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Με 150 η κατανάλωση είναι στα 5 λίτρα(το καλοκαίρι) . Ίσως σου έδειχνε 4,1 λόγω κατηφόρας η είχε κολλήσει η στιγμιαία κατανάλωση για κάποιο λόγο. Πάντως εγώ θεωρω ήδη τα 14 του NC πολύ λίγα και ευελπιστώ σε μια αύξηση στο επόμενο που υποτίθεται ότι θα βγει!
    Πιστευω τα 750 ειδικα τα euro4/5 θα καινε πιο λιγο απο τα 700
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnstef33 Προβολή μηνύματος
    Επειδη ειμαι προ των πυλων ρε φιλε ,αλλα θα περιμενω για το μοντελο του 21 εδω που φτασαμε ,ξερεις αν οντως βγει και ποτε περιπου?
    Καλησπέρα φίλε.Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία πληροφορία.Η δική μου αίσθηση είναι οτι πάμε για του χρόνου.Μακάρι να κάνω λάθος...


    @DrBig Δοκιμασμένα σε πολλές βόλτες κανένα 750 δεν έκαψε λιγότερο απο τα 700.Ειδικά με φίλο μου που έχουμε κάνει και ταξίδια εξωτερικό το έχουμε εξακριβώσει πολλές φορές.Στο γέμισμα το 700 βγάζει εώς και 30km περισσότερα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #21
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Αναμένεται στην ελληνική αγορά τον Δεκέμβριο του 2020, με τιμή στα €11.950

    https://www.2wo.gr/market1/deltiatyp...orza-750-video

    https://www.bikeit.gr/nea-montela-ho...-tou-forza-750

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CB 750 Freddie Spencer Replica
    από zephyr1 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2007, 15:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF